За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 5

  • 11 130
  • 323
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 745
...с питане и до Цариград се стига... Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 447
На мен овесените ядки много ми харесват с малко банан и една,две бисквити "Закуска".Малкия обаче и на тях,не им е особен фен.Яде ги все пак.

# 2
  • Мнения: 183
Момичета да ви питам, за изследванията на бебка на кръв и урина на половин годинка, урината стерилна ли трябва да е? И някакъв начин да ми подскажете как да я взема защото с контейнерчетата нищо не стана, с памук също и  newsm78

# 3
  • Мнения: 251
Задължително е да е стерилна  Аз измивам хубаво дупето с вода и сапун и изчаквам да му стане леко хладничко ,преди да го обуя, а предварително съм изпарила бурканче от пюре, там пишка и така го занесох. Педи каза да не го пресипвам, заради бактерий и всичко беше наред. Praynig

# 4
  • Мнения: 322
Явно всяка педи различно говори  Crossing Arms ! По принцип, от нея знам, че на 6 месеца не е задължително да е стерилна, но гледай да е взета сутринта. Евентуално ако има някакви проблеми с изследванията се дава втори път стерилна. Аз лично с памук се справих, много е лесно, пробвай пак, ако бебка се събуди към 6.00, 7.00 сутринта, наложи на памперса достатъчно памук, защото ако е малко се събира. След около 3 часа (когато е се пада смяната на памперса) би трябвало да се е напоил с урина, дори и съвсем малко да изцедиш пак ще свърши работа. Сетих се, че има ефект детето да гледа че тече вода, пускаш чешмата и чакаш със стерилно шишенце от аптеката, ако искаш да е стерилна. Почти винаги се получава номера  Wink .

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
не е задължително стерилна, това е обикновенна урина.
и освен с пликче-контейнерче няма как инамче....урина от памуци, гърнета и т.н. за мен не е реално а и мн възможно да покаже че е  замърсена.
измиваш вечерта със сапун, сутринтта само с вода, залепваш пликчето и чашак да се изпишка, после сваляш и носиш или ако искаш пресипваш в бурканче за урина и носиш.....
може да дадеш на бебето докато е с контейнерчето да пие водичка или да пробва някой да прелива от чаша в чаша....кофтито е ако туку що се е изпишкало....за това по-добре ти събуди детето и веднага махни памперса....

ако има повишени левкоцити или нещо друго се взима  стерилна, прави се посявка и т.н.....

# 6
  • Мнения: 2 447
Не е задължително да е стерилна.На мен лично и двата пъти ми беше доста лесно да взема урината.Когато се събудеше свалях веднага памперса,и чаках с едно бурканче.Той почти веднага се изпишкваше и аз беж до лаб. Peace

# 7
  • Мнения: 6 441
На 6 месеца изобщо не давах урина.
Имахме направление,но не успях да събера стерилна и отпадна.
 Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 9 776
Ние, понеже скоро минахме през такива изследвания, та да кажа и аз. Стерилна - не. Педиатърката каза с памук и стана много лесно. Нито съм го мила, нито нищо, освен вечерта. Докато спеше, му мушнах памук в памперса, след малко почнах да го будя и той почти веднага се изпишка и това беше. Веднага - в чисто бурканче от пюре. Нужно е малко урина, да не напълниш половин буркан Laughing. Шегичка Crazy.

# 9
  • Мнения: 183
Мерси момичета   bouquet Ще се пробвам пак с контейнера, не знам защо не стана нищо предния път, а пък и бебка има проблем с кръвта и от три месеца, всеки месец и вземат кръв, и сега искам задължително да изследваме и урината.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 524
На 6 месеца изобщо не давах урина.
Имахме направление,но не успях да събера .... и отпадна.
 Rolling Eyes
и при нас така. а следващия път давах от гърнето, като казах че е от там и след като го бях измила предната вечер. не е стерилна, но не е дала "отклонение" пробата.

# 11
  • Мнения: 9 776
Мами на момченца, кога бебоците ви откриха така наречените си "достойнства" Laughing? Моя човек от десетина дни като му сменям памперса и в момента, в който го махна, се хваща там Crazy, и една радост, едно чудо Party...Сега му се радваме и ние, много се забавляваме даже. При вас как е?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 809
А мен ме накараха и стерилна и обикновена урина да занеса. Това със стерилната голям проблем се оказа, защото трябваше да се изпикае директно в стерилното шишенце, иначе всякаква друга урина (събрана по друг начин) не е стерилна. А тя неще да пишка и това е  ooooh! Сега за годинка стерилна ли се дава вече задължително?

# 13
  • София
  • Мнения: 44 041
не е така в пликчетата също може да е стерилна, важно е ръбовете да останат чисти и да прелееш после мноого внимателно в стурилното шишенце.....
ние още на 4 месеца се сблъскахме с даването на стерилна урина и така беше..... нямаше как да го чакам над шишенцепо по 30-60 мин да се изпишка и то без да го замърся....

Ако няма някакъв проблем за всички изследвания се дава нормална урина...стерилна само ако  има някакви притеснения за уро инфекция. и то след като нормалната е дала сигнал за нещо нередно.
Моят чак сега на 3 вече пишка с кеф в шишенцето, сам и мн се забавлява..... иначе беше голямо приключение.
Да не говорим че за стерилната е редно малко да е пишнато навън, после в бурканчето..... и разни такива.....

поли - веднага щом малко почна да си координира движенията се хвана за пишото...което си беше още на 3 месеца май...голяма радост, голямо нещо......

# 14
  • София
  • Мнения: 1 809
А възможно ли е нормалната урина да е ок без никакви проблеми, а в стерилната да има наличие на 2 вида бактерии? Защото на нас педи ни каза, че не е и, че не съм взела както трябва стерилната урина. Освен това, ако имало някаква инфекция, щяла да има темп. и т.н. и дори не ни накара да повторим урината. Каза като стане на годинка пак ще вземем. Освен това тогава беше подсечено и дупето и каза, че няма как урината да не даде отклонение и от това.

Общи условия

Активация на акаунт