Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 май 2009, 16:47 ч.

Мами в Италия - тема 98

• 14 429
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • ...до морето..
Frr,
ето ти копър Simple SmileНие си имаме на нашата тераса,но не го използвам много много и е започнал леко да пожълтява..

А това са семенцата:

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 00:50 от aleks_s

# 16
Хаха с този джоджен голям смях падна оня ден, щото се опитвах да убедя Чезаре, че не е мента, викам му, че ментата е друго, пък то се оказало, че бъркам. Мента си било, човекът бил прав... ама мен ме мързеше да търся в речника тогава  Laughing

# 17
Джодженът е вид мента. Не е ментата която познаваме тук, менту4а и т.н, не са едно и съЩо неЩо. http://www.agraria.org/coltivazionierbacee/aromatiche/mentastroverde.htm Mentha spicata

Аз копър имам, от плик4ета със семенца: ФИнокио СЕлватико, не ането. http://www.paoloandreocci.it/gastronomo_finocchioselvatico.htm Копърът на баба в бг има съЩия аспект: висо4ко растение, което на върха образува и жълти цветенца, ха сега де

После има обърквация Foeniculum vulgare е лат. наименувание  и на finocchio selvatico, и на самото finocchio, които пък са две разли4ни неЩа Rolling Eyes

ето тук веселбата е пълна http://www.proz.com/kudoz/english_to_bulgarian/cooking_culinary/ … nnel.html#2692665

http://www.sgp2001.com/uk/prod/bio/fin.htm

Нали нямаме бг еквивалент на салвия или греШа?.....а, има я и в бг  Thinking http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B8%D1%8 … D1%80%D1%83%D0%BC

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 11:16 от dune

# 18
Ботанички такива Laughing 
Джоджен в боба, мента в мохитото Flutter
Дали ще доживеем лято, а? тук вали, вали, вали.. зацикли.

# 19
И тук валя и вижте какво снимах :

А копър си донесох от Бг и ве4е 2 година си ми никне,а сина ми си прави бакки с таратор.
А ментата си е като джоден,окастрям го и го слагам във фризера.
 Peace

# 20
  • Italia
Лелеееее,след толкова приказки за копър ми се доядоха ....тикви4ки с ориз на фурна ( единственото ястие,в което хапвам копър ) Laughing
Аз купувах от Есселунга Ането и баба ми като го видя и помириса и каза " А,Ок това ве4е е копър"  Wink

Моми4ета,реШено е.  Rolling Eyes Ще заведа децата за две седмици в Бг през Юли.ТукаШната ни баба излиза в отпуска и отива на море   Twisted Evil Ще ги оставя там за 15 дена,хем да им се порадва и бг.родата. Надявам се вси4ко да ОК,най-ве4е заради Але,4е тя е оЩе малка и ми е доста притеснено как Ще и се отрази. Имам нужда да ми се каже,4е не съм луда,моля ви се. Confused

# 21
Е как ще си луда, няма такова нещо  Grinning
Джулката как се чувства с вашите там? С българския как е?
Според мен, ако тя е ОК и Александра ще е добре, с как си, милите мишлета.
Баба им сигурно отсега се вълнува къде ще ги води ...

# 22
  • Italia
Ооооо,Джулия е хипер доволна и се газира отсега. За нея не се притеснявам.Тя и с българския се оправя гое долу а и тъкмо Ще изкара един интензивен опреснителен курс. Laughing
За дребната ме е страх,4е тя е страШно залепена за мен и на моменти дори и при баЩа си не Ще да ходи. Бъзикаме се,4е страда от остра фаза на mammite   Rolling Eyes Ама и баба си и леля си много ги оби4а та се надявам да успеят да я забаламосат ако ревне за мен. Пък и там има строени оЩе куп роднини,пра баба и дядо,лели,4и4овци,братов4еди и цяла ферма с животни та вси мисля,4е няма да имат време да усетят ,4е ме няма.
Ооооо,да,наШите вкъЩи Щом 4уха,4е съм взела билетите и взеха да кроят едни планове..... Wink

# 23
до колкото разбирам избор нямаШ, та гледай само положителното в слу4ая  Grinning
определено на децата добре Ще се отрази  Peace

# 24
  • в едно миланско село
леле колко сте изписали, старата тема не можах да я до4ета даже  #Crazy

в тези ботани4ески спорове не мога да се вклЮ4а, скромните ми нужди от джоджен, мерудия и тн, се покриват от пакет4ета от България  Rolling Eyes

ФФР, заЩо реШи, 4е имам градина?  Shocked
дай боже, някой ден, ама в нея Ще има само трева, дърво за сянка и Шатра за ядене и пиене  Mr. Green

МАкдирокова, Що да си луда? Ще спестиШ на децата Юлските жеги, лоШо няма.
не и се притеснявай на малката, има пове4е вероятност те да липсват на теб, отколкото ти на тях  Mr. Green

# 25
Финокиото не е ли резене? От орто нищо не разбирам. За копъра знам, че е полезен за зрението. В ядене не го употребявам. Mr. Green
ФФР, за копривата да кажа, че и с бъркани яйца и сирене става страхотно ядене.
Моята дестинация е Гърция през август, живот и здраве дотогава, ако не съм луднала като лелката на 10 чент. Laughing 

# 26

ФФР, заЩо реШи, 4е имам градина?  Shocked
дай боже, някой ден, ама в нея Ще има само трева, дърво за сянка и Шатра за ядене и пиене  Mr. Green

неЩо такова става ли?

# 27
Момичета аз май утре си се прибирам в София. Тук нещата са толкова обтегнати, че няма на къде повече. Дано само си намеря билет в последния момент, че покрай празниците май вероятността не е много голяма. Трудно ми е да приема, че нещата се променят така бързо... винаги съм знаела, че този момент ще настъпи, но все съм си мислела, че няма да е скоро.

# 28
Момичета аз май утре си се прибирам в София. Тук нещата са толкова обтегнати, че няма на къде повече. Дано само си намеря билет в последния момент, че покрай празниците май вероятността не е много голяма. Трудно ми е да приема, че нещата се променят така бързо... винаги съм знаела, че този момент ще настъпи, но все съм си мислела, че няма да е скоро.

Деси, явно ти е дошло малко в пове4е, успокой се, лошото е 4е си съвсем сама, и на ново място, няма с кого да споделиш.
Излез навън, поразходи се, ако можеш, поразмисли.
4естно хи4 не ти завиждам. Как мина снощи ве4ерята в компанията на бившата? (ако искаш да споделиш, естествено)

# 29
Макдирок4е, ами това е просто 4удесно, как Ще си луда:) не се тревожи, сигурна съм, 4е децата Ще са ок, пък бг роднините и приятели и най ве4е май4ицата ти сигурно са на 7то небе от радост Hug
Малките деца бързо свикват, Щом Джулката е доволна, за Але не мисли, Ще се адаптира и тя. А пък, ако наистина е безкрайно привързана към теб, тъкмо Ще посвикне малко с други близки хора и Ще и е от полза и за дет. градина после, самата смяна на обстановката.
Моята кукла я оставям сама с баба и за по семдица, откакто беШе бебе, за радост и на двете Heart Eyes
И вие Ще сте си фиданцати с таткото, и итал. баба Ще по4ине, вси4ки доволни, горе главата...пък и само две седмици, не  2 месеца Grinning Hug

Деска, това окон4ателна раздяла ли озна4ава?Sad Как си ти, пиШи, да си поговорим, ако Ще ти олекне...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт