Мами в Италия - тема 98

  • 16 116
  • 313
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 603
Ауу, Деси , стига си плакала. Италианките късно са се еманципирали и зле са разбрали еманципацията. За тях прелъстяването е сила над мъжете, те самите се предлагат като крави на пазара за добитък. Лошото е, че младите жени, дори момиченцата на 10-11 години растат с изкривена ценностна система и пошли стремежи- да се нарпавят пари с  гърди, напомпени устни и голи задници, да имат богати мъже. Защото за 12 години тук това само виждам, това само чувам, кой мъж каква кола има, колко пари има, какви са родителите му, разказват ми се наоколо от жени от различни среди щерките им какви момчета " хванали", какви са родителите, какви дарове им правели, на какви коли ги качват. Болни са ако не идат на фризъор и козметик поне веднъж седмично, ако не си купят бленувания парцал. Айде, айде, не ги оплаквайте. Да оплакваме нас самите, в какво болно общество сме попаднали и да се молим за децата си, да не кривнат по тоя път, да не се интегрират чак толкова заради тия италиански критерии за красотата, да не робуват на тъпите "изисквания" на многобройната армия нерези, които си играят с душите и телата женски, та нали им го позволяват и ги насърчават все повече тукашните и чужбински "печалбарки"-"търговкки със собствените си тела и безскрупулност"! То по тая тема не сефте са давали известна гластност, но не е удобна на медиите, така, че докато е многобройна армията на желащи да се продават така ще е. И плащайте каноне да им се любувате!

Съгласна съм, обаче не е само при вас така. Тук е абсолютно същото, че и по-зле с тоя чалга стил. Еми силикон навсякъде, скъпи коли и кючеци по заведенията. Съученичките на сестра ми изглеждат по-големи от мен (на 14 години), та като отида на родителска среща ме питат от кой клас съм. Тъй че от едно болно общество в друго. Е поне като съм била в Италия не ми звучи чалга от всеки ресторант и често да ви кажа, въобще не ми липсва!

# 271
  • Мнения: 1 100
Айде, айде, не ги оплаквайте.

Какво озна4ава това??!  да "ги" оплаквам. Първо, балжени са вяраваЩите, 4е този "феномен" е само италиански. Това е обЩоизвестна деформация на оптиката, през която се гледа на жената по цял свят. Най елементарният пример е, 4е биг брадър има навсякъде, навсякъде невръстни моми4ета  се "пробват" като моделки, "адреналинки", велини, "актриси" и т.н, като успеха в такива области (и не само) минава през не4ий (пове4е от един) диван, в хоризонтално положение.
Какви са тези "италиански критерии за красота??! Ако внимателно сте изгледали докум. репортаж, то той представя итал. действителност на светоизвестни "тенденции" в женската физика, противоестествени на себеуважението и "красотата", като обЩоприето понятие. Няма актриса в Холивуд, без "ритокки" били те и минимални.
"болно обЩество", де да беШе само итал. такова...пример за патриотите: е в бг няма фолк "звезда" без силикон.
За Какво говорим тогава? Проблемът не е само "италиански" А и да беШе, то какво озна4ава това?? Аз живея тук, не в  бг или някъде другаде: така 4е живо ме интересува какво се слу4ва...ОЩе пове4е, 4е аз нямам 3 мом4ета като мама3, а имам моми4е.... въпреки, 4е за мен едното няма връзка с другото.
Никога не съм била на принципа, 4е неЩа, които не ме засягат пряко, са автомати4но маловажни Peace

# 272
  • Мнения: 653
.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 15:07 от gioia.

# 273
Здравейте.

И аз сега гледах филмчетата и, също като вас, със съжаление мисля, че има преминати граници, има някаква нарушена нормалност. Не за първи път се говори за това, не веднъж съм оставала потресена от вулгарност, силиконова изродщина и крещяща простотия...
Обаче, ако човек седне да прави разбор на ситуацията, как точно може да се определи къде е проблемът?! Та ние жените сами си измисляме налудничеви "закони" и после мрем да си ги спазваме. Ами кринолините и корсетите, с които така са си стягали талиите, та не са можели да дишат нормално и са припадали, да не са продукт на ТВ рейтинг?! Ами епилацията, пиърсинг да не са от вчера? Съществуват от векове. Ами японките, които са си привързвали краката, за да са не по-големи от копитца, и са се осакатявали още от деца? Защото красивата жена е с малък крак и стъпва ситно...
В световен мащаб още от най-дълбока древност жените се подлагат на процедури, граничещи с мъченията, за да са по-красиви, по-привлекателни и възможно най-отговарящи на някакъв си там канон за красота и престиж! Според мен е лицемерно да изолираме феномена като вина на телевизията и мъжката публика.
Просто, както почти всички други неща, с телевизията и напредването на технологиите, феноменът се е раздул и е постоянно пред очите ни.
Всчико това, което казвам, не прави нещата по-розови, разбира се. Просто се чудя къде и в кого всъщност е проблемът? Жените са жертви, но и основни потребители на този феномен. Мъжете имат много малко общо. И щом женската психика работи така от време оно, може би няма оправия, а просто ... просто сме си такива. Confused

Мишолина, отворена съм за нови въпроси и отговори, ако имате нужда пт напътствия за 'моята' зона. Simple Smile

Миликс, и аз съм много доволна, че Андреа ще дръпне значително с БГ език в детската градина. Запиши Марги, щом имаш намерение и възможност. Hug

# 274
  • Мнения: 653
Ами японките, които са си привързвали краката, за да са не по-големи от копитца, и са се осакатявали още от деца? Защото красивата жена е с малък крак и стъпва ситно...

само да кажа , 4е са го правели китайките а не японките и е било наложено то4но от мъжете: ходели са по_"секси" и най_ве4е било им е трудно да избягат от "милото"  Wink

# 275
  • Мнения: 1 100
 smile3508

Ей това беШе идеята, да обменим мисли, дискусия да става.
Аз съм жена, следователно: интересува ме.

# 276
# 277
  • Мнения: 5 710
ооо, това го имам на чаша - карта на мъжкия мозък, горе долу така изглежда)))

аз документариото по-скоро го разбрах като въпрос какви жени ни представят в телевизията и защо нормалните жени не реагират на това безобразие.
има 95% нормални, работещи и мислещи жени,  с чувства, ценности и компетентности, но телевизията се е изродила единствено до  един цирк, в който жената е безмълвна украса.
всички тези предавания могат спокойно да бъдат съдени , но не се случва - явно по някаква причина в това общество всички се чувстват ОК нещата да стоят по този начин.

м/у другото мъжете не са в кой знае колко по-добра позиция. те пък масово са идиоти, които за да направят един социален репортаж в прайм тайма, трябва да се облекат в жълто и да си сложат вентоза на главата...

# 278
# 279
  • Мнения: 2 603
Момичета, така е, много е унизително, но щом те са толкова глупави да се подлагат на това, сами са си виновни. В крайна сметка всеки избира сам какъв да бъде в живота и с кого да общува. Не че не ме интересува, винаги съм твърдяла, че живеем в свят създаден от и за мъжете, но след като това е техният избор, аз не вярвам, че нещо може да се промени. Глупостта винаги е била тъжна, но някак си демокрацията допуска тя да се появява по телевизията.

# 280
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Аз си спомням преди доста години тук имаше едно предаване, в което говориха на тема " Веллине" и прочие полуголотии по италианската телевизия, тук си е баш ядрото на тоя феномен. правиха сравнение с другите европейски телевизии, помня по-точно френските и немски канали, ами ей такова чудо като тук няма. А помните ли шоуто Веллине с Мамуккари, където всяка вечер имаше сумати кандидатки, заедно с майките си на сцените на различни градове? Ей, точно тукашни сумати момета и мамите им с такива луди амбиции да се " цанят" щерките им да стаант за велине. То и в Бг има такъв феномен, ама нали гледам наша телевизия, не е чак като тук. Отделно си остава как се обличат, откога се гримирват и дали се слуша чалга и се гледат клипове с нашенски секси облечени певици.

# 281
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Я малко да сдраматизирам. Преди няколко дни в Yahoo имаше новинка за това изкуство, има и други линкчета там ан тая тема. Мнооого ме впечатли!
http://www.youtube.com/watch?v=lKdiy7ZJr2Y

http://www.sandfantasy.com/

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 23:03 от milix

# 282
  • Мнения: 2 603
Ами явно е най-важен примерът, който се дава в семейството. Ако една майка казва на дъщеря си, че така е правилно тя няма да го възприема като унижение. А това, което аз съм забелязала (не казвам, че е така, просто са мои лични наблюдения, поправете ме, ако бъркам), че италианското семейство е много деградирало.

milix това видео е страхотно.

Последна редакция: вт, 19 май 2009, 23:05 от Dèsi

# 283
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
http://samoistina.at.ua/alcek.htm
          Да не се окаже,че някои от вас са се омъжили за далеееееееееееечни братовчеди Laughing

# 284
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ами, деси, разни хора, разни идеали. Има ги всякакви. Аз имах едни впечатления от Пулия, където живях 7 години. От пет лета' съм в ПАлермо и хората около мен ми харесват, дори бих ги нарекла повечето пуритани. Би било хубаво да се запазят такива. Или пък да ги има още кареттите сичилиани по някои улици през уикенда и други таквиа " явления", обявени от доста народ за " селяния"- за мен са нещо автентично, което Трябва да остане, да не се затрие с времето. И аз сега гледам сайта на израелската артистка, много ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт