синузит при дете

  • 5 171
  • 6
  •   1
Отговори
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
синът ми е почти на 9 години.преди две години му откриха двустранен синузит.моля майките,който имат дете със синузит,да споделят как се борят с него!

# 1
  • Мнения: 31
Въпросът ти не е достатъчно изчерпателно зададен.
Преди две години са открили синузит, но тогава го излекуваха или не?
Две са възможностите-гноен синузит ( бактериална инфекция), който се лекува с антибиотици или аларгичен синузит кайто се лекува с антиалергични лекарства. Не става ясно с какъв точно е твоето дете.
По принцип, алергичните са доста по-чести и са предпоставка за гнойните. При тях от някакъв алерген лигавицата набъбва и се нарушава оттичането на секрети. Могат да се съчетават с оформяне на полипи и с алергична хрема. Склонни са към рецидиви, особено през пролетта когато цъфтят дърветата и въздуха е пълен с полени.
Съветвам те да си при повторен тласък на синузит да намериш добър УНГ специалист, а ако нещата вървят към алергия( детето има други форми на алергия-кожни обриви, астма и т.н.) и алерголог.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
В момента правим курс с лазер терапия и един хомеопатичен препарат на Боарон. Два месеца се мьчехме с антибиотик и какви ли не капки в носа и като направихме ултразвук десният синус си беше пьлен с гной. След 2-рия лазер, както ме предупреди и лекарят започна изтичането на задьржалия се секрет. На 4-тия пьт отново правихме ултразвук и имаше драстична промяна  Peace Хубавото при лазер терапията на синуси е, че сьщевременно се осгурява стерилност на лигавицата в носа, което предпазва от бьдещи бактериални инфекции там. Разговарях с познати, които след такова лечение почти 4 години нямат проблем сьс синузита. Надявам се и при нас да е траен резултатьт, защото покрай синузита имаме и леко прорастване на оперираната вече носна сливица.

# 3
  • Мнения: 31
Извинявай, но отново не разбрах с какъв точно синузит сте. Предполагам си наясно, какво представлява гнойта-смес от бактери, секрети и бели кръвни клетки. Жълто зелена е на цвят и по правило наличието и където и да е в организма се съпровожда с висока температура. Такова ли нещо изтича от носа и ако е така, защо това се случва чак след терапията.
Наивно е да смяташ че можеш да постигнеш стерилност при която и да е човешка лигавица. Дори в стомаха, където има солна киселина виреят някои видове. Факта, че сте имали носна сливица и описанието на хода на болестта ме карат да мисля че по-скоро клоните към алергичната форма. Между впрочем идеята за физиотерапия (разбирай лазер) е много добра.

А и как точно разбрахте, че през тези два месеца синусът е бил пълен с гной. Ако отговорът е обикновени рентгенови снимки, трябва да знаеш, че те показват че има проблем, но не винаги са в състояние да определят какъв точно-гной, слузен секрет, задебеляване на лигавицата ири полип.

И последно-престъпление е да даваш на дете антибиотик в продължение на два месеца.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Така - секрета е точно гноен - достатьчно сьм наясно какво представлява - да. Освен това имаме и направена ПКК, която показа наличие на бактериална инфекция.
Второ - айде малко по-спокойно  ooooh! не сьм казала, че през тези два месеца сме били нонстоп на антибиотик, сменихме обаче два вида /не един след друг/, защото имахме затишие след Зинат-а и след време отново се появи субфебрилна Т . Втори АБ - Клацид ни беше назначен, защото от стичащия се гьст жьлто-зелен секрет отзад се появи кашлица и хрип в дясно. АБ не лекува самия синузит това е ясно, но се дава точно в такьв случай: когато има опасност секрета да попадне в бронхите. Нали не мислиш, че изгарям от желание да натьпча детето си с АБ.
Трето - относно стерилността - казвам това, което ми е било обяснено от лекаря, който ни прави лазера. Доверявам му се, защото е доказан специалист. Не твьрдя, че занапред никога няма да се развият отново бактерии в носната кухина. Но целта е за вьзможно най-дьльг период да се осигури някаква бариера срещу тях.
Че е гноен секретьт знам, защото през седмица следяхме сьстоянието при специалист УНГ. Ултразвукьт показва наличието на гноен секрет.
Относно вьзможността за алергия - даваме и Зиртек в хода на лечението.

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 22:08 от soff

# 5
  • София
  • Мнения: 752
Не знам дали това ще ти помогне но да си кажа...преди време се бях оплашила че ще стигна до пункция...толкова много ме боляха синусите, но прочетох една бабешка рецапта която много ми помогна и от тогава не съм имала проблем никакаъв. Видях че детето е голямо така че може да пробваш ако решиш, не е нищо сложно, в двете ноздри слагаш колкото грахово зрънце захаросан мед и така детето лежи с леко вдигната назад глава около половин час. Когато си го приложих не можеш да си представиш после какво излезе от носа ми. И това го повтаряш по 2-3 пъти на ден. Аз на 2рия-3тия ден бях без никакви болки и секрети. Единственото задължително условие е меда да е захаросан а не течен, явно при разтапянето става някаква химична реакция.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
nadezhda, това за захаросания мед и аз го знам от мой близк, който след 7 пункции вече се беше видял в чудо и лекарите мислеха дори за оперативна интервенция. Семейството му отглеждат пчели и действително и той така се спаси. Аз обаче все още "преговарям" с дьщеря си да опитаме.

Общи условия

Активация на акаунт