бременност и самолет

  • 2 845
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 925
Миличка и аз пътувах със самолет по време на бременността ми  и много ме наплашиха с тез детектори Sad . Поразрових тук -там и се оказа, че няма никакъв проблем. Приятен полет ти желая  Hug

# 31
  • BG
  • Мнения: 2 217
Приятен полет и от мен!  Peace
Аз пътувах в 5-ти месец и нямах проблеми при полета.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 190
Между 4-тия и 7-мия месец на бременността си пътувах четири пъти до Щатите, нямах никакъв проблем- по отношение на детекторите, само един, единствен път проверяващата жена забелязвайки, че съм бременна ме провери с ръце.

# 33
  • Мнения: 95
Аз в 22 седмица пътувах до Тайланд,11 часа полет Laughing но през детектори не съм минавала....питах навсякъде и винаги някой ме проверяваше с ръце.Късмет Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 30 107
по време на бременността си пътувах поне по веднъж на месец, минавах през детекторите, няма проблем, там вълните не е толкова големи, че да навредят. Майка ми работи на летището и сме питали.

Успех!

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Доста съвети за ти дадени до момента,но и аз да те успокоя.
Сестра ми пътува почти до осмия месец,доста често със самолет.
Всичко беше ОК не е имала проблеми,нито се е отразило на племенницата ми.

# 36
ЗДРАВЕЙТЕ!Интересува ме някой знае ли дали в края на седмия месец мога да пътувам със самолет и дали има някаква опасност за мен или за бебето.

# 37
  • София
  • Мнения: 30 107
пътувах в 9м., с разрешение на доки. 30мин полет. Не се препоръчват полети по-дълги от 3-4 часа, иначе ако се чувстваш добре, няма причина да не летиш.

# 38
  • Мнения: 68
аз в 4 месец а полета ми беше 11 или 12 4аса само единя и нищто ми нямаше но пак завииси трябва да се консултираш с лекар

# 39
  • Мнения: 6 713
Според мен е добре да провериш самата компания, с която ще летиш дали няма някакви изисквания. Аз летях точно преди началото на 7-ми месец и ми искаха документ от доктора, че мога да летя.  Опасност няма, освен единствено да си вземеш някакъв стегнат чорапогащник за краката, ако си на дълъг полет.

# 40
  • Мнения: 233
Аз от приятелка бях чула, че не е препоръчително да се лети първите три месеца, но моят лекар го отрече.

Използвам темата, за да питам - наистина ли не е опасно да се пътува през първия триместър?
Какви доводи даде твоят лекар за това, Baya?

# 41
  • Мнения: 1 305
Мен също много силно ме вълнува въпросът с летенето. Имаме планирано едно ходене до Виена на 23.05., но преди няколко дни разбрах, че съм бременна. Тогава ще съм точно в началото на 8г.с. Три години съм се борила за това бебе и много се притеснявам. Не ми се иска да пренебрегвам дори минимален риск.

# 42
  • Мнения: 1 305
Поразгледах наличните теми за пътуване със самолет по време на бременност и всеобщото мнение и опит е, че не е никакъв проблем. Почти всички мнения обаче, са на пътували след 3-4 месец от бременността. А мен ме вълнува, какво се случва в най-ранна бременност, по време на рисковия период.
Имаше един-два обезпокоителни поста в една тема за отлепване на бебета, за спонтанен аборт след летене...  Confused
След 3 години напразни опити искам да съм абсолютно информирана, преди да се кача на самолета.
И да, естествено, че съм се консултирала с гинеколог и тя ми каза, че няма никакъв проблем, но в случая аз съм си малко свръх предпазлива.

# 43
  • Мнения: 9 814
С първата си бременност пътувах четири пъти със самолет в периода 7-16 г.с.

# 44
  • Мнения: 718
Аз пътувах със самолет в 6гс и после в 8гс - нямах проблем  Peace За твое успокоение се консултирай с лекар, за да си сигурна, че всичко ти е наред  Wink

Общи условия

Активация на акаунт