Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 80

  • 38 030
  • 377
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 634
Бобси върху моята торта с русалката е кристалин,а на Пепи е сметана.
Светланка,Радина,Патривани Hug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 310
Шемет, перфектно си го обяснила   bouquet Просто забравих, че се разрязва на триъгълничета накрая, а си мислих за някакви правоъгълничета (като пастички) и от там  ми стана много сложно да преценя големината на парчетата и съответно на тортата.
Албена, благодаря  Hug

# 47
  • Мнения: 189
страхотни неща правите в момента само ви чета но наистина времето ми е ограничено ,остана ли по свободна ще се включа и аз с някоя рецепта . радвам се че ви има   bouquet

# 48
  • Мнения: 1 271
Дими, Рая, Стефи, благодаря за отговорите, момичета.   bouquet

Стефи, а топеше ли се много, когато добави шоколада?Тук вече е много топло и не става да покривам изцяло с шоколад-топи се неимоверно бързо...
Става ли към Маршмалоу да добавя шоколад?Хората го харесват като покритие и за това питам специално за него?

Рая, давай рецептата, моля, да пробвам, че до събота....  ooooh!

Лени, цели ли бяха тези бисквитки, или раздробени?Значи аз не ги знам какви са, но предполагам, че са слепени по две, нали така или бъркам?   bouquet Ако са раздробени, се прави лесно като чийзкейк предполагам, ако ли са цели, предполагам, че се редят като блат   bouquet

# 49
  • Мнения: 492
Silrai, Дими в библотеката е писала, че е смесила шоколадово тесто с ММФ и се е получил чудесен резултат.

цитат на дими от библотеката, дано ти свърше работа
Поради липса на достатъчно материал, реших да смеся малко от бялото шоколадово тесто и един ММФ, останал ми отпреди...Получи се страхотно тесто...много еластично, разтяга се с пръсти като шоколадовото тесто, но не се топи така в жегата като него и е малко по-гумено и здраво (като ММФ-а). Съотношението беше окло 1:1/2 или 1:1/3 шоколадово тесто:ММФ. Впечатлена съм, препоръчвам на всеки, който има остатъци да пробва...С тъмния шоколад, обаче нямаше такъв успех.. и все пак става..Ето едно начало на роза с тази смес, в буката по-розовите рози са от нея...

P.S. оф, сега видях, че дими ти е отговорила

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 20:12 от svetlane

# 50
  • Canada
  • Мнения: 139
Silrai,виж какво намерих докато се рових в Кухарка за една книга
http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/5509.html
пускам текста,че поста е мноооого надолу,да не си помислиш,че нещо те занасям Mr. Green
 Шоколадно-маршмеловое тесто для покрытия и украшения тортов(Из израильского сайта)
Состав:- [/B]150 г саxарной пудры
200 г горького шоколада
180 г маршмелоу(не имеет значения какого цвета)
1 ст. ложка маргарина или масла
3 ст.ложки сливок
1 ст.ложка ликера,бренди или апельсинового сока (не обьязательно).
Приготовление:-
1.На паровой бане растопить шоколад.
2.Добавить к шоколаду маршмелоу и дать ему тоже "растаять"(помешиваем массу, в процесе "таяния" ложкой).Когда маршмелоу растает добавляем сливки,масло и пожеланию...ликер,бренди или сок.
3.Выкладываем ету массу в миксер,добавляем саxарную пудру и вымешиваем(насадка "гитара"(лопатка) до образования однородной массы.
4.Выкладываем тесто на бумагу для выпечки и раскатываем.(Тесто можно завернуть в пишевую пленку и xранить в xолодильнике до нужного момента)
5.Если тесто будет плоxо расктатываться...положить его на 10-20 сек в микро.

# 51
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Лени, цели ли бяха тези бисквитки, или раздробени?Значи аз не ги знам какви са, но предполагам, че са слепени по две, нали така или бъркам?   bouquet Ако са раздробени, се прави лесно като чийзкейк предполагам, ако ли са цели, предполагам, че се редят като блат   bouquet

silrai, тутките си бяха  цели/те са кръгли, в тях има парченца щоколад - разтопен и не само, на ивици са - какао и ванилова маса /, но в тортата бяха в комбинация с обикновени бисквити и крем - може би заради кризата Joy Joy Joy

# 52
  • Мнения: 1 122
Благодаря на всички за поздравите към моята Натали, а ето и втората торта по случай РД.



# 53
  • Мнения: 1 173
Silrai
 450гр ММ ( един паунд)
170гр натурален шоколад
900гр пудра захар ( това е 2 паунда , както рецептата за ММФ в библиотеката)
3 с.л глюкоза
3.с.л вода
 Разтапяш бонбоните с водата и докато са още топли слагаш шоколада ( аз го настъргах за да се разтопи по-бързо)Разбъркваш докато се разтопи.Добавяш глюкозата и разбъркваш отново ( с шпатула , лъжица - каквото имаш под ръка). След като поеме добре глюкозата добавяш пудрата захар и се меси като обикновено ММФ тесто. Нищо сложно няма, разликата от обикновен ММФ е шоколада и глюкозата. Тестото става по-меко от чисто ММФ и се работи по-лесно ( не е толкова жилаво) , но не е и шоколадово да ти се разтапя в ръцете. Аз го направих черно , понеже ми трябваше черен цвят .
 Предполагам можеш да сложиш и повече шоколад , просто пропорционално трябва да увеличиш и глюкозата . Но с повече шоколад ще стане много по-меко тесто ( като шоколадовото)
Стаси76 и втората торта е много красива. Дизайна на роклята много ми харесва .Лъскавото какво е ? Перлена боя или имаш "лъстър дъст" ?
Радина прозорците си личат че са прозорци , недей така . Много добре се е получил спайдър мен. Красив трансфер Кафявия цвят - шоколадово тесто ли е или боя?

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 22:16 от raya_рая

# 54
  • София
  • Мнения: 255
Чудеса чудесни пак сте сътворили  Heart Eyes Възхищавам ви се всеки път!

# 55
  • Мнения: 559
Здравейте от мен!
Исках да споделя с Вас радостта си.Една доволна приятелка ми направи подарък в една кутия.Не каза какво е но като се прибрах и го разопаковах видях,че е куфарче от картон на датска фирма производителка на сладкарски продукти.Съдържаше неща,които не бях виждала и ми се иска да ви разкажа.Освен черен и бял шоколад и такъв с много високо съдържание на какао имаше четири вида марципани.Бадемов с 60%-но съдържание на бадеми;Марципан от ядки на кайсии;Марципан от лешникова паста и кокосов марципан!!!!На вкус са просто божествени и Ви ги показвам,не за да се хваля,а ако някой желае да потърси в нета информация за тези неща и да са му в помощ.Имам повод за торта скоро у дома и ще използвам по една разточена платка върху блата  преди крема и ще споделя за ефекта!Ето снимки...

# 56
  • Мнения: 1 122
Рая благодаря ти! Отгоре намазах с "лъстър дъст". Само че отпред ММ се овлажни и стана на петна.

# 57
  • Мнения: 1 610
Ето две торти от мен...

От тук в албумът още няколко изгледа  
Розите са ванилиев  Пудинг с малсо  и лимонов сладкиш. Ангела е бял шоколадов ганаш с ягоди и бъркано тесто с 50 гр. кувертюр в тестото. Звучи шоколадово, но не е прекалено.
Не ме критизирайте, че са ми тортите на бабуни. Покривам с американ фростинг под ММф/а, а той ми омеква много бързо. И като ги извадих  от хладилника - да вземе свека да направи парна баня в кухнята. Даже хвърлих един фондан/ за първи път/ , че от парата го стопи...
Искам да благодаря на Пепи, че показа снимките, супер .Аз колко ги въртях в неделя тези рози, все не стават.
Да попитам- троши ми се тестото Руска мастика 2, става на трохи и при моделиране на резки.. Как да подобря текстурата?
Рая , супер идея, тъкмо се чудех дали нещо подобно няма да стане. Но имам един въпрос, не се ли губи хубавия матов оттенък на ммф-а?Не лъсва ли от шоколада? Променя ли се цвета/ жълтее ли после?
Искам да попитам - Тези германци - не ги знам как режат като бакали, но все полсе ми се оплакват , че ммф//а не се режел добре. / Освен, че е много сладък/ Какво да направя да се реже по/добре ММФ/а. Повече захар?Да им подостря ножовете?
Силрай, много хубаво Барби. Браво!

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 00:06 от rien

# 58
  • Мнения: 1 271
Светлане, благодаря, но го четох в Библиотеката това от Дими.Точно защото тя пише, че с тъмният шоколад не ставало..... ме хвана шубето и за това питах толкова.
 Panadila , благодаря и, ще го пробвам някой път и това тесто и ще докладвам резултата  Hug

Рая, благодаря, хиляди благодарности-точно това ми трябва-да е повече като количество ММФ, за да не се топи шоколада.Ще го направя и после ще пиша как е станало!   bouquet А ти правила ли си я тази разновидност?Ако да-моля те кажи колко количество става от тази доза-мисля че ще се получи доста добра на големина топка, та да деля на две продуктите, защото на мен ще ми трябва да покрия горе долу размер Ф20

Стаси, Барбито е прекрасно  Flutter Много ми харесва как си решила предната част на роклята  Hug
Риен,   bouquet

# 59

Общи условия

Активация на акаунт