Много суха кожа на бебче

  • 3 318
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Бебка е на почти 3 мес. и от както се е с много суха кожа.Интересното е ,че е суха само на определени месна-корема и гърдичките и крачетата под колената.Там кожата е груба(прилича млако на протъркана)..няма зачервявания.В началото мазах с олио на Бюбхен,след това с млякото и като видях ,че не помага почнах с преварен зехтин.Имам чувството,че от зехтина става все по зле,а не трябва май newsm78Не знам вече какво да я правя...с какво да мажа?Ако имате в предвид някой ефикасен и супер хидратиращ крем..моля споделете Flutter

# 1
  • Мнения: 2 746
Определено зехтина дразни кожата! Моята дъщеричка е по същия начин, с много суха кожа от раждането, мазах я със зехтин, но дерматоложката ни каза, че не бива.След първия месец от раждането трябвало да се хидратира кожата, а не да се омазнява. Ние ползвахме А-Дерма Екзомега и от време на време  Exipial hydrolotion Urea 2%. Сега кожата и е много по-добре, но не сме си решили проблема трайно. Явно ще има проблемна кожа детето, това е Wink

# 2
  • Мнения: 316
Сухата кожа мажа с Линола Фет по предписание на педиатъра. Още на третото мазане имаше ефект! Питай вашата педиатърка и ако го одобри за бебче на 3 месеца го пробвай, наистина е добро кремчето.

# 3
  • Мнения: 666
Аз си мислих ,че по хубаво от зехтина няма....дори мъжа ми каза,че с зехтина става по зле,ама аз не и не ooooh!Не знам вече какво да използвам. Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 2 004
По-добре пробвай с медицинска козметика. Аз мажа с  Avene Trixera.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 289
A-Derma  Peace - лосиона, и всичко останало.Ще останеш доволна.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
За суха кожа е много добре кремчето Линола Фет.  Peace Иначе аз лично и за двете си деца ползвах пречистена свинска мас. Освен суха, кожата и на двамата е свръхчувствителна и това беше единственото, което им понасяше. Колкото и скандално да звучи за някои, но свинската мас се оказа най-доброто в нашия случай. Peace

# 7
  • Мнения: 2 746
Аз си мислих ,че по хубаво от зехтина няма....

И аз така си мислех, защото сина си съм го мазала само със зехтин до около 6-7 месечна възраст Simple Smile При него нямаше никакви проблеми с кожата, ни обриви, ни нищо. Казват, че зехтина закалява костите и въобще е много здравословен, затова реших и с малката да го ползвам, нооо....

# 8
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ако имате в предвид някой ефикасен и супер хидратиращ крем..моля споделете Flutter
Пробвай Нахткерцен балсам на Д-р Тайс, няма да съжаляваш! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 529
Мога да препоръчам балсам Нахткерцен на Тайс. При бебчо имаше подобен проблем и това ни помогна.  Peace

# 10
  • Мнения: 6 713
По същия начин беше и бебка на 2-3 месеца - суха кожа на определени места, която не се повлиява изобщо от зехтин, бебешко олио, нищо. Педиатърът ни предписа лосион, правиха го в аптека, но общо взето което запомних от рецептата,че имаше някакво олио плюс глицерин, и нещо си.... дерм. Един вид ти трябва медицинска козметика - Адерма, Биодерма, ако педиатърът не ви изпише лосион. До оправяне на проблема и после пак продължавайте с Бюбхена. Peace

# 11
  • Мнения: 666
Значи евентуално ако оправим проблема..мога да си продължа Бюбхен-а.Да не вземе да се възвърне беленето след това?

# 12
  • Мнения: 142
Пробвай Нахткерцен балсам на Д-р Тайс, няма да съжаляваш! Peace
[/quote]

и ние сме с него,мажем лицето,страхотен е.И аз минах само на него, че и двамата сме с еднакви кожи, мъжа само за помади неможе да изкара  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 703
 ShockedНе мажете децата си с мас бе,хораа.. ooooh!
А зехтин двойно рафиниран  след най..малко 4..5 г.възраст.
Ползвайте медицинска козметика.
Измивайте само с водичка,не с шампоани,сапуни ,пяни и други ала..бала силно ароматизирани боклуци..
Използвайте естествените материи,гледайте детенце да не се поти много,не го навличайте прекалено...
Всички знаете тези простички правила,които трябва да спазваме,когато детенцето ни е със суха кожа,атопичен дерматит... Peace

# 14
  • Мнения: 6 713
Значи евентуално ако оправим проблема..мога да си продължа Бюбхен-а.Да не вземе да се възвърне беленето след това?

Абсолютно. Поне аз направих така. Сухата кожа се оправи и сега да чукна на дърво си мажа с нормални лосиони. Според мен не е добре да се изнежва кожата на детето с медцинска козметика освен ако не се третира някакъв проблем. Иначе кожата привиква и после козметиката не й действа.
Но забравих да кажа, че педиатърът ми каза да не къпем беба всеки ден, а през 1-2 дена, защото иначе ние мажем,ама кожата се изсушава прекалено и не се постига добър ефект. Вече я къпем абсолютно всеки ден без проблеми.
Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт