Не може да яде от лъжица

  • 1 228
  • 37
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Днес пробвахме все пак с прословутата безмлечна оризова каша, разбъркана с кърма и - пълен провал!  Rolling Eyes Кашата срещна страхотно одобрение от страна на Емата, която й се нахвърли с голям интерес, но беше много разочарована, защото не ставаше за сучене!  Crazy Laughing Тя просто не знае какво да прави с тази лъжица, нахвърля се да я смуче и кашата си изтича навън, не знам дали изобщо успя да й влезе нещо в коремчето. И при вас ли беше така първия път? Забравила съм вече как беше с баткото, но като че ли имам смътен спомен, че се справяше по-добре...  Rolling Eyes 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Същото беше - трябваше ни доста време,докато схванем,че от лъжицата не се суче - май около месец отиде,докато почне да отваря уста като пате Grinning
И аз имам спомен,че с баткото по-бързо стана - ама тогава той беше още много мъничък,така че не влага нищо от себе си - така лесно се набутва лъжицата вътре,а после той с езиче избутва натъпканото обратно Rolling Eyes
Вторите нали по-големи ги захранваме,при тях става съзнателно учене какво да правят Grinning

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мдааа, верно, че тогава всъщност той беше много мъничък и лесен за управление!  Laughing Значи месец, казваш...  Thinking Значи реално, така като го гледам, тогава ще се захраним, дотогава само ще перем лигавници!  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 8 459
Моята беба понякога яде нормално,понякога суче лъжичката/все още/нормално е-при всяка лъжичка е различно,не винаги успява и не винаги знае,какво се иска от нея.
Споко,ще се научи,Емата!

# 4
  • Мнения: 980
При нас сука лъжицата само първия път - после отваря уста и почва да мляска, но всичко се разтича, разбира се, отвън.

# 5
  • Мнения: 1 704
Ех Зъхи твойте мъки нямат край  Mr. Green

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ех Зъхи твойте мъки нямат край  Mr. Green

Нали?  Laughing

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нищо,тъкмо с третото всичко ще ти е песен  smile3532 - сега бързо ли да бягам smile3533

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Ако искате вярвайте, но от около 2 седмици захранвам Дара и то, защото като си играехме и започваше да си отваря устата и да прави движения като при дъвчене. Първо си помислих, че е просто игра, но като и дадох за първи път пюренце (картофено) и тя веднага отвори уста като гардже и нищо не излезе на вън. И до сега си продължава така. Днес обаче ми отказа грахта и се опиташе да повърне  hahaha Утре сме пак на картоф и морков.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 181
Абе мами, чо не казвате , че захранвате? Аз ви чакам да почнете, а вие тайно давате на сладурите Grinning Моичкия си остана и без манджа и без гадже Heart Eyes

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи, може да не си видяла тази тема. Поразгледай я - там има съвети на логопеди как да се храни с лъжичка. Има неща които биха ти свършила работа, а също и на всички захранващи мами. Успех!

  Консултация за проблеми с гълтане и хранене. Задавяне. Биберони и Залъгалки

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Нищо,тъкмо с третото всичко ще ти е песен  smile3532

Да бе - представяш ли си!  Rolling Eyes Аз да ги избутам малко тия двамата да станат човеци, пък да видиш тогава - трето ли...  Twisted Evil Живот ти казвам!  Laughing

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, може да не си видяла тази тема. Поразгледай я - там има съвети на логопеди как да се храни с лъжичка. Има неща които биха ти свършила работа, а също и на всички захранващи мами. Успех!

  Консултация за проблеми с гълтане и хранене. Задавяне. Биберони и Залъгалки

Мерси, yosi!  Grinning Чела съм я, но пак ще я прегледам!

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 094
аз пък от хищника не мога да се оплача, познават се с лъжицата, поради това, че тук се дават хапчета Zymafluor всеки ден до 2-рата година и освен с лъжица няма как да му ги набутам.

# 14
  • Мнения: 4 629
На бебетата им трябват средно около 2 седмици, докато свикнаткак да процедират  с лъжицата Wink

Общи условия

Активация на акаунт