Как се отнасят родителите с жилището, което са ви дали?

  • 5 468
  • 74
  •   1
Отговори
Преди години моите ни дадоха да живеем в едното тяхно жилище. Повечето неща са направени от тях. Използвам дори техни мебели, подаръци от тях също. Но...понякога не ми харесват някои неща. Никога не съм претендирала за преписване, въпреки ремонта ,който направихме. Благодарна съм ,че на този етап има къде да живее моето семейство. Но , както казах не ми харесват следните неща, които в никакъв случай не мога да им кажа: 1. Идват си когато си искат-дори и да ни няма. Не съм сменила бравата и си имат ключ.2. Никога не звънят-направо влизат като сме си в къщи.3. Майка ми дори си позволява да идва да яде когато ни няма и когато сме у дома. Нямам нищо против това- итя ми носи я бухти, я нещо ,което е направила. Но някак си ми е кофти в наше отсъствие. единия път се прибираме всички с един приятел на мъжът ми , а тя в кухнята -хапва. И други такива дребни на вид неща.

# 1
  • София
  • Мнения: 23 072
Хммм, щом го прави - значи майка ти не намира нищо нередно в това. Аз лично не бих си го представила с моята майка, която е тактичен и деликатен човек, и не би нарушила чуждото лично пространство. След като апартаментът ви е предоставен за ползване, според мен това означава, че поне в този период от време, в който живеете в него, би трябвало да ви приемат като домакини. А не да влизат и излизат без покана и позволение. Не знам доколко сте близки с майка ти и откровени една с друга, но аз на твое място директно бих си казала, че не ми е приятно да си идва и отива, когато й се прииска  Peace  А на хладилника лепни една бележка "не отваряй без позволение"  Wink

# 2
  • Мнения: 589
  А на хладилника лепни една бележка "не отваряй без позволение"  Wink
Хладилникът е най-малкия проблем в случая...Как така влизат, без да звънят?! Значи, ако ви хрумне с мъжо малко джиджи-биджи в "необичайно " време, има опасност да ви хванат на калъп? Ще трябва много да внимавате винаги да има ключ отвътре, когато сте си вкъщи...

# 3
  • Мнения: 212
Смени бравата!
То разбирам,че те са ви осигурили жилището и така нататък,ама прекалена свобода си позволяват.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 157
И аз съм на същия хал, особено сега, когато имаме дете, майка ми идва почти всеки ден, за да ми помага. Аз съм й много благодарна за това, обаче мъжът ми от ден на ден все повече я намразва. До голяма степен и тя сама си е виновна, тъй-като също като твоята не е от най-тактичните. Любимият й номер е да ми мъкне разни нейни стари сервизи, чаши, всякакви неща, които са й подарявали и тя не използва, уж защото сме младо семейство и разбираш ли все ще ни влязат в употреба. За всяко донесено нещо викам - в буквалния смисъл - че не желая да ми носи старите си боклуци и че не ми харесват, а дори и да ми харесват не желая натрапени неща. Обаче на нея и минава от едното ухо в дугото, сърди се малко... и след няколко дни пак носи нещо.
Много е лошо да си толкова близък с нахални хора. Убедила съм се, че каквото и да й кажа или  направя няма да я променя, тя просто си е такава, и според мен единственият начин е да си охладим отношенията. Като гледам мъжът ми как все повече й се нерви си мисля че доста скоро ще се случи - просто е неизбежно. Пожелавам ти ти поне да намериш някакво друго решение. Успех!

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Смени бравата Peace

Rossan, очевидно имаш нужда от помощ. Мъжът ти трябва също да й е благодарен, ако не иска да я вижда- да си влезе той в ролята на родител.

# 6
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз нямам проблем с майка ми,много се съобразява с нас.Също има ключ,но никога не си позволява да идва дори когато ни няма у дома,ако има нещо да остави предварително звъни по телефона и пита,ще е удобно ли да намине и ако не сме у дома само да остави нещата в коридора. PeaceТака че не мога да си представя как бих реагирала в твоята ситуация,но със сигурност щях да взема някакви мерки,или пък най-малкото бих споделила с родителите си че сме много благодарни за предоставеното жилище,но някак си да се идва по всяко време без предупреждение ,че и да се разполагат дори ако щеш с храната не ми се струва твърде прилично.

Това смятам,че е доста грубо със сигурност,не прави такава грешка,според мен по добрия вариант е открит разговор с родителите ти.Успех!    bouquet

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Грубото е да влизат те когато им скимне и да нарушават спокойствието на младото семейство! Аз не бих била спокойна с такива родители и след разговор, очевидно са нетактични.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Не са ми дали жилище, така че от собствен опит не мога да говоря, но чисто хипотетично - аз бих казала на майка ми докъде се простира гостоприемството ми. Влизането с ключ по всяко време е абсурд, непрекъснато ще ми е напрегнато. Родители са, вярно, но моето семейство вече е друго и няма да ми е приятно баща ми да ме хване надупена на кухненската маса Naughty Примерно де, не че съм се засилила точно там да правя нещо, амо може пък да ми се прииска, знам ли Laughing
И защо, за Бога, идват да ядат у вас Shocked Мързи ги да си сготвят ли, що ли newsm78
Ако повдигнеш въпроса обаче, бъди готова да ти се каже - като не ти изнася, айде на палатка. Това е положението - който плаща, той поръчва музиката.
 

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 157


Rossan, очевидно имаш нужда от помощ. Мъжът ти трябва също да й е благодарен, ако не иска да я вижда- да си влезе той в ролята на родител.


Очевидно нямам нужда от тъпи съвети. Просто представих нещата възможно най-обективно, тъй-като ситуацията ми е мнооого позната, живея в нея. На теб ако не ти е по-добре недей да се изказваш толкова крайно. Явно не си вездесъща по всички въпроси. Мъжът ми много добре си знае ролята.

# 10
  • Мнения: 59
Още в началото не е трябвало да допускате това навлизане в личното ви пространство. Съветът да смените бравата не е лош. Инсценирайте повреда, няколко дена невъзможност за отключване и после брава само с 2 ключа. Тези посещения са застрашаващи, дори и да сте в собствено жилище, още в началото трябва да се действа безкомпромисно.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619


Rossan, очевидно имаш нужда от помощ. Мъжът ти трябва също да й е благодарен, ако не иска да я вижда- да си влезе той в ролята на родител.


Очевидно нямам нужда от тъпи съвети. Просто представих нещата възможно най-обективно, тъй-като ситуацията ми е мнооого позната, живея в нея. На теб ако не ти е по-добре недей да се изказваш толкова крайно. Явно не си вездесъща по всички въпроси. Мъжът ми много добре си знае ролята.
Извинявай за тежката обида, която ти нанесох с моя тъп съвет и така крайно изказване. Беше абсолютно добронамерено.

# 12
# 13
  • Мнения: 4 380
Странно че този проблем се обсъжда във форума, а не с родителите.

Апартаментът не ти е даден (преписан), значи си под наем без да плащаш. Явно родителите ти се смятат в правото си след като не плащаш за наем. Тези взаимоотношения трябва да си изясниш с тях. Аз лично никога не бих се чувствала на свое в непреписан апартамент и претенциите си бих им казала в прав текст. Ако дават, да дават. Ако се месят и се чувстват у дома си, не им го ща.

# 14
  • Мнения: 2 757
И аз съм на същия хал, особено сега, когато имаме дете, майка ми идва почти всеки ден, за да ми помага. Аз съм й много благодарна за това, обаче мъжът ми от ден на ден все повече я намразва. До голяма степен и тя сама си е виновна, тъй-като също като твоята не е от най-тактичните. Любимият й номер е да ми мъкне разни нейни стари сервизи, чаши, всякакви неща, които са й подарявали и тя не използва, уж защото сме младо семейство и разбираш ли все ще ни влязат в употреба. За всяко донесено нещо викам - в буквалния смисъл - че не желая да ми носи старите си боклуци и че не ми харесват, а дори и да ми харесват не желая натрапени неща. Обаче на нея и минава от едното ухо в дугото, сърди се малко... и след няколко дни пак носи нещо.
Много е лошо да си толкова близък с нахални хора. Убедила съм се, че каквото и да й кажа или  направя няма да я променя, тя просто си е такава, и според мен единственият начин е да си охладим отношенията. Като гледам мъжът ми как все повече й се нерви си мисля че доста скоро ще се случи - просто е неизбежно. Пожелавам ти ти поне да намериш някакво друго решение. Успех!

Ми нали трябва да се отърве жената от ненужни предмети  Thinking Много мразя така. А моята майка още от дете като бях почна да ми стега чеиза и на сватбата и от тогава все ми пробутва по нещо, което от преди 30 години е купувала и сега е демоде или изобщо неизползваемо. Включително бархетни нощници страстоубийки.  #2gunfire Така знае, така прави. Ама си е дразнещо все пак, щото къщата ми не е болкучарник.

А по темата на авторката. Много е нахална майка ти. Това на нищо не прилича, сериозно ти казвам. Говори с нея като човек, че не ти е приятно да ви навестява неочаквано и да си ползва дома ви като нейна собственост. Може апартаментът наистина да и е собственост, но не и домът ви. Ако не разбере от дума смени ключалката с чиста съвест. Но задължително се опитай да се разберете първо като разумни хора.

Общи условия

Активация на акаунт