Отново за базалната температура

  • 730
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 011
Здравейте момичета!
Имам една питанка  Crazy. Днес ми е 30 ден от цикъла. Започнах да меря темп. от 4 дена. Цикала ми е нередовен - около 30-40 дни / средни 30-32 дена/.Значи, става въпрос за следните стойности : 27ден -36.5 ; 28ден - 36.5 ; 29 ден - 36.65 ; 30 ден  - 36.85. Т.е покачва се преди предполагаемата менструация. Какво е това? Възможно ли е дае бременност??? Crazy

Благодаря Ви прдварително!

# 1
  • Мнения: 7 718
Температура мерена 4 дни не показва нищо!!!
Може да има бременност, може и да няма.
Освен това самата температура, мерена през цикъла е показател за наличие или липса на овулация, но не и на бременност.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
иди на овулационния календар на Зачатие - адресът е http://calendar.all-soft.org

и прочети раздела "Защо е полезен календарът"

там е обяснено всичко за базалната температура.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравей Simple Smile
   Трудно е да се отговори на твоя въпрос при наличието на само 4 дни, в които си мерила БТ. За да можеш да се ориентираш какво става с теб е необходимо да си мерила температурата през целия цикъл, а най-добре няколко цикъла подред.
Не си уточнила също къде точно я мериш.
   Специално при мен ако съм имала овулация през месеца, температурата през втората половина на цикъла е над 37 градуса и остава така до деня, в който ми идва. Но стойността на базалната температура се мени всеки ден и дори графиките на една и съща жена за различните месеци не си приличат. И моят цикъл е много нередовен и неведнъж съм изпадала в ситуации като твоята-да имам голямо закъснение и се чудя дали съм бременна. В такива случаи най-добре е да си направиш тест за бременност или пък ако закъснението е много голямо да се обърнеш към твоя гинеколог.
   Успех!

# 4
  • Мнения: 3 011
А възможно ли е да съм имала овулация на 29-30 ден от цикъла. Питам защото ми дойде на 42. Това означава, че като върнем 14 дена. Деня съвпада с този на покачената т.

# 5
  • Мнения: 7 718
Възможно е.
Но пък не е добре да имаш толкова дълъг цикъл. Консултирай се с лекар и направи хормонални изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт