За моб. телефони, или откога да ги купим за децата си?

  • 3 722
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Мои познати купиха на детето си,което е още в детска градина,нооо от септември тръгва на училище. На мен ми се струва меко казано излишно и не заради похарчените парите. Обаче всички около мен са категорични,че понеже всички имали и няма как  Shocked Никой не осъждам,всеки си решава за детето,и категорични изказвания не правя,че и аз самата няма да постъпя така някой ден. Но за момента... newsm78 да кажем, просто не одобрявам тази гледка-малки деца с моб. тел. Най-малкото някой може да ги уплаши,за да им ги вземе.И това не е играчка,а неоходимост. Важно било да знаят родителите, къде е детето им по всяко време! Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 174
Абсолютно против съм да се купува такава вещ за играчка на толкова малко дете Naughty

# 2
  • Мнения: 4 111
Точно от тази възраст нататък не съм против, а съм "за". Бих взела на детето си телефон, който е малко вероятно да е обект на кражба, разбирайте най-обикновен с цел единствено комуникация.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами като съм по цял ден на работа и това ще ми е единствената връзка с детето - ще му купя, много ясно. Ако ще е с гледачка вкъщи след училище, телефонът ще е за нея. Когато стане достатъчно голям, за да седи сам - за него. Но щом технологиите ми дават възможност да имам  връзка с детето непрекъснато, не виждам защо трябва да се отказвам от възможността.

Това, което никога няма да направя, е да му купя някоя изчанчена гъзария с цел фукня. Племеницата ми разправя, че в училище било едва ли не въпрос на престиж да си с як телефон Sick Е, нема па да му купя, ако ще да стана милионерка дотога. Да си подбира обкръжението от деца, които не се занимават с подобни глупости Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 13 512
Лесно ви е на вас с деца на по 1-2 години. Както и да е..
Тръгвайки на училище, ако детето е само в къщи в останалото време, смятам,че телефон му е необхофим.
Моето дете ще е цял ден на училище , водене, взиммане- няма да има мужда.
В училище, ако се наложи- учителките или канцеларията ще ми звъннат. Но ако трябваше да е сама, щях да и взема телефон

# 5
  • Мнения: 2 013
На моите им купих в първи клас, но не ги носеха в училище, тъй като цял ден имаше човек с тях там. Във втори започнаха да ги носят, тъй като вече едната учителка ги разпускаше на обяд, другата от занималнята ги поемаше след час, час и нещо... Сами се прибираха до вкъщи и прочие.
За всички майки, които се кълнат, че няма да дадат пари за скъпи телефони - може и да не са скъпи, но всички деца си умират да има камера и карта с памет за песнички. Така че и ние заменихме евтините моторолки в трети клас със сравнително евтини нови телефони, но с камери и карти с памет.

# 6
  • Мнения: 25 441
И това не е играчка,а неоходимост.

Именно. Телефон би трябвало да се купи тогава, когато стане необходимост. Предполагам, че за различните семейства тази необходимост възниква по различно време.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
заменихме евтините моторолки в трети клас със сравнително евтини нови телефони
Е, ти го каза - нови, ама евтини все пак.
Абе аз нямам предвид толкова самата цена като количество пари. Просто ще ми ужасно тъпо и мъчно, ако момчетата ми станат дотам невъзпитани, че да драпат на всяка цена за гъзарски вещи, било то телефони или каквото и да било. Ние с мъжа ми въобще не сме такива, така че от нас това възпитание няма да дойде, но обществото , обкръжението...ще има борба, усещам Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 13 512
заменихме евтините моторолки в трети клас със сравнително евтини нови телефони
Е, ти го каза - нови, ама евтини все пак.
Абе аз нямам предвид толкова самата цена като количество пари. Просто ще ми ужасно тъпо и мъчно, ако момчетата ми станат дотам невъзпитани, че да драпат на всяка цена за гъзарски вещи, било то телефони или каквото и да било. Ние с мъжа ми въобще не сме такива, така че от нас това възпитание няма да дойде, но обществото , обкръжението...ще има борба, усещам Twisted Evil
не на всяка цена, но ще искат- нормално е да св;нуват И от такива неща.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, от нормалното количество лукс не сме ги лишили, няма и да ги лишим, освен ако не обеднеем внезапно, не дай си Боже! Ключовата фраза в случая е "на всяка цена".

# 10
  • Мнения: 9 990
РАзбира се-и аз купих  на дъщеря си скоро.С идеята-да се научи и за догодина да е бетон.Купихме нов.Нямам смисъл от стар неработещ.Не скъп, не за игра а с идеята-да има телефон.ДА не говорим, че на тази възраст детето не го и ползва като играчка.Ако трябва да направя паралел-на същата възраст и аз съм имала телефон, макар и не мобилен.И майка ми ме проверяваше през 20 минути. LaughingНезнам нужно ли е да уточнявам, че ми дреме на капелата дали всички имат-мен ме касае моето дете.Винаги е имало и ще има деца, които се фукат с вещи и такива, които ги ползват по предназначение.Във всички времена.Просто-вещите ще се менят.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 547
Телефон ще му купя тогава, когато реално има нужда от него. И в никакъв случай скъп телефон. Това е излишно.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Изобщо не го приемаме телефона като екстра и лукс. Синът ми от втори клас има телефон, моят стария му дадох, скоро му взехме нов, сравнително евтин, но от добра марка, за да му държи батерията и да не дава дефекти. За слушане на музика в свободното време си има МП4.
Плашен е два пъти с цел обир, но забележете - взеха му пари, телефонът в джоба не е пипнат.

# 13
  • Мнения: 9 990
Именно-за музика и за телефон-еми ние навремето с уокмени ходехме.И да-нито е екстра, нито е лукс тоява, това е обикновена вещ от ежедневието, с която всеки си служи.

# 14
  • Мнения: 1 111
 Големият ми е в първи клас, гледам, че повечето деца в класа не носят телефони.Моят също, просто не му трябва, баба му го води в 8,30 и го взима в 12, ако има нещо госпожата звъни.А иначе у нас телефони да искаш, за Мартин има два, даже и малкото има.Обаждат се на бабите и дядовците да им се оплакват от нас. Mr. Green Също когато големият остава вкъщи сам да е спокоен. На Мартин единият даже му е смартфон. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт