Варна и Бургас - качество на живот

  • 15 133
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
На  каква база оценявате качеството на живот във Варна и Бургас. На какви критерии? Заплати, детски градини, имоти, сезонност, печалба, цени, закони, каквото и да е... А спрямо други ви познати градове?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Имах щастието да се се докосна за кратко по-миналото лято до живота в Бургас. Сто пъти по ми харесва от живота в София / където живея за постоянно/,  а Плевен/ от където съм родом/ го превъзхожда заради наличието на море. Какво ми хареса най-много? Това, че по което и време да ида до центъра с колата, места за паркиране има; че има голяма хубава пешеходна улица за разходки; че цените са по-ниски, или поне миналото лято бяха определено по-ниски от тукашните; че хората са доста по-спокойни и не гледат като шизофреници останалите...Чакам с нетърпение това лято пак да отида, дано Praynig
А Варна...Не съм живяла там, но това градът на моите мечти Heart Eyes Колкото пъти да ходя, все ми е малко!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Освен аз да се изкажа, като живяла и в двата, пък и никой от тях не ми е роден, тъй че не страдам от излишни сантименти.
Бургас няма почти никакви предимства пред Варна, като изключим детските градини, може би ( и безплатни ясли).
Зависи от нагласата, Бургас масово се счита за някак по-уютен, но лично на мен твърде ми лъха на соц от архитектурата и градоустройството му. За разлики в цените е пресилено да се говори сякаш. За заплати не мога да дам мнение, аз работех във фирма, в която са уеднаквени заплатите и в София, и в Бургас, и във Варна.
За манталитет на бургазлии и варненци мога да се изкажа, но няма да го направя  Laughing

# 3
  • Мнения: 3 405
Ти си човека, Даф Simple Smile

Във Варна неуредици има по отношение на детските градини и паркирането в центъра.
Плажовете са мръсни, но пък колко ходя аз на плаж тук  Grinning
Като изключим тези, надявам се решими проблеми, съм доволна от качеството на живот във Варна.

# 4
  • Мнения: 270
Да, всеки би оценил два що годе курортни града ако живее в тях сезонно, но ако живеете постоянно - заплатата стига ли ви за това, което ви предлага конкретното място - наеми, кредити,живота като цяло. Какво най вече допринася или не за качеството на живот именно в тия два града, за които обявиха, че цените на жилища са най високи / София не я коментирам /... т.е оправдано ли е спрямо качеството на живот не според други странни критерии.

# 5
  • Мнения: 3 405
Да, всеки би оценил два що годе курортни града ако живее в тях сезонно, но ако живеете постоянно - заплатата стига ли ви за това, което ви предлага конкретното място - наеми, кредити,живота като цяло.

Към момента да.

# 6
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
За Бургас не мога да говоря,защото не съм живяла в него,но Варна ми е роден град и съм пристрастна.
Проблемите му са като на всеки друг град-няма места за паркиране, няма места в детските градини, дупки по улиците и всякакви от този сорт.Но пък имаме страхотна Морска градина,града е много добре озеленен и започна да се почиства редовно.Вечер е много красиво осветен в централната част.
Заплатите са по-ниски от колкото в София, цените са като навсякъде,даже сякаш през сезона са по-високи.Но мога да кажа,че съм доволна от живота си във Варна.

# 7
  • Мнения: 2 131
Доволна съм!Изключвам дупките и местата в центъра, защото сме с гараж!!!Преди 7 г. нямаше и проблем с градините, така че...Много ми е хубаво в Морската ни градина.Лятото, след като премахнаха някои от заведенията, ще е прекрасна и крайбрежната алея.За осветлението и чистотата се спомена.Да, малко по-скъпо е от др. градове.За цените на жилищата е вярно, с това се занимаваме, и не са паднали много.Но за мен си е най-чистия и уютен град, нали си ми е роден Peace
Бургас не ми харесва с нищо друго, като изключим по-реалните намаления по магазините Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз не разбрах, че за пари основно се пита. Според мен не това определя качеството на живот. На нас примерно средствата ни стигат, не мога да се оплача, но стресът, мръсотията и непрекъснатата надпревара с всички околни - на пътя, на работа, за място в яслата, ме карат да избушвам на моменти. Това много чувствително ми снижава качеството на живот. Искам спокойствия, зеленина и повече свободно време. Засега обаче нямам възможност да живея в такъв град.

# 9
  • Мнения: 125
И аз съм родена, отраснала и живея във Варна. Последните няколко години се промени много, расте, но това е нормално и аз пораснах  Laughing.  Много от къщите се превърнаха в жилищни кооперации, колите се умножиха, трафика е ужасен, паркинги няма, колите се паркират по тротоарите, майките с колички слаломират между тях.Детските градини са недостатъчни за да поемат всички дечица,  скоро бях свидетел на родители, които чакаха с дни пред градината на дъщеря ми. Проблеми има навсякъде. От друга страна качеството на живот е добро, работа има стига да ти се работи, заплатите на места са малки, а на други не, това според мен е въпрос на договаряне. Има детски площадки, а морската градина ... си е нашата морска градина.  Simple Smile Варна си е нашата Варна.  Wink
Зависи кой какво търси и какви критерии има. Нашето семейство живее добре, имаме дом, добри доходи, автомобил. Но последната година се замисляме да си купим място с къща или да си построим на по- спокойно място.  newsm78
Понякога човек наистина има нужда да избяга от големия град.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Във Варна съм живяла единствено и основно.
Варненският манталитет ми е близък и роден, даже си го търся. Има нещо специфично в отношенията и то ми липсва в контакта с другостранци.
Бургас и бургазлии ме кефят с това, че са си сплотени-всичките ми бургаски колеги от университета си дигаха чуковете в секундата, в която можеха и си се връщаха в Бс. Единият ми шеф е от Бургас и покрай него наблюдавам същата сплотеност и връзка с града.
Бургас като град ми допада, не му е така разоран центърът и изглежда спретнат. Но да се има предвид,
че го посещавам през лятото, в събота или неделя  Mr. Green

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Обичам ги наравно и двата града. Родена съм и живея в Бургас, а във Варна прекарах цяла година докато учех редовно и после още 5-6 пътувах за очни и изпити.
Варна ми харесва заради градинките м/у блоковете. Площадките за мъници. Не е нужно да обикаляш половината град, за да стигнеш до читава. Болниците са предимство пред Бургас. Имаш избор и като отидеш в спешното не се опитват да те утрепят от вратата. От гледна точка на заведения е пъти напред. Има места където не е нужно да думка чалга. Ех Варна, има още 100 неща, които ме карат да я обичам. Малкото като чуе, че тръгваме за там и пърха от щастие.
Бургас е малко по - кофти. Площадки започнаха да ни правят. Но болницата ни е пословично отвратителна. Частни градини нямаме, така, че като няма място в държавната - духаш супата. Ако обичате чалга - това е вашият град. Ако не обичате се веселете в домашни условия. Заведеният без феноменалната музика се броят на пръстите на едната ръка. По улиците често се забелязват двойници на някоя фолк дива на възраст от 13 до 17 години.
Относно заплати в Бургас определено са по - ниски. Работа за програмисти примерно трудно се намира или е с заплата около 1000лв.,  в най - добрия случай. Същото важи и за реклама, маркетинг.....Във Варна има повече места за специалисти.
От друга страна дрехите в Бургас са по - скъпи. Изборът не е по - голям.
Цените на имотите нямат разлика. Или е минимална. Но пък в Бургас бездомните кучета са рядкост, да не кажа изчезващ вид.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Забравих да спомена невероятният мирис на въздуха нощем, когато от нефтозавода горят повече "боклуци" защото не се вижда. И във въздуха се носят какви ли не отрови.

# 13
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Качеството на живот в Бургас не е кой знае какво. Цените на стоките са доста високи в сравнение с други градове в България като София и Пловдив например. Отскоро имаме МОЛ, а функциониращото кино в града е едно единствено и то далеч от класата на синемакс и арена. Екологичната обстановка е ужасна - не ни стига Лукойл, който непрекъснато ни обгазява, ами и някакъв измислен Кроношпан, който бълва облаци токсичен дим.
Градският транспорт е значително уреден, а отскоро и леко обновен - цена на билетчето: 0,90 ст.
Инфраструктура - кошмарна. В момента целият град е разкопан и правят някакви безконечни ремонти по улиците - влагат тръби някакви. На тези, на които не им правят ремонт са в дупки и задръстени от паркирали от двете страни автомобили. Ужасна болница и липса на кадърни доктори.

Предимства: По-спокоен начин на живот, голяма пешеходна зона и прекрасна Морска градина, хубави детски градини с изключително добра база и меню, много добри училища и гимназии, хубави заведения, които са буквално навсякъде (ужасно обслужване, обаче). Много млади хора и малки деца.

# 14
  • Мнения: 2 388
Лого5ка е описала много точно положението.

Отговаряйки лично за себе си: Не мога да дишам без Моя град. Винаги съм живяла тук и ми е трудно да живея другаде за един по-дълъг период от време. Липсва ми въздухът, който е около морето, липсва ми чувството, че мога да стана сутрин и да отида да се разходя в Морската градина ( не че го правя, но знам, че ако поискам, тя ми е на две крачки разстояние ).....

За манталитет на бургазлии и варненци мога да се изкажа, но няма да го направя  Laughing

Давай. Laughing Убедена съм, че няма да мога да оспоря това, което напишеш, но и имай предвид, че бургазлии в Бургас има много малко. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 723
Пристрастна съм към Бургас-там съм родена и живея, а и след като 5 години учих в София -съвсем се пристрастих към Бургас Grinning
цените тук са високи, паркирането е трудно,няма го и разнообразието на магазини,
но пък аз си прекарвам по-голямата част от годината в морската градина,която няма равна,имаме гараж,пазарувам и он лайн,финансово сме спокойни на този етап,така че изброените по-горе негативи са игнорирани от моята особа
МИР ВАМ Peace     

# 16
  • Мнения: 2 388
...цените тук са високи, Grinning,паркирането е трудно,няма го и разнообразието на магазини,

И аз мисля така, затова малко ме изненада мнението на belinda, че е по-евтино тук.

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Разбира се, че е по-скъпо като започнем от хляба и хранителните продукти, минем през плодовете и зеленчуците, дрехите, обувките и дамските чанти. Случвало ми сее да си купя обувки в Бургас, които да намеря по-евтини в София на Графа и други примери имам. За това като отивам в София винаги гледам да направя важните покупки за сезона за мен и малкия - по-голямо разнообразие и по-ниски цени.
От друга страна в София винаги съм мразела да обикалям по магазините. В Бургас всичко е на една ръка разстояние и някак си събрано на едно място.
Абе хубав си е града.

За манталитета на бургазлии може много да се пише: снобарщина и еснафщина, краен шовинизъм на тема Бургас и склонност за вглъбяване до степен да не можеш да прогледнеш извън границите на града си, с цел разширяване на кръгозора.
Иначе сме готини, весели и купонджии. Обичаме заведенията, нощния живот и сме големи романтици.

# 18
  • Мнения: 2 478

За манталитета на бургазлии може много да се пише: снобарщина и еснафщина...

Същото важи и за варненци. Снобарията и позьорството са над всичко. Всички нощни заведения са лъскарски и скъпи, нищо че предлагат фалшив алкохол. Но пък се пръскат по шевовете. Кризата поопразни малко ресторантите, но за около 2 месеца, сега пак работят на пълен капацитет. По тази логика качеството на живот във Варна е задоволително. Само има едно разминаване между средната заплата към наемите и цените на имотите. По-скъпи хранителни магазини няма в България.
Но пък има море, плажове и неспиращ нощен живот.
Детските градини, яслите, палмите и местата за паркиране съм ги коментирала много пъти в други теми. Сега ще се въздържа да ги започна пак, че после пак ще има обидени привърженици на кмета Йорданов.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз пък защо не познавам сноби и позьори? Не и в близкото ми обкръжение. Мисля, че подобни генерализации са силно преувеличени и абсолютно безсмислени.

# 20
  • Мнения: 723
лично аз имам усет за манталитета на съгражданите си  като за най-приемлив,
запозната съм със същия такъв и на представители от различните части на страната и
смятам , че сме добронамерени , толерантни  и усмихнати,
имайки предвид всичко това
ШОВИНИЗМА като определение дори ме ласкае  bowuu

# 21
  • Мнения: 2 478
Аз пък защо не познавам сноби и позьори? Не и в близкото ми обкръжение. Мисля, че подобни генерализации са силно преувеличени и абсолютно безсмислени.

Ако си стоиш само в квартала може и да не виждаш масата от снобизъм. Отиди в някое модно заведение или на разходка по пешеходната алея и ще видиш всичко. Отиди в някой друг голям областен град и ще направиш разликата. Може и да е безсмислено това обобщение, но не е преувеличено.

# 22
  • Мнения: 270
Лого5ка до тук май най си припокривам мнението с теб, но се чудя тогава качеството на живот обуславя ли високите цени на жилища след като в София е по евтино да се живее на моменти , а пък разнообразието е по голямо?
Да сравним, че имам познати, които търсят квартиранти на Витошка на цена от 350 евро двустаен? Където все пак заплатите са добри, нямам идея как са сега заплатите в Бургас де, поне преди две години средната не надскачаше 600 лв..., а да кажем в Бургас такъв наем също е възможен, но май си струва само за летния сезон или???
За да бъда по ясна - считам , че цената на живот би трябвало да отговаря на качеството. Аз в Бургас никакво разнообарзие невидях освен цацата, честно - може би защото не съм почитател на фолка. И лично смятам, че бургазлии са два вида - Бургоси - коренно население и гъзлии- приходящи от селата. За Варна мнението ми е различно . Чета ви с интерес...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Хахахах, живея в центъра, работя в края на града, тъй че имам поглед. Що реши, че не излизам навън? Ходя на разходки, благодаря. Не виждам сноби, а нормални хора. А колкото до заведенията, да не искаш да кажеш, че снобарски заведения има само във Варна? Навсякъде ги има, това не значи, че цял град се състои от снобари, само защото има такова заведение.

# 24
  • Мнения: 723
ТОрТУНА ПИлЕ мИлО,
с последния си пост провокираш в иначе  пацифистичната ми натура батални чувства Wink
градът ни си е супер , аз слушам старите рокаджийски музики , че и дори по-тежки формати и считам за нужно да кажа , че всеки в бургас може да си намери подходящото място
относно чалгата държа да отбележа, че тя не е родом от тук и е най-нужна вероятно за чуждоградските туристи
смятам да приключвам..................леле и аз съм май с диагноза шовинизъм Shocked

# 25
  • Мнения: 125
Аз пък защо не познавам сноби и позьори? Не и в близкото ми обкръжение. Мисля, че подобни генерализации са силно преувеличени и абсолютно безсмислени.

Ако си стоиш само в квартала може и да не виждаш масата от снобизъм. Отиди в някое модно заведение или на разходка по пешеходната алея и ще видиш всичко. Отиди в някой друг голям областен град и ще направиш разликата. Може и да е безсмислено това обобщение, но не е преувеличено.

Съгласна съм с Месечинка, а и позьори и сноби има навсякъде. Аз не си стоя в квартала и Морската градина е на 10 мин. от дома ни. Често се разхождаме там, а малката е редовна при забавленията  Laughing. Честно казано хората не ме дразнят, каквито и да са те, радваме се на зеленината, на приятното ухание на море и на нацъфтелите маргаритки ...
А що се отнася до заведенията, те са да се забавляваш, а не да гледаш и коментираш кой, какъв е!  Wink

# 26
  • Мнения: 2 388
ТОрТУНА ПИлЕ мИлО,
с последния си пост провокираш в иначе  пацифистичната ми натура батални чувства Wink
...

В мен също.
Какъв поп-фолк, 5 заведения на кръст има с жива музика и оркестрите се дърпат да свирят и пеят поп-фолк, какво остава да се осмелиш някой кючек да си поискаш. Mr. Green Мина това време.

Пловдив е града с кръчмите и бесните танци. Simple Smile Излючвам София, която за мен е несъществуваща алтернатива за живеене.

# 27
  • Мнения: 270
Я, не се отплесвайте в батализъм  Laughing че ще ви взема за ...ъзлийки. Crazy Не е въпроса да сме местните патриотки или да плюем. По рационален ми е въпроса.

# 28
  • Мнения: 723
като въпросът ти е по- рационален-сложи му определени координати, Wink
ако питаш за цени на кв.м. в супер център мога да ти отговоря, както мисля че би могло да го направи и многоуважаваното духовно лице, с което подозирам, че обитаваме един и същ вилает Wink
за цената на цацата ще се опитам също да помогна
относно снобарията -явно гледам на високо и не се засичаме
г.з си имам и не отричам,но едва ли някой би го направил
няма какво да сравняваме всичко останало със софия-тя си е държава в държавата, аз отдавна подържам тезата всяка област да има собствен, определен от себе си бюджет,а не спуснат от централни органи,
та да видим тогава с бургаския брутен продукт как ще гинат другоземците Peace

# 29
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Честно да ви кажа, аз наистина се чудя дали само на мен не ми се струва, че качеството на живот в Бургас не е кой знае колко високо. Като се пусна по центъра и само като се загледам в детските колички, свят ми се завива - от модерни по-модерни и от скъпарски по-скъпарски (масово). Лошо облечена жена или момиче са рядкост по улиците. Новите автомобили, като че ли са повечко от тези, които са над 5-6 годишните и нагоре. Цените в заведенията са много високи, но пък те са пълни. От друга страна масова гледка са мъже с анцузи. Например на тържество в градината на сина ми, 90% от татковците бяха по анцузи, някои даже бяха с различни долници и горнища, но за сметка на това пък почти всички снимаха с камери, някои от които доста добри моделчета. И после ми кажете, че не съм сноб - какви неща ми правят впечатление, а?
За мен Бургас е един много неразвит град. Няма действащи предприятия, които да осигуряват работни места освен един Лукойл, който от две години съкращава на поразия, едно пристанище, което се оказа най-западналото в Европа, от летния сезон не се облагодетелстват кой знае колко много хората - заплата на камериерка на Слънчев бряг не надвишава 350-400 за 12 часова смяна къртовски труд. Не знам. Не съм оптимист, а е жалко. Хубав град е.

# 30
  • Мнения: 723
това имах предвид ,казвайки , че ако местното самоуправление беше в час, нещата щяха да са  в по-друга гама,
общоизвестно е че варналии от край време имат добри управници ,които лобират за града ,та затова и той е лансиран,
не искам да придававам политически оттенък на темата-сори за спама Peace

# 31
  • Мнения: 2 388
Лого5ка по първата ти част от поста, такива са и моите наблюдения.
По втората част, наблюдения сред приятели, познати и кръгове, около тях ( нали знаеш, че тук всички се познаваме Mr. Green )
Изкарват се пари от търговия, строителство ( тук включвам всичко ), разни далавери ( не мога да не споделя, че на глава от населението при нас има най - много играчи ( малки, големи, всякакви) ) и т.н.
Общото ми впечателние, че не сме беден град, като има едно голямо противоречие между парадиране със скъпи неща и същевременно "страх" да кажеш, че имаш пари. Simple Smile

п.п. Сещам се, преди два месеца Стоянка Мутафова какво каза:
"Варна е морски и търговски град, а Бургас е морски и артистичен град."

ако питаш за цени на кв.м. в супер център мога да ти отговоря, както мисля че би могло да го направи и многоуважаваното духовно лице, с което подозирам, че обитаваме един и същ вилает Wink
И аз имам такива подозрения. Flutter
Да уточни точно авторката, рационалността в какви параметри да я разбираме?

# 32
  • Мнения: 270
Цени не ме интересуват - пределно ясни са ми. Въпроса ми към вас е устройват ли ви те спрямо качеството на живот, което се видя, че е съвкупност. Ето лого5ка споделя, че стойностните работни места не са кой знае колко, изключвам  семейните бизнеси и при такова положение успявате ли да си плащате наема, кредита и да се забавлявате и да си преследвате целите, т.е гот ли ви е..това е качество на живот. Имам познати в строителния бранш - чат пат работа, как издържат семейство незнам. Ако се вегитира някак ми е странно да повярвам, че ви е кеф. И няма как да се засечем, да ,защото отдавна вече ни делят няколко граници.
Интересно ми е как някои се хващат за емоцията вместо да помислят. Не мразя града, обратното е вярно. Но аз познавам къде по наредени градове / няма да ги казвам за да не почне виртуален бой / с по голямо качество на живота и с къде къде по нсики цени на продукти и най вече жилища. Ето този абсурд ми е много любопитен и ми си се искаше това да поразчепкаме. А уточнявам сега защото ако го бях казала в началото щях да ви подведа в отговорите...

# 33
  • Мнения: 723
сега,
на принципа предлагането се определя от търсенето и обратно,
явно има защо цените да са такива,
аз смятам , че са високи , но какво да направя срещу безграничната човешка псевдотърпимост,
има уредени градове-така е, но там пък по мое лично мнение хората са в двете крайности по финансов критерий
също така за мен е недопустимо да деля питането на авторката на рационално и емоционално, би следвало в тоя смисъл да зададеш въпроса директно на компютъра , а не на пристрастените към него Peace

# 34
  • London, baby
  • Мнения: 800
 Не знам къде качеството на живот е по-добро, но за да живееш във Варна трябват много повече пари отколкото в Бургас. Смятам, че по-заможните са варненци, с повече заведения, магазини и много по-голяма и хубава морска градина.

# 35
  • Мнения: 2 388
...Имам познати в строителния бранш - чат пат работа, как издържат семейство незнам. Ако се вегитира някак ми е странно да повярвам, че ви е кеф...

Факт е, че сегашната криза удари най - много строителството.
Ако говориш обаче за преди нея, твоите познати са някакво изключение.
Строителството ( като събирателно ) даваше и продължава да дава много голям борй работни места, които съвсем не са лошо платени. С него е свързано и имането на работа в още куп отрасли.

За вегетирането съм сигурна, че във всеки град има хора с работа и без, с нископлатена и високоплатена, така че мога да отговоря само за себе си и близките ми на този въпрос.

# 36
  • Мнения: 723
Не знам къде качеството на живот е по-добро, но за да живееш във Варна трябват много повече пари отколкото в Бургас. Смятам, че по-заможните са варненци, с повече заведения, магазини и много по-голяма и хубава морска градина.
hahahaтова пък за морската градина вече ме дехидратира,
тук в пълна сила е на място словото количеството не определя качеството
Морската градина има за предназначение отдих,релаксация,че защо не и медитация, а не да я мерим на дължина и да и броим заведенията

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
...цените тук са високи, Grinning,паркирането е трудно,няма го и разнообразието на магазини,

И аз мисля така, затова малко ме изненада мнението на belinda, че е по-евтино тук.
Ами аз за храната говорех, друго не съм купувала. Плодовете и зеленчуците категорично бяха по-евтини, сега може и да е различно, не знам, но по-миналото лято така беше. За паркирането - моля ви се, как една вечер, в час пик, в разгара на сезона, не се наложи да пракираме някъде на майната си, нито една вечер - винаги имаше места!

Е, аз не съм била там с месеци де, но казвам каквото съм видяла.

Морските градини и двете са чудесни, не се карайте Simple Smile

# 38
  • London, baby
  • Мнения: 800
Оф.

# 39
  • Мнения: 270
Палавке, засега става въпрос разбира се. Защото да кажем преди цените се качваха поради определени очаквания и много ясно, че е било пък печелившо в Строителния бранш.., но сега агенциите се оплакват, че почти нямат продажби, а цените на жилищата са по високи от това, което определя живота в града. А маип в една пазарна икономика е точно както казваш - щом има търсене има и предлагане, но по горе казах вече, че търсенето е намаляло, а цените си стоят... Ето това ме потриса.

# 40
  • Мнения: 2 388
Морските градини и двете са чудесни, не се карайте Simple Smile

Така е. Laughing Всичко, което е на море за мен е чудесно.

Ако имах възможност бих комбинирала Пловдив с моренцето, щеше да се получи идеално местенце. Laughing

# 41
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
В Бургас се живее много по-лесно от Варна,казвам го от позицията на варналийка живееща в Бургас...и  да градът ни е сякаш артистичен и средата ми е такава,нямам поглед над различните браншове и не гледам в чуждата копанка,нямам кредити,не плащам наеми и т.н...не ми харесва,че последните години сме подложени на строителен терор и със съседката отсреща си знаем и долните гащи  Mr. Green няма избор за дрехи,обувки и т.н. и ходим често на пазар във Варна и София,доволна съм,че работят по инфраструктурата,винаги има къде да паркираш и то не на ма****та си,за скъпото,колко да е скъпо и в Търново като седна на кафе оставям 20 лв и тук същото...аз не съм представителна извадка така или иначе, не ходя по кръчми и дискотеки както и кафе пия чат-пат за по 20 мин и нямам мнение,забавляваме се по други начини...животът ни тук е добър и си обичам градът,още от детството си съм казвала,че ще живея в Бургас,така и стана и смятам,че съм направила добър избор,във Варна прсто не издържам повече от 1-2 дена,цялата тази суматоха не е за мен...

# 42
  • Мнения: 1 312
Не знам къде качеството на живот е по-добро, но за да живееш във Варна трябват много повече пари отколкото в Бургас. Смятам, че по-заможните са варненци, с повече заведения, магазини и много по-голяма и хубава морска градина.
Тук мога да споря и то с кеф.
Мани я дължината, атракционите и данданията от кръчмите.
Спокойствието и романтиката на Бургаската морска градина са несравними.
Чистотата и добрата подръжка също ми се струва са на по-високо ниво.

По темата нищо практично не мога да кажа, само сантименти ми навява и мили, младежки спомени.
От Варна съм, но имам баба и дядо в Бургас, на две крачки от "Флората".
Що трепетни лета съм изкарала там... Heart Eyes

# 43
  • London, baby
  • Мнения: 800
Абе хора, аз не казвам за заведенията по морската градина, а като цяло заведенията във Варна!!!!!!

# 44
  • Мнения: 2 388
Палавке, засега става въпрос разбира се. Защото да кажем преди цените се качваха поради определени очаквания и много ясно, че е било пък печелившо в Строителния бранш.., но сега агенциите се оплакват, че почти нямат продажби, а цените на жилищата са по високи от това, което определя живота в града. А маип в една пазарна икономика е точно както казваш - щом има търсене има и предлагане, но по горе казах вече, че търсенето е намаляло, а цените си стоят... Ето това ме потриса.

Извинявам се, но нещо не мога да ти схвана точно мисълта.
Коментарът за цените на имотите е за отделна тема ( има си такава ).
Аз лично незнам евтини имоти, които са в близост до морето ( независимо дали са в град, село, паланка и т.н. ). Ако греша, нека някой след мен да ме поправи.
Стоителният бранш не е само строеж и продажба на имоти, покрай посочените две се изхранват още един куп професии.

# 45
  • Мнения: 17 407
Ех, ако можеше бургазлии да се преселят във Варна....Не ме емвайте- варненци дори не ги коментирам.

# 46
  • Мнения: 5 178
Варна  и е..ха майката (сори за израза, ама за по мек не можах да се сетя) последните 6 год със строителството..
Бургас запази онази романтична нотка, но пък Нефтохима бълва мизерии ...

# 47
  • Мнения: 17
Живяла съм във Варна около 20 год и сега в Бургас живея малко повече от 2 год,така че съм си изградила мнение и за двата града. Варна-предимства:повече магазини и съответно по-голям избор на дрехи,обувки..... В професионалната сфера също,повече свободни работни места и в повечето случай,по-високи заплати. Заведенията също са много повече от в Бургас,но все пак и града е по-голям,така че е съвсем нормално. Недостатъци:много бездомни кучета,много цигани из целия град,мръсни плажове,ужасен трафик,по-изнервящ начин на живот,голямо чакане за места в яслите и градините,улиците са в окаяно състояние,плажовете също,а манталитета на по-голяма част от живущите във Варна е отвратителен. Бургас-предимства:по-спокойни,лъчезарни и добри хора,прекрасна морска градина и добри плажове,чалга в заведенията?-не,поне в тези които посещавам,всичко е по-подредено,повече места извън града за посещения в свободното време (Несебър,Влас,Сл.бряг,Созопол,Ропотамо,Велека.......),няма бездомни кучета,цигани се срещат чат-пат (освен в Меден рудник и Комлука,но не ме притеснява понеже са отдалечени от центъра на града и другите квартали),ремон на улиците,добра пешеходна зона. Недостатъци:Лукойл и Кроншпа,по-беден избор на дрехи и обувки,Бургаската болница-ОТВРАТ по отношение на база и персонал,по-малък шанс за реализация и по-ниски заплати,по-високи цени (освен в Кауфланд и Бургас Плаза),което не ме притеснява заради стандарта на живот на моето семейство. Нещото,което изравнява Бургас и Варна е,че и двата града имат море  Laughing

# 48
  • Мнения: 723
 и тъй
както във всички двуполюсни теми, няма как да се стигне до единен извод, предлагам летописците да се съберем,да се напием и да видим на жителите на кой град морето им е до колене  Mr. Greenbowuu
тъй де лошо няма  в едно такова градивно и омиротворяващо предложение Rolling Eyes bowuu

# 49
  • Мнения: 17
и тъй
както във всички двуполюсни теми, няма как да се стигне до единен извод, предлагам летописците да се съберем,да се напием и да видим на жителите на кой град морето им е до колене  Mr. Greenbowuu
тъй де лошо няма  в едно такова градивно и омиротворяващо предложение Rolling Eyes bowuu

 smile3501 Браво за идеята!!!!!!!!!!!! Стига с това кой е по-по-най,а да живее купона   bigdance2 lalalala

# 50
  • Мнения: 270
Ако ме интересуваха цените просто щях да си пиша в другата тема. Знам, че е трудно за схващане с толкова промиване на ума, че ако има море трябва да е скъпо...Между другото аз казах ли, че трябва да е евтино? Казах, че няма падане на цените, които всеки в Европа ще ти каже че са завишени доста. И на езеро да живееш може пак да е по добре ако нощем не ти миреше на нафта... както е във Варна например. Добра е идеята да се съберем да пийнем. Приемам идеята някъде да пийнем  - предлагам на планина.

# 51
  • Мнения: 2 388
Ако ме интересуваха цените просто щях да си пиша в другата тема. Знам, че е трудно за схващане с толкова промиване на ума, че ако има море трябва да е скъпо...Между другото аз казах ли, че трябва да е евтино? Казах, че няма падане на цените, които всеки в Европа ще ти каже че са завишени доста. И на езеро да живееш може пак да е по добре ако нощем не ти миреше на нафта... както е във Варна например. Добра е идеята да се съберем да пийнем. Приемам идеята някъде да пийнем  - предлагам на планина.

Оставам с впечатление, че пишем на един език, но не се разбираме.

Планината не ми се отразява добре, но ще се жертвам, заради вас. Оргазнизирайте сбирката само. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 723
Планината не ми се отразява добре, но ще се жертвам, заради вас. Оргазнизирайте сбирката само. Mr. Green
[/quote]

на ВАС позволено ли ВИ е да присъствате на такива мероприятия Shocked
или може би искате в последствие да ни изповядате  Wink Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 3
Роден съм,живея и докогато  ми е дадено ще  живея във Варна.
Варнаа,хубава Варнаа-се казва в песента.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
В Бургас има много сноби. За това съм сигурна.

 Многа да кажа, че има едно място където винаги ще искам да бъда. Родопите. Там хората са чудесни. топли, добри хора. 

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Варна  и е..ха майката (сори за израза, ама за по мек не можах да се сетя) последните 6 год със строителството..
Много точно. От 10 години живея във Варна, но с всеки изминал ден града става все по мръсен, дупките повече, а колите още повече, въздух недостига. В началото много ми харесваше самият град, когато не беше така застроен. А без море и плаж не мога да живея, това е най-големия плюс.
Заплатите не отговарят на стандарта на живот в града. Не случайно има една приказка "Цяла България работи за софиянци".

# 56
  • Мнения: 3 405
Ако имах възможност бих комбинирала Пловдив с моренцето, щеше да се получи идеално местенце. Laughing

Бива ли така да ме караш да точа лиги. Пловдив е голямата ми любов. Ако има и море (Родопите и те са наблизо) и ще бъде съвършено Simple Smile

# 57
  • Мнения: 61
Живяла съм и във Варна и в Бургас.На кратичко ще кажа следното:
 Варна е по красива,стандартът на живот е много по-висок,но в Бургас се живее по-щастливо и спокойно.
  Моля никой да не ми се сърди,обичам еднакво и двата града!!! Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 2 478

Планината не ми се отразява добре, но ще се жертвам, заради вас. Оргазнизирайте сбирката само. Mr. Green

И аз ще дойда, де!

П.С. Само да кажа, че варналийките не са от Варна, а от селата покрай Варна. Във Варна живеят варненци!

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Я да св включа и аз!

В Бургас съм израстнала, той си е моят град, но Варна ми е на сърце.  Flutter Винаги съм харесвала Варна!  Crazy

Бургас ми е много мил, винаги с огромно удоволствие се завръщам и почти сигурно е, че и там ще живея в бъдеще.

Относно хората - наблюдавам една показност, едно самочувствие без покритие и в Бургас, и във Варна. Но, може би, хората в Бургас като отношение, като държание, ми харесват много повече от варненци.

За съжаление, работните места за специалисти, особено в определени области, в Бургас са ниско заплатени или поне, не толкова високо, колкото би трябвало.

Заведенията в Бургас, дискотеките, с всяка изминала година започват все повече да не ми допадат. В един момент се оказва, че няма къде да отидеш да се повеселиш!

П.П. За среща и напиване съм първа кипра! Имайте го предвид!  Party

# 60
  • Мнения: 17 407
Сноби има навсякъде, обаче варненските ефелък и еснафлък не знам дали имат равни. А "варналии" пък така им отива на повечето...

П.П. Дори не знам защо продължавам да пиша в тая тема...Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 23:45 от Дренка

# 61
  • Мнения: 2 478
Сноби има навсякъде, обаче варненските ефелък и еснафлък не знам дали имат равни. А "варналии" пък така им отива на повечето...


Ето, Дренка, пак доказа, че е умна и прозорлива жена!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами явно зависи в каква среда се движиш. Защото аз пак повтарям, че съм категорично несъгласна с такова твърдение.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Сноби има навсякъде, обаче варненските ефелък и еснафлък не знам дали имат равни. А "варналии" пък така им отива на повечето...

П.П. Дори не знам защо продължавам да пиша в тая тема...Simple Smile
И аз съм с такива впечатления, но си мълча, че нали съм чуждоземка да не ме линчува някой "Като не ти харесва си отивай там откъдето си!"  Mr. Green

# 64
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Отказът от контакт, мили дами, не винаги е белег за снобизъм, по-скоро за ... липса на желание да се занимаваш с дивотии.
За съжаление голяма част от неварненци са общували с варненци в качеството им на хазаи.
Отдавна не можем да говорим за хомогенна варненска общност, но има една незлобливост и лекота на контакта, които са строго специфични за района. Няма да ме разберете, но може и да ми повярвате за тази изчезваща страна на варненци, която трудно се вижда, защото при лицата над 19 години броят на варненци във Варна намалява драстично и формира нов тип поведение сред неварненци.


ПП. Мнение на човек, почти необщувал с други освен варненци до 19тата си година. Мнение  на човек, комуто, ако не се налага, и досега гледа да ограничи контактите си. Но мога да бъда и доста забавна  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 547
Сноби има навсякъде, обаче варненските ефелък и еснафлък не знам дали имат равни. А "варналии" пък така им отива на повечето...

Точно. Като човек роден, живял и работил немалко петилетки в този ми ти град, не мога да не се съглася.  Laughing

Качество на живот не откривам особено ни във Варна, ни в Бургас, но първият е по-космополитен, а втория - по-уреден и спокоен. Морската градина във Варна е по-голяма, а в Бургас - по-красива. Бургазлиите, които познавам, са дружелюбни и лежерни, варненците - справка по-горе. Ако трябва да избирам къде в БГ да живея, някой от тези два града ще да е.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 036

За съжаление голяма част от неварненци са общували с варненци в качеството им на хазаи.

Точно от всичките си хазяи имам страхотни впечатления и те не фигурират в това число на надутите варненци без покритие.

# 67
  • Мнения: 3 405
Вижте какво, навсякъде се живее добре. В най-голяма степен зависи от човека, околните хора и среда са само неизменната добавка. Мрънкащият си е мрънкащ и във Варна и в Бургас.

# 68
  • Мнения: 350
Родопчанка от прекрасния град Смолян, омъжена и живееща във Варна, работила едно лято в Бургас.....съм аз! Моят южняшки дух е повече като този на бургазлии. За съжаление имам горчив опит с някои варненски "столичани".  SadЕстествено има изключения. Това, което искам е да възпитавам сина ми, който се води варненец в родопски порядки и дух.

А Бургас е град с много свежа енергия, винаги се чувствам добре там. Peace
 

# 69
  • Мнения: 2 029
  Харесвам града си. Сравнително чист е. Общината се грижи много добре за боклука и околоблоковите градинки. Редовно подрязва тревата и почиства детските пясъчници, боядисват пейките в свежи цветове. Крайбрежната алея е прекрасна, особено нощем - доста е усилена музиката от заведенията, но ми харесва това курортно оживление - мирис на плажно масло се слива с мирис на водорасли и пържена риба. Харесва ми да съзерцавам светлината на фара нос Галата.
   За мен недостатъци на Варна - много коли има по тротоарите, много паркирани има и по улиците.
И много е далеч от Родопите Laughing   Бях там миналата година и много ми хареса.

# 70
  • Мнения: 2 018
Ех, ако можеше бургазлии да се преселят във Варна....Не ме емвайте- варненци дори не ги коментирам.

Варненка ли си? Питам, защото съм чувала, от не варненци, но живеещи тук, че сме ... по-особени. Каквото и да означава това. Та ми е интересно.

Обичам Варна, но Варна от преди 7-8 години.
Сега ми прилича, на едновремешна София, която така и не успях да харесам.
Иска ми се да се преместя в по-малък град до морето. 

Между другото имам наблюдения над Балчик - по крайбрежната алея има много по-добри заведения от варненските. 

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 15:34 от Бо_

# 71
  • Мнения: 17 407
Бо, не знам каква съм, тук съм родена и живея. Според мъж ми- не съм варненка, та затуй ме бил взел Simple Smile Не съм искала да обидя някого с думите си, само споделям впечатления. Знам, че е тъпо да се обобщава, исках да кажа, че бургазлии са по- топли някакси. Което не знам кво касателство има към качеството на живот. Явно няма Grinning

# 72
  • Мнения: 4 300
Баща ми, който не е варненец, но от 40  и кусур години живее тук, казва че първото нещо, което му е направил впечатление, е студенината. Варненци по трудно приемали другите хора, държали се резервирано към "пришълците", по трудно било да поканят някой в дома си.

# 73
  • Мнения: 2 018
Бо, не знам каква съм, тук съм родена и живея. Според мъж ми- не съм варненка, та затуй ме бил взел Simple Smile Не съм искала да обидя някого с думите си, само споделям впечатления. Знам, че е тъпо да се обобщава, исках да кажа, че бургазлии са по- топли някакси. Което не знам кво касателство има към качеството на живот. Явно няма Grinning

Въобще не си ме обидила!  Peace  Laughing
Имах приятелка от Ямбол, та тя ми каза - По-особени сте варненци. Не можа да ми обясни какво има предвид, а може и да не е искала да ме обиди на градски.  Laughing Това нямаше значение, защото си бяхме приятелки и си се познавахме добре.
Питах защото ми е интересно.
Нямам впечатления върху бургазлии и не мога да сравнявам.

# 74
  • Мнения: 674
Варна - много добър град за живеене - може би НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИЯ В България.
Много инвестиции много работни места и непрекъснато развиваща се икономика.
Център и Морска градина - Прекрасни отвсякъде.
Големи и дълги пешеходни зони отлични за майки с деца.
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.
Детски площадки игрища - колкото искаш.
Даже имаме и велоалея.
Лятото става около 1 млн. и с автомобилите става пренаселено но пък това е цветът на големия град.
Да обобщим много предимства и малко недостатъци - Варна моят роден град за мен е много-добър за живеене!!!  bouquet

# 75
  • Мнения: 1 547
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.

 Shocked Единствената прилика между Варна и Виена е първата буква в името.

# 76
  • Мнения: 674
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.

 Shocked Единствената прилика между Варна и Виена е първата буква в името.
Еми по - главните улици и булеварди - дупки няма казвам го карам всеки ден по 20-30км. градско.
В някой квартални улици от разкопаванията за канал и кабели има вдлъбнатини но по главните улици дупки няма и с палмите града е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

# 77
# 78
  • Мнения: 674
Ами аз си я ползвам - спортувам понякога през уикендите и ми върши чудесна работа!!!  bouquet

# 79
  • Мнения: 1 547
Ами аз си я ползвам - спортувам понякога през уикендите и ми върши чудесна работа!!!

Около Нептун и покрай Кирил и Методи как точно я ползваш велоалеята? Чудесна работа върши като паркинг тази алея, спор няма, но за спортуване...  Thinking

# 80
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Варна - много добър град за живеене - може би НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИЯ В България.
Много инвестиции много работни места и непрекъснато развиваща се икономика.
Център и Морска градина - Прекрасни отвсякъде.
Големи и дълги пешеходни зони отлични за майки с деца.
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.
Детски площадки игрища - колкото искаш.
Даже имаме и велоалея.
Лятото става около 1 млн. и с автомобилите става пренаселено но пък това е цветът на големия град.
Да обобщим много предимства и малко недостатъци - Варна моят роден град за мен е много-добър за живеене!!!  bouquet
Shocked Ти в някоя друга Варна ще живееш.
Нито много работни места има,да не говорим че заплатите за този стандарт са нищожни.Дупки по улиците да искаш.Половината площадки са изпочупени.Скъпотия до шия.Лудницата е пълна.
Харесвам си го де Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 674
Варна - много добър град за живеене - може би НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИЯ В България.
Много инвестиции много работни места и непрекъснато развиваща се икономика.
Център и Морска градина - Прекрасни отвсякъде.
Големи и дълги пешеходни зони отлични за майки с деца.
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.
Детски площадки игрища - колкото искаш.
Даже имаме и велоалея.
Лятото става около 1 млн. и с автомобилите става пренаселено но пък това е цветът на големия град.
Да обобщим много предимства и малко недостатъци - Варна моят роден град за мен е много-добър за живеене!!!  bouquet
Shocked Ти в някоя друга Варна ще живееш.
Нито много работни места има,да не говорим че заплатите за този стандарт са нищожни.Дупки по улиците да искаш.Половината площадки са изпочупени.Скъпотия до шия.Лудницата е пълна.
Харесвам си го де Heart Eyes
И аз много си я харесвам и я намирам за страхотна.
Има някой недостатъци но предимствата ми се виждат МНОГО ПОВЕЧЕ.
Дупките сякаш вече ги няма... newsm78

# 82
  • Мнения: 2 388
Дупките сякаш вече ги няма... newsm78

Това е, защото имате велоалея и не ползвате вече коли. Laughing

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Варна - много добър град за живеене - може би НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИЯ В България.
Много инвестиции много работни места и непрекъснато развиваща се икономика.
Център и Морска градина - Прекрасни отвсякъде.
Големи и дълги пешеходни зони отлични за майки с деца.
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.
Детски площадки игрища - колкото искаш.
Даже имаме и велоалея.
Лятото става около 1 млн. и с автомобилите става пренаселено но пък това е цветът на големия град.
Да обобщим много предимства и малко недостатъци - Варна моят роден град за мен е много-добър за живеене!!!  bouquet
Shocked Ти в някоя друга Варна ще живееш.
Нито много работни места има,да не говорим че заплатите за този стандарт са нищожни.Дупки по улиците да искаш.Половината площадки са изпочупени.Скъпотия до шия.Лудницата е пълна.
Харесвам си го де Heart Eyes
И аз това щях да попитам.  Mr. Green
Или аз си мисля, че живея във Варан, а сигурно съм в Долно Камарци, нямало дупки.  ooooh! По кои ли улици карам аз и защо ли сменшм всяка година амортисьори и т.н.  ooooh!

# 84
  • Мнения: 830
[В някой квартални улици от разкопаванията за канал и кабели има вдлъбнатини но по главните улици дупки няма и с палмите града е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
айде почна се  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 85
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Ай сега да си ги примерим  Laughing
Моята приятелка, която живее в Щатите, като ми идва на гости, ахка и охка през цялото време, колко много Бургас и приличал на Санто Доминго в Калифорния  Flutter

А? Ко ши ми кажити сига?

# 86
  • Мнения: 2 388
Че си е абослютната истина. Flutter

# 87
  • Мнения: 3 405
Като дойде рицаря защитник на Варна, Мариянкаа, и варненци се хващат за гушите  Laughing
Нека бъдем реалисти.Всяко населено място има плюсове и минуси. Варна не е земния рай, нито Бургас или София.

Всичко е до човека, въпрос на нагласа при приемането на града, в който си новодошъл като свой. Независимо от топлотата или студенината на жителите, от размера на заплатите, дупките и пр., ако си решил, че ще живееш в този град и там е твоето място, значи всичко е наред.

# 88
  • Мнения: 17
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.

 Shocked Единствената прилика между Варна и Виена е първата буква в името.

 smile3501

# 89
  • Мнения: 2 388
Анджи, абсолютно си права. Simple Smile
Не сравнявам Бургас и Варна, всеки град си има своя уникален чар.
Обединяващият елемент тук е, че всичко, което не е на море е провинция Whistling

# 90
  • Мнения: 3 405
Да си сменя надписа под аватара тогава  Laughing

# 91
  • Мнения: 2 388
Да, само и единствено в името на истината. Laughing

# 92
  • Мнения: 3 405
Ето, нещата са поправени  Grinning

# 93
  • Мнения: 314
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.

 Shocked Единствената прилика между Варна и Виена е първата буква в името.
Еми по - главните улици и булеварди - дупки няма казвам го карам всеки ден по 20-30км. градско.
В някой квартални улици от разкопаванията за канал и кабели има вдлъбнатини но по главните улици дупки няма и с палмите града е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
Чудно ми стана по кои главни булеварди минаваш,че дупки не видя.То и аз всеки ден карам из града,дупки колкото ровове колкото щеш!Точно днес ми направиха впечатление едни доста огромни на кръстовището до Пикадили-Практикер,посока към Езерния път.И това ако не е главен булевард и главно кръстовище ooooh!

# 94
  • Мнения: 2 590
Този път само шпионирам  Whistling

# 95
  • Мнения: 5 178
Варна - много добър град за живеене - може би НАИСТИНА НАЙ-ДОБРИЯ В България.
Много инвестиции много работни места и непрекъснато развиваща се икономика.
Център и Морска градина - Прекрасни отвсякъде.
Големи и дълги пешеходни зони отлични за майки с деца.
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/.
Детски площадки игрища - колкото искаш.
Даже имаме и велоалея.
Лятото става около 1 млн. и с автомобилите става пренаселено но пък това е цветът на големия град.
Да обобщим много предимства и малко недостатъци - Варна моят роден град за мен е много-добър за живеене!!!  bouquet

Свали си розовите очила и пак се огледай..
Големи и дълги пешеходни зони отлични за майки с деца, а като свършат заживяваме в Survivor
Улиците вече нямат дупки и са осветени като във Виена /сестра ми е там и знам/... A иди на гости при сестра си и после пак сравни
Детски площадки игрища - колкото искаш. - тук трябва да те подкрепя, места бол съоръжения никакви или недомислени

# 96
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Да се изкажа и аз. Бургас си го харесвам много, но с уговорката, че пребивавам в центъра и в морската /в почивките/. Като ходя до някой комплекс, все едно в гето влизам, бе хора! Много... чоглаво ми става. Мизерно, и хората едни такива нещастни ми се струват... много е соц, ама то май цяла България си е така, де. Не мога да правя сравнение с двата града, защото Варна не я познавам, ходила съм 3-4 пъти само. Докато съм в България, не искам да живея извън Бургас (пробвала съм), не само заради нещата, към които човек е привързан в родния си град, а просто защото наистина ми харесва. Цените са височки (като съм някъде на почивка все ми се струва евтино  Crazy). Има мнооого още какво да се желае, но все пак си е доста добро място за живеене.

# 97
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441

Планината не ми се отразява добре, но ще се жертвам, заради вас. Оргазнизирайте сбирката само. Mr. Green

И аз ще дойда, де!

П.С. Само да кажа, че варналийките не са от Варна, а от селата покрай Варна. Във Варна живеят варненци!
  Да ,чисти варненци са...Игнатиево ,и Приселци такива варнененци бълват hahahaп.с селото ми е София ,а Варна е мой град ,независимо ,че има и такива изцепки от истинските варненци -свиква се    bouquet Градът е супер ...като изключим гладните гларуси и проскубаните чайки Laughing

Последна редакция: пн, 27 апр 2009, 23:54 от zuki10

# 98
  • Мнения: 4 651
Баща ми, който не е варненец, но от 40  и кусур години живее тук, казва че първото нещо, което му е направил впечатление, е студенината. Варненци по трудно приемали другите хора, държали се резервирано към "пришълците", по трудно било да поканят някой в дома си.

И аз си мислех така, докато един колега не ми обясни как по бай Тошово време, той и сестра му по цяло лято спели при майка си и баща си на спалнята, защото двустайната панелка не се изпразвала от роднини, близки и далечни от страната, който изкарвали по един двуседмичен курорт у тях. Съвсем добре разбрах за какво става въпрос, когато едва се бях нанесла и имах едно походно легло, две ъглови легла и двукрилен гардероб, когато ми се обади чичо ми и каза, че идват на море той, жена му и две 12 годишни деца, въпреки тактичните ми опити да обясня, че точно сега не е малко удобно и че няма къде да спят всички. 10 дена ходих на работа, взех 2 изпита през това време и спах с 12 годишната ми братовчедка на едно тясно легло, леля и братовчеда на другото легло, а чичо на походното. Аз учех или се опитвах да си почина след работа, из къщи беснееха бесни тийнове и се караха коя програма да гледат и разбира се родителите им излизаха вечер, а аз озаптявах братчедите, който все бяха на кълбо за нещо. И сега си представете това нещо цяло лято да му се случва на някой Simple Smile. Как няма да са студени хората  Mr. Green

И да от друга страна варненските хазайки са природен феномен, който създава грешни впечатления на много хора: виждала съм хазаи, които вземат левче за къпане и 10 стотинки за ползване на сапун, такива който вдигат наема на тримесечие за амортизация на мебелите и такива, които правят обход на апартамента, за да видят дали нещо не е счупено с калните обувки .

Имам щастието да познавам страхотни кореняк варненци, мъжът ми, кумът ми, няма толкова топли и гостоприемни хора и те и семействата им. По скоро аз мязам на варненка- скумрия, отколкото те  Mr. Green

За града: все по неприятен ми става, съвсем друго беше преди 10 години, по- спокойно, по- чисто. Вярно понаправиха се доста неща последните години, но всички друго се руши с такава сила, че просто се губят. На година се асфалтира основно по една улица от край до край, което трае цялата година /миналата околовръстното, тази б-д България и още не е свършило/, другите са много зле, вижте кръпките по Владислав само! Налага се често да посрещаме чужденци от летището и да ги закараме до хотел в центъра. Е от къде да ги прекараме кажете, за да не се друсат по дупки и да цъкат с език!

Бургас - впечатления от 2,3 ходения /последно 2006- 2007/- много мъже по "анцуг" в центъра, нескончаеми възклицания "Въъъъъйййййй" от срещащи се младежи на главната, не можахме да намерих заведение без чалга. В крайна сметка се примирих на такова с жива гръцка музика. Иначе спокойно и свежо.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 00:19 от f(x)

# 99
  • Мнения: 2 386
Какво толкова делите, на едно кафе с кола разстояние сте, а звучите все едно за две различни планети иде реч.  Laughing

Справка - живяла съм в Бургас, Пловдив и София, гостувала многократно във Варна. Е, по-'убаво от Стара Загора нема.  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 4 300
Ф(х), аз затова написах, че става въпрос за лични впечатления, при доста назад във времето. И аз имам подобни от софиянци, макар че осъзнавам колко субективни са и още повече, провокирани от собственото ми отношение. Изобщо личната нагласа в голяма степен предопределя отношенията с другите.

# 101
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
, не можахме да намерих заведение без чалга. В крайна сметка се примирих на такова с жива гръцка музика. Иначе спокойно и свежо.

Ааа, тука не съм съгласна! Къде го търсихте това заведение без чалга, че не можахте да го намерите, в Комлука ли? Ако е за дискотека - вярно е, че чалготеките са доста, а тези с нормална музика - недостатъчно (пак се намират, де). Но ако говориш за ресторант, бистро и т.н. въобще дори не мога да се сетя кои са тези заведения по главните, и въобще в центъра които пускат чалга. Радвам се, че не мога да се сетя. Отдавна не са ме облъчвали с чалга.

# 102
  • Мнения: 2 388

Бургас - впечатления от 2,3 ходения /последно 2006- 2007/- много мъже по "анцуг" в центъра, нескончаеми възклицания "Въъъъъйййййй" от срещащи се младежи на главната, не можахме да намерих заведение без чалга. В крайна сметка се примирих на такова с жива гръцка музика. Иначе спокойно и свежо.

Да, 2006-2007 г. си вървеше чалгата много. То Родевата, Банско, Домино, Воденицата, Чевермето, Национал... Какви времена бяха. Crazy
Сега и за пари не искат да свирят и пеят такава музика.
Сигурно имаш предвид Родевата къща ( преди да стане Извор ) за заведение с жива гръцка музика. Тогава пееше Никос Карас, за който мълвата носи, че е 122-ри братовчед на Василис Карас.  Mr. Green

michelle25, четири от тези, които съм посочила са си точно в центъра. Останалите три в края на Морската градина ( която съвсем не е в Комлука Laughing ).
В комплексите не съм много наясно как стоят нещата.

# 103
  • Мнения: 4 651
michelle25, ами ударили сме сигурно два, три тегела по центъра в търсене на кръчмо-барове. Сигурно е имало и сега има добри места, които може да ти ги каже само местен.

palavata_monahinq, сигурно е бил тоя. Певеца беше грък имного колоритна личност. /Умори ме от смях с тоя 122 братовчед бре   bouquet/

Рокси
и аз така мисля, ама се олях в приказки и се е загубила идеята  Simple Smile

# 104
  • Мнения: 830
Да ама във Варна си имаме делфинариум  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 105
  • Мнения: 674
Да ама във Варна си имаме делфинариум  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И дебелариум на д-р Емилова...... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 106
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Хех, пък ние си имаме нефтено пристанище.

И сега една клюка, която моля запознатите да дообяснят. В един от безплатните вестници (пасквилници), бяха написали, че имало проект Бургас и Варна да се обединели в обща черноморска област или нещо подобно. Някой запознат? Хич не му обърнах внимание, ама пенсионерите в махалата бяха почнали подписка по случая.

# 107
  • Мнения: 1 788
Бургас - родена съм там и живях доста години. За хората мога да кажа, че са много топли, гостоприемни, но и малко повечко си падат по клюките. Наистина има и еснафщина, но мога да кажа, че е поносима. По улиците преди години имаше много и страхотно облечени хора, сега малко нещата са се изменили и не е точно така. Преди години също и чалгата не беше много разпространена, но в последно време тя е и начин на живот - във всяко заведение почти се пуска чалга. А и подкрепям мнението, че в Бургас, кореняци бургазлии има много малко, повечето са приходящи от околните малки градове и села.
За стандарт на живот не мога да кажа с точност. Но определено и там се намират и евтини, и луксозни неща - т.е. за всеки джоб по нещо, само зависи от къде пазаруваш.
В последните години се отделят явно повече средства за самия град, защото ми прави впечатление като ходя на доста чисто и спретнато местенце.
Казват, че бил мутренски град, но дори и през годините на възход на мутрите, докато живеех в Бургас, чак толкова страшни или лоши, както ги представят не е било.
Варна - живях около 6 години там. Хората са малко по-студени и по-недоверчиви. Но като цяло - същите както в Бургас. С тази разлика, че не си падат толкова по клюките масово. В последните години и там чалгата настъпва с все сила. Преди 6 години някъде Варна беше много по-чиста от Бургас, но сега не е. Определено се строи масово и там, има задръствания, подобни на тези в София понякога. За магазините и стандарта на живот - пак има от всичко за всеки. С тази разлика, че има повече работа за специалисти, отколкото в Бургас.
От както живея обаче в София - имам чувството, че цялата измет на БГ се е струпала на куп тук (не обиждам никого и не целя обиди тук). Помня София като много чист и хубав град отпреди много години, когато идвах на гости при роднините си. Така че, сега ми липсва може би по-спокойния начин на живот като този в Бургас или Варна. 

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 1 266
Две години обикалях улиците на Варна-учих там.
Кореняк бургазлийка съм и преди време,когато братовчедка ми се омъжи във Варна я обвиних едва ли не в предателство.Детска му работа..
Та за Варна-центъра е хубав, кафетата по улиците са по-малко от бургаските, може да се ходи спокойно.
Харесва ми Морската градина-като че ли е по-подредена и голяма от нашата. Има много приятен детски кът, но кафената са малко.Човек като се измори само на пейка оже да поседне. Не харесах заведенията, които скриваха от погледа морето. Наблъскани едно до друго, грозни и неугледни. Миналото лято ходих на новата алея със заведенията, е, друга работа вече. Браво!
Не харесвам отдалечеността на кварталите,то си е цяло  пътешествие, автобусите са на големи интервали и винаги пълни.
На Бургас това му е хубавото,че всичко ти е наблизо. Аз живея в "Зорница", за 20 мин пеш слизам до центъра.
Но ако имам възможност в някой друг живот да избирам между центалната част на Варна и Бургас,без да се замислям бих избрала Варна. Има атмосфера, различна от бургаската. Хората са със самочуствие, по нашите улици май само хлапетата са усмихнати.

# 109
  • Мнения: 50
Цитат
А и подкрепям мнението, че в Бургас, кореняци бургазлии има много малко, повечето са приходящи от околните малки градове и села
То и във Варна е същата работа!

# 110
  • Мнения: 2 029
Belle Fleur
 "...но кафената са малко.Човек като се измори само на пейка може да поседне. "

На мен това ми харесва. Като искам заведение слизам долу - точно до морето. Ако и в Морската градина имаше заведения, тогава щеше да има и коли, които да зареждат, силна музика, райграса щеше да е унищожен. Достатъчно урбанизирано е всичко, нека паркът да е само зеленина, пейки и море.
МариянкАА ме разсмя с това, че Варна прилича на Виена. Ще ни се! В някой друг живот!

# 111
  • Мнения: 886
Аз мога да сравнявам - живяла съм и в двата. Във Варна има повече магазини, по-евтино е , по- уредено е, има повече кина, по-често има културни мероприятия, световните вериги отварят представителства  първо там след София /ако изключим един Карфур, но него можеха и да си го задържат/. Години преди Бургас там се появиха веригите за бързо хранене, веригите хипермаркети, mall-те и т.н. Не е вярно ,че паркирането във Варна е по-трудно, въпреки, че трафика е по- голям, самият град е различно разположен и няма такова натоварване в един участък като е в центъра на Бургас.  LaughingВъв Варна възможностите за работа и  заплащане са доста по-добри, а за сравнение в медицинското обслужване НЯМА НИКАКВО СРАВНЕНИЕ. Всеизвестно е, че в Бургас има най- лошото и корумпирано мед. съсловие /за това назад има достатъчно коментари/ Mr. Green Ами университетите да ги сравняваме ли  Joy
В Бургас разбира се градския транспорт е много по- добре уреден и и има доста повече градинки Grinning
И така Варна или Бургас - разбира се , че Бургас newsm10. И тези които са живели в Бургас ще ме разберат, тук въздуха е различен / моля без асоциации с НХК Mr. Green/ Аз лично го сменям само за Виена, дет колкото и да ви се иска няма нищо общо с Варна Mr. Green

# 112
  • Мнения: 2
Ходила съм във Варна един или два пъти,по работа.Успях да се разходя по центъра и определено ми хареса-широки булеварди,хубави магазини,заведения,но нямах време да разгледам повече,за съжаление,за да дам мнение.
Живея в Бургас и не бих го заменила с никой друг град.С моята заплата от нищо не се лишавам.Живея си нормално.Харесват ми заведенията-за всеки вкус си има подходящи.За здравеопазването мога с чиста съвест да кажа,че е под всякакво ниво-некадърни лекари и мръсни болници-ако ми се наложи за нещо повече от настинка,ходя до София-понеже съм им яла попарата и тотално съм се отказала от тях.
Обичам си страшно много града,хората.Преди когато бях студентка в София всеки път,когато се прибирах,разбирах какво е за мен Бургас-ВСИЧКО!Вълнувах се и се радвах като малко дете!
Една съфорумка,по-горе се изказа за колегите си бургазлии,че при първа възможност веднага се прибират.Абсолютно не се съмнявам в това.Забелязала съм,че известни бургазлии,които живеят от доста години в други градове,в столицата,винаги когато ги питат с гордост отговарят,че са от Бургас.Simple Smile

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Mia21, то неслучайно ТВ Скат е точно в Бургас  Grinning

# 114
  • Мнения: 2
И във Варна има неин клон... Grinning

http://vbox7.com/play:4134b006

Специален поздрав за всички,които обичат Бургас... Simple Smile


А ето и един от най-младите таланти. Simple Smile За да почувствате атмосферата тук. Simple Smile

http://vbox7.com/play:c5bcedf5

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 12:33 от Mia21

# 115
  • Мнения: 291
Живея във Варна.Във Варна съм от 10год.докато бях студентка хич не ми пукаше как изглежда града бях много щастлива защото обожавам морето.След години обаче,на моменти имам 4уството 4е няма да издържа.Живея от скоро в Левски-е такова 4удо няма,направо нямаш въздух да дишаш кооперациите са така близо една до друга,че с комшииката от съседната можем да си пием кафето заедно без да си ходим на гости-ужасно е направо.За детските градини няма да споменавам 4 дни стоях отвън пред вратите на градината за да подам документи и пак не е сигурно дали ще ми приемат детето.За трафика да не говорим работя в центъра отнема ми близо 4ас да се прибера до вкъщи ако съм с кола,пеша става по бързо.
И сега хубавата 4аст това е града на мойте мечти,невероятни забавления,невероятни паркове и градинки за малчуганите,невероятна украса по празниците,и само 4увството 4е всеки ден през лятото може да ходиш на плаж ми стига за да остана в този град.
Цените поносими в зависимост от това колко получаваш,работа има стигада ти се работи,добре облечени и изглеждащи хора-това е ВАРНА.

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ами те момичетата и от Варна и от Бургас точно са описали всичко и предимствата и недостатъците на двата града.Обаче  ще се местим в София ,понеже мъж ми си е софиянец и си намери по добра работа там ,та се чудя  как ще се разделя с Бургас и да отида в тази мръсна София. Sad Единствената ми утеха е ,че имам избор на по-качествени услуги касаещи здравето .
Бургас ми е противен в това отношение една болница,за лекарите направо не ми се коментира.Всички знаем колко са "кадърни".

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 13:00 от kloie

# 117
  • London, baby
  • Мнения: 800
Аз мога да сравнявам - живяла съм и в двата. Във Варна има повече магазини, по-евтино е
Кое е евтино, че не разбрах?

# 118
  • Мнения: 17
От седмица съм при родителите си във Варна и слава богу,утре си заминаваме за Бургас. Какво да кажа-ужасен трафик,паркирането още по-зле,дупки дал господ,а за прословутите палми..........  Joy - не виждам кой знае колко да са разкрасили града,а да не казвам,че видях и доста поувяхнали. За 1 седмица,3 пъти нямаше вода с часове по неясни за всички причини.

# 119
  • Мнения: 2 590
От седмица съм при родителите си във Варна и слава богу,утре си заминаваме за Бургас. Какво да кажа-ужасен трафик,паркирането още по-зле,дупки дал господ,а за прословутите палми..........  Joy - не виждам кой знае колко да са разкрасили града,а да не казвам,че видях и доста поувяхнали. За 1 седмица,3 пъти нямаше вода с часове по неясни за всички причини.
Да не би да си била в Аспарухово?

# 120
  • Мнения: 2 388
а за прословутите палми..........  Joy -

Чух, че и ние сме се сдобили с палми, ама ме мързи да отида да ги видя.
Вярно ли е? Thinking

# 121
  • Мнения: 17
а за прословутите палми..........  Joy -

Чух, че и ние сме се сдобили с палми, ама ме мързи да отида да ги видя.
Вярно ли е? Thinking

А да.  Grinning

# 122
  • Мнения: 2 590
Упс. То не било за мен Embarassed

# 123
  • Мнения: 17
От седмица съм при родителите си във Варна и слава богу,утре си заминаваме за Бургас. Какво да кажа-ужасен трафик,паркирането още по-зле,дупки дал господ,а за прословутите палми..........  Joy - не виждам кой знае колко да са разкрасили града,а да не казвам,че видях и доста поувяхнали. За 1 седмица,3 пъти нямаше вода с часове по неясни за всички причини.
Да не би да си била в Аспарухово?

Не,въпреки че квартала не е лош - по-спокоен и май е малко по-уреден въпреки,че минахме през него преди няколко дена и коледната украса светеше. Красиво,но неподходящо и разхищаващо парички.

# 124
  • Мнения: 2 590
От седмица съм при родителите си във Варна и слава богу,утре си заминаваме за Бургас. Какво да кажа-ужасен трафик,паркирането още по-зле,дупки дал господ,а за прословутите палми..........  Joy - не виждам кой знае колко да са разкрасили града,а да не казвам,че видях и доста поувяхнали. За 1 седмица,3 пъти нямаше вода с часове по неясни за всички причини.
Да не би да си била в Аспарухово?

Не,въпреки че квартала не е лош - по-спокоен и май е малко по-уреден въпреки,че минахме през него преди няколко дена и коледната украса светеше. Красиво,но неподходящо и разхищаващо парички.
Да много по спокойно е. Ако искаш лудница си за 10 мин. на центъра, само един мост и светофар на Полиграфията ни дели.
А това не е Коледната украса. Тази била за постоянно , а за Коледа слагат още  Crazy
Даже подменяха, за Св.Валентин имаше сърчица, за Баба Марта имаше мартенички, за Велик Ден имаше светещи яйца  Flutter
Наистина разхищаване, но честно да си кажа ми създава настроение и ми харесва. Embarassed

А вечер страшно ми харесва тази гледка от къщи : http://4coolpics.com/pics/0277/221450277267.jpg

# 125
  • Мнения: 2 388

До Казиното ли са или са ме излъгали?

На две крачки ми е, ама търся информация в нета. Blush

# 126
  • Мнения: 17

До Казиното ли са или са ме излъгали?

На две крачки ми е, ама търся информация в нета. Blush

Поразходи се малко де и щи видиш-наистина си заслужава  Wink

# 127
  • Мнения: 886
Аз мога да сравнявам - живяла съм и в двата. Във Варна има повече магазини, по-евтино е
Кое е евтино, че не разбрах?

Ами почти всичко / без марковите магазини, каквито в Бургас по принцип няма Mr. Green/ е по-евтино - а не евтино. Бургас и според статистиката е вторият най-скъп  град след София, но май там включват и магазините по Витошка... Laughing. Аз говоря за обикновенните магазини в които пазаруваме всеки ден. На мен лично най- много ми тежи, че те си имат вече и евтинки полети до София, а аз като тръгна да пътувам ..... cry Но пък Варна никога няма да има тази атмосфера smile3521

# 128
  • Мнения: 2 590
Аз мога да сравнявам - живяла съм и в двата. Във Варна има повече магазини, по-евтино е
Кое е евтино, че не разбрах?

 Но пък Варна никога няма да има тази атмосфера smile3521
Всеки според мирогледа си за атмосферата.  Peace За мен пък Варна си има най-хубавата атмосфера. Всеки може да генерализира, така че моля без така да се натрапват точно такива лични усещания. По същество  Peace

# 129
  • Мнения: 17
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink

# 130
  • Мнения: 2 590
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink
Аз съм чувала обратното от бургазлии, но нали всеки си има усещане и вкус. Е хайде да не зачекваме отново подобни теми. Конкретно темата е за качеството на живот.

# 131
  • London, baby
  • Мнения: 800
Аз мога да сравнявам - живяла съм и в двата. Във Варна има повече магазини, по-евтино е
Кое е евтино, че не разбрах?

Ами почти всичко / без марковите магазини, каквито в Бургас по принцип няма Mr. Green/ е по-евтино - а не евтино. Бургас и според статистиката е вторият най-скъп  град след София, но май там включват и магазините по Витошка... Laughing. Аз говоря за обикновенните магазини в които пазаруваме всеки ден. На мен лично най- много ми тежи, че те си имат вече и евтинки полети до София, а аз като тръгна да пътувам ..... cry Но пък Варна никога няма да има тази атмосфера smile3521
Навсякъде има евтини магазини (не става дума за марковите), тъй че не може да се правят такива сравнения. А освен това, откакто в Бургас отвориха Карфур цените на храните спадна значително, докато във Варна не е.
Само едни магазини не правят града по-евтин!

# 132
  • Мнения: 17
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink
Аз съм чувала обратното от бургазлии, но нали всеки си има усещане и вкус. Е хайде да не зачекваме отново подобни теми. Конкретно темата е за качеството на живот.


А според теб качеството на живот какво обхваща? Само цените по магазините или и всичко заобикалящо?

# 133
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink

Какво разбираш под южно черноморие?!

Аз пък от нито един варненец не съм чувала подобно нещо. Thinking

# 134
  • Мнения: 2 259
Варна си е Варна.
Спор да няма. Peace

# 135
  • Мнения: 2 590
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink
Аз съм чувала обратното от бургазлии, но нали всеки си има усещане и вкус. Е хайде да не зачекваме отново подобни теми. Конкретно темата е за качеството на живот.


А според теб качеството на живот какво обхваща? Само цените по магазините или и всичко заобикалящо?
Аз например къде говорих за цени по магазини ? newsm78
Тук беше намесено лично светоусещане и чувство за атмосфера., което за всеки е различно, нали така.
Точно от варненец и аз не съм чула подобно нещо.

# 136
  • Мнения: 2
Цените са нещо много относително.В Бургас можеш да пиеш кафе,както за 0.70,така и за 70 лева-"Копи Лувак"да речем.Така че,няма как да сравним.И двата града са на морето,така че не мисля,че има кой знае каква разлика. Wink

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party

# 138
  • Мнения: 17
Чудно защо от много варненци съм чувала,че южното черноморие винаги е било по-красиво и по-добре уредено от северното?  Wink
Аз съм чувала обратното от бургазлии, но нали всеки си има усещане и вкус. Е хайде да не зачекваме отново подобни теми. Конкретно темата е за качеството на живот.


А според теб качеството на живот какво обхваща? Само цените по магазините или и всичко заобикалящо?
Аз например къде говорих за цени по магазини ? newsm78
Тук беше намесено лично светоусещане и чувство за атмосфера., което за всеки е различно, нали така.
Точно от варненец и аз не съм чула подобно нещо.


Към теб беше само първия въпрос и го зададох от любопитство какво мислиш,а не за да се заяждам. Да,чувала съм това мнение от варненци,но хайде да допълня,че от варненци пришълци - болната тема на някои варналии  Wink. Мимита права си,Варна и Бургас имат прекалено общи неща,но пустото им его на някои  Laughing

# 139
  • Мнения: 2 590
Ами и аз смятам, че градовете имат много общи неща.  Но не съм си позволила да се изказвам по подобен начин и да задавам провокативни въпроси относно другия намесен град в дискусията.
С така направеното уточнение, може. Защото едно са варненци, а съвсем друго варналии  Wink
И да аз не се кривя имам си его, но и пусто нападателно отношение от други. 

   И ето да кажа за качеството. Що годе съм доволна. Е в момента няма много работа, но то в цялата страна положението не е розово с тази криза. Преди нея обаче се намираше.
Живея в що годе спокоен квартал, добре уреден(самата ти го отбеляза). Има доста зелени площи. Имаме парк с детска площадка , както и Морска градина (естествено и Бургас си има), достатъчно голяма за чудесни разходки, а откакто е с подменени алеи и осветление още по-добре стана. Има нови игрища за практикуване на спорт (май беше безплатно ползването им). Намират се прилични заведения, също така се провеждат и други културни мероприятия. Има и скъпи магазини, има и евтини магазини. За всеки по нещо.

Сега да кажа от какво не съм доволна: определено трафика е доста натоварен, дупки колкото щеш, но тях къде ли ги няма newsm78. В някои квартали като Левски например, застрояването е много гъсто (за мое лично щастие не съм там) и просто липсва въздух между сградите, както и места за паркиране.
Явно и местата в детските градини и ясли са огромен проблем, но аз лично още не съм се сблъсквала с него. Силно се надявам скоро да се пооправят нещата. Знам , че има една нова градина вече, а и в момента май се строи още една.
Това за сега от мен.  Peace

# 140
  • Мнения: 17
Ето,градовете наистина си приличат и то много. Казала съм вече какво ми харесва и какво не и за двата града и няма да се повтарям. Това което най не ми допада в Бургас е въздуха,но пък и Варна си имат ТЕЦ-а и Соди Девня. Живяла съм във Варна малко повече от 20 год,а в Бургас от около 2 1/2 год,но с две ръце съм за Бургас.  Peace

# 141
а като цени на жилищата, има ли разлика между Варна и Бургас?

# 142
  • Мнения: 2 259
а като цени на жилищата, има ли разлика между Варна и Бургас?
Естествено.
Във Варна кв.м. е по-скъп и от София даже.
Бургас има да гонииииииии........

# 143
  • Мнения: 17
а като цени на жилищата, има ли разлика между Варна и Бургас?
Естествено.
Във Варна кв.м. е по-скъп и от София даже.
Бургас има да гонииииииии........


Ах,умрях си от яд  Mr. Green. Варна ни бие по цени на жилища,има да я гоним  Joy Joy Joy

# 144
  • Мнения: 296
[quote author=Vali Simple Smile .....Бургас има да гонииииииии........
Абе някой има какво да гони .... ама дали Бургас Варна по цени на имотите , или Vali Simple Smile някого за нещо... За всеки влак си има пътници. Различни са градовете по атмосфера. И да - във Варна има повече възможности за развитие и бизнес. И да - в Бургас е по-уютно. Т'ва за чалгата в Бургас е глупост - много по-малко е отколкото в други градове.
Към авторката - защо беше тази анкета ? От скука - за да гледаш сеир /предвидим е /, или си търсиш място за живеене ?

# 145
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party
Нямам думи ,прочете ми мислите ....особено с последното .Бирата е от мен Hug

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party
Нямам думи ,прочете ми мислите ....особено с последното .Бирата е от мен Hug

Ами хайде де!  Mr. Green
Но май никой от първоначално навитите за срещичка не се отзовава, хм.... Защо така, момичета?

# 147
  • Мнения: 17
Ау, темата възкръснала!  Laughing

Така...  продължавам да си мисля, че и Бургас, и Варна имат нещо много общо, даже прекалено общи неща! С тази разлика, че всеки от пишещите в тази тема влага свои лични мнения и усещания, всеки е от Варна или Бургас  Laughing

А за събирането и напиването, никой нищо не казва  Party
Нямам думи ,прочете ми мислите ....особено с последното .Бирата е от мен Hug

Ами хайде де!  Mr. Green
Но май никой от първоначално навитите за срещичка не се отзовава, хм.... Защо така, момичета?

Защото ще се даде повод за друга тема със заглавие "Бургаската или Варненската бира е по-хубава?".   Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 148
  • Мнения: 2 590
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

# 149
  • Мнения: 17
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

На мен пък ми харесва Бургаско-то  Grinning. А за терена-права си. Май е най-добре в Обзор - на половината път Бургас/Варна е и така няма да има сърдити,че едни бият повече път от другите  Mr. Green.

# 150
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

На мен пък ми харесва Бургаско-то  Grinning. А за терена-права си. Май е най-добре в Обзор - на половината път Бургас/Варна е и така няма да има сърдити,че едни бият повече път от другите  Mr. Green.
Ето пак..докато мисля и си казвам ,Обзор ще да  е:thinking:и да знаете , бирата ,ще е Варна -светло...от мен толкова ....и моята скромна особа Mr. Green

# 151
  • Мнения: 17
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

На мен пък ми харесва Бургаско-то  Grinning. А за терена-права си. Май е най-добре в Обзор - на половината път Бургас/Варна е и така няма да има сърдити,че едни бият повече път от другите  Mr. Green.
Ето пак..докато мисля и си казвам ,Обзор ще да  е:thinking:и да знаете , бирата ,ще е Варна -светло...от мен толкова ....и моята скромна особа Mr. Green

Абе виждам,че си падаш по Хайнекен  Wink,няма да ти се обидим ако почерпиш по една,а мезето от нас  Laughing

# 152
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Е защо пък не срещата да е обща. Някъде по средата на неутрален терен. А по темата за бирата- и двете не стават  Mr. Green

На мен пък ми харесва Бургаско-то  Grinning. А за терена-права си. Май е най-добре в Обзор - на половината път Бургас/Варна е и така няма да има сърдити,че едни бият повече път от другите  Mr. Green.
Ето пак..докато мисля и си казвам ,Обзор ще да  е:thinking:и да знаете , бирата ,ще е Варна -светло...от мен толкова ....и моята скромна особа Mr. GreenНяма аватар с бирите на моя живот -Варщайнер и Гролш...а с Хайникен е как няма да черпя,само за ценители Mr. GreenТа какво за мезето ,щото да знаете ,картофи не се броят...дигаме мизата...за калкан иде мисъл...окапах се,мале как го меля  Blush

Абе виждам,че си падаш по Хайнекен  Wink,няма да ти се обидим ако почерпиш по една,а мезето от нас  Laughing

# 153
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Само за калкан се сещам ,ииидеееално мезе за Хайникен...Договорихме ли се newsm10

# 154
  • Мнения: 2 590
За мен може ли Бекс? А калкана е любимото ми  Heart Eyes

# 155
  • Мнения: 5 622
Варна е страхотна и няма база за сравнение  Heart Eyes

# 156
  • Мнения: 270
Спора приключи. Хайда на Варна, на черно море....

# 157
  • Мнения: 3 268
В Бургас и градът ми харесва,и хората и атмосферата.Варна не ме кефи толкова,да не говорим колко те мразят като разберат,че си от София.Много е скъпо всичко,все едно си на кой знае какво място.Бургас е моят фаворит от двата града.

# 158
  • Мнения: 17
Само за калкан се сещам ,ииидеееално мезе за Хайникен...Договорихме ли се newsm10

Много добър избор бих казала  smile3508
Варна е страхотна и няма база за сравнение  Heart Eyes

 smile3532
Има,има. Има още мноооооооооооооого да се желае  smile3521

# 159
  • Мнения: 17
В Бургас и градът ми харесва,и хората и атмосферата.Варна не ме кефи толкова,да не говорим колко те мразят като разберат,че си от София.Много е скъпо всичко,все едно си на кой знае какво място.Бургас е моят фаворит от двата града.

Права си,много си права  Peace

# 160
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Абе откъде си ги измисляте тези, че варненци мразели софиянци??? Пълна измишльотина, ще седна да мразя някой само щото е от еди къде си. Виж ако вземе да ми вири нос и да се прави на голямото височество, дошло на обиколка из провинцията, може и да си премерим носовете, но иначе е просто абсурд. За мен абсолютно никой друг град не може да се сравнява с  Варна, но това не значи, че мразя жителите на другите градове или ги смятам за по-долу от варненци, това е лудост.  За цените - вече го отчетохме като минус.

# 161
  • Мнения: 3 268
Ти акон не мразиш,има разни комплексари,дето мразят. И аз не знам защо.Сблъсквала съм се с много лошо отношение,само защото колата ни е със софийски номер.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Комплексари винаги има.

# 163
  • Мнения: 2 388
.... Виж ако вземе да ми вири нос и да се прави на голямото височество, дошло на обиколка из провинцията, може и да си премерим носовете, но иначе е просто абсурд. ....

Още преди няколко страници уточнихме, че всичко, което не е на морето е провинция. bowuu

# 164
  • Мнения: 2 590
Ти акон не мразиш,има разни комплексари,дето мразят. И аз не знам защо.Сблъсквала съм се с много лошо отношение,само защото колата ни е със софийски номер.
Във Варна има доста варненци със софийски номера. Просто колите са на лизинг.
Айде стига с тези глупости, които си ги измисляте.
Както е казала Месечинка, комплексари има навсякъде. Или в 2 милионна София ще ми кажеш , че няма. Това не е никакъв критерий за оценка на жителите.  ooooh! Peace

А аз смятам, че като цяло пренебрежително отношение към софиянци има в цялата страна (почти). Но то според мен идва точно от някакви пишман софиянци, които са отишли в столицата и после започват да си вдигат носа, видиш ли ме кой съм аз.

А в България има 27 провинции ( толкова са областните градове + провинциите около тях).

Това е все едно в САЩ да кажеш на Ню Йорк провинция, понеже не е столица???? Доста е ограничено според мен. Ей от това идва цялата работа. Защото точно тези пишман софианци се държат сякаш София е цяла България. Peace

# 165
  • Мнения: 3 268
Добре,изключвам това със софиянци.Бургас ми е по-любим.Варненци не знам защо са приели,че от Варна по-хубав град няма.Е нека така си мислят.хората са с различно мнение по въпроса.

# 166
  • Мнения: 2 590
Ами не знам защо така са го приели, може би защото си милеем за родния град, може би от пристрастие, може пък за нас наистина да е така. Нямам нищо против други мнения, но и варненци си имат право на мнение. Аз доста отдавна се помъчих да сложа край на спора, но все не се получава.
Хора разни, вкусове разни, идеали разни и т.н.
 Мир.

# 167
  • Мнения: 3 268
И аз си милея за София,ама как да отрека,че е прашно,има страшни задръствания,хората са изнервени и животът е скъп.Не бих живяла на дуго място,но има си както хубавите,така и лошите неща.А с Бургас ме свързват спомени от моето детсво и може би това също оказва влияние върху мнението ми за този град.Последните 4 години прекарвам по една седмица всяко лято там и се чувсвам прекрасно.

# 168
  • Мнения: 2 018
В Бургас и градът ми харесва,и хората и атмосферата.Варна не ме кефи толкова,да не говорим колко те мразят като разберат,че си от София.Много е скъпо всичко,все едно си на кой знае какво място.Бургас е моят фаворит от двата града.

Права си,много си права  Peace

За кои хора говорите? Има ли разлика между варненци и бургазлии? Хората са си хора навсякъде. Ако си пич във Варна, ще си пич и в Бургас.  Laughing
flower, ти която си живяла преди във Варна. Да не мислиш, че stefani6 ще си промени мнението за варненката flower, само защото вече живее в Бургас?  Laughing

# 169
  • Мнения: 3 268
Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning Иии,има ли я във Варна още тази пицария "Годзила"?По-хубави пици никъде не съм яла.

# 170
  • Мнения: 2 590
stefani6 ето и аз не съм си изкривила душата и преди 2-3 страници си написах, кое не ми харесва в моя град. Няма да се повтарям сега. Но всеки един град в България си има недостатъци, просто перфектен такъв няма. Ако има едно, няма да има друго и така. А и ти прекарваш там по седмица както каза и явно не обръщаш такова внимание и си запленена от спомени и гледаш да си прекараш почивката по възможно най-приятния начин. Не вярвам да има и бургазлия, който да каже, че в града му всичко е Тип Топ и няма проблеми.
Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning
Ето тук си страшноооо права  Party

# 171
  • Мнения: 17
В Бургас и градът ми харесва,и хората и атмосферата.Варна не ме кефи толкова,да не говорим колко те мразят като разберат,че си от София.Много е скъпо всичко,все едно си на кой знае какво място.Бургас е моят фаворит от двата града.

Права си,много си права  Peace

За кои хора говорите? Има ли разлика между варненци и бургазлии? Хората са си хора навсякъде. Ако си пич във Варна, ще си пич и в Бургас.  Laughing
flower, ти която си живяла преди във Варна. Да не мислиш, че stefani6 ще си промени мнението за варненката flower, само защото вече живее в Бургас?  Laughing

О не,Бо! Мен изобщо не ме интересува,кой какво мисли за мен. За мен е важно семейството ми,родителите и семейството на брат ми да сме живи и здрави,а на другите прав им път ако не ме харесват. Изобщо не смятам да се променям за да им се харесам. Този който ме харесва,ще ме харесва заради самата мен, без значение дали живея в Бургас,Варна или Лондон. За мен странното е,че във Варна съм живяла толкова дълго време,там са роднините и приятелите,спомените...,а в Бургас съм едва от 2 1/2 год.,но Варна ми е като чужда. Изобщо не ми беше мъчно,когато си тръгвахме за Бургас преди няколко дена. А когато влязохме в Бургас,усетих едно такова странно чувство че все едно целия ми живот е минал тук. Стана ми много мило. Просто в Бургас има някаква магия. Тук също има неуредени неща,но е много по-спокоен и задружен живота в Бургас.

# 172
  • Мнения: 2 018
А когато влязохме в Бургас,усетих едно такова странно чувство че все едно целия ми живот е минал тук.

Аз изпитах същото, когато в ученическите ми години ме заведоха от у-ще на екскурзия във Велико Търново.
Абе сякаш бях живяла там. Магия - както казваш.

Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning Иии,има ли я във Варна още тази пицария "Годзила"?По-хубави пици никъде не съм яла.

Има я.  Grinning И лятото на морето отварят пицария Годзила.  Peace

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 1 266
За да не бъда обвинена в местен шовенизъм,да кажа,че летните ресторанти на Варна край морето са приказка. Нашите капани не могат изобщо да се мерят с тях.Още като се завъртиш край тях и те лъхва на загоряла мазнина от фритюрници.Отврат са.

# 174
  • Мнения: 17
За да не бъда обвинена в местен шовенизъм,да кажа,че летните ресторанти на Варна край морето са приказка. Нашите капани не могат изобщо да се мерят с тях.Още като се завъртиш край тях и те лъхва на загоряла мазнина от фритюрници.Отврат са.

То навсякъде е така. На мен най си ми харесва Океана,Джърсито,Хепито и Мистрала в Славейков-страшна кухня и няма чалга  Grinning.
Абе,Варна ли,Бургас ли,като си с готина компания,имаш пари за харчене и си купонджийски настроен,навсякъде ще си изкараш добре. Grinning Иии,има ли я във Варна още тази пицария "Годзила"?По-хубави пици никъде не съм яла.

Пробвай и в Акварела  Peace

# 175
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А с Бургас ме свързват спомени от моето детсво и може би това също оказва влияние върху мнението ми за този град.Последните 4 години прекарвам по една седмица всяко лято там и се чувсвам прекрасно.

Сигурно оказва влияние и в това няма нищо лошо, напротив Hug
А варненци си милеят за родния град както и всички други хора. Нормално. Аз си признавам кусурите на нашия град, всеки ги вижда, няма какво да се правим на ударени. Но го обожавам, защото е моят роден град, защото моето детство е минало тук и с него ме свързват пък моите спомени.
Пък за биричка cheers викам да се съберем на Албата - и пици има  cook
Макар че и Годзилата верно си я бива Simple Smile

# 176
  • Мнения: 17
За да не кажат варненци,че само плюя града им  Grinning.  Любимото ми място от цяла Варна е Аквариума,по-точно заведенията. Страхотна обстановка и е добре помислено и за децата.

# 177
  • Мнения: 250
Варна или Бургас - има ли значение при положение, че става въпрос за МОРЕ! Понеже съм пристрастна, че съм от Варна и никъде другаде не съм живяла и не бих отишла / само за БГ / но ако трябва да направя своя избор - пак ще е на морето. Бургас ми харесва много, Балчик също / по-тихо и спокойно от Варна/, но на друго място само на гости.
Връзката с морето е неописуема - тя е за цял живот и затова където и да съм винаги ме тегли. И бургазлии и варненци знаят за какво става въпрос. Heart Eyes

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 23:10 от Danito_t

# 178
  • Мнения: 17
Варна или Бургас - имали значение при положение, че става въпрос за МОРЕ!
Връзката с морето е неописуема - тя е за цял живот и затова където и да съм винаги ме тегли. И бургазлии и варненци знаят за какво става въпрос. Heart Eyes

 newsm10

# 179
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Съгласна съм с мнението, че в Бургас -  бургазлий няма, така както в София - софиянци няма!
 И Аз, и съпругът ми сме родени в София, но там в последните години е ад, преди 2 избягахме, дадохме си жилищата под наем, сега живеем в Бургас и се чувстваме перфектно, а за София не искаме и да чуем, особено мъжа ми..
 За две години с когото и да сме се запознали, всичките не приятели са кой от Пловдив, още едно семейство от София, от Варна, Габрово дори Средец от по - близките, Стара Загора и т.н, но Бургазлий не познавам!
Що се отнася до качеството на живот за Варна не мога да кажа, вно в Бургас е много по - добро от София!

# 180
  • Мнения: 5 207
Съгласна съм с мнението, че в Бургас -  бургазлий няма, така както в София - софиянци няма!

Бургазлий няма, има бургазлии. Joy
Приятно ми е! Е, вече познаваш.


# 181
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Преди 7-8год.имах гадже футболист от Нефтохимик,или нещо подобно newsm78,но покрай него и честите ми посещения на Бургас ,се очаровах от града ,и от кръчмите де  Winkтогава .После даже с моя приятелка често ходехме до тамошните магазини за дрехи ,и посла в някое кръчме Joyимаше едно ,дето имаше маймуни и папагали (по това време тук си имахме само с риби пирани)и беше готино ,и за вечеря и за шкембе чорба сутрин ,абе готино кръчме PeaceА и аз съм бивша С.Ф ама пък тези дето ме мразят не е заради това,или поне не смеят да си кажат hahahaАбе и двата града са супер ,а за хората -нямя значение от къде си ,а какъв си(открих хладката вода ,че с топлата са ме изпреварили) Thinking Peace
п.с Последно решете на сбирката каква бира ще пиете ,да знам да не взимам такава newsm48

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Варна или Бургас - имали значение при положение, че става въпрос за МОРЕ!
Връзката с морето е неописуема - тя е за цял живот и затова където и да съм винаги ме тегли. И бургазлии и варненци знаят за какво става въпрос. Heart Eyes

 newsm10

 Wink

За мястото на сбирката, ОК, съгласна съм за Обзор!  Party Бирата ще я уточним, няма проблем!  Peace

# 183
  • Мнения: 250
И аз съм "ЗА" някоя Бургаска Вечер или някой Джулай Морнинг във Варна  Laughing
Пък бирата каквато и да е!

# 184
  • Мнения: 2 018
Като каза Джулай - ние с мъжо и малкия сме всяка година на Иракли за Джулая. Преспиваме в палатка на 30.06 и посрещаме слънцето на 1.07  Grinning
Последния път се оказа, че сме взели празна газова бутилка, че се наложи да си кладем огън. Много е романтично.

Ако има навити да се обадят.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт