много грозни униформи

  • 15 351
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Освен това какъв е смисълът да се премахват социалните различия в училище ,когато те съществуват навсякъде в живота ни и е по- добре децата да свикват с реалността ,а не да живеят в изкуствена среда.
Аз също съм от поколението носело униформи и помня как ми беше кофти да нося дрехи в които не се чувствах добре и изглеждах ужасно Sad
Не мисля че нещо по -различно се случва сега!
Добрите примери са малко-може би защото се случва в България Cry за съжаление!

# 46
  • Мнения: 33
 newsm78униформи за една седмица newsm78 Дааааа има В 7 СОУ "Кузман Шапкарев" Бл-д
РеЧе и отсече директорката,иначе губим субсидията  от МОН, и ние си поръчахме униформи за края на учебната година, Догодина.......... ThinkingМи то децата няма да спрат да разтат newsm78
И подписка правихме и 2 родителски срещи с училищното настоятелство ...нищо.Униформата в задължителната й част струва 97лв.,но като си поръчам още една+40лв(защото субсидията е за една Униформа).Аз съм за Униформите ,за всички еднакви, училището ще избере своя символ,но в условията на пазарна икономика да имам избор ,а не да ми се явяват разни фирми монополисти. Нека се ушият от различни материи от най- евтините до най-скъпите и аз да направя своя избор.
Помолих в заявлението сакенцето едно размерче по-голямо.Иначе за в бъдеще ще си шия сама на детето униформата 1/3 от цената ми излиза:сметнах го и то с хубав плат.

# 47
  • Мнения: 61
Аз съм доволна и харесвам униформата на дъщеря ми.
Наистина е по разумно да има униформа.
Нашата задължителна част е много минимална и много ефектна- поне аз така си мисля- Бордо елек с емблемата на училището-но в междучасието от километри можеш да ги различиш- като калинки са- харесва ми

# 48
  • Мнения: 3
Малко хора са съгласни за униформите . А е по - добре с тях .Лошо е че неможеш по всяко време да утидеш в магазина и да си ги купиш като едно време . Децата вече са доста разглезени и презадоволени от всичко и за това е добре да има малко ред и някакви граници . Немога само да разбера родители като кажат индивидоалност борба с живота и т. н . А подигравките върху по свитичките деца или тези които родителите им нямат възможнотси да им копуват скъпи дрехи ,обувки , телефони - това ли е борба с живота да бъдеш тормозен и подиграван за външния си вид . От собствен опит знам че това е много гадно .За това всички трябва да са еднакви и равни  в училище а извън него да бъдат индивидоални     

# 49
  • Мнения: 620
Без излишен коментар:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241971.0
Опреснихте ли спомените? Дали да не се преброим пак кой е "за" и кой - "против" униформите?!

# 50
  • Мнения: 817
Малко хора са съгласни за униформите . А е по - добре с тях .Лошо е че неможеш по всяко време да утидеш в магазина и да си ги купиш като едно време . Децата вече са доста разглезени и презадоволени от всичко и за това е добре да има малко ред и някакви граници . Немога само да разбера родители като кажат индивидоалност борба с живота и т. н . А подигравките върху по свитичките деца или тези които родителите им нямат възможнотси да им копуват скъпи дрехи ,обувки , телефони - това ли е борба с живота да бъдеш тормозен и подиграван за външния си вид . От собствен опит знам че това е много гадно .За това всички трябва да са еднакви и равни  в училище а извън него да бъдат индивидоални     

 ooooh! Ученик или родител си? Кога завърши? Кой ти преподаваше по български език?

# 51
  • Мнения: 883
ЦитатЗа това всички трябва да са еднакви и равни  в училище а извън него да бъдат индивидоални      
Това пък какво значи и как да го разбирам!?!?!?!?!?
Изключвам правописните грешки - тях ги разбрах.

# 52
  • Мнения: 824
аз много добре разбрах  какво казва  vrt1969 .Верно са много злобни децата,те не са виновни,че родителите нямат възможност да им купуват модерни и скъпи дрехи Confused

# 53
  • Варна
  • Мнения: 924
Здравейте мили дами!
В училището на сина ми въведоха униформи,така че и аз мога да изкажа мнение.
Нашите униформи не са лоши според мен,но не всички деца ги харесват(в това
число и моето),респективно ги носят с нежелание,или ги обличат пред прага на
училището и ги събличат веднага след излизане от него.Представете си как из-
глеждат ризата и вратовръзката от униформата,след като са били напъхани в
чантата.Мисълта ми е че беше редно децата сами да си изберат униформите,
които биха носили с удоволствие,като им се предложат няколко варианта.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е нужно да си ясновидец, за да ти стане ясно, че всичко ще се опорочи.
А си спомням, че в темите за униформите повечето родители бяха превърнали униформите в символ на аристократично обучение и възпитание и напъхаха в тяк всичките си фантазии и спомени от треторазредните филми на 80-те. Е, сега се видя каква стана тя!

# 55
  • Мнения: 18
Малко хора са съгласни за униформите . А е по - добре с тях .Лошо е че неможеш по всяко време да утидеш в магазина и да си ги купиш като едно време . Децата вече са доста разглезени и презадоволени от всичко и за това е добре да има малко ред и някакви граници . Немога само да разбера родители като кажат индивидоалност борба с живота и т. н . А подигравките върху по свитичките деца или тези които родителите им нямат възможнотси да им копуват скъпи дрехи ,обувки , телефони - това ли е борба с живота да бъдеш тормозен и подиграван за външния си вид . От собствен опит знам че това е много гадно .За това всички трябва да са еднакви и равни  в училище а извън него да бъдат индивидоални    
Аз съм от родителите с "по -малки възможности", но съм против униформите.И децата ми не се чувстват зле от това,че нямат маркови-разбирай скъпи дрехи .Научени са ,че хората са различни и разполагат с различни средства и в това няма нищо лошо. Всъщност съм против ГРОЗНИТЕ УНИФОРМИ !И най- важното е че въвеждането на униформа не създава ценностна система и неможе всички да са еднакви и равни.

# 56
Униформите на Стоян Михайловски - Варна не са чак толкоз ГРОЗНИ. А пък за цвета - такива са ,защото сме ЕКО училище.

# 57
  • Мнения: 117
Аз съм за униформите, че ми писна от стояща пред гардероба тийнейджърка и още една кандидат тийн, дълбокомислено вперили поглед в закачалките и задаващи трудния въпрос "Какво ли да си облека днес?" Joy

# 58
  • Мнения: 18
Да съгласна съм за училище е решен проблема с дрехите(хубави -грозни ще си ги носят) ама си остава за излизанията с приятели. newsm78
Май ще ни трябва двоен бюджет за облекло Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 183
Не съм ученик,не съм и родител,но одобрявам униформите. В Бл-град НХГ-то носят униформи,не знам колко струват мисля 120-130лв.,но като човек ги види му става приятно,и по никакъв начин не ги прави еднотипни,едни носят риза без елече,други носят риза с обикновено елече,полите им са малко късички,ама явно така са ги поискали децата,но не виждам да се срамуват,разхождат се и по кафетата сядат,и с вратовръзките си ходят. Ето снимка:
http://img25.imageshack.us/img25/4238/nhg1.jpg

Общи условия

Активация на акаунт