Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 80

  • 38 034
  • 377
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 157
няколко дни бях без комп. и нова тема ,не мога да изброя поименно вси4ки красоти ,които видях_невероятни сте!!
svetlane,4РД мила!
Пепи,сьрде4но ти благодаря   bouquet
и ето една торти4ка от мен и отивам да 4ета назад
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=351093&pid=11871564

# 31
  • Мнения: 1 271
Светлане, ЧРД, много добре се е получила кошницата.
Пепи, розиката найстина става бързо и ефектно.Ще взема и аз да се пробвам някой път.
Последните ти торти са убийствени!  Crazy
Радина, и двете тортичка са станали, но най ме впечатли втората с борда-прекрасен.

Шемет, невероятно споделена информация.Много ми се иска и аз да присъствам на един такъв семинар...Сигурно е било повече от вълнуващо!Китките ти са шедьовър!

Буболинка, останах и аз залепена за монитора! Браво!   bouquet
Скай, мидата е превъзходна, като истинска.Цветовете са много реални!

Дали не изпускам някой  newsm78

Въпрос-с каква моделища маса мога да смеся азтопен шоколад, за нпаравата на шоколадов фондан? В момента главата ми нещо не ражда отговора, а ми е леко спешно-за събота!

# 32
  • София
  • Мнения: 178
Момичета, благодаря на всички ви за прекрасните думи по отношение на "Ягодовия сладкиш".
Krische, а и останалите, които питахте - изцяло ползвам БАВНОсъхнещата мм на Ирида. Много ми допада за работа, защото е супер еластична, не лепне и позволява много тънко разточване. С нея покривам тортите и моделирам фигурите. Цветовете в повечето случаи ги докарвам с помощта на геловите бои на Wilton и Americolor, но ползвам и още много видове и марки бои (течни, сухи, за яйца, степчета, изобщо всичко, което боядисва). Имам и няколко кутийки с дъст, но нещо не съм много добра в работата с него.  Embarassed Къдричките на престилката и маншетите са направени с помощта на клечка за зъби. Всъщност всичко правя с помощта на този "инструмент". За да не се къса или деформира твърде изстъненото тесто, ползвам малко нишесте. За разточване и моделиране също. Самата изработка на момиченцето е пласт по пласт - най-отдолу си е телцето, после го "облякох" в рокличка, отгоре сложих престилката - точно както ако беше истинска кукла. Крачетата и ръцете добавих после, а най-накрая и главата с помощта на клечка за зъби. Но понеже тестото беше бавносъхнещо, а фигурката доста обемна и тежка, в последствие момиченцето се наклони на една страна, та не е идеално, ама всички се правите, че не го забелязвате. Laughing Laughing

# 33
  • Мнения: 484
Светлане,честит рожден ден!!Да си жива и здрава и много щастлива!! newsm59

Радина,Буболинка,Скай,Пепи,Краси.мира,Албенка,iskrone,sillsav,иглика333,duhi_puhi,laskova,невероятни сте!!Много хубави торти!!  bouquet

# 34
  • Мнения: 292
Здравейте момичета, Четох, гледах и очите ми останаха по вашите торти .... Тъй като съм начинаеща в тортите (правя първата си пробна торта преди РД на бебка) имам един (няколко) въпроса.  Направих си Покритие от marshmallows бонбони и не знам дали стана много добре, ама е страшно твърдо. Та въпроса ми е, трябва ли да е толкова твърдо? Може ли да се оцвети? При разточване ползвали се някаква мазнина (изглежда ми, Че ще стане доста сухо, ако не се използва)? И глюкозата от какви магазини си я купувате?

Благодаря ви предварително   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 2 113
Въпрос-с каква моделища маса мога да смеся азтопен шоколад, за нпаравата на шоколадов фондан? В момента главата ми нещо не ражда отговора, а ми е леко спешно-за събота!

Мисля, че към домашен ММФ бяха добавяли разтопен шоколад, но бял и бяха доволни...Проверих - stefibgg е дала рецептата, но в нея няма колко бял кувертюр е добавила.

# 36
  • Мнения: 1 173
Направих си Покритие от marshmallows бонбони и не знам дали стана много добре, ама е страшно твърдо. Та въпроса ми е, трябва ли да е толкова твърдо? Може ли да се оцвети? При разточване ползвали се някаква мазнина (изглежда ми, Че ще стане доста сухо, ако не се използва)?
Твърдо ти е след като го омеси , или го сложи в хладилника за няколко часа и тогава ти се втвърди? ММФ става като камък твърдо в хладилника , слага се за 10 сек в микровълновата да се позатопли и се отпуска.
  Ти колко пудра захар сложи? Лесно ли ти се къса като го разтеглиш или не....
ММФ не се разточва с мазнина , а с натурално нишесте ( може и пудра захар)
Силрай аз съм слагала на ММФ шоколад , но се добавя и глюкоза. Имам рецептата от Кейк сентрал , ако ще ти свърши работа , кажи ще я пусна тук.
Шемет не можах да го видя този спрей . Определено не е нито Пърл  нито Лъстър спрей ( тези съм виждала да се продават) Аталанта ти имаш ли идея за какъв хранителен спрей става въпрос ( този с който пръска Дън. И Скот Уоли пръска неговите листа , но никъде не пише какъв е точно спрея  newsm78 ) Стига дразни с този тент сейл де  Mr. Green ( 500мили множко ще ми дойдат  ooooh!
Светлане ЧРД - да си жива и здрава - много вдъхновение за красиви торти. Кошницата измъчена или не е станала добре . С какво прави релефа - точилка или Пачуърк Кътърс?

# 37
  • Мнения: 292
Направих си Покритие от marshmallows бонбони и не знам дали стана много добре, ама е страшно твърдо. Та въпроса ми е, трябва ли да е толкова твърдо? Може ли да се оцвети? При разточване ползвали се някаква мазнина (изглежда ми, Че ще стане доста сухо, ако не се използва)?
Твърдо ти е след като го омеси , или го сложи в хладилника за няколко часа и тогава ти се втвърди? ММФ става като камък твърдо в хладилника , слага се за 10 сек в микровълновата да се позатопли и се отпуска.
  Ти колко пудра захар сложи? Лесно ли ти се къса като го разтеглиш или не....

Стана твърдо след като постоя малко в хладилника. А за късането .... трудно е, маЧка се трудно, но ще пробвам след като го позатопля малко.
Благодаря за отговорите   bouquet

# 38
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Привет, майсторки  Hug
Имам един въпрос и, за да не пускам отдална тема, директно се обръщам към вещите в занаята bowuu

Някой знае ли как се прави торта с бисквити TUTKU  - - ядох в едно пловдивско заведение и много ми хареса. Беше нешо като домашна бисквитена - имаше обикновени бисквити ,бисквити TUTKU  и  крем.
Ще се радвам да споделите рецептата, или пък, ако нямате готова, Ви отправям предизвикателство - зная, че ще измислите и сътворите нещо фантастично  bouquet.   /Въпросът е дали аз след това ще мога да го повторя  ooooh!/

# 39
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Светлане ЧРД!!! Много готина кошница - и аз съм любопитна с какво я прави отстрани и преди да закачиш покритието ли докара релефа или директно на кошницата.

Ще отбележа само още две торти поради липса на време в момента - дано успея по-късно да напиша повече.

Буболинка - разкошна ти е тортата просто нямам думи!!!

Пепи Барни е супер аз късно се сетих за него иначе щях да се мъча да го направя за рождения ден на дребния - ако направиш обаче цялата компания ще е още по-добре тъй като цветовете им са много ярки и хващат окото.

bicho malo затопли леко тестото в микровълнова и ако не е достатъчно еластично може да добавяш на малки порции лимонов сок - омесваш наново ако продължава да е твърдо добавяш още няколко капки и така докато стане достатъчно еластично.
Аз точа с пудра захар и го държа в найлоново пликче извън хладилника особено ако ще го ползвам до няколко дни след приготвянето му. Оцветяваш с хранителни бои.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 17:55 от shemet_neveroiaten

# 40
  • София
  • Мнения: 2 113
Преди малко нямах време, но сега да си кажа:

svetlane, ЧРД  - много богата и колоритна кошница - Браво!

Пепи, благодаря за показното - супер са снимките, всичко е ясно!

radinna, лилавата торта ме грабна!!! Чудесен борд!

# 41
  • София
  • Мнения: 183
Въпрос-с каква моделища маса мога да смеся азтопен шоколад, за нпаравата на шоколадов фондан? В момента главата ми нещо не ражда отговора, а ми е леко спешно-за събота!

Мисля, че към домашен ММФ бяха добавяли разтопен шоколад, но бял и бяха доволни...Проверих - stefibgg е дала рецептата, но в нея няма колко бял кувертюр е добавила.
Да, аз смесвах, само бял шоколад обаче съм добавяла, към 100-200 гр сякаш беше, на око. Но с кафяв не знам как ще е, ако ти трябва кафяв цвят по-добре си направи шоколадово тесто на Ванчето, аз така правих и него съм го смесвала с различни теста.

# 42
  • Мнения: 492
момичета благодаря ви за милите пожелания  Hug
Рая  и Шеметче, релефа направих с валяче, става за секунди. ефекта щеше да е в пъти по-добър ако тестото ми беше по-добро. да поясня само, че не е направен директно върху тортата.
Пепи, благодаря ти за снимките, направо си върха   bouquet
Patriyani, много добре си се справила   bouquet
Радина, разкошен борд, много ми хареса, цвета също   bouquet

# 43
  • Мнения: 310
Момичета, моля ви кажете за 10-12 парчета колко голяма трябва да е тортата.Искам да в правоъгълна, ама нещо не мога да разбера написаното в първият пост  newsm78
svetlane  Ч.Р.Д.  ura  всичко най-хубаво.Страхотна торта си си подарила   Grinning
radinna поздравления за двете торти.Розово-лилавият борд страшно ми допада  Peace

# 44
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Бобсито просто си сметни колко голямо искаш да е едно парче и си разиграй комбинации от размерите му. Например торта 15/20 см - делиш на две ленти по 15/10 см и после всяка лента на 3 парчета по 5/10 см и всяко парче цепиш по диагонал на две триъгълни парчета - не знам дали го обясних ясно - но това прави точно 12 парчета.

Общи условия

Активация на акаунт