Polygynax

  • 10 294
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Zdraveite momi4eta!Otdavna 4eta tozi strahoten forum i namiram otgovori na dosta vaprosi,koito me valnuvat.Nadjavam se da mi pomognete i sega:az sam v 33g.s,na poslednata konsultacija/nabludava6tata me lekarka,ot kojato izob6to ne sam dovolna,no poradi red pri4ini nemoga da smenja\mi izpisa Nustatin-globuli/za bjalo te4enie\.V njakolko apteki mi kazaha,4e tova lekarstvo e sprjano ot proizvodstvo i tja mi go smeni s Polygynax,da no v opisanieto mu pi6e,4e e protivopokazno za bremenni...Njakoi ot vas polzval li go e,za6oto az ne smeja?Blagodarja vi predvaritelno

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз съм го ползвала, но не по време на бременност...
според мен ... не го взимай сега. Едва ли е толкова належащ проблем...
изчакай да мине раждането пък тогава....а и тогава трябва да съобразиш лекарството дали е подходящо за кърмачки.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз съм го ползвала в 14 г.с. - предписано ми беше от гинеколожката, при която ходя от 3 години - в дир-а имаше дискусия по тази тема - можеш да я изровиш, но доколкото си спомням, повечето момичета бяха, го ползвали по време на бременност, но имаше и против - ако ще раждаш "нормално" е добре да изчистиш всичко, аз съм много доволна и от гино-дактарин 3 глобули са около 10 лв. , ама е трепач, мои приятелки вече мами са си го слагали профилактично след 3-тия месец, всеки месец, по лекарско предписание - все пак направи и друга консултация  Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз имах подобен въпрос - отидох на друг лекар и той каза, че, наистина, не се дава на бременни и кърмачки.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много скоро се дискутира тази тема, имаше точни обяснения.Потърси я на търсачката.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Predi da ti izpishe lekarstvoto, napravi li ti citonamazka za da se dokaze, che techenieto e ot gubichki ili bakterija, a ne ot bremennostta?
Ako ne e napraveno tova izsledvane, trjabva purvo da se napravi i togava da pravish terapija. Ti si v period, kogato ot bremennostta e normalno da se uvelichivaginalnata sekrecija na hormonalna osnova. Izledvaneto se pravi svzimane na vlagalishten sekret, plasta se -15 lv. i za 2-3 dni izlizat rezultatite.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моята гинеколожка никакви изследвания не ми направи, само от резултата от урината, незнам как реши и ми предписа Poliginax...И аз четох, че не е подходящ за бременни, но от страх пък да нямам някакви опасни бактерии си ги слагах...Ако ми ги беше предписала сега, веднага щях да отида при друг гинеколог, но на човек му трябва време, за да се отрака. Иначе съм решила да сменям гинеколога с такъв от болницата, в която ще раждам

# 7
  • Мнения: 717
Здравейте,

искам да ви кажа, че към 20 г.с. за гъбички гинеколога ми предписа Макмирор, които със сигурност могат да се ползват по време на бременност. Не приемайте нищо, за което пише, че не няма данни как повлиява по време на бременност и кърмене.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да де, обаче като си изплашена да не стане нещо на бебето, а пък твоята гинеколожка, на която ти се налага да вярваш ти го предписва и си съвсем в началото на бременността и всичко ти изглежда непознато, тайствено и главозамайващо и имаш чувството, че никой от обкръжението не може да ти даде адекватен съвет....просто си слагаш глобулите и се страхуваш

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 694
Всеки месец правя профилактичен курс с Полижинакс по 6 а ми казаха че оследния месец е хубаво 12. Не е вредно и е препоръчително даже.

# 10
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви за отговорите,момичета.Все пак мисля да не го ползвам,а може би ще е по-добре да посетя и друг лекар Stuck Out Tongue

# 11
  • Мнения: 6 155
Цитат на: bibi
Аз съм го ползвала в 14 г.с. - предписано ми беше от гинеколожката, при която ходя от 3 години - в дир-а имаше дискусия по тази тема - можеш да я изровиш, но доколкото си спомням, повечето момичета бяха, го ползвали по време на бременност, но имаше и против - ако ще раждаш "нормално" е добре да изчистиш всичко, аз съм много доволна и от гино-дактарин 3 глобули са около 10 лв. , ама е трепач, мои приятелки вече мами са си го слагали профилактично след 3-тия месец, всеки месец, по лекарско предписание - все пак направи и друга консултация  Simple Smile


На мен също ми бяха изписали Гино-Дактрин, наистина действа. Дори  в 9-я месец го предписват за профилактика.

По-добре се консултирай и с друг лекар.

# 12
  • Мнения: 141
Na men sashto mi go izpisvashe moq lekar
Ot 4 mesec do kraq na bremennostta
Nqma starnichni efekti spokoino Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 13
  • Мнения: 182
Моят доктор също ми бе предписал тези, няма никакви странични ефекти(по време на бременността и то в началните месеци). Не се притеснявай излишно!

# 14
  • Мнения: 1 391
Сега и аз да си кажа -
Имах гъбички и 3 пъти ги лекувах с Гинопреварил - през около 2 месеца.
Последния път, когато ми взеха влагалищен секрет, пишеше, че имам единични кандида клетки, но нямам кандида инфекция?!
И че влагалищната чистота е 3 степен.
Тогава лекарката каза - Полижинакс.
В аптеката исках описа, който имаха само на английски /проверих после в още 4 аптеки - все същото/, и там пишеше че Не се препоръчва при бременност!
Отидох при лекарката и й го казах това....
Тя ми се развика, че съм се съмнявала в нейната компетентност и че откак се помни го давали на бременни......
Извади ми една листовка на български, и след като нелюбезно ме попита мога ли да чета - видях че там пишеше, че става за бременни.
/аз й казах че по аптеките тази листовка я няма, и че на английското описание /на което съм по-склонна да вярвам/, пишеше точно обратното/.
Тя ми се ядоса и каза да си слагам каквото си искам.
Аз се озадачих, щото аз как да си избера лекарство - по цвят и форма на таблетките ли?!!?
В крайна сметка на своя глава слагах отново Гинопреварил.
После се видях с още 2 бременни, които казаха че са слагали полижинакс и нищо им нямало....

Та не зная къде е истината!? При всички случаи гъбичките трябва да се лекуват преди раждането - но с какво - божа работа?!

Общи условия

Активация на акаунт