Засукана рецепта с цяло пиле

  • 20 958
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 956
Блонди, ето една рецепта от друг форум - http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=25&t=165&hi … tart=3540#p285350

Изглежда страхотно  smile3521
Аз не съм го правила, че за мен е наистина засукана  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 3 268
Amar,утрепа ме с тая рецепта,бе жена! ShockedТакова чудо не бях виждала. Grinning А аз пък правя пиле с портокали,много е хубаво.Намазвам пилето с масло и покривам с портокали на кръгчета.Пека във фурна до готовност.

# 32
  • Мнения: 27 524
LUS и мен утрепа, от това по-засукано здраве му кажи  Joy

Готово е, стана супер  Simple Smile



# 33
  • Мнения: 463
Изглежда страхотно това пиле, ще взема и аз да го направя.Блонди, може ли да ти открадна рецептата Laughing

# 34
  • Мнения: 764
Е няма по-усукана рецепта...... Joy Joy Joy

# 35
  • Мнения: 1 798
Е няма по-усукана рецепта...... Joy Joy Joy
Вярно е smile3501 Блонди,пилето е много изкушаващо.

# 36
  • Мнения: 143
Блонди, пилето ти изглежда много вкусно, въпреки че не си го завързала никъде. Огладнях веднага след закуска.   Grinning

А рецептата с маскарпоне я открих на http://www.bbcgoodfood.com/recipes/4985/creamy-lemon-pancetta-and-rosemary-turkey преди 3 години и често я правя и с пиле. Чак сега видях, че и в Меню са я преработили така Thinking  Ама то нета е малък!  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 1 762
Блонди, видях, че вече си сготвила пилето  Peace , ама днес докато пътувах попаднах на една рецепта и веднага се сетих за теб. Hug Може за друг път да я използваш. Преписвам я дословно:
1 цяло пиле, пакетче масло, сол, черен пипер.
За плънката: маслини- черни, кашкавал, орехови ядки- цели.
Общото количество на трите съставки е толкова, колкото събере пилето, като съотношението е в равни части.
Начин на приготвяне: Маслините, кашкавала/предварително нарязан на кубчета/ и орежите се объркват. Добавя се по желание черен пипер / аз бих добавила и някоя подправка  Wink/ Добре почистеното и измито пиле се напълва с плънката и се зашива. Намазва се обилно с маслото, намазва се със сол и черен пипер. Слага се в тава в която се сипва вода и се завива с фолио. Пече се в умерена фурна до готовност. Аз бих махнала на финала фолиото, за да стане златно  Peace
Не съм го пробвала, но ми се струва, че тези маслини ще придадът интересен вкус.
Който го направи преди мен да споделя  Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Блонди,другия път вземи и един петел, и ги засучи в някаква 69 поза. Laughing

# 39
  • Мнения: 91
Аз съм пълнила с ориз,гъби и маслини,вкусът не беше кой знай колко по- различен,но оризът потъмня,взе да ми сивее от маслините,поне на мен ми изглеждаше малко кофти.

Общи условия

Активация на акаунт