Най-после си признаха - корнфлейкса не е полезен

  • 16 135
  • 379
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 33
flower_burgas ,така е,колбасите са много вредни,месото също в известна степен- всички тези животни,докато пораснат,се тъпчат с хормони,увеличаващи добива(на мляко,да речем),с антибиотици,ваксини,лечебни фуражи,специални смески и прочие гадости,но така е навсякъде.

# 46
  • Мнения: 743
Аз викам да не ядем вече! Няма да има никаква опасност от нищо!
Чиста работа! Peace

# 47
  • Мнения: 17
flower_burgas ,така е,колбасите са много вредни,месото също в известна степен- всички тези животни,докато пораснат,се тъпчат с хормони,увеличаващи добива(на мляко,да речем),с антибиотици,ваксини,лечебни фуражи,специални смески и прочие гадости,но така е навсякъде.

 Peace Напълно си права. Сигурна съм,че ако почти всички-да не казвам всички,прочетат малко статии за вредата на месото в/у човешкия организъм и по-точно за разграждането на месото в организма,няма да са толкова настървени противници на другата храна. Но все пак,всеки има право на избор какво да яде.

# 48
  • Мнения: 17
Аз викам да не ядем вече! Няма да има никаква опасност от нищо!
Чиста работа! Peace

Ами май didika е най-права  Peace Grinning

# 49
  • Мнения: 1 217
Аз викам да не ядем вече! Няма да има никаква опасност от нищо!
Чиста работа! Peace
Grinning Де да можехме, някои Mr. Green Аз като се сетя как някои привърженици на здравословното хранене определят захарта, солта и бялото брашно като " трите най-големи отрови " и преставам да се замислям , обичам да се тровя  Mr. Green Но, извън кръга на шегата, добре е човек  да се опитва да подбира здравословни храни.

# 50
  • Мнения: 33
Те си мислят,че шепа витамини са по-вредни от пикочната киселина,холестерола и химията в животинските меса и колбаси!!

# 51
  • Мнения: 1 788
Като споменахте салам се сетих, че преди някой ден попаднах на нещо хумористично, някъде в и-нет (ако е било тук, във форума, може и да се сетите), че саламите в БГ били с най-високо съдържание на калций, защото били направени от смлени кости, човки, пера, нокти  Mr. Green
Извинете за офф-топика, но ми стана смешно Simple Smile

# 52
  • Мнения: 17
Като споменахте салам се сетих, че преди някой ден попаднах на нещо хумористично, някъде в и-нет (ако е било тук, във форума, може и да се сетите), че саламите в БГ били с най-високо съдържание на калций, защото били направени от смлени кости, човки, пера, нокти  Mr. Green
Извинете за офф-топика, но ми стана смешно Simple Smile

 Grinning Това е така,защото българина е издържлива маймуна и след всякакви опити е оживял.

# 53
  • Мнения: 1 517
Като споменахте салам се сетих, че преди някой ден попаднах на нещо хумористично, някъде в и-нет (ако е било тук, във форума, може и да се сетите), че саламите в БГ били с най-високо съдържание на калций, защото били направени от смлени кости, човки, пера, нокти  Mr. Green
Извинете за офф-топика, но ми стана смешно Simple Smile

Не е вярно. Аз по принцип съм си месарка, а миналата година калцият ми беше много под нормата.  Grinning

# 54
  • Мнения: 17
Като споменахте салам се сетих, че преди някой ден попаднах на нещо хумористично, някъде в и-нет (ако е било тук, във форума, може и да се сетите), че саламите в БГ били с най-високо съдържание на калций, защото били направени от смлени кости, човки, пера, нокти  Mr. Green
Извинете за офф-топика, но ми стана смешно Simple Smile

Не е вярно. Аз по принцип съм си месарка, а миналата година калцият ми беше много под нормата.  Grinning

Рибата е на първо място по съдържание на калций,а след нея идва ред на месото. Преди няколко години,приятелката ми ходи на лекар за да си изследва желязото понеже винаги е имала проблем с него. Та докторката й е обяснила следното-Може всеки ден да консумираш в голямо количество храни богати на витамини,калций,желязо... и пак да имаш ниски показатели. Не всеки организъм усвоява правилно въпросните съставки.

# 55
  • Мнения: 14 654

А друг освен суров има ли  Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 12 095
Те си мислят,че шепа витамини са по-вредни от пикочната киселина,холестерола и химията в животинските меса и колбаси!!

Не е станало ясно какво искам да кажа, май. Не съпоставям вредността на каквото и да е, просто, се опитах да кажа, че за малки деца е опасно да прекаляват с обогатен с витамини корнфлейкс. Не-обогатения може да не е полезен по принцип, но този с витамините е опасен ако се прекали с него. За колбасите и други вредности- няма спор.
 Използвам повода да кажа- не купувайте вегети, фиксове и готови бульони, защото съдържат мононатриев глутамат, който е неоспоримо вреден и за тялото, и за мозъка, а и можете да изядете огромни количества от каквато и да е гадост поръсена с него, защото блокира рецепторите за ситост.

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нищо ново. Ама да беше само корнфлейкса... вече нищо не е полезно.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Темата е за корнфлейкса, а не за месото. И докато корфлейксът е храна, която не е жизненоважна може много лесно дасе изключи от менюто. За съжаление каквото и да правим не можем да спрем да ядем месо, яйца, сирене и мляко. В този смисъл и без това има достатъчно проблеми с основните храни, защо да се тъпчем допълнително и с други, които можем спокойно да избегнем?

# 59
  • Мнения: 12 662
Никога не съм си мислила, че е полезен. Все едно да му дадеш 1 зрънчо за закуска.
Пържената филийка със сладко от ягоди е по-добра с това, че поне не е минала през 1000 химични и термични обработки. и не е наблъскана с куп "подобрители".

Общи условия

Активация на акаунт