Къде е добре да спи бебето ?

  • 2 503
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 809
Добре де ,ама нали имало излъчване от ТВ и компютър и не трябвало да са в стаята , където е бебето?  Rolling Eyes
Ние затова с мъж ми ги изнесохме тия вещи от там, понеже бебка спи в една стая с нас.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 975
И двамата спяха при нас докато станаха на по 1 годинка  Wink
Даже и в леглото ни се бяха пренесли  Wink

Когато бебетата са малки се нуждаят от много телесен контакт *това е доста важно!
А и аз не разчитам много на камерната система (не знам как им викаме по български - ама става въпрос за такава камера която се слага във стаята на бебето, а телевизора на който ги гледаш се слага в спалнята на родителите) ... Та - не им разчитам много  Wink

Сега си имат собствена стая, ама са вече доста големи / на 2 и 3 годинки  Wink

# 17
  • Мнения: 4 242
И аз мисля че е по добре да е при вас бебо, по спокойно ще ти е поне в началото. И още нещо- в един стар брой на "9 месеца" четох че е добре дори през деня новороденото дете да е покрай родителите си, иначе се изнервяло и страхувало от тишината. И което е най куриозното- когато си с бебо в една стая, като се движиш раздвижваш въздуха в стаята и така до детето достигало повече кислород, което подобрявало съня му Rolling Eyes

Хубаво е че някой мами имат възможност да си приготвят детска стая, винаги съм искала да боядисам и обзаведа една приказна стая за бебо, но за жалост сме на тясно:(

# 18
  • Мнения: 242
При нас ситуацията е следната: с Радина сме в една стая но всеки си знае мястото т.е. леглото. Не сме мислили още по въпроса за отделянето. На мен като бебе ми беше по-добре да ми е на близо и дая виждам макар че не сме се хранили през ноща, нито пък се е събуждала, но така аз бях по-спокойна. Така че ако искаш първият месец го наблюдавай и ако прецениш че е спокойно бебе - отдели го.

# 19
  • Мнения: 1 512
Ние спим в стаята на Кристина, но смятаме към 6-я/ 7-я месец да се изнесем и да спим в хола.Наш'та кутийка е гарсониера, ама подобрена и си е направо двустаен Simple Smile , така че няма да имаме проблем да спим отделно.Криси си спи спокойно, вече й свикнах на звуците,които издава от време на време-покашля се,сумти или примлясква. Simple Smile Затова мисля,че няма да е шокиращо за нея, че ще спи отделно от нас.
Само първите два месеца я взимах в нашето легло, защото я кърмех към 2-3 и после към 5-6 часа.

# 20
  • Мнения: 8 769
Ако имате възможност - направете стая на бебето, но моето лично мнение е, поне през първите 6м (дори 1г) да спи при вас...случват се най-различни неща....а ако е много ревливо бебето? Всичко е строго индивидуално, но така или иначе е по-добре в началото бебето да е до мама и татко (е, не в леглото им).
 Наше приятелско семейство имат дете 6 м по-малко от нашата дъщеря. Имат определени виждания по въпроса за възпитанието на детето, и от първия ден го отделиха в друга стая. Ще ви кажа само, че майката, по мое мнение, е жив мазохист-по цели нощи правеше тегели от едната стая до другата, за да дундурка бебето, да го успокоява, да го храни....  #Shocked Честно казано, не ги разбирам тия, но на себе си го правят.... #Onfire   През деня мамата приличаше на зомби...:turn-l: защо ли? Shocked

# 21
  • Мнения: 522
Наси е на 5 месеца и все още спи при нас, за мое удобство. Решили сме да го отделим в друга стая след годинката.

# 22
  • Мнения: 89
След като се преместихме в ново жилище, 6-год. ми син вече си имаше собствена стая. Много бързо свикна да спи сам. Сега и аз се чудя къде да е в началото  идващото бебче. Остават ни 3 месеца за действие.
Желая ви прохладни дни!

Общи условия

Активация на акаунт