Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Имам една консерва маслен боб. Предложете ми какво да направя с него - салата и нещо друго ?
Да го панираш?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189884.0;all

# 16
  • Мнения: 307
Благодаря ти. Харесах си да го направя на фурна, пак от рецептите на Блонди.

# 17
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Момичета помагайте за една рецепта.Миналата седмица в едно заведение ядох пангасиус със картофена панировка.Беше божествено CrazyРазрових се за рецепта,но изглежда малко сложна работа  ConfusedМоля споделете някакви рецепти за тази риба ,че направо я сънувам.
Най-вероятно се използва катрофено пюре от тия сухите...
Ето виж тук за ориентировка
Rolling Eyesнищо не виждам

# 18
  • Мнения: 5 001
Извинявай! Не знам какво е станало Rolling Eyes Embarassed
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=485.0

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Момичета, бихте ли ми казали как бързо и вкусно да преготвя пресни картофки? Ако може да е нещо по "завързано" от традиционното пържене.

# 20
  • Мнения: 4 435
Записвам се.

И да попитам за пилешки пържолки от бут, който ще правя на скара, да ги мариновам ли, и в какво? Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 5 001

Момичета, бихте ли ми казали как бързо и вкусно да преготвя пресни картофки? Ако може да е нещо по "завързано" от традиционното пържене.

Сваряваш леко обелените пресни картофки.
Загряваш масълце+олио,и добавяш 1-2 скилидки обелен чесън.Прибавяш картофките.Позапържваш ги,вадиш и слагаш в съд с капак,посоляваш,поръсваш с пресен копър.Раздрусваш съда с капака и оставяш 10-ина минутки да отлежат.


Записвам се.

И да попитам за пилешки пържолки от бут, който ще правя на скара, да ги мариновам ли, и в какво? Rolling Eyes
Начукай леко пържолките,поръси ги с черен,червен пипер,напръскай с лимонов сок(или вино) и олио.Хубаво втрий подправките с ръце в месото и остави да почиват .После мяташ направо на скарата.Посоляваш непосредствено преди печенето,за да останат сочни и да не се извлекат соковете от месото.

# 22
  • Мнения: 4 435
Начукай леко пържолките,поръси ги с черен,червен пипер,напръскай с лимонов сок(или вино) и олио.Хубаво втрий подправките с ръце в месото и остави да почиват .После мяташ направо на скарата.

Леле, експресна си.
Много благодаря. Веднага отивам да свърша тия неща. Hug

# 23
  • Мнения: 918
Често в събота и неделя правя макарони за закуска и до като се излюпят моите пиленца става обяд, макароните остават почти цяла тенджера ,можете ли да ми дадете съвет как да ги оползотворя в някоя салата или гарнитура,знам ли...?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
TheNMaster, и аз благодаря   bouquet

# 25
  • Мнения: 5 001
Често в събота и неделя правя макарони за закуска и до като се излюпят моите пиленца става обяд, макароните остават почти цяла тенджера ,можете ли да ми дадете съвет как да ги оползотворя в някоя салата или гарнитура,знам ли...?
Макарони на фурна

Слагаш сварените макарони в намазнена тавичка и заливаш с разбити прясно мляко,яйца,ванилия и захар.Печеш докато стегне заливката.

Може и на салата,но става тежичка....Добавяш към макароните пушено филенце(или рулца от раци),кисели краствички,майонеза...Може и други неща по твой вкус...


Linkata   Hug
Totally*Av4e   Hug

# 26
  • Мнения: 918
TheNMaster,Благодаря !
Добре ,че са готварските теми, тук се отморявам и отпскам от стреса,гледам,чета....мечтая,понякога сготвям по нещичко. Благодаря ви момичета.

# 27
  • Мнения: 11 607
Хайде да се отчета.....Какви ги свърших днес......

Мароканските меденки на Лабрекс Hug

Солетите на Енаморада Hug

Мамините кифлички(солен вариант само), предложени ми от Макс Hug

Сладките със сложното име на Лабрекс Hug

От тестото … 77;ря

Напарвих тестото за хляба на жар, багажа е в колата, чакаме да дойде утре сутрин и да поемем по пътищата на България! Мастер Hug, нали в тестото не се слагаше олио? Благодаря и за твоите идеи!

Благодаря ви за помощта, девойки! Hug Heart Eyes

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 18:45 от Мама Цоцоланка

# 28
  • Мнения: 5 001
Ехаааа,Маме....голямо приготовление си направила  Hug Hug Hug Hug Hug

Аз слагам малко олио в тестото....По-вкусно ни е ....

Приятно пътуване и весели емоции ви пожелавам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 4 435
Мамееее, солетките и кифличките са с една и съща снимка.
И между другото съм ти сърдита, дето показваш тия вкусотии. Така ми се приядоха.... Crossing Arms

п.с. Приятно прекарване и от мен. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт