До каква възраст трябва да се пасира храната?

  • 3 543
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 821
за мен е варварска постъпка на тези които дават на още малките бебчета не пасирана храна и те горките се мъчат,чудят се какво става ,не могат да преглътнат, да сдъвчат, плюят- а майките им казват '' като прегладнее ще се научи''
Не съм съгласна! Как според теб са захранвани хиляди години децата? Прабаба ти да не е пасирала?  Wink

# 61
  • Мнения: 2 011
Пасирах само някои храни и предимно месо до към годинката.Но детето ми никога не се е давило от храна,а от течности(вода,сок) все още се дави страшно.На 1г10м има едва 8 зъба,но дъвче много добре,има огромно желание да дъвче всякакви храни и се справя успешно.Така че и зъбите не са определящ фактор.Просто си е до дете.Сега вече не гледам големината на парчетата храна,защото знам,че ще се справи(с изключение на месото,то е ситно накълцано още).
Но ако детето се давеше,щях да пасирам,докато е нужно,ако ще и до 4год. възраст.И хич нямаше да ми пука,какво мислят другите майки.

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, след годинка не е добре да се пасира, освен ако не се дави детето поради някаква физиологична причина, разбира се. Но трябва да са ситно нарязани. Вземи няколко готови пюрета за след годинка и сравни размера на парченцата.

# 63
  • София
  • Мнения: 17 592
за мен е варварска постъпка на тези които дават на още малките бебчета не пасирана храна и те горките се мъчат,чудят се какво става ,не могат да преглътнат, да сдъвчат, плюят- а майките им казват '' като прегладнее ще се научи''
Не съм съгласна! Как според теб са захранвани хиляди години децата? Прабаба ти да не е пасирала?  Wink

Нито едното не е вярно... Хиляди години - и прабабите ни - са дъвчели храна и са я давали на бебетата - от доста ранна възраст, впрочем - още от няколко (3 - 4) месеца, по малко, и така докато свикнат. Същото правят, впрочем, и маймунките.

Има деца - като моето - които достатъчно добре се справят с гълтането и преработването и на по- едри парченца от рано, но има и такива, за които това е затруднително до доста по- късно. Причините, изглежда, са основно физиологични. Предполагам, че при тях просто трябва да се прояви повече търпение.

# 64
  • Мнения: 51
за мен е варварска постъпка на тези които дават на още малките бебчета не пасирана храна и те горките се мъчат,чудят се какво става ,не могат да преглътнат, да сдъвчат, плюят- а майките им казват '' като прегладнее ще се научи''
Не съм съгласна! Как според теб са захранвани хиляди години децата? Прабаба ти да не е пасирала?  Wink

Нито едното не е вярно... Хиляди години - и прабабите ни - са дъвчели храна и са я давали на бебетата - от доста ранна възраст, впрочем - още от няколко (3 - 4) месеца, по малко, и така докато свикнат. Същото правят, впрочем, и маймунките.

Има деца - като моето - които достатъчно добре се справят с гълтането и преработването и на по- едри парченца от рано, но има и такива, за които това е затруднително до доста по- късно. Причините, изглежда, са основно физиологични. Предполагам, че при тях просто трябва да се прояви повече търпение.
Напълно съм съгласна с теб. PeaceГолемият бързо се научи, но малкият е друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт