кога пробихте ушенцата?

  • 1 149
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 089
Нещо съм се понавила да сложа убици на моята Виктория. Вие кога им пробихте ушенцата?а дали много плачкат, или всичко става  бързо?

# 1
  • Мнения: 3 360
На голямата ми дъщеря  баба и и проби ушите още на 8 месеца/без моето знание/Просто изведе малката на разходка и ... #2gunfire  без да ме пита!
Каза че въобще не е плакала-само в първишт момент се е стреснала.
Сега обаче на бебка съм решила да не бързам Naughty

# 2
  • Мнения: 8 505
Няма да и ги пробивам.

# 3
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Деси беше на 9 месеца. Не е плакала много, по-скоро се стресна от щракването на пистолета. Не е имала проблеми с възпаления и др. подобни. В началото стоя с медицински обеци, около седмица. После сложихме златни. Не ги дърпа и бута. Определено не й пречат.

# 4
  • Мнения: 32
на моята дъщеря ги пробих на 10 месеца , само се стресна от пистолета.
Според мен колкото по рано толкова по добре защото после започват да разбират всичко и е трудно да ги излъжиш че примерно няма да боли или нещо от този род. lovekiss

# 5
  • Мнения: 752
Ние ги пробихме на 9 месеца и не е плакала, не ги е дърпала и не е имала проблеми. Викнах лекарка вкъщи, която й сложи мед. обици. След месец й сложих златни и беше много горда  и щастлива че има обици. Е, смяната на обиците стана докато спеше, защото не даваше.

# 6
  • Мнения: 580
А защо им пробивате ушите?

# 7
  • Мнения: 1 489
Пробих ушите на Глория,когато беше на 10 месеца.Плака малко,но това беше от щракването на пистолета.Щом след първата дупка на едното ухо веднага седна да й пробият и второто ухо ,значи не я е боляло.На десетия ден след медицинските обеци й сложих златни.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ОБЕЦИ
...има доста теми по въпроса
не съм ги пробивала и нямам такива намерения.

# 9
  • Мнения: 5 299
Погледни с търсачката - ще се изненадаш, колко теми има по този въпрос Mr. Green
А аз мисля да пробия ушите на бебата след около 2-3 месеца Laughing

# 10
  • Мнения: 1 613
Аз се чудя дали изобщо да й ги пробивам или тя да си ги пробие като порасне  newsm78

# 11
  • Мнения: 877
според мен това е въпрос на личен избор
никога няма да и пробия ушите...пук и бебе с обици е най-големия кич...sorry Twisted Evil Close Naughty

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
значи.
според мен...тялото на човек си е негово и само и единствено негово и никой друг неможе да решава дали ще се дупчи, рисува или нещо друго!

Ако майка ви, водена от странна мода навремето ви е цепнала ушите и ви е направила пиърсинг на носа....колко хора ще са доволни?

# 13
  • Spain
  • Мнения: 3 750
на 3 месеца - по4ти не плака..само докато и ги пробиваха.
мисля 4е е ли4ен избор ..затова сме родители  на своите деца ,а не на 4ужди . и затова децата ни прили4ат НА НАС .

# 14
  • Мнения: 85

Пробихме ушите на Деси на 8 месеца на 25.03. благовещение.
Тя не плака, а само се стресна от шума на пистолета.3 месеца стоя с медицинските обици и малко преди рождения и ден ги сменихме с златни.Не ги е пипала, нито е имала проблеми с ушите и съ самите обици.
На мен също са ми пробити ушите като малка дори на 6 месеца, но тогава ми ги е пробивала баба ми и ми е слагала някакви специални конци в началото.Вече 30 год. нося обици и никога не съм имала проблеми с тях - никакви възпаления, болки и т.н. независимо какви обици нося.

# 15
  • Мнения: 1 250
Реза, мойте УВАЖЕНИЯ, защото

1. Ми харесват постингите ти
2. Си Майка
3. Си модератор

Ама нали това е то човеко - способността на раните да зарастват. Мойте уши, на моята "крехка" възраст си зарастнаха точно за 2 години.



Иначе - да - тялото си на всеки индивид, не на майка му.

А за щерката тати не даде (то и аз не настоях) - защото в градината като се вчепкат на топка все някъде таз обица ще се закачи. В училище също се вчепкват на топка.

Отделно има т.наречена "зонова терапия", та бодат господата китайци с едни игли, ама точно на ушите било бъкано от разни точки.


Май трябваше да разменя 2 и 1.

# 16
  • Мнения: 763
Мега простотия!

# 17
  • Мнения: 877
на 3 месеца - по4ти не плака..само докато и ги пробиваха.
мисля 4е е ли4ен избор ..затова сме родители  на своите деца ,а не на 4ужди . и затова децата ни прили4ат НА НАС .
ay

# 18
  • Мнения: 7 640
и мен не ме кефи малко бебе с обици, циганее ми.

# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
на 3 месеца - по4ти не плака..само докато и ги пробиваха.
мисля 4е е ли4ен избор ..затова сме родители  на своите деца ,а не на 4ужди . и затова децата ни прили4ат НА НАС .
ay
продължаваи да аука6 - тук ги пробиват обикновено когато моми4енцата са на 2-3 седмици, и като отидохме на 3 месеца  хората казаха АУУУ ДРУГИЯ ПЪТ ДА ДОЙДЕТЕ ПО РАНО 4Е Е ПО ДОБРЕ ЗА БЕБЕТО . явно "оби4аите" в разли4ните държави са разли4ни
и мен не ме кефи малко бебе с обици, циганее ми.
е не мога да дам културен отговор  - и аз като видя някоя наки4ена леля - говоря за КИ4 ми циганене , но  от едни малки боб4ета  (дето даже като се доближи6 до детето може да не ги види6 веднага) такива генерални заклю4ения   Thinking.

# 20
  • Мнения: 877
на 3 месеца - по4ти не плака..само докато и ги пробиваха.
мисля 4е е ли4ен избор ..затова сме родители  на своите деца ,а не на 4ужди . и затова децата ни прили4ат НА НАС .
ay
продължаваи да аука6 - тук ги пробиват обикновено когато моми4енцата са на 2-3 седмици, и като отидохме на 3 месеца  хората казаха АУУУ ДРУГИЯ ПЪТ ДА ДОЙДЕТЕ ПО РАНО 4Е Е ПО ДОБРЕ ЗА БЕБЕТО . явно "оби4аите" в разли4ните държави са разли4ни
и мен не ме кефи малко бебе с обици, циганее ми.
е не мога да дам културен отговор  - и аз като видя някоя наки4ена леля - говоря за КИ4 ми циганене , но  от едни малки боб4ета  (дето даже като се доближи6 до детето може да не ги види6 веднага) такива генерални заклю4ения   Thinking.

културен отговор? Ау-кам още по-силно!
Испания е пълна с културни хорица дето дупчат ушите на милите бебенца по-рано от 3 месеца. Е сега трабва да си кажа...малииии, че простотия...ама силно!
и другото..."обички бобчета"
Не се засягай де. Извинявай всеки си има мнение  Hug

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами колкото и странно да ти е и културни хора ги дуп4ат(не само циганки ) и по рано от три месеца ..не съм се засегнала  ама изобщо ,..под "боб4ета" разбирам то4ици ,звезди4ки ,сър4ица или там вси4ко друго което си представя6 ..малко и изящно ... и аз няма да сложа на дъщеря си обици "треперу6ки" на тази и възраст (знам ли по нататък съвсем може да оциганея с тая испания )  ,но когато казвам 4е нещо не ми харесва гледам да се изразявам с други думи   - неща от сорта -  мани ги мани тия ..те са прости ..или ау 4е цигания ..особено с хора които не познава6 ..е това ми ззву4и некултурно да .  а под и над твоето мнение ги има . които не е сложил обици знае защо не ги е сложил . които е сложил ,знае защо  ги е сложил ..изградила съм си мнение 4е не трябва да убеждавам някого в нещо което  не смята за добро ..особено в пък във форум . приемам мненията на тези които казват 4е не искат да сложат обици ..всъщност ми е все едно какво правят с децата си ..те не са мои . но изказвания за цигания , простотия .. несериозни са  -..затова се набирам .те т-ва е . ина4е и аз те  Hug и  Heart Eyes
и изобщо в3си4ки е този форум сме интелигентни и добри  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 5 183
Е, де, мами, спрете се!!! Успокойте топката, както се вика!!!
Аз нямам женско, но имам мнение по въпроса и то е донякъде повлияно може би от тукашните разбирания, а те са - НИКАКВО пробиване на уши на малки деца. Пробиват се на тийнейджъри.
Аз ли4но на моми4енце не бих пробила от предпазливост, но не съм против желанието на майките да си имат кукли4ка с малки нежни оби4ки.
Аз самата си пробих ушите в 7 клас /при специалист, де/.
Мисля 4е никоя майка не пуска темите във форума с цел спорове и караници. така 4е - нека бъдем толерантни!!!
Хулиганке, мила, щерка ти е много 4аровно дете!!! Hug

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Maika,мерси мерси  Wink
абе и аз така казвам нравите са разли4ни ..
.... но тук нещата не са до моята дъщеря , въпроса е "принципен" ..аз съм тъпа и упорита и не мога да проумея някои неща ....

ама нека само някои да ми обясни например как - вижда6 от 10 метра ,бебе . хубавко  - и си казва6 -я колко хубаво бебе - и приближава6 да му се радва6 - и О ,УЖАС - детето има обици -та веднага се "отвращава6 от детето" и бяга6 на дале4 - така ли?
е те това не мога да разбера  и проуме я . обоснован отговор - разбира се 4е ще разбера - но това МЕГА ПРОСТОТИЯ ми зву4и то4но като мега прост отговор . 
да не говорим 4е жената не пита дали или ами пита кога е наи добре,има отговори не съм и няма - които разбирам , но някои други не проумявам

# 24
  • Мнения: 8 769
Анка и Ениена, ако ви се спори много - довършете го на ЛС. Ако пък ви се четат подобни неща - в предишна тема по същия въпрос има достатъчно крамола- изюркайте търсачката да ви я намери!

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Туфка, какво е търсачка, бе душа???? newsm78

# 26
  • Мнения: 763
Мега простотия - прост отговор, да! Както се казва - просто, кратко и ясно!

Анка Хулиганка, гузен негонен бяга! И в другата тема бях писала, но нямам ли право да си изкажа мнението?
Е, това е моето мнение - МЕГА ПРОСТОТИЯ!

Не съм те обидила, нали, виж колко съм тиха и кротка!
Кое как ти звучи, си е твой проблем! Naughty

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ!!!!
хора...това е много полезна опция, ако искате да си скубете косите.
Никой не иска да става свидетел на дрязгите ви.
Темата взе да се отплесва вече и ще пусна прахосмукачката ако продължи.

# 28
  • Мнения: 192
аз ги пробих на моята на 6 месеца,а е можело и по-рано

Общи условия

Активация на акаунт