Имам въпрос за срока на годност на слънцезащитен спрей

  • 6 021
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Миналата година август месец бяхме с бебчо на море, тогава той беше на 7 месеца.
Използвах Бюбхен спрей мисля, че беше 50 фактор. Не стояхме много на плажа и почти е пълен, отворен е в началото на август. Тази година пак ще ходим, но в края на август а на опаковката пише "Да се използва до 12 месеца след отварянето". Та въпроса ми е мога ли да го използвам и тази година, все пак струва 35лв. или да не рискувам Thinking

# 1
  • Мнения: 233
Аз съм ползвала и на следващата година и то за бебе на 6 месеца, нямаше алергия, обриви или изгаряне. Може да го пробваш първо на себе си. Май го пишат този срок, за да върви търговията

# 2
  • Мнения: 1 305
Според мен, няма от какво да се притесняваш. Производителите малко се презастраховат с тези предписания. Аз съм ползвала крем и след 2 години.  Wink

# 3
  • Мнения: 1 187
Първо го пробвай върху себе си. Но ако консистенцията му е същата (имам предвид пълтност, цвят и мирис) няма проблем. Аз също ще ползвам от миналата година.

# 4
  • Мнения: 4 290
За един месец не е проблем. Аз също съм ползвала за сина ми слънцезащитен лосион, чиито срок според листовката беше изтекъл три месеца преди това. Нищо му нямаше.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 262
Пробвай с едно леко намазване първо, за да видиш каква ще е реакцията на кожата детето.
Аз лично много внимавам с козметика, тъй като веднъж може да доведе до алергия и втори път действието може да е намалено т.е. в този случай да не предпазва достатъчно от слънцето.
Аз лично не рискувам и всяка година купувам нова слънцезащитна козметика за цялото семейство  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
ами...чесно казано аз не бих.....поне не върху детето - ако ще еспериментираш и ти е толкова жал - мажи себе си, а на детето купи нов.
е---и бюбхена колкото мед. козметика на цена....

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 12:47 от Angel_Dust

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
На фона на 12 месеца 1/2 месец... не е толкова много.

# 8
  • Мнения: 1 958
Ако толкова изтънчваха до месеци, щеше да има срокове на годност - 11 месеца, 13 месеца....
Не мисля че ще е проблем  Peace

# 9
  • Мнения: 1 740
Мисля ,че не е проблем.

# 10
  • Мнения: 2 149
И аз не мисля,че ще е проблем,освен,ако не му се е променила консистенцията или мириса Peace

# 11
  • Мнения: 2 960
На фона на 12 месеца 1/2 месец... не е толкова много.

и аз мисля така .Все пак обаче "прясното" си е "прясно"

# 12
  • Мнения: 363
И аз не бих рискувала с детето. Използвай го за себе си, пък купи нов за детето Peace

# 13
  • Мнения: 1 322
Да ама на Бюбхен млякото не е запечатано с фолио и може някой да го е мирисал в магазина и 10 месеца преди да сте го купили. Така, че каква е гаранцията, че е отворено преди 12 месеца.
 

# 14
  • Мнения: 14
То е спрей, не е мляко и наистина при закупуването му не беше запечатано по никакъв начин Thinking
Може наистина да го използвам за себе си.
Моля, препоръчайте ми други варианти на слънцезащитно като изключим Бюбхена.

Общи условия

Активация на акаунт