Дали децата виждат неща невидими за нас?

  • 7 897
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
най-вероятно да, но хората се учат да виждат, така че кой знае как изглежда реалността през бебешките очи
Реалността им стига до там просто да бъдат нахранени и гушнати Wink

# 16
  • Мнения: 1 325
И дъщеря ми правеше така, както си го описала!

# 17
  • Мнения: 2 617
Сещам се, че като бях малка, прабаба ми ми разказваше за ангелите които ни пазят.  Казваше, че малки дечица ги виждат, но след време това умени изчезва и забравяме.  Не знам колко истина има в това и никога не съм се замисляла до сега.  
Да, в някои вярвания се разказват подобни неща Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9
Всички знаем за случаите ,когато за първи път  срещнати хора имаме чувството , че ги познаваме отпреди.Всички /може би/ знаем онова" дежа ву".Частичното научно обяснение е за меката фонтанела на бебетата, смята се ,че зад нея е разположено третото око. Вашето дете има закрилник и застъпник,например прадядо.Такива деца имат мисия.Те стават духовни водачи и имат блестящ ум. Вашата задача е  да го възпитате във истинските човешки ценности ,с което съм сигурна ,че ще се справите Пожелавам ви здраве и щастие!

# 19
  • Мнения: 543
Вашето дете има закрилник и застъпник,например прадядо.Такива деца имат мисия.Те стават духовни водачи и имат блестящ ум.

ох, сещам се за Как' Сийка

то всички имаме мисия, пастир без стадо за къде?

# 20
  • Мнения: 9
Ако все си оставаме стадо , то  жалко за децата ! Вярно е...... много сме...... духовно осакатените.

# 21
  • Мнения: 2 448
И какъв е висшия смисъл бебетата да виждат духове, след като после няма да си спомнят?

# 22
  • Мнения: 686
 ooooh! ooooh! ooooh!
И моето правеше така,като всяко друго бебе.Ми обяснявам си го с това,че открива света.Може би гледа в някое местенце,което му е познато от неговата гледна точка,приятно му е,в неговото си креватче,топло му е,нахранено,напълно спокойно бебе.Ми какво друго да прави,щом не спи,гледа,усмихва се,гука.Напълно нормалнен етап от развитието на бебето.

# 23
  • София
  • Мнения: 204
Незнам за невидими неща,но преди да родя сина ми
бях гледала един научнопопулярен филм,в който няколко новородени(около 10)бяха пуснати в басейн,в който седяха майките им и всяко доплува точно до своята майка .Разпознаването ставало по миризмата Rolling Eyes
Вдъхновена от този експеримент,реших да го пробвам с детето в род.дом-детето плаче,аз влизам в стаята,но стоя до вратата,не отивам при него,но спира да плаче,излизам-почва.Пробвала съм го десетки пъти(бяхме един месец в болница,та имах време за експерименти Mr. Green)и е действителност.След това десетки пъти в периода на израстването му съм се убедила в чувствителността на децата.
А иначе и аз съм се чудила,на какво се смее едно бебе на няколко дни,когато спи,например newsm78

# 24
  • Мнения: 9
И какъв е висшия смисъл бебетата да виждат духове, след като после няма да си спомнят?
[/quote               Може би това е вроденото добро и съпротивата с/у това то да бъде бързо изкоренено.  Предполага се ,че не са духове/както си ги представяме/ , а духовното Добро във всички форми ,едва ли ги знаем всичките ,след като може би не искаме и да  ги знаем ,а тотално ги отричаме.Хубаво е да разчитаме на себе си, но защо да не сме  благодарни ,когато получим помощ и от "горе".

# 25
  • Мнения: 806
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5334

ето какво намерих по темата

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Виждат разбира се  Peace децата ни са пъти по-интуитивни от нас  Wink някъде до към седмата си година

# 27
  • Мнения: 227
Има нещо вярно.. до определена ранна възраст (около 2-3 год. възраст) децата (някои) могат да виждат невидими за нас неща или да помнят неща от предишни животи(взависимост от това колко стар е духа им). сестра ми е жив пример за това и още от малка разказваше странни истории за това къде е живяла и дори как е умряла... и сега също си спомня тези неща и е с ясната представа 4е това нещо се е слу4ило наистина. Руски учен дори написва книга за децата индиго и за подобни случеи... много е интересно, разказва и за това как едни и същи духове винаги се раждат така, 4е да са близо до своите близки, а било то и в разли4но време, на който му е интересно да намери книгата и да про4ете.  Peace  Hug

# 28
  • Мнения: 1 749
Дъщеря ми знае ,че снимката ,която седи на нощното шкафче е на дядо й и това го знаем откакто може да говори.Никой никога не й го е споменавал.Понякога сочи в празното пространство в стаята,в която спим тримата ,маха,казва "Здравей!"или просто "дадото,дадото!".Вече й свикнахме.Последния път,в който ни уплаши обаче,беше когато бяхме в къщата на село,където живяха баба ми и дядо ми.Последния почина преди години.Сложихме я да спи в спалнята на втория етаж ,но не се мина много време и отгоре се чу ужасен писък,последван веднага от рев.Търча горе ,заварвам малката изправена в леглото,сочи към вратата и вика с пълен глас "дядо!дядото!"....Абе,случките са неописуеми.Спирам дотук.Вярвам твърдо,че малката вече се е запознала с дядо си,за прадядото не знам...В началото ме побиваха тръпки,сега го приемам с радост.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт