Майски бебчета нон-стоп се появяват и със радост ни даряват! Тема 38

  • 14 344
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСКА КАТЕРИНА!МНОГО ДА Я РАДВА И ДА Я СЛУШКА!НА МАМА БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ! newsm51 newsm51 newsm51

# 16
  • Мнения: 166
4естита бебка на Вал4ето!!!

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
НО ЗАЩО ТОГАВА ПЛАЩАМЕ НА ЗДРАВНАТА КАСА? ЗАЩО НИ УДЪРЖАТ ТАКИВА САМИ ЗА ЗДРАВНО ОСИГУРЯВАНЕ, ЩОМ КАТО СИ ПЛАЩАМЕ???  

За да има парички, с които да се лекуват братята роми и пенсионерите. Това е нашата здравно осигурителна система - социално справедлива е.

Катринка, колко голяма пауза си направила сутринта? останах с впечатление, че бебчето ти не се е хранило между 7 и 11ч. Така ли е?

Да е жива и здрава малката кукла на Валчето!!!

# 18
  • Мнения: 83
ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА ПРИНЦЕСАТА НА ВАЛЧЕТО!
Браво на Дендри,темичката е супер   bouquet

# 19
  • Мнения: 8
Честито на новите майчета!  bouquet

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 9
честито на Валчето!!! да й е жива и здрава принцесата!!!

Елена, не съм родила още, наканила съм се за Майчин дом, ходих и я разгледах, запазила съм си стая там Simple Smile и разпитах за цените. не ги разбирам уговорките с лекари, не мога да ги правя, затова се радвам, че там в тази сума е включено възнаграждението на лекаря.

социално справедлива за кого? пенсионерите също не са гледани безплатно - ние се грижим за нашите баби и дядо, преживяха операции, за които плащахме!!! и леглодните в болницата! и изследванията преди и след това...и лекарствата! да са ни живи и здрави, но нямаше да оцелеят, ако разчитаха на здравната каса.

# 21
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Докато седна на РС-то да прегледам какво става в нета и сте изписали 2 страници нова тема.
Честито на новите мамчета! Посушни бебчета и повече почивка им желая!   bouquet


За здравното осигуряване и плащането на раждане съм споделяла нееднократно мнението си. За една година съм внесла здравни осигуровки на стойност около 1000 лв., а съм ползвала болнични три пъти по 3-5 дена. Като тегля чертата излиза, че съм си "платила" вече едно раждане като белите хора по света в нормални условия.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 395
Валчее честито мила!  Hug

essivessela предварително си си запазила стая там, така ли? ВИП или не? Колко ти излезе, ако не е тайна? Аз се наслушах на предварително запазени стаи и после се оказва, че места няма на ВИП етажа и хем предплатили, хем остават без място там, та съм решила като ида - според обстоятелствата..

Аз пак отивам да си късам нервите с държавници  smile3511 писнало ми е от всичко и всички вече искам да си живея сама в една стая и жив човек да не познавам, камо ли да живея с някого!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
4естита беба и на Вал4ето  Hug Hug Hug давайте мами само така,нека пълним теми4ките само с хубави вести  smile3521 newsm44 newsm68 newsm44 искаме още беб4ета днес... Дендри  newsm51 за теми4ката,набор4е  Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 204
    4естито на Рали и Вал4ето ,много здраве ,късмет на малките беб4ета.
    Дендри  bouquet

    # 25
    • Мнения: 826
    Честито на Валчето и да и е жива и здрава принцеса Катерина. newsm18

    Момичета, мисля че успях да допълня всички нови бебенца и родили МАЙчета на първа страница, но ако имам пропуск или грешка, моля... пишете ми на лични без да се притеснявате, за да оправим нещата. yes yes yes
     
    МАЙчета, не се ядосвайте на здравната ни система. То ясно, че цялата работа ни е такава в тази абсурдна страна. Но сега бъдете усмихнати и оптимистично настроени. Иначе само ще си развалите 9-тия месец от бременността и посрещането на бебоците. Не е сега времето да приемаме навътре нещата. Дано всяка една от нас, получи адекватни медицински грижи и едно нормално раждане, пък другото не е важно на този етап. И здрави дечица на финала... Това е най-важното.

    Писах си с Ани Борисова. Май няма да стане работата днес, нямало да и вливат окситоцин, по последни данни. Тя доста съжаляваше, защото и се раждаше днес. Wink Нищо... когато - тогава. Да и е живо и здраво момиченцето. Явно в коремчето на мама още и харесва. Grinning
    То и аз вчера цял ден имах доста продължителни болки и определено - контракции. Приготвих се да ходя да "раждам" по нощите.  Mr. Green Мислех си, че ще изстрелям бебка без време и това ме амбицира най-накрая да си оправя багажа... Е, оказа се фалшива тревога, но се обърках... Нали подготвителните не болели, а истината е, че доста си болеше, цял ден, на етапи от по няколко минути, а и от два дена ходя доста често по голяма нужда, а по принцип не съм редовна (и буквално и преносно, де) tooth Това съм чела, че се случва често преди раждане - организма спонтанно се прочиства (вместо клизмичка... не че ще я пропусна Mr. Green #Crazy). Е, не родих! Whistling Днес няма и помен от болка, само ми се стяга малко корема, но по-скоро в стомашната област (представях си го по-надолу) newsm78 Абе, ше чакам - къде ще ходя! Wink

    Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 14:51 от Dendri

    # 26
    • Мнения: 432

    За здравното осигуряване и плащането на раждане съм споделяла нееднократно мнението си. За една година съм внесла здравни осигуровки на стойност около 1000 лв., а съм ползвала болнични три пъти по 3-5 дена. Като тегля чертата излиза, че съм си "платила" вече едно раждане като белите хора по света в нормални условия.

    Предполагам, че повечето от нас са така. Осигуровките ми даже са доста повече от 1000лв. - за всичко това са ми дали точно два пъти направления за изследвания (иначе или са ги свършили, или не трябвало...), един път са ме гледали на ехограф, два пъти имам запис на тоновете. Да не говорим за нивото на обслужване - прегледите си правих в МЦ Майчин дом. Както обстановка, така и отношението са просто мизерни!

    # 27
    • Мнения: 16

    Катринка, колко голяма пауза си направила сутринта? останах с впечатление, че бебчето ти не се е хранило между 7 и 11ч. Така ли е?


    може би съм написала неправилно в поста си, почнахме да се храним в 8, приключихме до 9 и след това се събуди чак в 11
    за сметка на това от 11 до сега....пак кошмар
    много ми е странно - понякога се храни много добре и спи добре; друг път заспива на гърдата, колкото и да го дразня не иска повече и след 30 мин пак на рев и на гърда...

    може ли да има връзка с изградения режим в болницата и вече разминаващия се в къщи...

    # 28
    • Мнения: 61
    Честито на Валчето!!!Да е жива и здрава Катерина и мн да радва мама и татко !:) newsm51 newsm51 newsm51 Two Hearts
    Дендри, мерси за темата    bouquet
    На мен от снощи ми е стегнат корема и доста неприятно, а бебка какви движения прави... newsm32 newsm32 newsm32

    # 29
    • Мнения: 432

    Катринка, колко голяма пауза си направила сутринта? останах с впечатление, че бебчето ти не се е хранило между 7 и 11ч. Така ли е?


    може би съм написала неправилно в поста си, почнахме да се храним в 8, приключихме до 9 и след това се събуди чак в 11
    за сметка на това от 11 до сега....пак кошмар
    много ми е странно - понякога се храни много добре и спи добре; друг път заспива на гърдата, колкото и да го дразня не иска повече и след 30 мин пак на рев и на гърда...

    може ли да има връзка с изградения режим в болницата и вече разминаващия се в къщи...



    то по-скоро в момента си изграждате режим. Ако си решила да го храниш в определени часове (а не са "свободен" режим) скоро ще свикне и ще се буди точно в тези часове с разлика +-30минути Simple Smile

    Общи условия

    Активация на акаунт