Заплашвате ли децата си с глупости-с какво и защо?

  • 7 865
  • 182
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 387
Не плаша дъщеря ми с животни или Торбалани и др.подобни страшилища, тя сама си измисля "плашила" - Царя на троловете беше актуален дълго време. Плашила съм я с полицай или охраната на магазина (който тя също възприема като полицай), когато търчи из него или  пипа нещо чупливо. Тя знае, че задължение на полицая е да следи за реда и той ще се скара, ако и когато го нарушава, но не е страшен по принцип.

# 31
  • Мнения: 4 433
Аз бях пускала тема за Турбалан,Баба Меца и тем подобни Crazy
Но тя беше свързана с възпитанието,че насаждаме страх в тях.

Пробвала съм,но няма ефект от тия герои. Sunglasses

# 32
  • Мнения: 5 940
Не плаша, мен не са ме плашили, въобще не познавам този свят на страшилища. Искам и детето ми да расте свободно, без насадени, в повечето случаи, далеч от действителността, ужаси.

# 33
  • Мнения: 547
Много ми е любима една случка.
В парка сме, разхождаме се и, за да не тича нагоре надолу детето й, майката го плаши, че мечката е в храстите. След малко започва да се стъмва и детето изпитва истински страх, че баба Меца ще дойде. На свой ред майката го успокоява "Няма от какво да се страхуваш. Аз съм тук и ще те пазя" Познайте дали детето се успокои.
Защо трябва да създаваме страхове в децата си, а после да се чудим как да ги успокоим?

Никога не съм плашила сина си и смятам това за доста елементарен похват.

# 34
  • Мнения: 3 367
U дома полицията е положителен герой.Научени са ако се загубят д търсят униформа,дори 1 път се наложи и сработи добре.Имат респект на институцията,знаят какво би станало ако пътуват извън седалки,крадат и пр-но това не е безпочвена заплаха,а факт-глобите са зловещи,висенето по полиц.станции-реалност.

# 35
  • Мнения: 537
Ами пробвала съм честно казано няколко пъти, ама няма резултат, тя не се впечатлява от страшно.  Mr. Green Затова и се отказах и като цяло гледам да не я плаша. Мен са ме плашили и може и да е смешно, но и до днес ме е страх от пълна тъмница, направо ми се свива сърцето.  Confused Даже и да не съм сама. А малката се кефи на чудовища така, че няма смисъл да пробвам, онзи ден дори гледахме филм с дракони, доста добре са ги направили, само повтаряше възхитена "змия, змия, много зъби".... Mr. Green И сега баща й й пуска за праисторическите животни.  Laughing

# 36
  • Мнения: 22 717
Не го плашех,но му обяснвах,че ако не ме слуша,ще дойде полицая,който ще му напише глоба.Глобата ще даде на дядо Коледа и накрая няма играчки за Коледа.Действаше безотказно,бе много впечатлен,че евентуално ще остане без подарък

# 37
  • Мнения: 4 578
и аз съм против плашене с разни баби яги, торбалановци....животни или пък лъжи от сорта кой ще го вземе
единственото което си позволявам като се тръшне на улицата например е да използвам чичко полицай и полицията , защото е имало моменти в който по никой начин не мога да го укротя и това не е заради мойто търпение или акъл какво да му кажа.

# 38
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Не го плаша с глупости от сорта на баба Яга,дядо Торбалан,мечки и т.н.Единствено като сме на вън и имаме да свършим някои задачи или да пазарим,му казвам да ме държи за ръка,за да не го вземе някой. Peace

# 39
  • Мнения: 14 133
Не, дори сме имали много сериозни разговори с майка ми по темата, защото тя го плашеше като много мъничък, че има какво ли не на балкона - вълци, мечки и подобни.

# 40
  • Мнения: 11 607
Никога не съм заплашвала децата си, нито пък чужди деца.......Нямало е торбалановци, яги, полицаи и пр........

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
 и както беше писала една мама по-назад,още един безумен случай,на който станах свидетел:едно семйство седи на кафе,което е близо до улицата.едното дете тръгва към улицата,в този момент за щастие не минават коли.майката не казва:"спри,пази се от улицата,може да дойде кола" или нещо подобно,а :"ела тука,там в храста е баба Меца,ела веднага"...за такива простотии имам предвид аз,че са неправилни и вредни. и после вечерта детето като го е страх от мечки в тъмното ще му обяснява,че "няма страшно"...пълни идиотизми според мен. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 11 886
Плаша го, ако може да се нарече плашене с лишаване от удоволствия и приятни неща.

"Ако не слушаш, не престанеш да викаш, не престанеш да се противиш на обличането и т.н." следват заплахи:
-Ще отида сама на рожден ден на.../някое другарче/ и няма да те взема с мен.
-Няма да те взема на пътешествие/ което дълго сме планирали/
-няма да идем на люлки
-няма да идем на разходка
-ще ти прибера играчките и два дни няма да играеш с тях и т.н., според случая.
Заплахата е предупреждение за лишаване от някаква екстра и определено има макар и не постоянен ефект.Моят син е голям купонджия и точно такива предупреждения го карат да се замисли.

Против съм заплахите с измислени персонажи, както и с полиция.Като дете в ДГ ме плашеха с "милиционер" и дълго имах ужас от униформени мъже/ а се омъжих за офицер от резерва Simple Smile/
Против съм дори, когато майката искрено се страхува от нещо, да насажда страх и ужас у детето.Заостряне на вниманието -да, но не и да живее все със свито сърце

# 43
  • София
  • Мнения: 17 591
Подобни практики са крайно противопоказни.
По ред причини.
Първо, могат да насадят постоянни страхове у детето.
Второ, могат да го убедят, че ред истински опасни неща, са безопасни. Примерно "ако тичаш далеч от мен - ще се изгубиш - и ще те вземе Торбалан / Мечката / Чичкото", то вижда, че веднъж не се случва = мама говори глупости, няма смисъл да й вярвам, няма смисъл да й се връзвам по принцип, безопасно е да се изгубя, мога спокойно да й се кача на главата.

Има един много добър принцип: не вади пистолет, ако в следващия миг не си готов да го използваш по предназначение.
За да не се озовеш от другата страна на дулото...

Никога не заплашвам детето - или който и да било - с нещо, което не съм готова да изпълня в следващия миг.
А бебето заплашвам с изгонване от стаята - и го изпълнявам, при наличие на условията, визирани в заплахата.

ПП
Казвам му, че на улицата ходят коли и е страшно, понеже са много по- големи от него и ако го прегазят ще стане трайно плосък... и затова не трябва да се дърпа да му пускам ръката.
Но не съм забелязала да е развил страх от автомобили.  Sunglasses

# 44
  • Мнения: 2 310
Никога не съм плашила с нещо или с някой ,няма и да го правя..

Случка от вчера: дошъл у нас един господин и говори с мъжът ми нещо по работа,детето си играе в пясъчника спокойно.
По едно време господинът се обръща към детето "Знаеш ли малката,че тук наоколо има една Баба Меца,която се крие и вчера изпапкала едно момченце" #Crazy #Crazy #Crazy
Страхотен начин да се запознаеш с едно малко момиченце ,няма що  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт