Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте,

Скоро ще се местя в нова кооперация и имайки предвид българската и още повече софийската действителност и темите за грабежи тук, ме интересува мнението ви.

От Стройко 2009 досега събирам информация за врати и най-вече брави. Наясно съм много добре, че неразбиваеми такива няма. Притеснява ме наглостта на крадците в България и че дори има случаи на грабежи докато стопаните са в къщи. Статистиката сочи, че нахлуването в чужди апартаменти в нови кооперации е още по-масово отколкото в старите панелки. За безхаберието на полицията няма какво да се коментира, явно не може да се очаква защита от прости хора, които стават такива само заради липсата на друг избор и възможността да изкарат някой лев с корупция.

Смятам да оставя вече монтираната от строителя врата и да монтирам и втора, всяка с по 2 брави. Майка ми и леля ми са така от години, след като леля ми беше ограбена. Страшно е досадно отварянето и затварянето на 4 брави всеки път, но се надявам времето за отварянето им да отказва потенциалните крадци.

Моля, ако някой използва следните заключващи системи/фирми, да ми даде мнение от първа ръка, защото това на ключарите и търговците на врати винаги е пристрастно:

-   GERDA (полски брави, неотваряеми според някои майстори, според други – отваряеми)
-   BULKEY / LESI – предлагат механични и електронни заключваши системи. Говорихме с тях на Стройкото, бяха много убедителни относно електронното заключване, но за лаици всички звучат така
-   ABLOY – финландска фирма, отново противоречиви мнения от майстори и потребители в Интернет

Чакам мнения, наистина от първа ръка, защото рекламна литература има достатъчно.

Какво правите вие, особено ако живеете сами, за да се чувствате спокойни (доколкото е възможно в тази държава, където в центъра на София, уж в самоотбрана, идиот на 24 години убива 2 момчета, във Варна пък друго момче от “добро семейство” убива с повече от 50 наръгвания момиче и след това го изнасилва и т.н.).

Имайки предвид, че ще живея сама с бебето си, темата става още по-важна за мен. Скъпа техника и пари няма да държа, но някак си ми се иска да си лягам спокойна.


Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 204
СОТ+вътрешна аларма,когато сме вкъщи Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 999
Добре е, че си наясно - неотворяеми брави няма. Те гадовете в трезори влизат....
Сега за 4те брави на 2 врати - сложи ги за да си спокойна. Но имай предвид, че ти също ще се бавиш при влизане в  апарт. И през това време крадеца може да се спотайва между етажите и да нахлуе заедно с тебе и бебето. Това ми се случи веднъж, но не беше крадец, а полицаи - издирвали някакъв в апарт. срещу големия асансьор. А ние сме срещу малкия.....По този повод си поседях с пистолет на челото 5 мин. Но това е само предположение. Съвет от мене - просто не го мисли и не се притеснявай.
Доста год. живях сама с дете на 3 ет, с обикновенна врата и брава. Блока не се заключваше, портиер нямаше. Въпрос на късмет, че не нахлуха. А и тапетите да разлепят - нищо ценно няма да намерят. Но те пък са длъжни да проверят. От няколко год. живея на 12 ет. брамата е обикновенна, вратата - уж желязна. Даже до скоро не бях сменяла бравата от предишните собственици. И тук никой не пробва да влезе да види какво имам. Може би  са наблюдавали когато се нанасяхме какво внасят хамалите.
От др. страна имам близък с частна охранителна фирма. Като дойде на гости в новия апарт. веднага заяви, че при пожар се изпичаме равномерно. Просто стълбите на пожарната стигали само до 9 ет. в София. Та така - какъвто ни е късмета.
След всичконаписано - не му мисли, каквото има да става ще стане. Някакви по-сложни брави или СОТ си сложи за спокойствие.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 972
СОТ с няколко независими зони ( например ако спиш в единия край на апартамента, СОТ-а защитава другата), който действа и през нощта, акутични датчици на прозорците, освен стандартните магнитни, врата и заключваща система за поне 2000 лева...Освен това имаме и застраховка на имуществото и при бедствия ...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За по голямо спокойствие СОТ и застраховка. Но решат ли да те ограбят СОТ-а не ги спира.

# 5
  • Мнения: 336
СОТ + блиндирана врата. Колкото и ключалки да сложи човек, наистина е въпрос на време да ги преодолеят. Точно на време разчитам, докато влязат, вече да съм извикала някой на помощ  Rolling Eyes  По-спокойно ми е , че в новото жилище централата на СОТ-а е в самия комплекс, така че реакцията би трябвало да е много по-бърза и адекватна. Ама страха си остава както и да го мислиш...

# 6
  • Мнения: 4 916
Аз не съм сама мама, но съпружеското тяло е в командировки често, та... мисля да отговоря.
Имам котка, която откача в момента, когато някой чужд човек застане пред вратата. Започва да ръмжи и да се придвижва на нокти... Това за времето когато съм в къщи и я виждам.
В момента обмислям застраховка и блинрдирана врата. СОТ няма как - с котката, която ще се движи из целия апартамент... Също така не държа ценнни вещи у дома и това го знае целия вход. На етажа има постоянно присъствие ( два апартамента с млади майки и един с пенсионери и куче) и това ми дава допълнителни надежди...

Моят съвет към авторката е да осведоми като мен целия вход, че няма ценности в нейния апартамент и пр. Също и да има поне една брава с обикновен ключ - по съвет на охраната на работа, те се отключвали най-трудно, т.е. необходим е лост, а той вдига голям шум и много малко крадци се решават на това.

# 7
  • Мнения: 1 919
СОТ+вътрешна аларма,когато сме вкъщи Peace
+блиндирана врата+паник бутон+домофон с камера

# 8
  • Мнения: 4 916
СОТ+вътрешна аларма,когато сме вкъщи Peace
+блиндирана врата+паник бутон+домофон с камера

А как стои въпроса с паник-бутона, живо се интересувам? И домофона на входната врата ли е или пред вратата на апартамента?

# 9
  • Мнения: 1 919
argun   значи нашия СОТ освен стандартното устройство с бутоните има и дистанциони, приличат на дистанционо за кола, от там мога около 50метра обхват да пускам, спирам алармата, има и копче за паникбутон на него.
За домофона камерата е на партера т.е пред входната врата на блока точно пред звънците т.е ако някой звъне виждам кой е, отделно и на етажа имаме камера монтирана пред блиндираната врата.

# 10
  • Мнения: 4 916
argun   значи нашия СОТ освен стандартното устройство с бутоните има и дистанциони, приличат на дистанционо за кола, от там мога около 50метра обхват да пускам, спирам алармата, има и копче за паникбутон на него.
...

Ааа, вързано е с редовния СОТ значи... ние нямаме възможност за такъв, имаме котка.
Благодаря за отговора  Hug

# 11
  • Мнения: 1 919
argun   има и сензори за животни до 40кг, така че не е проблем

# 12
  • Мнения: 4 916
argun   има и сензори за животни до 40кг, така че не е проблем

М, не знаех  Thinking Мислех, че са само сензори за движение, без значение за килограмите  newsm78 Ще питам СОТ-аджиите на работа.
 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 972
Аз не съм сама мама, но съпружеското тяло е в командировки често, та... мисля да отговоря.
Имам котка, която откача в момента, когато някой чужд човек застане пред вратата. Започва да ръмжи и да се придвижва на нокти... Това за времето когато съм в къщи и я виждам.
В момента обмислям застраховка и блинрдирана врата. СОТ няма как - с котката, която ще се движи из целия апартамент... Също така не държа ценнни вещи у дома и това го знае целия вход. На етажа има постоянно присъствие ( два апартамента с млади майки и един с пенсионери и куче) и това ми дава допълнителни надежди...

Моят съвет към авторката е да осведоми като мен целия вход, че няма ценности в нейния апартамент и пр. Също и да има поне една брава с обикновен ключ - по съвет на охраната на работа, те се отключвали най-трудно, т.е. необходим е лост, а той вдига голям шум и много малко крадци се решават на това.

ние също имаме котка на 10 години, има доста добри датчици за животни, ние сме с такива!

Общи условия

Активация на акаунт