Име на момиченце с Х

  • 2 534
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Хана е хубаво. Може и Хая (арабско е името) Grinning

# 16
  • UK
  • Мнения: 3 959
Писала съм и в други теми, скоро сънувах че децата ми се казват Лея и Хана.
А ако са момиче и момче, може да обмислиш варианта да са Лея и Хан Соло  Laughing

Ахахахахах, не се бях замисляла за това. Всъщност за момче сред любимите ми имена са Лукас и Леон, а Лея и Лукас (Люк) си е... Същото. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 930
Писала съм и в други теми, скоро сънувах че децата ми се казват Лея и Хана.
А ако са момиче и момче, може да обмислиш варианта да са Лея и Хан Соло  Laughing

Е как няма да е....нали ще е с неговата буква.
За мен детето да е кръстено на някого, означава да носи неговото име. Всъщност то точно това значи кръщаването на някого. Идеята с буквата е дошла от снахите, желаещи да "модернизират" имената на свекър и свекърва, понеже вече не е модерно да се кръщават децата Пенка, Стоянка, Иванка и са ги направили на Петя, Станислава и Ивелина. Това по наше време, иначе сега биха били Памела, Стефани и Ивон. Примерно Simple Smile

Е стига бе, ти ме разби, значи трябва да е Християна - 'ич не ми харесва. Което автоматично значи или да ми прави още едно момче или да сменям мъжа Mr. Green

# 18
  • UK
  • Мнения: 3 959
Според мен пък, когато кръщаваш дете на някого само идеята, че е кръстено на него е достатъчна - и обратното - може да носи същото име, но да не е кръстено на съответния човек, все пак не става дума само "да носи името му", а "да е кръстено на него" - като знам за уважение към него, за любов и така нататък.

# 19
  • Мнения: 1
Хайде мами, развихрете се Simple Smile.
Не съм бременна, но се замислих, ако второто е момиче. Искам да е на баща си - Христо.
Единствено ми харесва Хана. Христина, Христиана и т.н. изобщо не ми допадат. давайте идеи Praynig

A kakvo shte kajesh za Henrieta,na edna moya rodnina dushterya i` se kazva taka.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
в един немски саит намерих много красиви имена-ханна хенна хенриета хелга хелла хилда хермина     

# 21
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хела ми звучи гръцко. Иначе не виждам защо да е Ханна или Хенна като може да е с едно "н", не виждам особен смисъл в удвояването на букви, те така се изписват на немски примерно, или на английски, но на български няма смисъл. Хермина ми звучи като котката на една позната - Хермелина. Simple Smile Хелга и Хилда не ми харесват също.

# 22
  • София
  • Мнения: 461
На един познат дъщеричката му се казва Христа. Иначе Хана е готино.

# 23
  • Мнения: 6 992
И аз за Христа се сетих  Peace
Хенриета ми е ужасно, като име за кокошка  Blush
Хана става, но не ми се връзва с българска фамилия  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 175
Хариета

# 25
  • Мнения: 1 380
Христина....
Хем в хубаво, хем и на Коледа ще има повод да почерпи. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 44 041
Хана е мн мило име Simple Smile)))

Хариет също се сещам...ама не е мн за у нас....

Иначе и за мен ако детето е кръстено на някой трябва да носи неговото име..това с буквите не е никакво кръщаване на човека, а отбиване на номера Wink

# 27
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Една позната се казва Харитина Thinking
Много харесвам името Хела, героиня от любима книга. Ако търся просто любимо име или име с Х, ще е Хела или Хана. Но ако искам да е кръстена на тате Христо, ще е Кристина Peace

# 28
  • Мнения: 1 725
Сещам се и за Хара (от Мата Хара). На майка ми и викаха така преди години приятелките и, понеже е бойна като нея, по-точно я наричаха Хари.
А ето и едно от смешните, т.е. как да не я кръщаваш - Хрусана  Laughing  - сестрата на баба ми се е казвала така, другаде не съм го чувала.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хана - не. Много ми е еврейско  Sick, да не кажа - кучешко.

Хариет, Хенриет или Хермина (имам позната с това име), Херелина и т.н.
Но ако трябва да е на дЕдо Христо, трябва да е Христа или Христина.

Общи условия

Активация на акаунт