На 2.3г. не спи нощем, плаче, а аз ходя на работа

  • 2 335
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, мами! Нашият проблем е следният. Имам момиче на 2.3 г. По принцип е доста жизнено дете, спирка няма. През деня има нормално за възрастта си поведение, весела е, като не стане нейната се тръшка и реве, спи си нормално по 2 часа, говори приемливо за възрастта си (е, не много добре, но горе- долу започва). По яденето хич я няма, роди си се злояда, но по някой път хапва и задоволително. Така, дотук добре. Но дойде ли нощта започчва кошмарът. Заспива бързо, но се буди и реве. Иска да я гушкам и разнасям на ръце като пеленаче. Заспива, слагам я между нас или в леглото си и тя след малко пак се буди с рев. По някой път си приказва неща, които е споменавала през деня като желание, което не й е изпълнено. Не  е всяка нощ така, но в повечето случай да. По принцип сега вади кътници, но незнам дали е от това. Правила е така и от зъби, но знам ли. През деня не дава вид нещо да я боли. За съжаление това недоспиване и на мен се отразява много зле, защото ходя на работа и работя с пари. Нали предполагате една грешка до какво може да доведе. Но исках да ви попитам, има ли и друго някое детенце с такъв проблем, който да речем е отминал после. Водих я на баячка и пак нищо. Доктор Слънчева казва, че  е емоционално дете (всъщност тя наистина е такава) и че преживява събитията от деня. Не ходи на детска градина, гледа я баба й,с която се разбират чудесно. Това неспане започна откъм първата годинка. Моля, споделете вашия опит. Педиатрите казват, еми малко дете, емоционално, ще отмине.

# 1
  • Мнения: 2 149
Може и кътниците да са,те зъбите вечер болят.Стискай зъби,дано бързо да мине този период,наистина е изнервящо и за двете страни това недоспиване Hug

# 2
  • Мнения: 2 110
Може и да не съм права ,но ми се струва, че детето ти е изнервено ,защото му липсваш ! направи всичко възможно когато можеш да и отделяш повече време ! по-добре да загубите половин,един час вечер от съня, но да и обърнеш внимание! Тя има нужда от теб ! Бабата сигурно я обича ,но не заменя майката !

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Пробвай някоя вечер преди да заспи да й дадеш Панадол или Нурофен. Ако подействат - значи са кътниците. Ако не - значи детето преживява нещо емоционално.

# 4
  • Мнения: 6 713
Мойто дете е на годинка и не спи нощно време от 5-6 месечна. Има периоди на хубав сън, но като цяло се буди 2 пъти на нощ да пие мляко, не винаги заспива лесно след това, приспиваме я на ръце все още Whistling. Аз също ходя на работа откакто стана на 6 месеца, такава ми е ситуацията. За момента не виждам скоро да спре да се буди.
Освен това вади зъбките много трудно, болят я винаги и плаче през нощта.
Освен да се въоръжим с търпение и да чакаме всички да минат тия периоди, друго не мога да кажа!!! Hug

# 5
  • Мнения: 1 008
При нас пък проблемът е трудното заспиване.
Не само, че не желае да си спи в нейната стая, ами спи между нас със баща и.
А и ние ходим на работа....
Понякога се хващам,че едва се удържам да не заспя преди нея.

# 6
  • Мнения: 2 746
Ох, при нас се очертава нещо подобно  ooooh! От 8 месечна /сега е на 1.6 год/ дъщеря ми се буди всяка нощ поне по 3-4 пъти. Когато се събужда по-начесто, на следващия ден съм скапана.Предстои ми тръгване на работа и просто незнам как ще издържа на този ритъм. Моя приятелка ме "успокои", че нейното момиченце било така до 2 години и половина.И при нас май ще е така  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 317
При нас е абсолютно идентична ситуацията - на 2 и 4 месеца е, от известно време има нощи, които са ужасни, а никога преди не е било така.
Проплаква, бълнува, рита, става, сяда, говори си. Тази нощ беше поредната такава. Ходи на ясла вече почти 1 година, но това започна от 1-2 месеца.
Ще пробвам да дам Панадол довечера, както казва Нана,за да видя дали има разлика.

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Познавам такива деца,просто го бих нарекла характер-дано да греша.

# 9
  • Мнения: 958
Здравей, сякаш говориш за моето дете, само с изключение на това, че моята заспива трудно.
По абсолютно същият начин се държеше докато пробиха кътниците, бях се шашнала, водих я по лекари, всички казват зъби, само ние  в къщи не можем да повярваме. Писъци по цяла нощ, носене на ръце, едвам гледах, сега от два месеца, вече зъбите не са оправдание, сега се буди май от кошмари, или просто странни сънища, но не пищи като преди, събужда се плачка, гушкам я и заспива, и така 4-5 пъти през ноща. Ще го преживеете, и аз работя и то от доста отдавна, има моменти в които едвам гледам, да са ни живи и здрави бабата и дядото, че понякога я взимат да се наспя.
Дано скоро отмине, при вас.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 592
Опитай да навиеш бабата да не й дава да спи през деня - или поне да не са 2 часа, а, примерно, 15 минути.
Слагай я по- късно да спи вечер.
Не я разнасяй, независимо от обстоятелствата.

# 11
  • Мнения: 6 713
Опитай да навиеш бабата да не й дава да спи през деня - или поне да не са 2 часа, а, примерно, 15 минути.
Слагай я по- късно да спи вечер.

Аз лично съм се опитвала да не й давам да спи много през деня, но положението става по-лошо! Преуморява се и после хептен пък не спи. Thinking

# 12
  • Мнения: 6 441
А откога бабата я гледа? Rolling Eyes
Ако е отскоро съм съгсласна с това мнение:
Може и да не съм права ,но ми се струва, че детето ти е изнервено ,защото му липсваш ! направи всичко възможно когато можеш да и отделяш повече време ! по-добре да загубите половин,един час вечер от съня, но да и обърнеш внимание! Тя има нужда от теб ! Бабата сигурно я обича ,но не заменя майката !

# 13
  • Мнения: 530
А откога бабата я гледа? Rolling Eyes
Ако е отскоро съм съгсласна с това мнение:
Може и да не съм права ,но ми се струва, че детето ти е изнервено ,защото му липсваш ! направи всичко възможно когато можеш да и отделяш повече време ! по-добре да загубите половин,един час вечер от съня, но да и обърнеш внимание! Тя има нужда от теб ! Бабата сигурно я обича ,но не заменя майката !

Ами да, аз се опитвам да й отделям доста внимание. Дори домакинската работа остава на заден план в името на детето. След работа се преобличам и тръгваме на разходки. Дори на другата баба не я оставям, а ако иска да я види просто и аз съм с нея, за да сме си заедно. Майка ми я гледа от февруари месец по принцип. Знам ли и аз вече какво да правя. Довечера и аз ще пробвам с Панадол.

# 14
  • Перник
  • Мнения: 396
И моят син се буди и то откакто се е родил. 3 - 4 пъти е нормално, добре, че не ходя на работа. Но в момента му избиват кътниците и е ад. Миналата нощ се събуди в 3 и заспа в 6,30 часа. През нощта му давах панадол, но май беше малко и не можа да го успокои. А и събота, и неделя беше с мъжа ми на село, за първи път спа без мен /ние си спим заедно с Дражко/ и сега не смее да ме изпусне. И все още папкаме цицки ooooh! които от доста време се мъчим да откажем, и този уикенд без мен, май му дойде в повече. Ох, чувала съм, че децата се будят до към 2 годишна възраст. Малко остава Praynig

Общи условия

Активация на акаунт