Кой къде е изкарал през почивните дни.

  • 7 695
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Ние ходихме до Априлци  Hug
Красиво, зелено, чисто.... приказно!
А днес да се ненарадва човек в София - едно спокойствие цари... голям кеф  Joy

# 16
  • Мнения: 1 404
Ние сме в момента на Св.Константин и Елена-учим румънски Mr. GreenГранда е под всякаква критика-храната е еднообразна,чака се по много в ресторанта,по баровете има някакви разредени степове-няма чай,мляко...не бих го препоръчала,но за такива като нас,които едва едва пропътуват 300км става Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 377
Ние ходихме на 02.05. в Копривщица за възстановката на априлското въстание. Малко ме е яд, защото закъсняхме и отидохме към 11:20ч. и хората се бяха насъбрали вече и аз като нисък елемент, почти нищо не видях, за разлика от мъж ми, който от височината на свойте 1.90м. ми преразказваше, ама не е същото Simple Smile После хапнахме в една кръчма по средата на пазара и отпрашихме към Пловдив на гости на наши приятели.

На 04.05. пък ходихме до Брацигово, пак при наши приятели, които бяха за два дни там (мацката пише тук в подфорума и предполагам, ще сподели отзиви за хотела, в който бяха отседнали). Само мога да кажа, че природата е невероятна там.

Днес ходихме до пещерата "Съева дупка" - бая почакахме докато влезем, но си заслужаваше. После се разходихме и до Рибарица, че е в района, валя ни яко дъжд и сега сме се кротнали вкъщи Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 20:14 от Jilda

# 18
  • София
  • Мнения: 2 850
Ние сме на Смолянските бани в хотел Бяло море, чисто новичък е, засега сме много доволни, спа център има. Ако някой се интересува, ще дам подробности.

# 19
  • русе
  • Мнения: 140
Тази вечер се завърнахме от мини-екскурзията ни. Въпреки прогнозите, улучихме идеално време!  Страхотно впечатление ни направи Хотнишкият водопад - невероятно красиво кътче! Качихме се и по екопътеката. После разгледахме Етъра -  хубаво, но пренаселено- сигурно имаше хиляди хора! Днес посетихме Килифаревския манастир- тихо, спокойно, зелено, птичките пеят... Накрая се минахме и през Велико Търново.

# 20
  • софия
  • Мнения: 757
Ние се върнахме от Константин и Елена, времето беше добро, без валежи.
Черноморието все още спокойно, без много туристи.
Искам още една такава почивка... Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 697
Аз ги изкарах у нас, с лаптопа, с любимия, с книгите и с пъзелите Mr. Green

# 22
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Първото Пътешествие на Тити

Ден 1
Рупите- имаше щъркели и езера, от които излиза пара! Установихме, че всичко, което е с високи хълмове в кръг наоколо е дъно на вулкан! (Следващите 2 дни бяха отбелязани много такива места.)
Настаняване в Мелник
Сандански - за първи път се случи да чакаме за количка на площада. Откри пиратките (продаваха ги навсякъде в града и всички между 4 и 10 ги използваха)

Ден 2
Ранно ставане и потегляне за Кавала
Първи уроци за разликите между държавите и езиците (неразбрани докрай) , научи се да разпознава гр.знаме
Запознаване с Кавала и градския живот – разбра ползата от английския, научи 2 думи на гръцки и преследваше с тях всеки преминаващ покрай нас: „Здрасти”, „Здрасти”, „Здрасти” и „Мерси”, „Мерси”, „Мерси”
Не се возихме само на кораб, беше много разочарована, така и не разбра какво е „морска болест”
Гледахме рибарите, един улови рибка , тя му каза „Браво! Хвана голяма риба” и той й благодари, защото всъщност беше българин. Беше изключително впечатлена, че я е разбрал ; после не спря да повтаря : „Силен рибар, смел рибар!! Хвана голяма риба! И ме разбра, когато го похвалих!”
Имаше много, много кораби! Отново крайно впечатляващо!

Ден 3
Мелник – посещение в Кордопуловата къща. След като си купихме билет за вход: „Сега тука кой филм ще гледаме?” и след като й обясних защо се купува всъщност билета  (заболя ме сърцето) : „А аз мога ли да дойда?” (за децата просто не се купува билет). Запомнящи се бяха избите!
Роженския манастир- прелест! И големи поляни за тичане и за букети!
Късно следобяд прибиране в София.


Изводи и коментари:
„Мамо, ти се опитваше да говориш гръцки?!”

„Пловдив е близо” (предишната констатация беше: „Не съм ходила до Франция, нито до Гърция. Само до Пловдив, но той е мнооого далече!”)

„Ще разкажа на всички, че съм ходила до Гърция- и на тaти, на  баба, и на дядо, и на леля, и на чичо, и на Софи (кучето ни)”

„Ходя по улицата , говоря и всички ме разбират”.
„Ами, Тити, те са българи”.
„Не, не , нали сме в Гърция. Гърци са"


"Айде [да си тръгваме], а утре ще отидем до Англия, нали?!"

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 22:53 от InaDot

# 23
  • Мнения: 265
Eто ме и мен.Завърнахме се от Корфу.Беше невероятно....Все още съм мислено там.Бяхме голяма компания със собствен транспорт.

# 24
  • Мнения: 485
Ние се завърнахме от Будапеща. Супер изкарахме. Бяхме с децата и ходихме до зоопарка, "Видам парк", Тропикариума и Сентендре.

# 25
  • София
  • Мнения: 377
Ние се завърнахме от Будапеща. Супер изкарахме. Бяхме с децата и ходихме до зоопарка, "Видам парк", Тропикариума и Сентендре.

Еее супер Simple Smile на нас това ни бяха първоначалните планове, но тъй като трябваше да направим малък ремонт на детската, си останахме тук.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние се завърнахме от Будапеща. Супер изкарахме. Бяхме с децата и ходихме до зоопарка, "Видам парк", Тропикариума и Сентендре.

Разкажи малко повече, с какво пътувахте, в кой хотел, доволни ли сте Заинтригуваме с този зоопарк децата много се радват на тези неща. Мъж ми е бил в Прага и каза, че зоото е невероятно и мислим края на лятото началото на есента да отидем до там.
Но и до Будапеща може да отидем  Peace

# 27
  • Мнения: 485
Разказвам - Пътувахме с кола, през Сърбия -9 часа с две спирания. Пътят е хубав, след Ниш е магистрала. Не е натоварен. Сърбите са намалили таксите за магистралата /миналата година в едната посока беше 25 евро, сега е 15 евро/. Спахме в този хотел - http://www.booking.com/hotel/hu/innsidedelibab.bg.html?aid=32317 … f0f216344c1c40d32. Не е върхът на лукса, но беше чисто и е на страхотно място - 30 метра от Площада на героите. Пешеходно е разстоянието до Зоопарка, "Видам парк", "Вайда Хуняд".
Първият ден програмата включваше - Зоопарк - Зоопаркът е красив, с много зеленина. Има интересни животни. Ние взехме една количка под наем, с която децата се возиха. Храниха слоновете с ябълки, галеха козички. Въобще голяма забава. Следобяда се возихме на корабче по Дунав. Около 40 минути - слязохме на остров "Маргид" и се разходихме. Вторият ден бяхме в "Тропикариума" - намира се в покрайнините на Будапеща, в МОЛ "Кампона" - http://www.tropicarium.hu/index.php?lang=en . И там е много интересно за деца - имаше алигатори, риби /пирани, щуки, тропически, каквито се сетиш/, змии, паяци, акули, змиорки. Вечерта се разходихме до едно градче на около 15 км от Будапеща - Сентендре. Красиво и спокойно място. Имах чувство, че там времето беше спряло. На центъра, в едно заведение сигурно се беше събрал половината град и се забавляваха пееха песни, пийваха винце - пълна идилия. На следващия ден - "Видам парк" - обиколихме всички видове люлки, въртележки, влакчета и т.н. забавления. За големите има атракции, които доста вдигат адреналина, поне моят беше на мах. Следобяд бяхме на гости у приятели унгарци,децата поиграха на воля и така. Ето тук качих малко снимки, че нащраках около 200 - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313029&pid=12027963 /оттук до предпоследната/.     

# 28
днес се разходихме до Черепишкия манастир и Седемте престола. невероятна природа и красота. който не е бил препоръчвам с две ръце.  Peace
не напразно Черепишкия манастир е Щвейцарията на България.Толкова красота няма на друго място. Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 1 819
И ние се върнахме от Несебър. Времето беше супер. Ето и за другите интересни точки по ред:
Хотелът: Феста Панорама. В офертата имаше опция за стая "море" и стая "парк". Къде е тоя "парк" се не знае, защото хотела е на пътя, който сега е магистрала, понеже пътя за Сл. Бряг минава оттам (главния такъв е в ремонт). Аз съобразително си платих 8те лева разлика за да съм към морето. И те естествно се опитаха да изхитреят. Бяха ни настанили в стая на втория етаж, над паркинга, до пътя  (ако си бях останала в София щеше да ми е по-тихо). Морето се виждаше ако излезеш на балкона, изправиш се на пръсти и се наведеш силно надясно. Последва скандал и преместване в прекрасна стая с изглед към морето на четвъртия етаж, тишина и спокойствие. Детския басейн беше приятен, но в никакъв случай топъл, а големия - бззззз, студ!
Храна: Храната беше ок. Бяхме изненадани, че на вечеря се плащат напитките. Но може би навсякъде е така. Просто ние за първи път бяхме на хотел с вечеря. Хапнахме и в стария Несебър. За две порции цаца, една супа, една салата, вода, сок и бира платихме 25 лева. Беше в една кръчма на кея, 1 звезда. В Слънчев бряг намеирхме страхотен ресторант "Джани". Уникално обслужване, изключително вкусна храна, много приятна атмосфера. Обядвахме 2 супи, мусака, пиле с ориз, тиквички, бира, сок, вода, току що изпечени хлебчета - 22 лв.

Това е основното. Иначе всичко друго беше супер.

Общи условия

Активация на акаунт