Решене на задача в Excel

  • 2 090
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Как може да се реши тази задача. Някои може ли да помогне. ДАДЕНО:
Файлът кина празен.xls съдържа константната информация, необходима за решаване на задачата.
Във файла са включени примерни филми, както и примерна програма на кината.
ИСКА СЕ:
1. В работния лист „Филми” да се въведе формула за колоната „Режисьор”, която да извежда
подходяща информация за режисьора на съответния филм. Използвайте функцията
CONCATENATE().
2. В полетата „Избери кино” и „Избери час” потребителя да избира от списъчни полета (списък)
съответно кино и час на прожекцията.
3. В полето „Филмът е” да се въведе формула, която да извежда името на филма, който ще се
прожектира в избраното кино и час. Използвайте функциите HLOOKUP() и MATCH(). Това да
става САМО ако са избрани кино и час в полетата „Избери кино” и „Избери час”.
Модифицирайте формулата, като прибавите функциите IF() и AND().
4. В двете полета срещу „Информация за филма”, въведете формули, които според името на
филма, извеждат допълнителна информация за него, която се намира в работен лист
„Филми”. Използвайте функциите INDEX() и MATCH(). Това да става САМО ако има избран
филм. Модифицирайте формулата, като прибавите IF().
5. В полето цена да се въведе формула така, че когато часът на прожекцията е 19-00, 21-00
или 23-00 часа, билетът да струва 6.00 лв, а през другите часове – 5.00 лв. Използвайте
функциите IF() и OR(). Това да става САМО ако има избран филм. Модифицирайте
формулата, като прибавите IF().
6. Задайте условно форматиране на клетките с имената на кината и часовете за прожекция
така, че да се извеждат на жълт фон, ако са избрани в двете списъчни полета. Виж фигурата
по-долу.
7. Задайте условно форматиране на клетките с имената на филмите в таблицата така, че да се
извеждат на червен фон ако са посочени в полето за избрания филм. Виж фигурата по-долу.
Така ще се осветява избрания филм, който потребителя ще гледа, като ще се вижда и в кои
кина и от колко часа ще го прожектират също

# 1
  • София
  • Мнения: 604
това по какъв предмет ти е, предполагам,че си студентка?

# 2
  • Мнения: 1 310
Хелпа на офис пакета и Гугъл ще ти помогнат. Peace
Просто чети и пробвай.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
вземаш гребена е едрите зъби и решеш ли решеш ... няма по-лесно нещо от това.

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Как може да се реши тази задача. Някои може ли да помогне. ДАДЕНО:


Помагам ти:
сядаш на компютър и точка по точка почваш да въвеждаш условията и формулите в клетките на ексела, който са ти дали.
Едва ли ще можем да ти направим цялата задача.
Между другото, времето което ще ти отнеме, така както я гледам, при въведена начална информация във файла е не повече от 1,5 часа.

Не знам как искаш да ти помогнем, най-вероятно очакваш да ти я решим,
но без началния файл, едва ли ще можем.
Казвай къде са ти трудностите - конкретно - ще помагаме.
Ти успя ли поне първите 3 точки да направиш. Те са елементарни.


# 5
  • Мнения: 24
Не разбирам нищо просто с една  позната си говорихме и тя ми сподели кой може да и помогне. И аз се сетих да и пусна тази тема тука понеже тя няма нет.

# 6
  • Мнения: 2 229
Ами да хване някой познат, който поназнайва Ексел, сядат на компа и започват. Peace
Може да използва Хелп-а, всички формули и останали неща са обяснени.
Така никой не може да помогне - нито се знае кое точно не разбира, нито нищо.

# 7
  • Мнения: 166
Excel-a е най-любимата ми програмка! Благодарение на него съм си спестявала много време и труд!

Един съвет от мен - ако ще работиш(или работиш) с база данни, въпреки специфичните софтуерни продукти, задължително ще трябва да познаваш и прилагаш формулите(поне най-използваните) на excel-a.

За начинаещи най-добре е ако има някой да ти обяснява. Помага естествено и on-line help-a. Препоръчвам на теб и твоята приятелка да се помъчите сами, да се поровите из нета, да разберете логиката на формулите, а ако ви е трудно - намерете си някой, който може да ви помогне.
Ако някой ви реши задачата без да ви обясни, а пък от вас остава да назубрите формулите, то си е направо "мечешка услуга".

Така че УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт