Причини за закъснение на цикъла?

  • 411 270
  • 801
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 21
Здравейте,
Имам много голямо притеснение!
Менструацията ми закъснява с 3 дни!
Единственият повод за притеснение през изминалия месец е, че веднъж с приятеля ми скъсахме презерватив, но той не беше свършвал.
Toчно по това време използвах вагинални капсули за лечение на бактерии и е възможно те да са нарушили латекса на презерватива.
Имам необичайни болки в едната гърда, които слизат и към ръката ми. Това продължава от преди последната ми менструация. Напоследък съм под голям стрес.
Моля Ви, дайте някакв съвет или успокоение. От една страна се притеснявам от нежелана на този етап бременност, а от друга за гърдата ми.
На 23 съм

# 631
  • Мнения: 7 987
Едва ли има за какво да се притесняваш. Едва ли си бременна, но може да си направиш тест, а болките най-вероятно са на неврологична основа, но може ги споледиш с личния си лекар за всеки случай.

# 632
  • София
  • Мнения: 8 131
Пиша тук, защото не намерих по-подходяща тема. Аз има обратния проблем. Обикновено цикълът ми е около 27 до 30 дни, но последните месеци все подранява. Миналият месец ми дойде на 25, сега е 21 ден и съм с болки като пред цикъл. На какво може да се дължи това? Преди 2 месеца правих пълни хормонални изследвания и всичко е наред! Вярно, че сега и времето е много променливо и тези земетресения...пък миналия месец се омъжих, а сега си търсим жилище...Общо взето напрежение и емоции, предполагам, че имат значение, но все пак. Някакви идеи?

# 633
  • Мнения: 7 987
Най-вероятно е от всичките тези емоции, пък и ако скоро сте спрели да се предпазвате от забременяване...

# 634
  • Мнения: 5
purvo sujeliavam za latinicata, no niamam vumojnostta da si instaliram v momenta kirilica. ta, da se oplacha i az pokrai tiq zemetresenia v sofia i pernik cikula mi se precaka totalno. triabvashe na  23ti mai da mi doide, no sled zemetresenieto na  22ri se stresnah mnogo, panikiosah se, ne mojah da spq spokoino iii taka i ne mi e doshlo oshte.. imm i izpiti v momenta v universiteta, vremeto olkova rqzko se promenie, niakoi ima li tezi problemi da se pritesniavam li? men ot 3-4 ni me bolikorema kato da idva no nishto oshte...ta, niakoi s tozi problem?

# 635
  • Мнения: 7 987
Сайта има кирилизатор. Горе вдясно - едно тъмносиньо бутонче с бели букви EN.

# 636
  • Мнения: 5
Сайта има кирилизатор. Горе вдясно - едно тъмносиньо бутонче с бели букви EN.

а супер. не го бях видяла. мерси

# 637
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
bibi919 - Тест за бременност прави ли? След близо двуседмично закъснение, ако има бременност би трябвало ти отчете. Ако е отрицателен е възможно да си имала късна овулация и тези болки да са предменструални. Стресът си е фактор , но ако до няколко дни не ти дойде не е лошо да се консултираш с гинеколог.

# 638
  • Мнения: 1 239
В последно време ми подранява, по принцип ми е точен цикъла от години - все 28-29 ден. Понеже смених жилище, почнах работа и емоционално доста неща преживях възможно ли е това да е причината и да не е нещо сериозно?

# 639
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
В последно време ми подранява, по принцип ми е точен цикъла от години - все 28-29 ден. Понеже смених жилище, почнах работа и емоционално доста неща преживях възможно ли е това да е причината и да не е нещо сериозно?

Според мен е възможно, стресът е фактор, който оказва влияние върху цялото тяло. Ако се е намалил само с няколко дни, например от 28-29дни е станал 24-25, не мисля, че имаш повод за притеснение, особено ако е инцидентно. Ако е по-малко от 21 дни, тогава е хубаво да посетиш гинеколог за консултация.

# 640
  • Мнения: 1 239
Благодаря ти, последните 2 месеца го забелязвам, ще видя и този как ще е. Иначе не е бил под 21, точно на 25 ден ме изненада. И то, защото никога по нищо не мога да разбера дали ще ми идва - нито изпитвам дискомфорт, нито болки...та разчитам поне на точността Laughing

# 641
  • София
  • Мнения: 8 131
Шоколадче, и при мен е точно по същия начин. Явно наистина времето и стресът оказват влияние.

# 642
  • Мнения: 106
Момичета, искам съвет от вас, защото не зная как да постъпя. Закъснява ми 2 дни, преди 3 дни правих тест за бременност, който беше отрицателен. Само, че съм с висока температура и с пневмония и ми изписаха 2 антибиотика. Чувала съм за кръвни тестове за бременност, но звъннах в 3 лаборатории в Добрич и ми казаха, че не правят. Посъветвайте ме какво да правя?

# 643
  • Мнения: 11 836
bobkaa аз не разбирам много какъв ти е проблема, в смисъл не разбрах искаш ли да си бременна или не. В случай, че не искаш два дена закъснение не е много така че не се притеснявай. Но както разбирам си сериозно болна, така че се излекувай първо а ако до тогава не ти е дошло вече си прави тестове или върви на лекар. 

# 644
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
bobkaa аз не разбирам много какъв ти е проблема, в смисъл не разбрах искаш ли да си бременна или не.

Аз също се присъединявам към питането? Освен това дай малко повече информация - кога е била последната М и средно с каква продължителност?Кога предполагаш, че може да си забременяла, мериш ли БТ, правиш ли тестове за О и т.н.
Има антибиотици, които могат да се приемат от бременни и такива, които не могат - прочети в листовката на твоя какво пише.
Ако питаш къде можеш да си направиш кръвен тест в Добрич, звънни на личният си лекар или на твоя гинеколог и попитай, след като от 3 лаборатории са ти казали, че не правят.

Общи условия

Активация на акаунт