СИНЪТ МИ Е МНОГО НИСЪК

  • 6 273
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Синът ми е на 5 год. и 6мес.Като беше на 2 години установиха че е с таласемия минима-или както и казват -минор.Като цяло от 2 години насам,да го пази Бог,вече  не е болнав.Но все изостава в ръста спрямо връсниците си-той е 109см.-а на фона на още 20 деца най ниското е 114см.Като цяло е по инфатилен.страхлив и моторните му способности -катерене,бягане итн. са доста несигурни за тази възраст.
Проблемът е че до сега винаги докторите ми казват едно и също-детето е нормално,ще порасне,таласемията не е проблем и тн.Но първите проблеми почнаха-доста ясно се набива на фона на повечето деца ,само едно драстично по ниско-а и той взе да се комплексирва-всички му се подиграват че е нисък-наричат го бебе,малкия  тн.
Затова вече сериозно мисля че не си въобразявам че проблем някакъв има, но не знам към какъв специалист да се обърна.
 Боли ме като го гледам такъв мъничък и като плаче че го обиждат Cry

# 1
  • Мнения: 320
Използвайте продуктите на Аква сорс- Коластра, зелени водорасли, мастни киселини и др.Мисля, че детето не е  чак толкова ниско.Прочетете във  подфорум хомеопатия за тези хранителни добавки.След като  почнах да  давам на моето дете коластра , имам чувството , че то почна да расте с дни!Същото споделят и други майки!Потърсете и хомеопат!Те дават добри съвети  и насоки как сами да се справяте с много здравословни проблеми!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хормонални изследвания правили ли сте?

# 3
  • Мнения: 2 024
Чувала съм за приемане на "пчелно млечице", но не знам как. Уж спомагало за растежа на височина.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
а наистина има ли зависимост м/у таласемията и висо4ината? защото ,където живея тази анемия е доста разпространена и не съм се замисляла за връзката! направете хормонални, но имаше едно замерване преди за спортисти за възможностите доколко ще  порасне детето , като потенциал!а за протокола, детето ти е на годините на  най-малката ми щерка, в4ера бяхме на анкетиране и писане на досието за у4илище(тук тръгват рано 1 кл) и едно моми4енце преди нас беше 109 см/18 кг! съвесем добре си беше за възрастта! и едно утешение,ако може да се каже, по-голямото ми дете вървеше дребосъ4е до пубертета за една година порастна около 20 см!генетиката как е, има ли данни за притеснение, 4е ще се метне на някой нисък?

# 5
  • Мнения: 118
Не мисля, че има връзка между таласамията и ръста на детето ти. Дъщеря ми е на 2 годинки, също с таласемия минор, 89 сантиметра е, което по таблиците си е точно за възрастта, но на мен все ми се вижда по-дребничка, но и давамата с мъжа ми не сме високи. Иначе е изключително активна, направо си е малко "зверче"Simple Smile Може би са излишни притесненията ти.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 258
Гледам две различни таблици за ръст тегло при момчета За 5 годишните по едната средния ръст го дават 111см а по другата 108см

# 7
  • Мнения: 417
Моят мъж е такава таласемия. Висок е два метра. И аз не мисля, че има връзка. Понякога израстването на децата става изведнъж и зависи по-скоро от хормоните. Развитието на моториката също е строго индивидуално.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пуснете едни хормонални изследвания.

# 9
  • Мнения: 653
виж тази таблица http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_hfa_boys_p_2_5.pdf
съвсем нормален му е ръста
вие с мъжа ти високи ли сте?

ето и графика за мом4ета до 18 години http://www.dottorbedendo.it/crescita_curve_altezzamaschi218.htm

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 11:56 от gioia.

# 10
  • Мнения: 2 110
виж тази таблица http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_hfa_boys_p_2_5.pdf
съвсем нормален му е ръста
вие с мъжа ти високи ли сте?

ето и графика за мом4ета до 18 години http://www.dottorbedendo.it/crescita_curve_altezzamaschi218.htm

Супер си ! И аз благодаря !

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
И моят син е на 5г2мес. Висок е 108 см. Няма заболявания, за мен е в норма. Аз съм 163, мъж ми 173, така че не очаквам да стане 2,20.

# 12
  • Мнения: 110
 Прочетох мненията и благодаря за съветите.Ще пробвам с хомеопатия-поне нищо не губя.
А и хормонални изследвания ще поискам от личния.
И аз всички таблици ровя- и ако това е успокоение-да в повечето от тях е -но се в минимума.
А и да ви кажа 109см го измериха в градината.Нали изнасят такива списъци...А днес го премерих с точност-107 см. е. Confused 

# 13
  • Мнения: 1 464
Е стига де ,не е чак толкова нисък,според мен си е нормален.Пусни изследванията за твое успокоение но според мен напразно се тревожиш PeaceИ брат ми порасна в пубертета с около 20см,беше нисичък и пухкав а сега е висок и слаб.Аз пък бях най -висока в първи клас,сега съм 166 см само. Така че ,нищо не се знае,ще порасне детето Grinning

# 14
  • Мнения: 110
 Аз съм 1.60 а бащата е едър и висок.Аз това го наблюдавам от отдавна.Още от бебе -все беше в долната граница на всички показатели-ръст,тегло.Чак на 8 мес. седеше седнал без да пада.На година 3 мес. проходи.На година тежеше към 9кг.Днес дребчо е цели 15.300!!Злоядството няма да го слагам -то е масов проблем.

Общи условия

Активация на акаунт