Колко е чиста къщата ви

  • 10 035
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Аз много обичам да гледам едно предаване:How clean is your house?
Две жени ходят в къщи,които са много мръсни ,не е чистено с години и след това се почистват до неузнаваемост.Дават много полезни съвети за почистване без препарати,а естествени материали.На английски е.Някой ако се интересува:

http://www.channel4.com/programmes/how-clean-is-your-house/catch-up

# 1
  • Мнения: 527
Моята къща е много чиста. 130 кв. м. е, но претендирам да е най-чистата. И всичко е идеално подредено, под конец, гардеробите (6) са като аптеки.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 844
ами чиста е.
мразя да е мръсно-мога да преглътна ако в даден момент вещите са разхвърляни-но мръсотията ме отвращава.
не мога да кажа,че търча по цял ден с парцала,но вкъщи се поддържа една нормална хигиена и чистота.
не съм гледала предаването..сигурно е интересно. Simple Smileама какви са тия къщи,които не са чистени с години?!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
У нас е мръсно Simple Smile Ми така де, не чистя всеки ден. Аз обичам мързела Mr. Green
А предаването съм го виждала. Примерно чистят с оцет, сол и хлебна сода - много екологично. Заимствах някои трикове и си харесах един парцал за под, но не мога да намеря такъв.

# 4
  • Мнения: 8 999
У нас, колкото и да чистя, все е мръсно. Или поне на мен така ми се струва. То, тъкмо излъскам едно, друго вече се е зацапало. И пак започвам отначало, а като стигна до края, началото вече е мърляво. Само преди да се нанесем да живеем в този апартамент, около ден и половина цялата къща беше под конец и брилянтно чиста. На втория ден вече започна въртележката. Децата доста помагат /в цапането и разхвърлянето/, а мъжът ми много често е отговорник по вечерята, та може да си представите какво остава след него в кухненския бокс.
Колкото до методите, които са показани в това предаване, дори и денонощно да чистя, пак няма да мога да насмогна. Ако не ми идват на помощ зверски препарати, които разтварят за секунди всякакви гадорийки, без търкане, не знам дали изобщо някога ще има кьоше, което да не изглежда замазано.

# 5
  • Мнения: 1 305
Нито е чисто, нито е мръсно у нас средна работа, но определено преди да се роди малката беше доста по чисто. А за предаването, аз също съм го гледала и чак се чудя как са останали живи някои хора в тези апартаменти  Shocked. Такава кочина и мръсотия не съм виждала другаде признавам си.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 524
 newsm78 за мен си е чисто, но разхвърляно....

# 7
  • Мнения: 2
Все се старая да е чисто ама с 6 годишно дете някак не става.Маината му на къщата важното е детето да се забавлява пък то прах се бърше всеки ден и прахосмукачката се разхожда ама резолтата нещо не се вижда baby_neutral

# 8
  • Мнения: 5 173
Постоянно съм с мокра кърпа в ръка, да търкам някъде. 2-етажна голяма къща, с приземен етаж. Гъмжи от паяци и прах влиза много. Монитора и ТВ, к са черни, се бършат всеки ден Tired.

# 9
  • Мнения: 1 376
Аз пък не съм от чистофайниците - вечно е разхвърляно  Tired Когато мъж ми изведе малката на разходка изчиствам къщата и всичко си отива на място... но това трае до момента на завръщане на малкия тайфун. НО баня/WC е в изрядност винаги.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Обичам да ми е чисто и подредено, но след появата на децата просто не се получава.  Blush
А сайта, посочен в началото не мога да го отворя.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Обичам да ми е чисто и подредено, обаче и всеки ден да чистя тоя прах извира отнякъде бееее, ужасТ  Sick Пред блока ни строят, откачам като видя прозорците прашни 1-2 седмици след като съм ги бърсала  ooooh!
Иначе нямам малки деца, но милото доста се старае да помага в цапането и разхвърлянето  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 352
Еми, гледам да не е разхвърляно, всеки ден с прахосмукачка и парцали, но пак нямам усещането ,че ми е идеално чисто. Като знам какъв прахоляк е под спалнята, а не може да се дърпа често, че е огромна. Радвам се на свежо около седмица като си направя боядисването и основното чистене  лятото.

# 13
  • Мнения: 1 897
Бях маниак на тема чистота и ред преди детето да проходи и да започне да пипа навсякъде.
Сега вече го давам по-спокойно и не съм толкова педантична. Не винаги е подредено като по конец и идеално чисто у дома. И какво от това?

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 09:33 от Ulia

# 14
  • Мнения: 2 926
Гору-долу е чисто.
Всеки ден минавам с прахосмукачката и парцала, но основно чистя веднъж седмично.

# 15
  • Мнения: 1 265
Колко от писалите в темата са зодия дева?
Представителите и са маниаци на тема чистотота /поне докато са без деца/.Кошмарно е да се живее с тях.

# 16
  • Мнения: 8 999
Еми, гледам да не е разхвърляно, всеки ден с прахосмукачка и парцали, но пак нямам усещането ,че ми е идеално чисто. Като знам какъв прахоляк е под спалнята, а не може да се дърпа често, че е огромна. Радвам се на свежо около седмица като си направя боядисването и основното чистене  лятото.

Eто поради тази причина всички мебели вкъщи са на крачета, дори и кухненските шкафове. Почти ежедневно минавам с прахосмукачка под тях. По-леките често ги дръпвам напред, за да осмуча каквото се е закачило зад гърбовете им. И все нямам усещане за чистота.

# 17
  • Мнения: X
Е кога успявате всеки ден да прахосмучите ??? newsm78 newsm78 Явно не ходите на работа..Аз се прибирам към 7 без нещо вечер, преди това напазарувам нещо, че ще готвя..Е, кога?? На мен ми се спи след 2 часа, да не говорим ,че има и за гладене и т.н. А аз не съм ли човек?
Чистя събота и неделя.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Е кога успявате всеки ден да прахосмучите ??? newsm78 newsm78 Явно не ходите на работа..Аз се прибирам към 7 без нещо вечер, преди това напазарувам нещо, че ще готвя..Е, кога?? На мен ми се спи след 2 часа, да не говорим ,че има и за гладене и т.н. А аз не съм ли човек?
Чистя събота и неделя.
С прахосмукачката осмуква милото, докато аз приготвям вечерята или обратно, но аз лично предпочитам печката пред парцала  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 2 801
Не съм маниачка на тема чистота, но се старая да ми е чисто и подредено. Малкия не ми пречи, даже ми помага докато чистя, а и си събира играчките, доколкото позволява възрасттта му де. Wink

# 20
  • Мнения: 721
не съм вманиачена на тема чистота, но се стремя се да поддържам прилична хигиена в дома си.жилището е малко и не ми представлява трудност почистването му.това което ме влудява обаче е да е разхвърлено, а в къщи имам трима които перфектно се справят с това.особено дъщеря ми е патологичен случай, в състояние е за 5 минути да обърне къщата с краката нагоре.все едно бомба е гръмнала.

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 140
Маниачка съм на тема чистота.От както съм вкъщи по майчинство
постоянно лъскам и подреждам.

# 22
  • Мнения: 3 634
Има някаква зависимост в тази работа според мен. Майка ми е страшно вманиачена на тема чистота и това винаги много ме е дразнело. Вместо в събота да се излежаваме тя нахлуваше в стаята ми и зпочваше да мие прозорци. Разбирам, че й доставя удоволствие да почива следобяд след като е чистила цял ден, но за мен беше дразнещо.

Домът ми е чист, но разхвърлян. Детето доста допринася за това, а и имаме много вещи и малко пространство. Този уикенд се местим в по-голямо жилище и съм решила да разчистя всичко излишно. Една приятелка ми беше дала съвет, че всяка вещтрябва да има точно определено място, за да има ред у дома. Щом не знаеш къде да я поставиш значи нещо друго е станало ненужно.

# 23
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Не съм вманиачена ,  опитвам се  да поддържам чисто в къщи , но  не ми стига времето да изчистя така както бих искала да ми е чисто .
А за предаването - да гледала съм го ....интересно е !!!

# 24
  • Мнения: 4 511
На мен няма да ми е хич трудно да пускам прахосмукачка всеки ден, не ми е голям апартамента, но това означава първо да се приберат всички разхвърляни играчки, а това вече е трудна мисия.  Tired Тъй че карам през ден, през два. Чистя основно веднъж седмично, уикенда. Не мога да кажа, че по всяко време на деня и седмицата домът ми е чист. Почти непрекъснато има разхвърляни играчки и оттам усещането, че не е и чисто.  Confused

# 25
  • Мнения: 372
До преди да се роди детето беше чисто и подредено. След като се роди, в началото се опитвах със същото темпо, е не става, отказах се. Сега се прахосмуче и бърше прах всеки ден,  основно почистване със събиране и подреждане на играчки събота или неделя, като няма и 2 часа след това играчките и вещите пак са навсякъде. Прах в София колкото щеш, все едно не си чистил.....Примирих се и не си го слагам толкова на сърце.

# 26
  • Мнения: 4 300
В това предаване- гледала съм го 3-4 пъти- дават ебаси мизерниците, направо се уплаших. А далеч не съм кой знае каква чистница.
Нормално чисто е у дома, не се опитвам да постигна стерилност.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
В това предаване- гледала съм го 3-4 пъти- дават ебаси мизерниците, направо се уплаших. А далеч не съм кой знае каква чистница.
Нормално чисто е у дома, не се опитвам да постигна стерилност.
Е, то в сравнение с тия свини Animal Pig , даже аз съм чистофайница и у нас е като облизано. Последното предаване, което хванах - една не беше чистила 8 години, откакто се беше нанесла в апартамента.

# 28
  • Мнения: 1 265
Желанието да си постоянно с парцала и да чистиш всичко до блясък и според теб да не е достатъчно чисто е малко като патология.

Според някои психолози усърдното чистене е присъщо на нервните по природа хора. С чистенето те си успокояват нервите, намаляват стреса и се чувстват полезни и значими с тази си дейност.

# 29
  • Мнения: 8 999
Да ви кажа, наистина има такива домове! Мръсни.
Апартамента, който купихме преди две години, май не беше чистен, откакто е била построена сградата през 1958 г. Не можете да си представите за каква мизерия ставаше дума. Изстъргахме всичко до тухла и до плоча - правихме нови замазки и шпакловки. Направо не повярвах на очите си, че хора, които имаха някакви претенции, може да живеят в такава свинщина и гнус. А ни забавиха един месец с финализирането на сделката, за да си изнесели покъщината! Тя, тая покъщина, дори не можеш да я погледнеш, без да се отвратиш, камо ли да я пипаш и да я носиш някъде другаде.
Само не знам тия хора в предаването, как не ги е срам да пуснат телевизия в къщата си. Аз лично бих потънала в земята.

# 30
  • Мнения: 3 634
Бях гледала по Дискавъри за една жена, която чистела у дома много старателно със силни препарати, почти патологично. В крайна сметка изтребила микроорганизми, които по принцип трябва да попадат в човешкото тяло и имунната система да се бори с тях. Сега ще бъде доживотно на лечение защото е развила автоимунно заболяване.

# 31
  • Мнения: X
Интересно ми стана да гледам тези филмчета, но не ме пуска " Услугата не е достъпна за вашия регион ?
Как да го настроя?

# 32
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Дева съм, бях маниячка на тема чистота. Сега с дете и мъж дето хич не им пука мръсно ли е чисто ли е гледам да подържам чистичко у дома. С проблемна дясната ръка съм и не съм в състояние всеки ден да минавам с прахосмукачка, затук и малко съм му поотпуснала края.
А за предаването, в началото го гледах, но направо се отвратих от мрасотията на къщите дето ги дават. Но като си представя, че англичаните не са чистофайници, какво друго да очакваш. За тях е по-важно как изглеждат навън, а в къщите никой не влиза.

# 33
  • Мнения: 1 265
Това предаване го дават  през уикенда по ТВ7/или Диема фамили/, ако не се лъжа.Домовете според мен се правят така умишлено/изровени дрехи от гардеробите, разхвърлян боклук от кофата, омазани тоалетни и т.н./ от обитателите, за да може двете госпожи да си направят шоуто и да дадат повече съвети за чистене.
Двете госпожи не чистят сами, а заедно с домакина и с техен екип от поне още десет души.Накрая домът има и  добавени елементи в интериора и декорации от екипа и става, като от списание.
Последният път гостуваха на мис Америка свят/била е преди 10 г./ и синът и който имаше опасност да го хване белодробно заболяване от живеещият в стаята му папагал.

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 16:15 от viola2003

# 34
  • Мнения: 6 441
Колко от писалите в темата са зодия дева?
Представителите и са маниаци на тема чистотота /поне докато са без деца/.Кошмарно е да се живее с тях.
Аз съм Дева  Mr. Green ,но не съм маниачка.  Laughing

За предаването-съвсем случайно го хванах.Тези двете питаха мацката,на която чистиха къщата:"От колко време не чистен прах в този бюфет?" .Отговор:"Една година"  Crazy

# 35
  • Мнения: 1 897
И аз съм дева. Поста ми е някъде по-напред в темата.

# 36
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Къщите не се правят умишлено мръсни, такива са си. А домакините хич не ги е срам, ще им оправят къщата без пари и без те да се напънат, каква по-голяма аванта от туй. Тях ги пращат някъде за ден, но им поставят някаква задача, един вид ще ви дадем добър урок, а в къщата е я някой приятел или роднина и работят доста хора. Просто за един ден е невъзможно да се почистят тези кочини дето ги дават.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
не е чисто, не смогвам въобще. Дребния е опасен все  е покатерен някъде. Прахосмукачка пускам всеки ден. Прах не бърша често. Под килимите само в почивните дни забърсвам. А за содата, ваната и мивката ги тръкам със сода и после с веро, предпочитам това пред препарат, все си мисля че не се изплаква хубаво.

# 38
  • Мнения: 606
Средно, към чисто.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 984
Не бих казала, че вкъщи е чисто. От работа не се прибирам по-рано от 19.30-20ч. вечерно време, не е кат да не ми се случва и да си нося за работа, така че последното, което ми идва на ум, е да чистя. С това се занимавам обикновено съботно-неделно.

# 40
  • Мнения: 172
А как се казва на български това предаване?И кога го дават?

# 41
  • Мнения: 1 428
Не пледирам ,че съм вманиачена чистница,но обичам да чистя и да ми е подредено, не обичам хаоса. В къщата ми всяко нещо си има мястото и много се дразня, когато някой реши да го измести и не мога да го открия. Чистя всеки ден с прахосмукачката и обирам праха, а в събота се постаравам повечко.Мия прозорци веднъж месечно, а понякога и по-често,защото сме в доста запрашен район.

# 42
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Старая се да е чисто и подредено, но с 2 деца е малко трудничко  Tired

# 43
  • София
  • Мнения: 2 227
Съжалявам, че потърсих въпросното предаване в youtube. Не мога да повярвам, че съществува такава гнусота (в най - "чистата" й форма). Чувството на гадене не може да ме напусне вече час и половина. Със сигурност тази вечер ще ми е трудно да вечерям Sick!

# 44
  • Мнения: 581
 През ден пускаме прахосмукачка и минаваме с парцал, а прах бърша ежедневно.От там нататък разчитам на мъжа ми и на майка ми да чистят по-големите и сложни неща, сама не мога.

# 45
  • София
  • Мнения: 6 921
У нас не е блестящо от чистота, щото не съм Дева  Wink Но пък живея с Дева.
 
Нормално чисто е, лееко разхвърляно, но аз обичам да има безпорядък. Ако всичко е идеално подредено и лъснато ми е странно и неестествено.

# 46
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
В предаването има интересни неща, тук го дават всеки ден. До преди няколко години си мислех, че няма начин да има на живо такива апартаменти. Докато със съквартирантката ми установихме, че съквартиранта си пере чорапите един път на две седмици и то с двудневно киснене в леген и после плакнене и през това време събира мръсните чорапи и бельо под възгланицата. Sick Можете да си представите за каква смрад ставаше дума, след като нямаше начин да влезе човек в неговата стая и да не му се насълзят очите. newsm61 Добре, че живееше при нас кратко време. Mr. GreenМърлячи винаги е имало и ще има Simple Smile

# 47
  • Мнения: 6 441
Мърлячи винаги е имало и ще има Simple Smile

Да,де,но защо се съгласяват да ги показват по телевизията? Laughing

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 22:29 от Грозното Пате

# 48
  • Мнения: 3 634
Мърлячи винаги е имало и ще има Simple Smile

Да,де,но защо се съгласяват да ги показвар по телевизията? Laughing

Душевен ексхибиционизъм!  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 6 441
Мърлячи винаги е имало и ще има Simple Smile

Да,де,но защо се съгласяват да ги показвар по телевизията? Laughing

Душевен ексхибиционизъм!  Mr. Green
Joy Joy

# 50
  • Мнения: 3 456
У нас е средна работа. Не чистя всеки ден. Нямам това време, нито пък желание. Определено не съм роб на реда и чистотата.

# 51
  • Мнения: 112
Бях маниак на тема чистота и ред преди детето да проходи и да започне да пипа навсякъде.
Сега вече го давам по-спокойно и не съм толкова педантична. Не винаги е подредено като по конец и идеално чисто у дома. И какво от това?
Ох...и при мене е така.А как обичам чистотата, но сега тя се оказва  мисия- невъзможна.Нито имам време, нито сили и нерви за да  чистя и подреждам всеки ден.Пък и то  няма смисъл, защото  живеем от 5 години насред един  безумен ремонт, който изглежда няма да се довърши  освен с помощта на чудо Sad.Цялата къща е един  огромен склад за боклуци и  строителни материали smile3511

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
У нас е средна работа. Не чистя всеки ден. Нямам това време, нито пък желание. Определено не съм роб на реда и чистотата.
и при нас е така. Особено сега като се затопли времето предпочитам да изляза с детето някъде или да направя нещо за себе си. Естествено не сме затънали в мизерия, но с удоволствие бих наела жена да ми помага и точно това ще направя като/ако/когато се преместим от апартамента ни в къща.

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
Средна хубост. В момента сме в период на пълзене по пода, така че ща не ща, чистя всеки ден с парцала и вода, а веднъж седмично прахосмукачка и препарат. Но иначе, когато няма прохождащо бебе вкъщи, а аз работя, се чисти точно два пъти седмично - един път основно, един път само пода и прах. И туй то. Неам нерви, нито време за повече.
За подреденото - последно съм виждала подредено преди 5 години. Причини - в подписа ми Mr. Green

# 54
  • Мнения: 2 803
Колкото и да чистя, все е мръсно. Но не се отказвам, продължавам да се старая да изглежда чисто и подредено. И двора -също.

# 55
  • Мнения: 4 292
У нас е чисто. Не понасям мръсотия и не мога да седя, когато около мен да цари хаос.

# 56
  • плевен
  • Мнения: 644
У нас е чисто. Не понасям мръсотия и не мога да седя, когато около мен да цари хаос.

 Peace Peace Peace

# 57
  • Мнения: 4 433
Всеки ден чистя и вечер дори,когато всички заспят...да не ми се пречка никой Mr. Green
Маниак съм.

# 58
  • Мнения: 940
Аз не чистя всеки ден,но тъй като сме само двама на 160 квадрата не се цапа много. Общо взето се старая. Обаче понякога се хващам, че дори като съм на работа си мисля как у нас еди кое си е мръсно и нямам търпение да се прибера и да го изчистя.

# 59
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Мърлячи винаги е имало и ще има Simple Smile

Да,де,но защо се съгласяват да ги показват по телевизията? Laughing

Друго си е като те видят по телевизията  Joy Даже и да си мърльо. Важното е, че всички са те видяли и една бригада народ ти са изчистили основно къщата. hahaha
Ако имаше такова шоу в България, мислите ли, че щеше да има наплив на участници?  И колко от вас биха издържали за каузата, за да ви видят всички по телевизията и да ви изчистят и подредят апартамента/къщата?

# 60
  • Мнения: 76
Определено моята къща не е от най-чистите - това е компромисът, който съм направила, за да мога да съчетая кариера и отглеждане на дете...
Не че е мръсно, но като е разхвърляно остава впечатление за мръсотия...
Но от видяното в това предаване, направо се ужасих... Според мен има нещо нагласено - не може да има цивилизовани хора, които да живеят в подобна мърсотия

# 61
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
По кой тв канал го дават и от колко? newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
С две деца, два котара и две хамстерки ... дори и да елиминирам функцията "мъж", честно казвам, че въобще не е чисто .... но вече се примирих  Confused

# 63
  • Мнения: 4 380
Аз съм влизала в апартаменти в България, в които без противогаз спокойно може да се задушиш. Знаете ли какво е от вратата да тичаш към прозореца да си поемеш кислород?
Влизала съм в апартамента на една известна в момента телевизионна водеща -невероятен бардак, не можах да повярвам на очите си. Shocked Беше и доста мизерен при това, тези там в Нова заплати дават ли им?

Аз изобщо не съм образец за чистница, познавам хора при които под лупа да търсиш, прахчица или мръсно няма никога да видиш, но все пак държа някакви рамки на приличие и здравословна хигиена.

# 64
  • Мнения: 6 441
xenia,само хвърляш бомби,за да ни гризе любопитство.
Знае се,че няма да кажеш коя е  Laughing А на мен толкова ми минаха през главата.

# 65
  • Мнения: 4 380
xenia,само хвърляш бомби,за да ни гризе любопитство.
Знае се,че няма да кажеш коя е  Laughing А на мен толкова ми минаха през главата.

Няма разбира се. Mr. Green Този форум го чете цяла България. Остава и медии да ми обявят война. Laughing

Беше отдавна, но тя вече беше популярна. Сега е още повече. Оправда се че планирала ремонт, може и да е пооправила. Но домът е огледало на човека. На неговия вкус и класа. Даже бедно жилище може да бъде подредено и поддържано с вкус и стил. И да е направила ремонт, от себе си едва ли е избягала.
Чудя се понякога как може вип-персони да си позволяват такива компрометиращи жилища. Ясно че не всеки се ражда с усет, но когато си известен на цяла страна, не може да си позволяваш подобен вид на дома. Като не можеш, има професионалисти за тази цел.

# 66
  • Мнения: 148
Ужасно е мръсна! Откакто разбрах, че ще се местим в нова къща, а тази ще я изравнят със земята, изгубих мерак да я лъскам и подреждам, в резултат на което всичко е натрупано, не се старая да намирам места на всяко нещо, да е супер чисто винаги и навсякъде и да ви кажа честно се чувствам супер - не робувам на къщата си, някак съм по-свободна, готино ми е. В новата сигурно ще нещо средно, защото със сигурност високите изисквания за чистота и ред сковават духа, уморяват психиката, физиката, всичко, аз не можех да седна да си почина преди в тоя дом, то все нещо мръсно или разхвърляно виждах, сега съм над тези неща и си живея много по-добре   Grinning

# 67
  • Мнения: 3 621
Аз обичам да ми е чисто и подредено, и се старая апартамента да е винаги в идеален вид.

# 68
  • Мнения: 4 380
Ужасно е мръсна! Откакто разбрах, че ще се местим в нова къща, а тази ще я изравнят със земята, изгубих мерак да я лъскам и подреждам, в резултат на което всичко е натрупано, не се старая да намирам места на всяко нещо, да е супер чисто винаги и навсякъде и да ви кажа честно се чувствам супер - не робувам на къщата си, някак съм по-свободна, готино ми е. В новата сигурно ще нещо средно, защото със сигурност високите изисквания за чистота и ред сковават духа, уморяват психиката, физиката, всичко, аз не можех да седна да си почина преди в тоя дом, то все нещо мръсно или разхвърляно виждах, сега съм над тези неща и си живея много по-добре   Grinning

Всъщност, уморява психиката и физиката именно мръсния и неподреден дом. Доказано е от психолози че просто изстисква енергията и зарежда с негативна такава. Според мен, въздейства много зле на манталитета и възприемането на живота от човека, на психическото му състояние и дух. Абе боклука в дома е равен на боклука в душата.

# 69
  • Мнения: 2 458

Абе боклука в дома е равен на боклука в душата.
А този в гаража, тавана и мазето брои ли се и той към душевния боклук?
И какви са тези генерални заключения?
Аз чистя когато ми се стори, че е мръсно - майка ми е невероятна чистница, та ми се е отщяло покрай нея, тя е просто маниак по чистотата, а според мене стремежа за безкраен, напълно изряден  ред и чистота нон- стоп, е вече фактор за наличието на психологически проблем newsm78

# 70
  • Мнения: 3 360
Ооо,обичам да ми е чисто.Не!Обожавам да ми е чисто!Много рядко ми се случва да оставя бъркотия,неприбрани вещи,дрехи,неизмити чинии...Може да съм капнала от умора,но това ,което съм решила да го свърша мира не ми дава,докато не  го направя.Naughty

# 71
  • Мнения: 4 380

Абе боклука в дома е равен на боклука в душата.
А този в гаража, тавана и мазето брои ли се и той към душевния боклук?
И какви са тези генерални заключения?
Аз чистя когато ми се стори, че е мръсно - майка ми е невероятна чистница, та ми се е отщяло покрай нея, тя е просто маниак по чистотата, а според мене стремежа за безкраен, напълно изряден  ред и чистота нон- стоп, е вече фактор за наличието на психологически проблем newsm78


Брои се. Трупане на вещи и боклуци е сериозен психологичен, а в някои случаи и психиатричен проблем.
Като си заговорихме за отклонения, хм...единственото за което се сещам с някаква мания за чистене е някаква бактериофобия. Аз такива не съм срещала, вероятно са редки птици. При почти всички останали психиатрични патологии се наблюдава силно занемаряване на хигиената.

Заключенията не са мои, а на специалисти.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Обичам реда и чистотата.Признавам си , че не успявам да излъскам така както ми се иска винаги. Понякога избирам да прекарам времето си със семейството ,отколкото в  чистене.

# 73
  • Мнения: 3 634
Да спориш с xenia е все едно да крещиш срещу вятъра.  Mr. Green Има нещо вярно в твърдението й, но нещата съвсем не са тъй прости. Това, което Albenafeld споделя е често срещано в семейства, на които им предстои голяма промяна. Също така занемарени (не мръсни) са домове на хора, които отдават предпочитания на духовния или социалния живот. 

Със сигурност можеш да си направиш верни предположения за характера на човек по това как организира (не почиства) дома си, но това не винаги е отражение на душевното му състояние.

# 74
  • Мнения: 245
Обичам да ми е чисто и подредено, казват чисто носи - сладко яде! Ако си мърляв в душата, си мърляв и в отношениятта си с вещите и с хората около тебе, такива са моите наблюдения. Спокойно ми е ,когато всичко блести и си намирам нещата, даже конците за шиене са ми подредени по цветове - не губя време да търся. Естествено не трябва да се робува, но когато видя нещо да не е на мястото си, откачам.
Дева съм, но едва ли има толкова значение. То си зависи от човека.

# 75
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ееееее, ма това което показват е направо истинска гнус.  Sick В Бг едва ли има ЧАК такива домове...

Понеже малко или много имаме данни за хорските домове (услуги по тях), мога да споделя един фрапантен случай. Влиза наш човек в частния дом, прави една, после втора крачка и на третата залепва... Маратонката направо остава залепена за пода....

# 76
  • Мнения: 1 632
В нас е вечната кочина!
Все търкам, лъскам, ама моите диваци се грижат да не остава следа от труда ми.
Аз перфектно чиста къща не съм виждала никога, а в къщите на най-големите чистници, съм виждала най-голямата мизерия.

Шани, има такива домове в БГ!
Когато обикаляхме да си търсим апартамент, видяхме 1 който беше отвратително мизерен Sick .
Не ми се беше случвало до момента да повръщам от миризма...

# 77
  • Мнения: 721
о, и аз съм влизала подобен дом в БГ. телевизора беше по космат от кучето, космите бяха полепнали и стърчаха по кинескопа.домакинята с гордост обясни че то(кучето) си криело кокали под килима да си има, като ми демонстрира загръщайки единият му край.в банята/тоалетната имаше накиснати дрехи които бяха хванали лига отгоре.честно не подозирах, че може да има толкова мизерна къща.а миризмата..........ужас

# 78
  • София
  • Мнения: 1 877
потрес...
може би да пусна отделна тем, ако не е удачно тук, но да попитам:
как се оттървавате то трохите и дребните боклучета? ако не се чистят ежедневно се натрупва работа много......
аз съм анагжирана пред седмицата, работя 5 дни, в неделя ми е ден за почивка и остава еднатасъбота...как и кога чистите вие?
аз не мога да запрятам ръкави след като се прибера у дома веднага...  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 2 803
Аз след вечеря веднага измитам под масата ако има паднали трохи. Затова килим под масата няма и лесно си поддържам. Също и пред входната врата, май на всяко влизане мета, че много пясък се носи.

# 80
  • Мнения: 148
Явно като за всяко нещо в живота важи правилото за златната среда. Ама все ми се струва, че да е занемарено в една къща по- не прилича на психологически проблем, отколкото да не можеш да седнеш да си починеш, ако всичко не блести от чистота  newsm78

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Според мен всичко трябва да е умерено .

# 82
  • Мнения: 4 292
Ама все ми се струва, че да е занемарено в една къща по- не прилича на психологически проблем, отколкото да не можеш да седнеш да си починеш, ако всичко не блести от чистота  newsm78
Ами така е, за лудницата сме някои. Не може то така, да  чисто и подредено - марш на психиатър!  Grinning

# 83
  • Мнения: 3 634
Ама все ми се струва, че да е занемарено в една къща по- не прилича на психологически проблем, отколкото да не можеш да седнеш да си починеш, ако всичко не блести от чистота  newsm78
Ами така е, за лудницата сме някои. Не може то така, да  чисто и подредено - марш на психиатър!  Grinning

Правите ли разлика между чисто и подредено?  Wink Според мен в една къща с деца е нормално да е разхвърляно, но под и баня трябва да са супер чисти.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди няколко години се бях вманиячила с това чистене и се побърквах, че все чистя и все ми се вижда мръсно. Та реших да го дам малко по спокойно. Сега чистя всеки ден пода, гледам да подредя, но след мен като мине" помагачката" ефекта е нулев. Спрях да се ядосвам. Не ми е мръсна къщата, но не е и от най чистите.

# 85
  • София
  • Мнения: 204
Винаги ми е чиста Simple SmileНе си представям как детето ще се въргаля по мрисния под,например.
Иначе не винаги е подредено Wink

# 86
  • Мнения: 4 292


Правите ли разлика между чисто и подредено?  Wink Според мен в една къща с деца е нормално да е разхвърляно, но под и баня трябва да са супер чисти.
Правя разлика, за това съм го написала с две отделни думи.   Peace

# 87
  • София
  • Мнения: 35
Уф не знам...все ми се струва,че не е толкова чиста колкото ми се иска да е. Laughing

# 88
  • София
  • Мнения: 958
потрес...
може би да пусна отделна тем, ако не е удачно тук, но да попитам:
как се оттървавате то трохите и дребните боклучета? ако не се чистят ежедневно се натрупва работа много......
аз съм анагжирана пред седмицата, работя 5 дни, в неделя ми е ден за почивка и остава еднатасъбота...как и кога чистите вие?
аз не мога да запрятам ръкави след като се прибера у дома веднага...  Rolling Eyes


Аз се справям с това:




Mного бързо - за 5 минути събирам трохи и прах из целия апартамент. После почиствам само горната част на филтъра - един цилиндър с мрежа - със салфетка над  тоалетната чиния - искат се две минути. За няма 10 минути съм обрала мръсотията по земята.

Само един път на седмица или дори две отварям цилиндърчето и измивам филтъра под силна струя. Изсъхва през нощта и го слагам отново. Кабелът се навива отзад и е много удобно. Не заема и място. Почти не усещам кога чистя пода вече, а преди това, беше голямо мъчение само с мопа, понеже се хаби много време и се замазва ако подът не е вече изчистен от трохи и прах.

# 89
  • Мнения: 1 740
newsm78 за мен си е чисто, но разхвърляно....
и при нас е така , особено откакто малкия почна да щъка все нещо гледа да хване и да го разхвърля из апартамента.

# 90
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Ами чисто и прибрано е. Не понасям мръсотии, боклучарници и кочини. Излишните вещи отиват директно на боклука и хич не се замислям. В сравнение с това, което изгледах на видеото, у нас е направо стерилно значи  Mr. Green
И аз се замислям, че може умишлено да е насвинено чак толкова, психически здрав човек не би живял в такава кочина.
То не е и кочина точно де, да не обиждаме прасетата ...

# 91
  • Мнения: 3 425
Средна хубост  е моята Peace ,но не свързвам това само с детето,а и с половинката,който е доста разсеян и разхвърлян....свикнах вече,а откак сме с дечко вече не се и стягам много  Mr. Green
 

# 92
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Гору-долу е чисто.
Всеки ден минавам с прахосмукачката и парцала, но основно чистя веднъж седмично.


Е тогава какво включва основното седмично  чистене?

# 93
  • Мнения: 2 128
Всеки ден бършех прах и до довечера пак имаше!!!Вече не се втелявам толкова, сори...
Прибрано и подредено е винаги!

# 94
  • София
  • Мнения: 2 896
Много се радвам, че успях да осъзная как никой няма да ми върне времето, загубено в робуване по дома. Правя минимума, който е необходим, като приоритет ми е първо да отделя време за ценните неща - детето, мен си, мъжа и чак накрая къщата /наистина на най-последно място/.

Гледам повечето много големи чистници (отличителна черта на българката е да се има за голяма чистница...остатък от недалечни еснафски времена) - имам една случка с една такава като вас, която уж все много чисти, един път се наложи да отида у тях по малка нужда... Sick леле, да не бях влизала - тоалетната чиния цялата опръскана да не казвам с какво. Много ми стана неприятно и се разочаровах някакси, после се опитах да забравя, защото въпросната си е всъщност супер готин човек и реших, че не трябва да позволявам такова нещо да ми повлияе на отношенията - но бях меко казано озадачена, защото тя все разправя как чисти. Въобще съм забелязала, че при много хора, колкото и да е чисто и подредено в цялата къща, тоалетните сякаш са пренебрегвани - в най-честият случай миришат на урина (въпреки наличието на ароматизатор на тоалетната чиния, често понапръскан с кафяво), нерядко имат черно дъно, а за съжаление и кафеви/черни пръски  Sick


И все пак от времето когато бях маниачка са ми останали доста странности, но няма да ги описвам, защото се опитвам да се оттърва и от тях.


...а, и да се похваля...майка ми преди няколко дни, в отчаян опит да намери една пола, която ми беша отстъпила за временно ползване, ми подреди разхвърляния гардероб....голям кеффф...след няколко месеца пак ще я викна  Laughing

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 16:10 от Гуш

# 95
  • Мнения: 4 916
Колкото и да се мъча, все има още за чистене  Crazy

# 96
  • Мнения: 2 458
Всеки ден бършех прах и до довечера пак имаше!!!Вече не се втелявам толкова, сори...
Вчера чистех основно - прах, прахосмукачка, ламинат, теракот в целия апартамент. Изтупах всички килими.
Елате да видите днес ooooh!
Почивни дни - ужас...Всичко лежи вкъщи #2gunfire

# 97
  • Мнения: 1 632
Гору-долу е чисто.
Всеки ден минавам с прахосмукачката и парцала, но основно чистя веднъж седмично.


Е тогава какво включва основното седмично  чистене?


Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Да ми е чисто ,да ми е чисто колко ли да ми е чисто?Всеки ден на работа до 5 часа,после децата от градина,после искат на разходка,после да ядат и мъжа също, а той се прибира от работа към 7,после къпане,някоя приказка с мъжа и то какво стана,че у нас е най-мръсно.Е здраве да е!

# 99
  • Мнения: 4 292
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.

# 100
  • Мнения: 2 458
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.
Вие пък newsm78
Номерът с прозорците се прави два пъти годишно - през пролетта и есента newsm78

# 101
  • Мнения: 4 916
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.
Вие пък newsm78
Номерът с прозорците се прави два пъти годишно - през пролетта и есента newsm78


Абе, зависи от запрашеността на улицата. Във Варна и нашите прозорци се мият 2-3 пъти в годината, обаче в София  #Crazy хем нес сме на някаква супернатоварена улица...

# 102
  • Мнения: 2 084
Днес е идеална. До утре. Обаче ми треперят ръцете и краката. По-добре ми беше вчера. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 998
Горе-долу е чисто Flutter
Може да преглътна да се поразхвърля тук-таме ,но минавам често с прахосмукачка и мия пода.
Доволна съм от себе си ,че направих пролетно почистване преди Великден с миене на прозорците и пране на пердета.

# 104
  • Мнения: 2 587
Прахосмуча и прах е всекидневие, а седмичното при мен е прозорци, врати, шкафове...
Аз пък прозорците ги мия веднъж в месеца. И по правило почти винаги след това вали.
Вие пък newsm78
Номерът с прозорците се прави два пъти годишно - през пролетта и есента newsm78


Номерът с прозорците и аз го правя два пъти годишно.Иначе по темата - достатъчно чисто е.Редовно бърша прах,под и т.н. и минавам с прахосмукачка.Не се вманиачавам.

# 105
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Според мен дори и за мръсната София, миенето на прозорци всяка седмица та дори и месец е прекалено.Или трябва да имам дом.помощница или да не ходя на работа  или да съм мома. Laughing Аз друг вариант не си представям,просто не е човешко.

# 106
  • Мнения: 3 641
Горе-долу чисто. Не се вманиачавам, един път седмично основно чистене. Не обичам да подреждам гардеробите, след 1 ден пак има неразбория Laughing

# 107
  • Мнения: 801
Природата ми е разсеяна и за кратко време мога да създам голям хаос. Чистя, когато му дойде времето или съм на кеф. Не изпадам в крайности.

# 108
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Всеки ден чистя... и все ми струва прашасало, иначе е подредено. Дори малкият помага в чистенето на прах, носи прахосмукачката...
След 30мин на черните мебели в хола отново е прашасало, стъклената маса е на пръсти...
Иначе е подредено, дрехите в гардеробите изгладени и подредени, хладилника чистя всяка седмица, само за банята викам жена - това ми е най-неприятното задължение - чистенето на банята.

# 109
  • Мнения: 5 710
Някои смятат, че е  чисто, други, че е мръсно.
За нас е О.К, парцалът не ми е от любимите оръдия на труда..

# 110
  • Мнения: 1 817
Не не е чисто,поне не толкова, колкото ми се иска. Сили не ми стигат обаче за 120 кв.
когато малкият си лапаше ръцете чистех всеки ден основно. Сега вече НЕ! И аз съм човек  Wink Сега веднъж на седмица чистим заедно с мъжът ми.
 Много държа на тоалета , незнам ,там много държа да ми е чисто. Иначе на прозорци не толкова, въпреки , че и те ме дразбят, но се правя , че не ги забелязвам. И гардеробите издържат подредени точно 2-3 дни. Rolling Eyes Стените вече са надраскани от малкия, но това се очакваше. Ще правим освежителен ремонт като поотрасне 'художникът' Laughing
Зарекла съм се да не се превръщам в изтерясала домакиня . Свиква се, почти съм успяла да се превъзпитам..И да ви кажа - така е по-добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт