Много суха кожа на бебче

  • 3 317
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Зехтина не хидратира кожата, а е омазнява.Вземи си някоя медицинска козметика до оправяне на проблема и се консултирай с дерматолог.Аз също мисля , че не е добре да се използва постояно медицинска козметика ако няма проблем или е отшумял.

# 16
  • Мнения: 1 207
Еудермол на Талодерма Peace Невероятен лосион за тяло.Дерматоложка ми го изписа за малкия.Абсолютно същото е като Нахткерцен като ефект.

# 17
  • София
  • Мнения: 570
Мога да препоръчам балсам Нахткерцен на Тайс. При бебчо имаше подобен проблем и това ни помогна.  Peace
Peace
Нашия бебок имаше същия проблем - много суха кожа на коремчето и гърдичките. По препоръка на педито започнах да го мажа с Нахткерцен и за няколко дни се оправи. Но трябва да се маже неколкократно през деня - поне по 3-4 пъти дневно. Аз на всяка смяна на памперса мажех.

# 18
  • Мнения: 346
Първите 2 седмици беба приличаше на змия в периода на линеене. Всичко се лющеше- крака, ръце, коремче. Имаше дори пукнатини. Какво ли не ни изписаха- нулев ефект. Само свинсата мас ни спаси, която иначе и на мен ми беше много гнусна.

# 19
  • Мнения: 9 429
Имахме същия проблем.Започнах да я мажа с бебешкото мляко на Евент.Ефект определено имаше.

# 20
  • Мнения: 5 987
моя син имаше подобен проблем на около 4 месеца,педиатърката ни препоръча крем на мустела,точно за такива проблеми

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
До третия месец коремчето на детето  се белеше без значение с какво мажех.Тогава започнах да я къпя само с вода ,а гелчета  за измиване три пъти седмично и  кожата се оправи.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Има един крем на Бюбхен за лице, много е мазен и започнах да го ползвам когато малката беше на 2 месеца. Появяваха се разни люспички по веждите, бузките и също бяха много сухи, но с този крем реших проблема. Омазнява много добре и мисля че ще ти свърши чудесна работа. Аз го ползвам и до днес. Много съм доволна  Peace Така изглежда опаковката
.

# 23
  • Мнения: 248
Да те дообъркам и аз  Mr. Green
Моята беба я къпех и мажех с Бюбхен, после реших със Себа Мед (душ-гел и олио).
Наскоро кожичката под коленцата, на външната страна на китките и по-малко по коремчето стана много суха. Балсамът на Тайс - Нахтхерцен не помогна (той свърши чудесна работа с онези пъпчици по лицето, които често се появяват при много мънички бебенца към 20-тия ден)
Без консултация с лекар си купих Мюстела - душ-гела за бебета и "овлажняваща крем-емулсия" и ефектът беше чудесен.
Ако решиш да ползваш това, виж какво точно пише на опаковката:
MUSTELA, DERMO-PAEDIATRICS, for dry skin with atopic tendency, STELATOPIA, emollient cream

# 24
  • Мнения: 89
И аз ще препоръчам Мустела, серията им Стелатопиа е тъкмо за такъв тип суха кожа.  Peace При сина ми сухите участъци бяха на крачетата и ръчичките. Оправи се за около месец, като освен крема, който нанасях два пъти дневно, ползвах също и олиото за вана.

# 25
  • Мнения: 3 718
MaMa свЕкъРоУбийЦа , каквато и козметика да избереш, а това ще стане явно като видиш кое понася бебето ти най добре, можеш да правиш нещо още. Много добре се отразява на бебетата с по - суха или атопична кожа слагането на кърма във ваничката по време на къпане. Ако имаш някакви по - стари запаси изцедена, това приложение е много добро. Кърмата действа омекотяващо, омазняващо и антибактериално, а и е 100% натурална  Wink

# 26
  • Мнения: 666
MaMa свЕкъРоУбийЦа , каквато и козметика да избереш, а това ще стане явно като видиш кое понася бебето ти най добре, можеш да правиш нещо още. Много добре се отразява на бебетата с по - суха или атопична кожа слагането на кърма във ваничката по време на къпане. Ако имаш някакви по - стари запаси изцедена, това приложение е много добро. Кърмата действа омекотяващо, омазняващо и антибактериално, а и е 100% натурална  Wink
Ех а ми беше казал това по рано.Сега имам кърма само колкото да нахраня бебка,а преди какво беше ooooh!цяла вана да напълня WhistlingСега изпробвам на Мустела кремче...и май май няма ефект.много е странно тъкмо се оправя и мисля че кремчето действа и после изведнъж пак почва да се лющи Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 17 591
Изобщо не я мажи с олио, само с бебешко мляко / лосион, хидратиращ, немазен, медицинска козметика... бих препоръчала лосиона на СебаМед.

# 28
  • Мнения: 2 376
MaMa свЕкъРоУбийЦа, а склонна ли си да опиташ нещо различно? Да зарежеш всички кремове, млека, сапуни и каквото там мажеш. Къпете се, миете се след всяка смяна на памперс само с вода, подсушаваш добре, оставяш бебчето по кожа, колкото можеш по-дълго.
Госпожицата се белеше като зелка от млякото за тяло , когато беше на две седмици. Оказа се, че е от мазилата. Спрях всичко, мием я след всяка смяна на памперс, къпем я веднъж на няколко дни, щампоан веднъж седмично ползваме, а сапун много по-рядко. Откакто се отказахме от козметиката, проблемите с кожата изчезнаха Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 447
И синът ми имаше такива участъци,където кожата беше грапава и седеше като настръхнало..Мазах с Линола Фет и се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт