Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 27
здравейте скъпи майки-моля ви помогнете ми с съвет как научихте децата си да различават разни предмети(напр.топка,количка,чашка и т.н) и как свикнаха да казват чао и здравей защото ние сме вече на годинка а още не го прави колкото и да му показвам постоянно,а има деца на неговата възраст който от 9-10 месец ги правят тези неща някой от тях дори вече знаят как да танцуват като им се каже-моля ви дайте съвет благодаря предварително Weary newsm53

# 1
  • Мнения: 636
Чакахме да пораснат и сами се научиха ...  Joy

 

# 2
  • Мнения: 233
Трудно  Laughing Laughing Laughing Колко до танцуването, май се роди научена. Явно и идва отвътре от много малка

# 3
  • Мнения: 11 003
Сама се научи. Всяко нещо с времето си, а и всяко дете е уникално и различно само по себе си.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Не сравнявай детето си с другите. Naughty Със сигурност има неща, които твоето прави по-добре от други деца. Не го насилвай, прекарвай с него колкото можеш повече време. Показвай му неща, говори с него, играйте. Това е по-важно за развитието му, отколкото научаването на номера.  Peace

# 5
  • Мнения: 250
Не сравнявай детето си с другите. Naughty Със сигурност има неща, които твоето прави по-добре от други деца. Не го насилвай, прекарвай с него колкото можеш повече време. Показвай му неща, говори с него, играйте. Това е по-важно за развитието му, отколкото научаването на номера.  Peace
Абсолютно съм съгласна  Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Със сигурност не съм ги учила целенасочено. Просто казвах: "Донеси това, дай ми онова, къде е еди кое си?" и така. Започнаха да повтарят след мен, после започнаха да питат "Ко е той?", аз обяснявам, те пак повтарят и запомнят. Дума по дума. Като чужд език.

# 7
  • Мнения: 27
благодаря за мнението а относно четирите публикации толкова са защото съм нова тък още и не бях сигурна дали ако ги напиша в една тема ще ме разберете правилно но ще го имам предвид от сега нататък-още веднъж благодаря много Hug

# 8
  • Мнения: 3 804
Както и преди са писали -всяко дете е различно-моите имат братовчед  20 дена помалък от едната-е моята-позваше когато я питаш нещо изобщо беше добре дресирана-той обаче -не.Водиха го по лекари -но и  казаха ,че нищо му няма  на детето-по късно проговори ,но си навакса.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Сама се научи. Всяко нещо с времето си, а и всяко дете е уникално и различно само по себе си.


И аз мисля,че всяко дете е индивидуално,както при нас-по-големите.Голямата на 1.9 год.вече изречения си правеше без проблеми,докато познавам деца,които все още не могат да говорят на 2 години.

# 10
  • Мнения: 4 433
Ами има деца както казваш го правят,но има които и по късно Wink
Ще почне де,спокойно.
Сега Алекс повтаря всяка моя дума,не млъква Mr. Green

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 399
Нали сме по цял ден двете, говорим непрекъснато. От първия ден й говорех като на възрастен, но с прости думички. Не сме имали бебешки език. Сега бърбори и тя непрекъснато. За довиждане, благодаря, моля, наздраве - показвам й с личен пример. Когато влизаме/излизаме от някъде поздравявам, подтиквам я и нея да го прави, но в момента си умира от срам.
Не се притеснявай! Някой деца могат да правят едно, други - друго на една и съща възраст, къде повече, къде - по-малко. Нормално! Всички сме различни.

# 12
  • Мнения: 2 015
Моя седна късно, преобърна се късно...Непрекъснато чувах изрази моето така, а твоето още не го прави така...Е, моето пък проговори рано, но разбрах, че децата не се сравняват Naughty.
Не сравнявай детето си с другите. Naughty Със сигурност има неща, които твоето прави по-добре от други деца. Не го насилвай, прекарвай с него колкото можеш повече време. Показвай му неща, говори с него, играйте. Това е по-важно за развитието му, отколкото научаването на номера.  Peace
Peace
Много точно написано Peace!

# 13
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ще се научи, то може и да може, но да не иска детето.Кога моята дъщеря започна да дава  чао/показва целувки - статистика не съм водила, но пък знам, че скоро няма да се научи да казва 'колко голяма ще стане', когато порасне, защото аз не я уча на неща, едва ли не "задължителни". И на прословутото ' боц' не съм я учила, пък го може. Та- твойто дете ще започне да показва разни неща, когато само си прецени. Не мисля, че има срок -от-до, както и задължителни за 'от-до-то' неща.

# 14
  • Мнения: 252
Сама се научи. Всяко нещо с времето си, а и всяко дете е уникално и различно само по себе си.


И при моя син така. Всяко детенце си има индивидуално развитие, няма нужда да се насилват нещата.

# 15
  • Мнения: 275
Ще се научи, то може и да може, но да не иска детето.Кога моята дъщеря започна да дава  чао/показва целувки - статистика не съм водила, но пък знам, че скоро няма да се научи да казва 'колко голяма ще стане', когато порасне, защото аз не я уча на неща, едва ли не "задължителни". И на прословутото ' боц' не съм я учила, пък го може. Та- твойто дете ще започне да показва разни неща, когато само си прецени. Не мисля, че има срок -от-до, както и задължителни за 'от-до-то' неща.

И аз мисля, че това "боц" е излишно, ама малкия много ме изкушава - все с навирен показалец ми стои. Laughing И как да не му направиш "боооц".... Към момента не се усеща още сам да прави така, само ми се хили насреща, ама с това моето боцкане сигурно ще започне. Laughing

Иначе съм напълно съгласна - всяко дете се развива различно и това, че не прави това или онова "в срок" нищо не значи. Като се занимаваш достатъчно с детенцето и го учиш ще започне рано или късно.

# 16
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Уча я с много повтаряне и показване. Понякога се чудя откъде нервачка като мен вади такова търпение.Гледам с гордост и радост новите и постижения/ маха с ръчичка за здравей и чао, знае голяма част от предметите в къщи къде се и ги сочи, кара се с пръстче на кучето като и кажа/ и се нервирам че не ще едно "ма-ма" да и излезе от немлъкващата уста.

# 17
  • Мнения: 1 305
Всяко дете си е индивидуално, не съм насилвала дъщеря ми за нищо. И досега не иска да каже здрасти или чао всеки път, но и не я насилвам, а има дни когато от количката маха на всеки по улицата.

# 18
  • Мнения: 2 677
Не съм го учила специално.
Научи се постепенно, с течение на времето.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм го учила на такива неща. Учих го да разпознава животни от картинки, но на неща като чао, танцуване, топки... ами, не знам, сами се учат.

# 20
  • Мнения: 2 908
Каква годинка,какви пет лева? Дъщеря ми започна да казва чао чак към година и 9-10 месеца.Здравей още не казва,както и като говори нищо не и се разбира. Сама се научи да разпознава предмети-може би към или след годинка и половина...Май си от амбициозните майки  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 44 041
ами.....
винаги съм наричала нещата с имената им - ето ти чашата с водата, вземи топката, хайде да ритаме топката, виж една червена топка и т.н....повтаряне и запознаване с всеки предмет, по много, много пъти на ден...ест първо се научават да ги познават, по-късно да ги назовават Wink
Също гледахме заедно бейби айнщайн и коментирахме всичко, което видим на екрана - т.е. не му го пусках и аз да правя друго, а седях и н всяка картина му превеждат какво казват или аз коментирах нещо....
Също показвах книжки с картинки и показваш и назовавате всяко нещо от картинката - ама като е куче не казваш - виж шаро или ето едно бау-бау...а го наричаш че е куче.....

И така...лека по лека....

Здрасти и чао доста по-късно дойдоха...здравей всъщност още не казва, чао само на избрани хора...ама това щото го е срам от непознати Wink но пак при всяка среща с някой, на детето трябва да се казва здравей и чао...с всеки познат или влизащ в къщи......дори и тати и мама......може да казвате чао на кучетата и котките, чао  и здравей къщичке като влизате и излизате от дома и т.н.....
И постепенно ще стане....
Имай предвид, че много деца проговарят и по-късно от година, особено когато са навън, сред по-непознати, пред тях.....

И последно, но най-важното - не сравнявай децата си с чуждите!!!!! Те са отделни личности, с отделен ритъм на развитие - за всичко и винаги.....

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Разбира се, че всяко дете е индивидуално, но е хубаво децата все пак да се стимулират....а това става чрез игра.
Научаването на определени понятия не ми е било някакъв фикс, то просто се случи с времето.
Но почти през цялото време детето е било с мен, наблюдавало ме е какво правя и как го правя.
Когато и правя млякото или давам сокче, обяснявам как ще го сложим в чашката...Понякога съм и създавала трудности...като това сама да си вземе чашката от масата например..
С топка пък реовно си играехме....аз я хвърлям и я моля да ми донесе топката...А танците...просто ги осъществяваме заедно.Тя гледа мен...след това започна да ме имитира...а сега си танцува както на нея и е удобно.
Наред с всичко това бях и купила от тази поредица книжките , които са страхотен помощник.
 Почти всеки ден гледахме  заедно Бебе Айнщайн , което също е страшно увлекателно за децата.

А  "Здравей" и "Чао", започна да казва след година и половина. Peace
Нека чуждите деца не бъдат критерии за развитието на твоето дете...следвай неговият ритъм...Аз съм убедена, че то може неща пък, които другите деца немогат.... Flutter

# 23
  • Мнения: 1 380

Наред с всичко това бях и купила от тази поредица книжките , които са страхотен помощник.
 
И аз имам цялата поредица на книгата "Първи стъпки".Тези са ни любимите.

# 24
  • Мнения: 226
Сами се научиха - всяко нещо с времето си.

# 25
  • Мнения: 9 973
ще се научи,не насилвай нещата

# 26
  • Мнения: 188
С говорене и обяснения! При всяко детенце е индивидуално Simple Smile!

# 27
  • Мнения: 2 447
сам се научи.Колкото и да показвах,той само ми се хилеше насреща,в един момент сам започна да прави нещата.

# 28
  • Мнения: 1 546
И аз смятам, че с насилване нищо няма да се получи. Показвай картинките, назовавай предметите, махай за ЧАО, но прави всичко с много внимание и усмивки. Wink

Общи условия

Активация на акаунт