Има ли нужда от хистероскопия ?

  • 1 392
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Споделям на кратко за проблемчето ми.
    От август месец 2008г. правим опити за второ бебче и все неуспешни  ooooh!Последният ми цикъл беше на 20 април но беше доста оскъден или по скоро беше като зацапване.Днес ходих на доктор и при прегледа се видя някаква точица в матката но доктора каза че се съмнява да е бебе,но все пак каза утре да направя тест за бременност.Ако не е бебе мисли да ми направи хистероскопия за да види дали не са ми запушени тръбите.Доста ме озадачи неговото предложение.Обясних му че и с първата бременност се помъчихме около 6 месеца.Обаче той държи на неговото.Цикълът ми е нередовен идва ми между 33-40 дни.Мислите ли че се налага първо хистероскопия? newsm78

# 1
  • Мнения: 4 589
За да види дали са ти запушени тръбите е редно доктора да ти направи цветна снимка, а не хистероскопия. при мен правиха хистеро след като родих в 6 месец и имаха съмнение за полип, но се оказа миомен възел.
Така че не го знам какъв е този лекар, но по-добре отиди на второ мнение.

# 2
  • Мнения: 2 802
Аман от тези доктори вече, от вратата за краката!!!

Мила, все едно слушам себе си като чета за проблема ти. И ние се мъчим от август месец 2008 и при нас не се получава. Ходене по мъките, хапчета, стрес и за капак и на мен ми назначиха хистероскопия....., но при мен беше заради уж полип, който после се оказа уж миомен възел , който накрая пък се оказа голяма подута жлеза. Както и да е де!!! Потърсих още поне 4 мнения, докато стигна до последното, така, че моят съвет е : първо, изчакай малко и си направи си тест за бременност,  второ върви при втори, ако трябва и при трети специалист и трето и не на последно място , не се шашкай!!!
Просто няма никаква логика в това, ако не е бременност да ти се назначава такава манипулация, която е и скъпа!!! Ако не е бременност, което не ти го пожелавам, би трябвало да ти се направят куп други изследвания, преди да се стигне/ако изобщо се налага де/ до хистероскопия. Успех и ни дръж в течение  Hug

# 3
  • Мнения: 101
Благодаря момичета Hug
 Утре сутринта ще направя теста и да видим.Ако не е станало бебе мисля да пробвам с тестовете за овулация.Със сигурност ще се консултирам и с друг доктор.

# 4
  • Мнения: 101
Здравейте отново,направих си тест за бременност тази сутрин и резултатът  отново е отрицателен ooooh!
Аман от тези резултати.Сега мисля да пробвам с тестове за овулация,обаче с моят ненормален цикъл си нямам на идея от кога да почна да ги правя. newsm78
  Момичета ако има някоя от вас по-дълъг цикъл(моят е между33-40 дни) и ползва тестове за овулация нека да сподели от кой ден се започват да се правят?

# 5
  • Мнения: 453
Здравейте отново,направих си тест за бременност тази сутрин и резултатът  отново е отрицателен ooooh!
Аман от тези резултати.Сега мисля да пробвам с тестове за овулация,обаче с моят ненормален цикъл си нямам на идея от кога да почна да ги правя. newsm78
  Момичета ако има някоя от вас по-дълъг цикъл(моят е между33-40 дни) и ползва тестове за овулация нека да сподели от кой ден се започват да се правят?

и аз се питам същото newsm78

# 6
  • Мнения: 4 589
Аз бях с такъв цикъл като твоя, никога не съм вярвала на лентичките за овулация. Аз усещам като има ову, по подуване на корема, цервикална слуз и така. Не го мисли това, действай с яко секс около 15-19 ден от цикъла.

А ти казах, че е най-добре да направиш кръвен, за да видиш дали има бременност.

# 7
  • Мнения: 2 802
Момичета ако има някоя от вас по-дълъг цикъл(моят е между33-40 дни) и ползва тестове за овулация нека да сподели от кой ден се започват да се правят?

Аз съм така, но варирам от 30-40/предпоследният месец/. А последният ми дойде на 28 ден.  ThinkingПравя ги от 10-ти ден до 20, но както казва nikolina-pikolina, най-добре ще разбереш сама по ЦС.  Peace

# 8
  • Мнения: 401
Абе много странно- хем точицата е в матката,т.е. където й е мястото на една бременност, хем иска да види дали са запушени тръбите? Или е видял нещо в тръбите, което прилича на извънматочна бременност?!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 123
ppeettiiaaa ,пусни си за всеки случай един кръвен тест за бременност.Пожелавам ти да е положителен  Laughing Ако е отрицателен трябва да си обърнеш внимание на въпросната точица в матката.Не се плаши от хистерото,то се прави за около 30 мин.,няма рязане,даже 2 часа след него можеш да си ходиш.Но ,както казват момичетата допитай се все пак и до второ мнение.
Успех!!!!

Общи условия

Активация на акаунт