как да го науча да ми казва?

  • 3 542
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39
А има ли смисъл да сложа памперс гащи и да махна памперса и да обясня че големите момчета пишкат в тоалетната? И да натяквам непрекъснато, когато съм си в къщи? Или директно да сваля памперса?

# 16
  • Мнения: 2 149
Kichka махаш изцяло памперса Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 430
Аз от няколко седмици просто обяснявам на детето кое как трябва да се върши, но не с цел да махна памперса в близките месеци, а просто като подготовка. В резултат, тази вечер докато се къпех, синът ми тропаше на вратата и викаше "мамо мамо, има, там, има там" - По принцип като го питам има ли ако казва "има", като питам къде е, казва "там" и посочва дупето. Отворих вратата и помирисах - нямаше нищо в памперса, но 30мин по-късно, когато го слагах да спи видях, че е свършил работата. Сега съм в чуденка кога точно е свършил - преди да ми каже или след това. А иначе детето дърпаше гърнето..ама аз не му го дадох, щото той освен това си играе с него  Thinking

Та сега пак ще обяснявам търпеливо и ще изчакам за следващото "има там" да видим каква ще я свършим  Peace

# 18
  • Мнения: 3 205
Иво беше на 2 години и 2 месеца, когато използвах едно негово боледуване (ходеше на детска градина тогава), за да опитам да го науча. Свалих му памперса една сутрин, обясних му какво да ми каже ако му се допишка или му се доака. Отне му 2 седмици да се научи. Първите няколко дни ми казваше постфактум. След това почна да се буди нощем и да ми казва. След това почна и денем да ми казва, пуска 2-3 капки и се сеща да съобщи. На края почна да се усеща още като му се допишка. Акането му беше най-лесно да го предвиди, не се е нааквал нито веднъж.
Държа да отбележа, че преди това съм го изпишквала прав в банята вечер или преди излизане, но никога не съм настоявала той да ми каже, нито съм го следила, нито съм му се сърдила или карала, ако се е напишвал. В процеса на обучение спокойствието на майката е много важно - все пак става въпрос за естествен процес, не е необходимо да фиксираме вниманието върху него като нещо, което е изнервящо и плашещо, това води до проблеми по нататък. Ако не стане този месец, слагате пак памперса и опитвате след 2-3 седмици. Важно е да се улови момента, когато детето е готово, но ако този момент не е дошъл, просто трябва да се почака малко.

# 19
  • Мнения: 1 322
Когато детето е готово само ще започне да си казва.

# 20
  • Мнения: 1 677
Аз научих доста бързо и двамата, но известно време си трябва търпение и постоянство.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз пък изобщо още не съм срещнала такова събитие като пускане на... каквото и да е на седалката, само в памперса... Sad
Не че не знае за какво е - много добре знае, че "гойемите - седалките", не е и да не иска да сяда - даже сам решава, че иска да "дака", но не и да се осмели да го пусне там... Sad

# 22
  • Мнения: 919
Kichka махаш изцяло памперса Wink
И аз мисля така.Махаш го от раз.Иначе детето се обърква. Wink

# 23
  • Мнения: 2 677
И моят син не казва.
Пък и като го питам, пак не казва.
Затова го слагам на гърнето през определен интервал и си върши работата.

# 24
  • Мнения: 388
Не разбрах дали детето ти е още с памперс, но ако е така, няма защо да му се ядосваш. Не може да искаш от него да контролира нуждите си, да ти ги съобщава и впоследствие да ходи сам до тоалетна, и в същото време да му слагаш памперс. Трябвало е преди година и половина да пристъпиш към действие, но както и да е. Към днешна дата моят съвет е да изхвърлиш всички памперси, да спреш да му фиксираш вниманието върху физиологичните нужди, да обясниш кротко и спокойно какво, къде и как се прави, и да го оставиш на мира. Може би ще се наложи да преглътнеш изпоцапани дрехи и килими или пък да го оставиш цял ден наакан, ако ти се инати, но не виждам друг начин при толкова голямо дете. Сигурно има, но с моите очи не се вижда.
Peace

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Махаш го от раз.Иначе детето се обърква. Wink
Да памперса трябва да се махне и повече да не се слага.

# 26
  • Мнения: 3 695
Махаш го от раз.Иначе детето се обърква. Wink
Да памперса трябва да се махне и повече да не се слага.
Да бе да, особено ако на детето не пука и дриска и пишка навсякъде. Зависи от детето и не мисля, че може да има едностранен съвет.  Peace

# 27
  • вкъщи
  • Мнения: 704
всеки ден го разпитвай как е минал денят му-моите така се научиха да казват всичко

# 28
  • София
  • Мнения: 44 088
явно детето не е готово още....просто го изчакай търпеливо...
но така или иначе трябва целодневно дебнене известно време само сутрин и вечер....няма да стане скоро....
така или иначе начинът е да слагаш памперс само за сън...иначе нон стоп без....ако не се получава връщаш и след месец-два пак пробваш...

# 29
  • Мнения: 411
баткото съм го гледала без памперси,все оЩе ги нямаШе в бг,оЩе като се роди му купих гърне "коте" и нямах търпение да запо4не да сяда.на 7 мес. го слагах на гърнето като го държех за ръ4и4ки и му пеех.преди лягане и след ставане,преди ядене и след ядене,а за акото си го познавах от съвсем мъни4ък и като го хванех на момента събувах гаЩи4ките да не ги цапа,на 2 мес. се изака за първи път на салфетка.на 8 мес. ве4е казваШе МАУ като му се пиШка или ака,но държех гърнето за да го вижда и да се подсеЩа.на  1,6год. же4е дори не се напиШкваШе,слу4вало се е като се заиграе и като пусне някоя капка тогава да се сети ,но беШе рядкост.
бях доволна от резултата и затова малката съЩо на 7 мес, седеШе на гърнето,докато се нау4и да казва ЪЪЪ  и за двете неЩа.след един месец ползвахме памперс само ноЩем и за разходка.

тук гледах 2 де4ица и  с тях процедирах по съЩия на4ин и се нау4иха много бързо.родителите бяха много доволни.
колкото по рано запо4нете толкова по бързо се нау4ават,перете малко пове4е,но за кратко а пък си спестявате и средства,4е памперсите са безбожно скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт