Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 728
Ще копирам една статия за бялото течение, като се надявам някой да ми разясни ако е наясно с тия хомеопатични разтвори????


Бялото течение се е превърнало в проблем,, който ни притеснява, появява се и изчезва, понякога без видима причина. Причините биха могли да бъдат толкова много, че всяка от нас може да страда от бяло течение периодично, без да има един и същи причинител. В този смисъл бялото течение не е състояние, нито болест, а в повечето случаи е симптом на друго заболяване.
Най-често бяло течение от влагалището се наблюдава при специфични и неспецифични възпалителни заболявания, при ракови заболявания на половите органи, при:

- ендокринни разстройства;
- някои нарушения в обмяната на веществата;
- неправилно положение на матката;
- неспазване на добра лична хигиена и др.

Различават се следните видове бяло течение, в зависимост от това, от коя част на женската полова система произхожда то:

ВЕСТИБУЛАРНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ
•То произхожда от лигавицата на преддверието на влагалището и се среща най-често при нарушена лична хигиена, при възпаление на вулвата, при захарен диабет, при самозадоволяване и др.

ВЛАГАЛИЩНО БЯЛО ТЕЧЕНИЕ
•То произхожда от лигавицата на влагалищната стена и може да се дължи както на възпалителни, така и на невъзпалителни процеси. Възпалението може да се дължи на действието на различни микроорганизми: гонококи, шигели, стафилококи, ешерихия коли и др. Сред причините от невъзпалителен произход, които могат да доведат до поява на влагалищно бяло течение, спадат: навлизане в предпу

бертетен или в пубертетен период, повишена секреция на естрогени и др.

БЯЛО ТЕЧЕНИЕ ОТ МАТОЧНАТА ШИЙКА
•То се наблюдава при болестни,процеси, ангажиращи шийката на матката, например при гонорейна инфекция.

Маточното бяло течение е обусловено от болестни процеси, засягащи най-вече маточната лигавица. Най-често се свързва с възпаление от гонореен, туберкулозен или септичен характер.

Бяло течение, дължащо се на болестен процес в маточните тръби, се среща много рядко.

Най-чести са вестибуларното и влагалищното

бяло течение, обусловени от неспазването на добра хигиена или от наличие на възпалителен процес. Значително no-рядко причина за вестибуларно или влагалищно бяло течение са туморни образувания.

КАК СЕ ПОСТАВЯ ДИАГНОЗАТА?
Характерът на бялото течение (количество, консистенция, цвят, мирис) до голяма степен може да подскаже на специалиста-гинеколог какъв е произходът му. Точната диагноза обаче може да бъде поставена с помощта на микроскопско и на бактериологично изследване на влагалищния секрет, както и с помощта на специална апаратура.

КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ВЪЗНИКВАНЕТО МУ?
• Евентуалните причинители на бялото течение могат да са разнообразни. Основно то може да се предизвика от външни и от вътрешни причини.

Външните причини са замърсяване на интимната област, къпане в басейн, неправилно използване на тампони или превръзки, при полов контакт, при промивки с висока температура, неподходящи свещички и медикаменти.

• Вътрешните причини са прекалена употреба на някои видове антибиотици, недостатъчна хормонална активност на яйчниците в по-специфичните възрасти за жената (пубертет, менопауза), друг вид гинекологичен проблем, който дава отражение на вагиналните течения.

• Нарушаване на нормалното рН на влагалището също би могло да бъде проблем, който да предизвика бялото течение. Средата на влагалището по принцип е кисела и това не позволява на по-голямата част от бактериите да се развиват. Когато обаче бъде нарушена тази киселинност, бактериите и микроорганизмите с лекота се развиват.

КАК СЕ ЛЕКУВА ТОВА ДОСАДНО ЗАБОЛЯВАНЕ?
Основното в лечението на бялото течение е отстраняване на причината за него. От изключително значение е да се спазва изрядна лична хигиена, особено на половите органи. Храната трябва да бъде висококалорична, лесноусвоима и богата на витамини.

При възпалителен процес на влагалището много ефикасни се оказват влагалищните промивки сьс запарка от цвят на лайка и сода за хляб, както и тези сьс смрадлика. Кьм хомеопатичните лекарства, намиращи приложение в лечението на гениталните инфекции (самостоятелно или в комбинация с алопатични медикаменти), спадат:

• Креозотум в разреждане 9 или 15 СН, 3-4 пъти дневно. Този медикамент повлиява много добре гениталната инфекция, предизвикваща появата на обилно, дразнещо и разраняващо бяло течение с неприятен мирис. Налице е кьрвене и жълто оцветяване на бельото. Чувството за парене се засилва при уриниране.

• Арсеникум албум в разреждане 9 или 15_CH,_3-4пъти дневно. Бялото течение, което се влияе от това лекарство, е по-оскъдно, но по-силно парещо от предишното. Налице са и силна обща слабост и отпадналост.

• При зеленикаво течение, което пари, дразни и сьрби, влошава се през нощта и често се съпровожда от изпотяване, най-подходящ за приложение е Меркуриус солубилис в разреждане 9 или 15 СН, 3-4 пъти дневно.

• Когато е налице гъсто, жълто на цвят течение, лекарят хомеопат избира между Хидрастис и Калиум бихромикум в разреждане 9 или 15 СН, няколко пъти дневно. Това, кой от тях ще бъде предпочетен, зависи от другите характеристики на гениталното възпаление и от индивидуалните особености на организма.

За да има траен ефект от хомеопатичното лечение, лекарят-хомеопат за всяка своя пациентка избира индивидуален медикамент, който лекува организма като цяло и който е съобра
зен с физическите и психичните особености на болната, с другите болестни тенденции и с наследственото предразположение

Най-важното за лечението на бялото течение е да се установи каква е причината за него. Както вече споменахме, има огромно разнообразие от евентуални причинители и затова е много важно да се обърнете към гинеколог в момента, в който прецените, че проблемът е станал по-неприятен. Важно е да се отбележи, че влагалището си има естествено течение, което се засилва около овулацията и преди и след менструацията. Течението около периода на менструацията е нормално да има лек кафеникав цвят. При всички останали случаи и периоди обаче, когато течението е по-обилно, със специфичен цвят и мирис, трябва да се обърнете към гинеколог. Почти във всички случаи е необходимо да се вземе проба и да се изследва. Когато се установи причината, се пристъпва към лечение, назначено от гинеколога. В никакъв случай не започвайте самолечение, отивайки до аптеката и купувайки си лекарството, което лекарят ви е изписал предния път. Горещите промивки и измиването със съмнителни лекарства е много погрешна стъпка. Единствено дискретна промивка с лайка е позволена като паралелно облекчаване на симптомите. Лечението обикновено е дълго и човек трябва да бъде много упорит. В лечението на бялото течение се включват и двамата партньори, защото, ако жената се излекува, тя може да бъде заразена от партньора си. По време на лечението сексуалните контакти се преустановяват за известно време и хигиената се засилва максимално. Едва ли е нужно да даваме този съвет, но все пак - ежедневното старателно измиване на деликатната зона е първата и задължителна стъпка към добро интимно здраве. Най-добре би било да се мием след всяко ходене до тоалетната, но тъй като това е невъзможно за повечето жени, трябва да се опитваме поне 2 пъти на ден да се измиваме.

# 16
  • София
  • Мнения: 964
    #Cussing outЗДравей Розичка, не ми се струва странно че нямаш оплаквания ,а имаш течение. Според повечето гинеколози ,при които съм ходила , в това число професори и доценти - точно това било характерно за бактериалните и гъбични инфекции - течение, без някакви усещания. Странното при мен обаче е точно обратното - аз нямам никакво течение, а само усещанията за които споменах.  Изследвала съм хламидия, микоплазма, уреаплазма - отрицателни са. За гонорея никой не ми е назначавал изследвания, но едва ли е така......  Пак ти казвам, ако искаш прочети във форума на пулс.бг - там съм описала подробно откъде започна всичко при мен. Темата ,в която съм писала е ешерихия коли във влагалището.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 728
Gesika, според мен си пила твърде много антибиотици, а те са мн коварно нещо. Ти си сринала имунитета си, и за това те атакуват непрестанно различни бактерии. Освен антибиотици пробвала ли си лечение по друг начин с други средства.
Аз сега като се ровя из интернет намерих информация за едни глобулки, които не са точно лекарства, в смисал безвредни са и основната им съставка е млечна киселина, а при киселинността ти е мн нарушена. Също така чета и за промивки с лактацид разтвор, въпреки че нали уж не било хубаво да се правят вътрешни промивки. Може тук момичетата които са ползвали този продукт да споделят впечатления. Но поне това не са антибиотици и имат за цел възстановяване на нормалната флора, като успоредно с това виждам че мн момичета си пият Лактофлор(това е по стария вариант). По новия е Лакто4, но те са на един и същ принцип. Т.е приемане на лактобацили и др., за възстановяване на флората. Яж повече кисело мляко и т.н.

Ти си нарушила тотално нормалния баланс в флората си, и за това бактериите имат толкова голям растеж. Освен това правила ли си урокултура, т.к влагалището и уретрата са на много малко разстояние и пренасянето на бактерии е мн лесно.Ако имаш  бактерии в урината може би от там идва този огромен дискомфорт.
Според мен спри да пиеш антибиотици, няма смисал, те няма да ти помогнат. Опитай други варианти и алед известно време отиди на микробиология да видиш какво ще стане, поне аз така смятам да направя. А ти може и от толкова мн антибиотици да имаш и гъбички, аз до сега се лекувах от тях. Ако искаш ще се позаинтересувам още за тези лекарства които ти изброих, само се чудя как ще ги взема като вече не дават без рецепта.

Виж какво намерих - http://www.citroseptbg.com/infekcija_vlagalishte.html

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 19:12 от rozi4ka222

# 18
  • Варна
  • Мнения: 728
Това е пробиотик,хубаво е да се приема след лечение с антибиотици.
Но оказва влияние само на чревната флора(освен това укрепва имунната система),затова казвам,че не оказва влияние на влагалищната.


А има ли пробиотици, в формата на глобули, без ентеросан, защото до колкото прочетох той е за гъбички?

# 19
  • София
  • Мнения: 964
     Здравей Розичка, благодаря ти че се включваш. Вярно е,че съм пила много антибиотици, но това беше през първите две години. През следващите две почти не съм пила, поне не повече от два пъти годишно -при някакво по сериозно боледуване с висока темп. Т.е. вече две години съм без антибиотици. Тези лекарства, за който казваш ,всичките съм ги пробвала и то още от самото начало,когато ми започнаха проблемите. Лактацид Фемина съм пробвала и разтвора за промивки и емулсията за измиване, Себа мед, Флоражин - също гелове за миене. Пила съм Лактофлор, слагала съм Лактофем и Вагизан - глобули с лактобацили. В момента съм на глобули -Лактажин - уж били най- новия продукт ,изписа ми ги последната гинеколожка преди 10 дни, след тях ще ми пуска микробиология.  Тревожи ме факта, че абсолютно от нищо нямам ни най-малко подобрение. Що се отнася до урината - поне 5-6 пъти съм правила урокултура - само един път е имало е.коли - 10 на 4 степен -несигнификантна бактериурия, в останалите е била стерилна. Що се отнася до гъбичките - до сега в микробиологиите само веднъж са ми били изолирани - 10 на 3 ст. Но аз периодично пия лекарства за гъби - Фунголон 100мг., Микомакс-150 мг. , глобули - Гино певарил, Гино Дактарин, Клион Д, Флажил. Както виждаш запозната съм с всички варианти, но подобрение нямам от нищо - това ме притеснява.... 

# 20
  • Варна
  • Мнения: 728
Между другото и аз сега като лекувах гъбите  и си слагах Лактажин. Но нзн дали имаше някакво действие. А на теб нзн какво да кажа, кадето и да отидеш вече, те навсякаде изписват едни и същи неща. Ама виж ти май и мн глобули си си слагала. Възможно ли е нещо самата ти лигавица да е раздразнена, нзн дали е хубаво това че си ползвала толкова мн препарати. Иначе нзн от какво може да е. Според мен сега като ти свърши тоя лактажин спри да ползваш каквото и да е било, и говори с гинеколожката си за някаква алтернатива, някакви билки ако трябва. Въпреки че ще е най-хубаво ако този път не се изолира нищо, ще стискам палци. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 964
И с лекарства и без лекарства усещанията са едни и същи, и аз не знам вече какво да правя......

# 22
  • Варна
  • Мнения: 728
Смятам в следващия ми пост да събера и напиша за всички бактерии, които могат да се изолират при микробиология, както и най ефективните лекарства и всякакви средства за лечение или облекчаване на симптомите. Но сега все още събирам информация, а тя е наистина малко оскъдна.  bouquet

# 23
  • Мнения: 3
Здравейте, мами  Simple Smile

Искам да ви попитам нещо, което ме тормози от известно време.. С приятеля ми имаме гъбички почти от 5 години и по абсолютно никакъв начин не можем да се отървем от тях  Sad Какво ли не опитвахме, какво ли не пихме, станахме мнооого добри приятели с доста голяма част от докторите в Пловдив и София, но ефект никакъв... Максималното, което успяхме да постигнем с упоритостта си, беше отшумяване на симптомите за известно време, след което всичко се появи наново, няколко пъти така... В момента сме на етап наличие на трихомони, в трихомоните гъбички, при положение, че и двамата пихме flagyl не един или два пъти. А още по-интересното е, че само при него има някакъв положителен резултат от микробиологията, моите изследвания, последните 3-4 пъти са напълно стерилни  newsm78 . Последният път, когато отидох да си получа резултата, който естествено беше отрицателен за какъвто и да е било вид бактерия или нещо подобно, помолих лекарката да ме прегледа въпреки "стерилността" и познайте какво ми казва: "Имаш гъбички! Виждам течението, от което много ясно личи за какво става въпрос." Не знам вече какво да правя  Cry Отчайвам се, че изобщо някога ще мога да се излекувам от тази гадост.. Помолих приятелка за съвет и тя ми сподели, че нейната баба и била казала, че промивка със сода, още от едно време, бил един от начините за преборване на този проблем. Но на мен това ми звучи доста.. притеснително.. Не знам какво може да се получи, при положение, че вагиналната флора е киселинна... И още повече, няма ли да се получи точно дисбактериоза, да си избия и полезните бактерии и вещества там.. Моля ви, помогнете  Confused Да опитам ли и този метод или да се доверя за пореден път на gyno pevaryl-а...? Благодаря ви много предварително !  bouquet

# 24
  • Варна
  • Мнения: 728
Не прави такива промивки, те разрушават нормалната флора. Няма смисал. Важно е не само самото лекарство за гъбичките, а цялата схема на лечение. Какво друго са ти предписвали?  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile cateye,  а при теб какви са симптомите?   Питам ,защото при мен е ужасен дискомфорт - който се изразява в парене, смъдене, щипане , боцкания като с игли , сърбежи - и това е вече 4 год. - направо е кошмар, и не се повлиява от никакво лечение , с каквото и да било.
 
 На последния ми резултат от цитонамазка пише - Т. V. ( +/ - ) ??? newsm78


 Сигурна съм ,че това означава трихомонас вагиналис - това ,което недоумявам обаче е как така хем е положително , хем е отрицателно???? newsm78

# 26
  • Мнения: 250
Simple Smile cateye,  а при теб какви са симптомите?   Питам ,защото при мен е ужасен дискомфорт - който се изразява в парене, смъдене, щипане , боцкания като с игли , сърбежи - и това е вече 4 год. - направо е кошмар, и не се повлиява от никакво лечение , с каквото и да било.
 
 На последния ми резултат от цитонамазка пише - Т. V. ( +/ - ) ??? newsm78


 Сигурна съм ,че това означава трихомонас вагиналис - това ,което недоумявам обаче е как така хем е положително , хем е отрицателно???? newsm78

 А какво каза доктора? Назначи ли ти някакво лечение ?

# 27
  • София
  • Мнения: 964
       Докато бях в к-та, аз бях толкова притеснена за р-та от цитото, че това Т.V. (+/ - ) изобщо не го и видях - то беше написано встрани и то съвсем дребен шрифт, така че лекарката сигурно също не го е видяла - абсолютно нищо не каза - иначе р-та от цитото е нормален - СС -І гр. по РАР, РVСУ - ІІ гр. по РАР.  Аз бях вече на автобусната спирка на връщане, когато видях това за Т.V.  И не ми се връщаше ,защото пред кабинета е лудница от чакащи - 2 ч. чакане - преглед за 1 мин. ???   
 Аз си предприех самолечение - Флажил -табл. и глобули и след това ще ходя някъде за микробиология - дано този път най-накрая да ми направят!? Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 250
Не съм запозната, но си мисля, че още в лабораторията са ти объркали изследванията , не може нещо да е + - . Аз бих отишла направо при доктора, все пак би трябвало той да носи отговорност. А ако наистина имаш ТВ (дано не е така) само с тези лекарства няма да стане ... аз знам , че се пият антибиотици месец ... дано не е ТВ  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 3 459
Поздравления за темата. Много е полезна!
Момичета, имам ужасен проблем.  Confused
Самоназначих си вагиналните глобулки на Флоражин за нормализиране на флората след цикъл.
Ползвах една опаковка (6 броя) няколко дни след цикъл, обаче откакто ги приключих имам ужасно течение. Кафеникаво, лигаво и с гадна миризма. А понякога има и запацване с кръв. Знам, че единственото, което бихте ме посъветвали е да отида на лекар, но в момента нямам възможност, при първа такава ще отида. Побърквам се обаче и не знам от какво може да се оправи, а сега в жегата е някакъв ужас!  Sad

Общи условия

Активация на акаунт