122 ОУ или 21 СОУ София?

  • 50 532
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Здравейте!Моето дете и детето на моя позната учат в 21 училище.Искам да ви кача че съм меко казано възмутена от лъжите на които се наслушах тук.Обикновено влизам само в готварският форум на този сайт но след като прочетох тези нелепи истории съшити с бели конци,се намесвам в темата.Интересно ми е как Лекси и Майчо,с цялото ми уважение, говорят за държавните занимални в 21 като за прокълнати,тъй като от думите им съдя че техните деца не са били никога там и тези неща те ги говорят наизуст,чули-недочули отнякъде другаде-тоест от слухове и от второ лице.За мен са адекватни само мнения които се дават от личен опит защото живота ме е научил че нещата не винаги са такива каквито изглеждат и не се вижда истината под повърхността.
Моето дете беше в частната занималня много дълго за да си направя изводи за учителката там.В началото бях доволна че е учителка с опит-мислех си че преклонната й възраст е предимство.Какво да ви казвам-цялата настръхвам само като си припомня какво ми разказваше дъщеря ми и детето на моя позната за тази жена.То не били обиди към децата,наричане с цветущи епитети другите учители,правене на интриги и клюкарстване за всичко що ходи на два крака в училището,измисляне на начини да се очернят неплатените занимални.Е,нали трябва да се правят пари-всички средства са позволени за тази жена.Говорила съм и с две майки която в началото на годината си преместиха децата от частната-не знам подробности но и те са препатили.Така че тези истории как се чака за места от неплатената за платената занималня-не на мен!Да,децата действително чакат но за да се махнат от платената в неплатената.И това го гарантирам не само за моето дете ами и за още три. Вижте старата такава тема тук-от 2008 год. какво е писала aisha и ще се убедите в думите ми.Приятно съм изненадана че aisha e обяснила за какво става въпрос.
В неплатената занималня това което не ми харесва е че децата са много и се разсейват помежду си но съм склонна да го приема стига да знам че детето ми няма да слуша обиди и лоши думи не от кой да е а точно от учителката.За мен това което се наблюдава в тази жена не са старчески изменения.За мен това е просто един много неудовлетворен от живота си злобен човек.
Що се отнася до неплатената занималня-едната учителка е доста млада и подходих малко със съмнение към нея но от нещата които чувам от моето дете и от децата на други две майки вече съм покойна-и двете учителки в неплатената занималня си гледат работата-ясно е че не се държат добре с децата заради парите на родителите а защото така им идва отвътре.Аз съм доволна-водят децата до стола да се хранят,носят им табличките,не ги пускат на двора сами и ги наблюдават,нещо което не мога да кажа за платената занималня-там децата никога ама буквално никога не ги извежда възрастната учителка-стоят затворени по цял ден в стаята,слънчев лъч не ги огрява децата!Това е недопустимо зо мен.А колко пъти учителката е давала пари на дъщеря ми,когато си е изхарчвала нейните и е още гладна,колко пъте детето ми е казвало че госпожите са много добри и защо по-рано не я преместихме в неплатената.И това го казва въпреки че в неплатената зан. им се дава допълнително да се упражняват след като си напишат домашните -това за мен са жестове които говорят повече от някакви слухове,на които се уповават вашите "компетентни" мнения,мили мами!Аз се убедих лично каква е истината а тя не винаги е първото което се вижда-лъжливото  е било винаги по-лесно забележимо!Така че госпожо,решението къде ще си запишете детето е ваше право на избор.Аз само изразих мнение и то от извора-така да се каже.Не говоря чуто то слухове ами от личен опит.Съветвам ви само преди да решите да потърсите мнението на потребитеелката aisha в старата тема-от 2008 год. за занималните в 21-во за да се убедите сами за какво става въпрос в така наречената частна занималня.Аз не искам да си припомням,повярвайте ми!Целта ми не е да ви откажа от частната зан.-в крайна сметка всеки си носи кръста и си взича решенията.Исках само да чуете едно мнение от майка която е разбрала от ЛИЧЕН ОПИТ за какъв учител говорим.
 Каквото и да решите-успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 16 024
Ако в платената занималня и тази есен се появи г-жа ..... - бягайте делече.
Беше учителка на дъщеря ми 1-4 клас. Не са преувеличение думите - тя разбиваше децата от клюки и интриги. Не създаде нищо добро като начин на обучение и упражнения, направо осакати началните класове на децата. Но не на всички - ичаше 3-4 деца на колежки от у-щето в класа - те бяха най-добрите.
Ако някой иска името и - ще го давам на ЛС.
И съвет към авторката на темата - ако  имате възможност за частно немско у-ще не се занимавайте с държавното. Просто стреса за децата ви ще е по-голям - нова държава, ново у-ще, нова система.
Доколкото съм чувала в София има добри немски у-ща, не ги знам кои са.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
ivon1502, хайде сега моля те, преди да се палиш и обиждаш така, да вземеш малко да се върнеш назад в темата и да почетеш!!! Каква е тази хъс, какъв е този език! Нямам обяснение, освен че лично си заинтересована от реномето на държавната занималня. Нищо лош няма да изразиш мнението си, но това на нищо не прилича:
Искам да ви кача че съм меко казано възмутена от лъжите на които се наслушах тук.
За какви лъжи става въпрос, моля?! Приятелката ми е една от най-заинтересованите майки, които познавам и ако имаше нещо такова (като описаното поведение на госпожата), щеше да го знае. Така че за мене ти си тази, която разпространява лъжи! Всъщност не прочетох майчо някъде да пише срещу държавната занималня, ама ти направо се ос..!
тези нелепи истории съшити с бели конци,се намесвам в темата.Интересно ми е как Лекси и Майчо,с цялото ми уважение, говорят за държавните занимални в 21 като за прокълнати,тъй като от думите им съдя че техните деца не са били никога там и тези неща те ги говорят наизуст,чули-недочули отнякъде другаде-тоест от слухове и от второ лице
Айде сега моля по един цитат на нелепите истории! От мен (дето нищо не съм казала за занималнята, защото просто моето дете не учи там и не ме интересува) и от Майчо, която е писала изрично "За държавната занималня - моите деца не са ходили никога, така че не мога да кажа точно как протича времето на децата, докато са там" Най-любезно моля и за извинение. И за това:
някакви слухове,на които се уповават вашите "компетентни" мнения,мили мами!
Е, честно казано, твоето мнение звучи толкова компетенто, че чак започвам да се замислям коя точно си ..., мила госпожо.
Просто е грозно! Съжалявам, че помолих Майчо да пише в темата!
И съвет към авторката на темата - ако  имате възможност за частно немско у-ще не се занимавайте с държавното. Просто стреса за децата ви ще е по-голям - нова държава, ново у-ще, нова система.
И аз мислих да я посъветвам същото. Обаче дъщеря ми учи именно в такова и напоследък откривам пропуски в знанията й. С голямата дъщеря на Майчо се явяваха на извънучилищни състезания (наборки са) и резултатите на моята са плачевни за разлика на тези на приятелката й. Но съм съгласна, че наистина при този вариант стресът за децата ще е по-малък, още повече, че има и др. деца, идващи или отрасли в Германия.

# 18
  • Мнения: 5
Първо искам да кажа,че Вие не ме познавате за да ми говорите на "ти", и се съмнявам някога да се запознаем.В грешка сте относно това че имам лично отношение.Всъщност-да може да се каже че е лично защото детето ми пострада. Но сте права-наистина бях ядосана и Вие като майка трябва най-добре да ме разбирате-защото детето ми пострада както и 3те деца на мои познати.Аз вярвам на това какво казват децата защото виждам с очите си последствията върху тях.Сигурна съм че ако Вие и Вашето дете бяхте на мое място и Вие нямаше да сте по-спокойна но не Ви го пожелавам,наистина!Да,може би се изразих по-грубо и радикално но не е лично отношение към вас-майките и не съм искала да ви обидя (ако е така-извинявам се). Истината е че аз не мога да знам какво става в занималните по време на часовете-затова вие сте прави но детето ми разказа и думите ми бяха съвет към жената,какъвто и Вие сте дали.Просто се изразих по-силно но вярвам че Вие като майка сте склонни да ме разберете.

# 19
  • Мнения: 636
Вчера видях развитието тук, но не ми се пишеше ... обаче няма как.  Confused
Моето дете ходеше в държавната занималня около 3 месеца. Не зная как протичат заниманията там, но зная как детето ми просто не беше същото. Дисциплината в държавната занималня е под всякаква критика. Не обвинявам учителката - и аз да бях с около 30 деца от 1 до 4 клас и аз сигурно нямаше да издържа! За мен е факт, че домашните, писани там и тези, писани в частната занималня, са все едно от различни деца! Като цяло след смяната на занималните моето дете стана същото, каквото винаги е било - спокойно, изпълнително, внимателно.

# 20
  • Мнения: 9
   Оле какво ми дойде на главата - ей затова никога не пиша по форуми. Ама Лекси - пиши, та пиши. Казваш си мнението. То естествено няма как да съвпадне с мнението на всички, и веднага те обвиняват че си измисляш и едва ли не лъжеш. Ами то затова е темата - да представиш своята гледна точка, не да обвиняваш другите, че не мислят като теб. По повод обвиненията за госпожа X от частната занималня - веднага попитах голямата си дъщеря дали госпожата обижда децата. Отговорът беше: 'Не, защо питаш?'. Истина е, че една майка премести детето си в началото на изминалата вече учебна година от нашата в държавната занималня. Причината беше, че вдигнаха таксата.
   Както и да е, то затова е хубаво да има повече мнения, ама моля друг път да са наистина само мнения  Wink.
   Babyrose,  какво става с вас? Преместихте ли се вече в BG?

# 21
  • Мнения: 175
Моля ви момичета не се караите,вчера като прочетох как се развива темата ми стана тъжно и не-знаех какво да напиша.Естествено всеки си има собствено виждане върху нещата и съответното мнение.Както се казва"ще поживеем ще видим".
maicho,сега сме в приготовления да си дойдем лятото  Grinningи да  разпитаме на всички посоки ,как и къде ще е по -добре за дребните.Обадих се в 21-во ,разговарях с заместник директорката ,мн мила жена ,покани ме да се видим и да обсъдим нещата.Но пак факт ,след всичките приказки по тел ,ми каза"Но все пак има мн училища в района, погледнете някое друго".Е направо не до умях, newsm78така и  каза и директора ма 73-то ,все си прехвърлят като чели топката на друг.А като отидох в 122-ро ,е да мизерничко ми се видя и до сега никакви положителни мнения за него не получих,но бяха толкова радостни да ни приемат,че даже се учудих.
По някои път сте прави че паричките влияят мн, на това кое решение може да вземем.Мн хора ме съветват ,да ги запиша в немското към посолството,че ще им е по-лесно и тн.Но мами всеки се разпростира според чергата,ние сега толкова пари пропукахме за покупка и ремонт на новото ни жилище в БГ ,а и в началото докато си намеря работа ще трябва да взимам от спестяванията.....и в ред на тези мисли дори и да искам да ги запича в немското ще ми е непосилно.Тъжно ми е ,но това е живота! Cry
Аз също сам учила в държавно училище и не мога да опиша прекрасните ученически спомени.Позитивно настроена сам ,че и моите деца ште се вклиният,все пак и тук в Germany са си в държавно и занималнята е държавна.Не ми се иска да коментирам двете мнения за занималнята ,но както и сама казах ще пробваме и то ще  си покаже(децата ще го покажат).
Искам да ви попитам нещо.Когато бях в 122-ро ми казаха, че имат лятно училище и самата учителка ми предложи ,ако искам за да се интегрират по-бързо  да ги запиша .
Та въпроса ми е как стои този факт в 21-во.Имат ли изобщо лятно училище ?

# 22
  • Мнения: 9
  Здравей, Babyrose, радвам се че се включи. За съжаление няма летни занимания в нашето у-ще. Единствено юни месец оплютата по-горе госпожа X ще се грижи за няколко деца, вкл. и моите.
  И аз щях да ти пиша за 73то - много хубави неща съм чувала за там, а и ви е близо. По състезания и матури техните ученици показват едни от наи-добрите резултати.

# 23
  • Мнения: 175
Аз като ходих до 73-то ми хареса ,но самият директор направо си ми каза че не са за там.Мн се натъжих,почуствах се изгонена.Бях с малката и тъкмо и споделях че евентуално това може да е нейното и на брат и бъдещо училище и направо си тръгнах попарена.
Да ти кажа честно защо и се насочих повече към 122 или 21-во.Представих си факта на едно нормално наше ежедневие след като се преместим в БГ.Споделих че новият ни апартамент с е намира в Кръстова вада и е малко по-навътре в квартала.Ще ни е кофти малко с транспорта.Та си представих ако сме в 73-то ,за сутрините хайде моя приятел има кола и ще ги закара преди да отиде на работа.Но аз не съм мобилна(и скоро няма и да бъда)та след училище ако тръгвам да ги взимам и да се прибираме ми е малко далече.Когато ходих на срещата беше топличко и чакахме 3 вида превозни средства докато се замъкнем до апартамента.Само си представих как ще е през зимата или пък като поотраснат и трябва сами да си идват ....ум не ми го побира.Факта с такситата мие ясен,аз винаги така сам в БГ уж да не харча мн и се чакам градски ,но чакам чакам и ми писне и си взема такси.Та като сметнах така всеки ден такси от училище(не дай си боже да закъснея и до там също)ами ето ти ги горе долу 300лв.Все пак мога да ги сейфна тези парички и да им купя мн други полезни неща.Сега чета че метрото ще го пускат през 2011 по черни връх и май ще ни е по-удобно ,нз просто предполагам.
Мн сам го закаsaла с нервите от всички тези мисли как да бъде и ка ще е по-добре.Децата са свикнали на един начин  на живот а ще се сблъскат с съвсем друг.Например тук изобщо не ползваме таксита,всичко ни е близо с метрото или пеша.Колите си спират на червено и на пешеходните пътеки ,никoй не пресича на червено или пък през улицата без значи.Направо не ми го побира главата.

# 24
izvinqvam se 4e 6e pi6a na latinica (po-lesno mi e) oba4e mn me boli za tova koeto pro4etoh za moeto u4ili6te. Az idvam ot Ok1 (ov4a kupel) tam puk u4ili6tata sa pod sqkva kritika . Az sum 6estoklasnik .ot nqkolko godini rezsultatite na vun6no ocenqvane 4 klas sa dosta dobri . Ne mi ubijdaite u4itelkite Shocked #Cussing out te ne sa nezainteresovani ne sum narko i nikoi ne mi e prodaval droga Kenefite verno ne sa dobri no q idete v kenefite na 18 soy ... Purvo maikata vi popita v koe u4ili6te  da u4at decata i a ne za zanimalnite .ako tq iska i na zanimalni nqma da gi dava. Hodili sme i na ekskurzii i na sini-more i zeleni u4ili6ta. Puberi-naduti ima navsqkude osobeno v moq kvartal.  Ezika ne e samo ispanski kato stane6 5 moje6 da izbira6 mejdu ruski i ispanski i si ima6 i angliiskiq.









































САМО ЛЕВСКИ ...

# 25
  • София
  • Мнения: 16 024
За у-щата няма да пиша.
Само да кажа на авторката - не разчитай много на метрото и пусковия срок. Аз живея до другото метро в Дианабад. Обещаха да го пуснат през 2007 г, а го откриха мин. месец ....
Строеж е и понякога не се спазват сроковете в любимата ни страна.  След това по Черни връх метрото ще идва от НДК и ще завършва пред пазара и магазин Европа /до пресечката с 21 СОУ/. Под панелните блокове след супера ще има помощни и служебни тунели и от там по посока  бившия София ленд ще завива към Дианабад и Студ. град. Така че метро от 21  СОУ до  Хладилника за сега не се предвижда. Не знам къде е жилището ви и как ще стигате до у-ще. Но като се сметнат лична кола, таксита, маршрутки - цената май идва почти колкото частното. Те осигуряват ли транспорт от дома до у-ще?
Мислете, смятайте

# 26
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Голямата ми дъщеря сега завършва 122-ро, малката ще е първокласничка там наесен. Избрах го, защото ми е близо до в къщи и защото е основно, т.е. няма гимназисти. Иначе не бих казала, че съм особено доволна от училището.
babyrose, братът на мъжа ми живее от доста години в Германия, има и малки деца. Според мен начинът, по който се обучават децата тук и в Германия, е толкова различен, че на твоите деца най-вероятно ще им е трудно в което и БГ училище да ги запишеш. Просто бъди подготвена за това.  Peace

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Обадих се в 21-во ,разговарях с заместник директорката ,мн мила жена ,покани ме да се видим и да обсъдим нещата.Но пак факт ,след всичките приказки по тел ,ми каза"Но все пак има мн училища в района, погледнете някое друго".Е направо не до умях, newsm78така и  каза и директора ма 73-то ,все си прехвърлят като чели топката на друг.А като отидох в 122-ро ,е да мизерничко ми се видя и до сега никакви положителни мнения за него не получих,но бяха толкова радостни да ни приемат,че даже се учудих.
Аз лично бих избрала училище, където децата ми са желани от директора и учителя, даже и да не е с кой знае каква репутация. За децата ти в момента е важно да се адаптират в новата среда и език, а на място, където са нежелани и съответно няма да им обърнат необходимото внимания, това трудно ще стане. След 4ти клас и 7ми има възможност за кандидатстване в друго по-елитно училище. Дотогава те ще са на ти с езика и материала  Peace Поддържай и нивото им по немски, от държавните училища в София, 91 немска езикова е едно от най-добрите, приемат деца след 7ми клас.

# 28
мили родители,
не се лъжете да записвате децата си в 21 СОУ. Няма да коментирам училището и учителите, въпрекич е имам преки впечатления и от двете. ще ви дам само факти, които лесно могат да се проверят. Мисля, че са показателни и всеки уважаващ себе си родител и мислещ за детето си ще си направи заключение.
1. синът ми завърши 7кл. преди 5 години и училището имаше по 4-5 паралелки от випуск. Сега трудно събират и по една - защо ли?
2. за последните години училището напуснаха или бяха принудително пенсионирани повечето добри учители - защо ли?
3. в училището редовно биват записвани по всяко време ученици изключени от всякакви училища и неможещи да си намерят такова - защо ли?
4. в училище се толерират учители, които безцеремонно нарушават трудовата дисциплина - закъсняват редовно за час, отсъстват по няколко пъти в месеца, идвайки на работа в скандален външен вид и т.н - защо ли?
5. децата в училище намаляват с всяка година, а ремонтите и модернизацията му (в т.ч. на директорския кабинет) е очевидна - защо ли?
6. учителите се държат в напрежение като се използват приьоми от диктаторския стил на управление - "вие сте виновни, че няма деца", а всъщност единственият виновен е Директотът. За десетина години в следствие на "мъдро" управление от добро и приятно училище го превърна в западащо квартално.

# 29
  • Мнения: 1
 Знаете ли в колко часа ще се проведат изпитите по БЕЛ и математика след 7кл.

Общи условия

Активация на акаунт