Заплашвате ли децата си с глупости-с какво и защо?

  • 7 861
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 477
С никого не са ме плашили и аз с нищо не плаша детето си. Много манипулативно ми се струва, за да изпълни нещо, да го заплашвам с мечки, вълци и пр. Предпочитам да повтарям едно нещо стотици пъти, но да го разбере и така да го направи, а не да го принуждавам чрез уплаха.

# 16
  • Мнения: 480
Ами ти сама си отговорила на този въпрос. Заплахите с мечки, торбалани т.н. са нелепи. Моят син по принцип си е страхлив. Дядо му се е опитвал да го плаши с мечката, казах му да не го прави и обясних на детето, че у нас мечки няма и те не взимат деца. Защото това наистина са глупости. Но виж, за лошия чичко, дето може да го вземе, изобщо не ми се струва глупост. Напротив, това си е съвсем реална заплаха и се опитвам да му втълпя в главичката, че при непознати не се ходи, от непознати нищо не се взима и т.н. Това не е глупава заплаха, а добиване на представа за самосъхранение.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Абсолютно съм против всякакви заплахи,а също така и  да се лъжат децата.И аз така преди време се ядосах на една съседка на нашите.Тя води внучетата си близнаци и им казва: -Ето дядо В. ви е взел топката и няма да ви я даде,защото сте непослушни! ShockedТака и не разбрах защо реши,че баща ми трябва да играе лошия в театрото и,но много ме издразни,а нашите много харесват внучетата и.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ех, чак пък толкова  Rolling Eyes И аз съм против, ама я плаша понякога. Изпитва респект към полицаи и често прибягвам до метода- Ще дойде полицаят, ако не направиш еди- какво- си. Ами действа. Какво като я манипулирам?! Не й се отразява пагубно на психиката. Освен на полицая, се е случвало да "използвам услугите" на циганката  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 38 214
Гледам да не го правя. Вълци, мечки и торбалани никога не съм употребявала.
По едно време детето се плашеше от тропане, ама после ни разкри и почна да се смее.
Реалните опасности също ме дразнят : Ще се пребиеш, утрепеш, удариш.
Но... Габи страшно си чопли пръстите и вече почнах какви ли не глупости да измислям.
Последният ми хит е че няма да и пораснат пръстите.
Ама резутат няма. Sad

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
благодаря на всички ви за отговорите!  bouquet
децата са различни,при някои страшните истории даже помагат за преодоляване на страховете.други просто се забавляват,в което разбира се няма нищо лошо.даже е супер.
има обаче деца като моето,което някакви такива заплахи истински ги плашат... Sad
той сам си измисля какви ли не неща,оня ден ми разказваше за някакъв великан със спален чувал,който щял да влезе през прозореца... Crazyявно много му работи фантазията,не знам...
за това детето да не ходи и да не тръгва никъде с непознати и че те са опасни понякога е така.полезно е децата да имат такъв страх,защото така ще се пазят по-добре. Peace
случаят,който аз ви описвам е в друга плоскост-просто детето се стресна,защото аз не го плаша с такива простотии и явно го прие сериозно,притесни се, после говорихме,че това са глупости,че този чичко не е лош,че няма да го вземе наистина,че аз го пазя,че лелята говори простотии.че има опасни непознати,но че няма лош чичко ,който дебне и краде напослушни деца и т.н.тези,които отвличат деца са различно нещо и от тях трябва да се пазим ...

# 21
  • Мнения: 4 290
Плаша го с полиция. На друго не се връзва.
Когато беше съвсем малък не съм го заплашвала с разни чудовища. Противник съм на този метод, детето на една приятелка заради подобни истории почна да се напикава нощем.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
а, и майчета,още нещо да попитам: чувала съм ,че много хора си плашат децата с полицай.вярно е,че така се кротват и че по принцип полицаят би трябвало да пази реда,но имам едно питане:
 
не е ли по-добре децата да възприемат полицаите като добри хора,към които могат да се обърнат в случай на нужда:ако някой им прави нещо лошо,ако някой нещо им открадне,ако се загубят недай боже... Shocked

защото така те започват да се страхуват от полицаите,вместо да очакват и да потърсят помощ от тях в случай на нужда....объркват се представите за добро и лошо...а е много трудно да се обясни на дете,което е плашено дълги години с полицай,че всъщност това е било лъжа и че реално полицаите са добри хора и ни помагат...

# 23
  • Мнения: 4 290
Изчакай малко детето ти да почне да гледа телевизия, ако все още не го прави. Тогава съвсем ще се объркат представите.  Laughing
А иначе, синът ми много добре знае, че полицаите не са гангстери и от тях трябва да се страхува само ако направи нещо нередно.
От тук следва родителят да обясни кое е правилно поведение и кое - не.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 214
Аз я плаша с полицая само когато реално се е "провинила" в колата.
Т.е. - не иска колан и се изправя на седалката.

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не плаша.Като малка ме плашеха как как Торбалан ще се покаже от асансьора и ще ме вземе.И до ден днешен като се качвам в асансьор се сещам за този Торбалан, сърцето ми се свива и умирам от страх в асансьорите.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
съгласна съм,че децата трябва да се страхуват от полицаите ако направят нещо нередно. Peace

не съм съгласна ,че трябва да се страхуват от полицаите,защото не им се яде и не са си изяли манджата например.една майка беше писала,че имали измислен полицай само и само детето да яде.за мен това не е нормално Mr. Green
а естествено,че ако краде,крещи,нарушава реда е добре да има респект от полицаите. Peace

# 27
  • Мнения: 5 393
Използвам "лошия чичко полицай" когато не иска да се вози на детския стол в колата. 
Друг лош чичко или леля идват да взимат играчките му, когато ги хвърля и чупи.

# 28
  • Мнения: 139
Не го плаша с нищо и не съм привърженичка на плашенето.Но най-много се ядосвам когато синът ми ходи при непознати хора (особено бабите като кажат- айде тогава ще те взема с мен)и тръгва с тях.Как да му обясня,че не всички хора са добронамерени newsm78 и могат да го вземат?Няма никакъв страх от нищо.Надявам се като поотрасне малко да вземе да разбира някои неща.

# 29
  • Мнения: 800
Нямам представа защо трябва да се плашат децата - моите и двете са инати до безобразие, но аз съм против тези методи на възпитание и те не знаят какво е Торбалан, баба Яга и т.н. щуротии. Малко след като сина ми тръгна на ясла започна много да се страхува и да повтаря "тйах, мамо, тйах", като го питах от какво те е страх, той казваше "бабата", поразпитах още и се оказа, че в яслата им казват че непослушните ще ги вземе баба Яга ... после чух и че на ревящите им казвали, че щом реве мама няма да го вземе ... Леле, какъв скандал заформих на сестрите, всички отричаха виновно, ама моето дете се будеше нощем уплашено .... Не съм привърженик на теорията, че на едно дете трябва да му вземеш страха за да те слуша, опитвам се да съм приятел с децата си и да им обяснявам всичко на достъпен за тях език ..

Общи условия

Активация на акаунт