За шарките и бременните

  • 1 510
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 560
Съжалявам първо че пускам такава тема....но не знам къде да си задам въпроса.

От известно време правим опити с мъжа ми за бебе.
Знам че рубеолата е опасна за бременни ,но какво ще кажете за останалите видове шарка?

Миналия месец имах бременни симптоми (и то доста) ....но едно от децата в групата ми(детска учителка съм) се разболя от шарка....и си ми дойде естествено(аз съм карала шарка като малка)
Този месец пак по същия начин...възможно ли е шарката различна от рубеола да причинява аборт или там някаква аномалия в много ранна бременност до 3-4 седмица става въпрос?
Извинявам се пак за темата ,но ми е притеснено.Ако е така да си взимам отпуск.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ееее ама хайде да сядаме в саксия и да ни поливат.
Приканвам всички пишещи тук да се вземат в ръце.
Разбирам напълно тревоги и страховете ви. Вие за където сте хванали пътя аз от там идвам.
Моля не се поддавайте на излишни емоции.

# 2
  • Мнения: 560
Еее може ли така грубо...само попитах  Confused  newsm78
Бива ли пък ако влияят тези шарки на -бременността- хипотетично да  забременявам 3 месеца подред и да губя плода...заради това  ooooh!
Ако трябва в саксията ще вляза за дете...

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
За щастие или нещастие не се знае кой кой път е хванал, откъде идва, накъде отива, така че това не може да е повод за хвалба или заплаха.  Naughty Не е късно коя и да е от нас да се орезили, дет се вика. Застраховани няма.  Wink

Въпросът за шарките и как действат при евентуална бременност и за мен е интересен. За съжаление в момента не мога да ти дам конкретни съвети, ТV.
Моята дъщеря също ходи на градина и два поредни месеца имаше бум на варицела. Та и аз съм си задавал въпроса: ако евентуално съм бременна, какви превантивни мерки биха могли да се вземат и нужно ли е.

TV, до теб съм в сакцията.   bouquet

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_613_0.html
Прочети това  Peace Подкрепям Херка,не си създавайте излишни емоции  Peace

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
zabche, благодаря ти. Това наистина беше полезен и съдържателен отговор.   bouquet

Относно емоциите, спокойно, не ги влагам толкова. За мен информираността е по-важна от сляпото безхаберие.  Hug

# 6
  • Мнения: 560
http://www.moetodete.bg/bremennost/p3_613_0.html
Прочети това  Peace Подкрепям Херка,не си създавайте излишни емоции  Peace

На посочения сайт пише че е има опасност за плода през първите месеци и за трите вида шарки.Как да не се тормози човек....

Варицела - Бебетата, прекарали варицела в утробата, могат да страдат от умствено изоставане, пареза на крайниците, слепота, или кожни изменения.
Морбили-Няма доказателства, че вирусът на морбили причинява малформации на плода. Съществува обаче риск от спонтанен аборт и преждевременно раждане.

За рубеолата няма да пиша....
Зъбче...как да не влагам емоции....Няма начин да не съм в кюпа.

Ще се влиза в саксията няма как. Confused
Прочетете отговора на Даниш от статията за детенцето и когато се е заразила от шарка във 2 месец. Cry

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Еее може ли така грубо...само попитах  Confused  newsm78
Бива ли пък ако влияят тези шарки на -бременността- хипотетично да  забременявам 3 месеца подред и да губя плода...заради това  ooooh!
Ако трябва в саксията ще вляза за дете...
На вас пък все ви се струва грубо и то когато ви казват - право куме в очите. Laughing
Потърси причината другаде. Щом си карала шарките няма страшно. Направи си гинетични и имунологични.
Приказката за влизането в саксията беше метафора. Не съм си мислела, че някой от този форум не би влезнал ако ще и в саксия заради детенце Confused
Обаче емоциите ви идват в повече Crazy

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Истината е ,че не можем да се предпазим от всяка болест  Confused  Ако сте карали тези шарки,няма страшно  Peace И все пак, ако има контакт с такива деца е по-добре за 1 месец да се преустанови бебеправенето   Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 839
Казваш, че ти е дошло "естествено " два месеца поред  - просто не си била бременна според мен. Не се притеснявай излишно. Всеки е подложен на риск от някаква вирусна инфекция  - не всички са детски учителки, но винаги някой може да ни се изкиха в градския транспорт или докато пътуваме в асансьора...

# 10
  • Мнения: 177
Аз мога да кажа нещо по темата от личен опит. През ноември миналата година започнахме с опитите за трето дете. На първи ми беше овулацията, а на седми малката ми дъщеря се събуди с варицела. Изпаднах в див ужас, защото аз не съм я карала и започнах да се моля бебето да не е станало този месец. Консултирах се с личната си лекарка, като й казах, че евентуално може да съм бременна и тя ми изписа Изопринозин превантивно. И така, пиех си го и се надявах да не съм бременна , а и варицелата да ме подмине. Обаче  след като ми закъсня 3 дни, направих няколко теста и всичките бяха положителни.. такава паника ме обзе, въобще не знаех на кой свят съм...и след още 3 дни ми дойде. И до сега не знам, дали бременността се прекъсна от вируса, изопринозина , който пих, или от стреса, който изживях, или пък по съвсем друга причина..но така беше при мен. От  тогава правим опити , но засега, за съжаление безуспешни.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Колкото и грубо да звучи...природата си знае работата Sad Съжалявам за неуспешните ви до сега опити.
Но тук става въпрос за жена карала вече варицела.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 220
Шарката изобщо не е за подценяване.
Мая док. при предишния ми преглед ме попита дали съм минала Рубеола, аз лично не си спомням. Каза ми да си тествам и да си направя имунизация преди да забременея, защото е опасна, ако по време на бременността се разболееш. С две думи, направо се прекъсва бременността, защото уврежда плода, независимо в кой месец си. Това е негово мнение, което беше съвсем сериозно. Аз за съжаление обещах да се изследвам, но още не съм го направила, което  е само в май минус, но ще го направя..

# 13
  • Мнения: 1 187
А моят доктор изобщо не ме е питал за шарки?  newsm78  За съжаление в днешно време и най-безобидните болести могат да окажат влияние върху бременността. Не можем да се изолираме и не винаги можем да се предпазим. По принцип децата ги ваксинират за рубеола и морбили, така че авторката не би трябвало да се притеснява. А щом е карала и варицела - също. Допълнителни изследвания не пречат.

# 14
  • Мнения: 82
   Здравейте , да споделя с Вас за моя опит с шарките.Досега не съм карала нито една шарка.имам всички ваксини, но знам, че в България не се поставят ваксини за варицела. но януари месец точно когато ми предстоеше първото инсе се оказа че съм контактна с варицела от Детската градина(не съм постоянно в контакт с децата и им преподавам английски), но д.р Владимиров ми каза, че трябва да отложим инсето , защото АКО СЪМ ВЛЯЗЛА В КОНТАКТ С ВИРУСА НА ВАРИЦЕЛАТА НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ БРЕМЕННОСТ И Е БЕЗМИСЛЕНО.Аз разбира се бях шокирана , говорих с епидемиолог, но и тя беше на мнение да отложим.Спрях да водя часове в градината докато отмине варицелата и така не ходех 1 месец.Карантинният срок на варицелата е 21 дни и така след всеки контакт с дете, което беше боледувало мен постоянно ме присърбяваше някъде и бах голяма паника. НЕ СЕ РАЗБОЛЯХ и реших каквото ще да става и продължих да преподавам в градината, но отложихме още един път инсето.почти 90% от децата я преболедуваха.и сега се моля да няма нов бум на болестта. Praynig

# 15
  • Мнения: 289
TV ти и двете шарки ли си карала? Защото рубеолата не я коментираш, а другата казваш, че си я изкарала?
Ако си ги изкарала, наистина няма от какво да се притесняваш. Аз с първата ми бременност разбрах при първите кръвни изследвания, че нямам антитела срещу рубеола - лекарката ме предупреди, че особено в първите месеци е рисковано ако имам контакт със заразено дете /съответно беше късно за ваксина/, сега съм бременна за втори път /не съм си слагала ваксина/, но се опитвам да избягвам контактите с малки деца - както и да звучи това  Wink синът ми не ходи на детска градина.
Честно, не мисля че причината за незабременяване или несполучливо такова се крие в това, желая ти скоро радостна новина  Peace

# 16
  • Мнения: 7 263
Преди втората си бременност по съвет на моя лекар си направих реимунизация за рубеола. След това 3 месеца е добре човек да се предпазва от забременяване. Рубеолата е коварна и опасна за плода и категорично е добре да се избягва контакта на бременни жени с болни от рубеола.За останалите шарки не съм запозната, но съм чувала за аборти в ранни месеци 1-3 \ но това е при наистина доказани бременности\. В случая с TV по скоро бих заложила на варианта да не е имало оплождане в дадения месец - понякога бебетата стават от раз, но далеч не винаги - така че недей да си насаждаш излишни страхове и притеснения. Освен всичко останало с твоята професия има освен минусите \ в ситуацията с бебеправенето\ и своите плюсове. Щом работиш и си по толкова часове дневно в тази среда, неминуемо си си изградила имунитет и предполагам, че той ще те предпазва и за в бъдеще  Peace
Късмет и дано скоро видиш  EFP Peace

# 17
  • Мнения: 116
Здравей TV  нормално е да си притеснена, но си помисли с колко много хора имаш контакт всеки ден - на улицата, в автобуса, в магазина, в банката. Болните от т.нар. шарки всъщност са заразни поне седмица преди да се изразят първите симптоми и да се диагностицират. А особено варицелата е много заразна, така че реално можеш да се заразиш и докато си плащаш сметката за тока напр. Това разбира се ако нямаш имунитет.
Моят съвет е да се опиташ да се успокоиш, колкото и да ти е трудно. Консултирай се с GP. Можеш да си направиш изследване за имунитет към рубеола. Аз преди две години се изследвах и мисля тази да го направя отново, както и такова за скарлатина.
Успех в бебе правенето  Peace

# 18
  • Мнения: 2 110
Здравей TV  нормално е да си притеснена, но си помисли с колко много хора имаш контакт всеки ден - на улицата, в автобуса, в магазина, в банката. Болните от т.нар. шарки всъщност са заразни поне седмица преди да се изразят първите симптоми и да се диагностицират. А особено варицелата е много заразна, така че реално можеш да се заразиш и докато си плащаш сметката за тока напр. Това разбира се ако нямаш имунитет.
Моят съвет е да се опиташ да се успокоиш, колкото и да ти е трудно. Консултирай се с GP. Можеш да си направиш изследване за имунитет към рубеола. Аз преди две години се изследвах и мисля тази да го направя отново, както и такова за скарлатина.
Успех в бебе правенето  Peace

 Peace Peace Peace
Трябва да сме по-спокойни болести има много ,трябва се спазва лична хигиена и колкото можем да се пазим !

Общи условия

Активация на акаунт