Мами в Италия - тема 98

  • 16 110
  • 313
  •   1
Отговори
# 60
Шуре, влак4ето в Бергамо работеШе ли? Бях 4увала неЩо за ремонт.
А ина4е и аз потвърждавам, 4е Бергамо алта е много красива (аз си униЩожих едни сандали
 при ка4ване и слизане пеШа)
В Миланската околия препоръ4вам за джита фуори порта Лоди, Павиа, Виджевано, езерата разбира се
за ходене с деца съЩо има богат избор
сега времето е идеално, преди да по4нат жегите

Видяхме, че има фуниколаре, но не забелязах дали работи. Във всеки случай нямаше видим ремонт.
Бергамо алта си е наистина алта и качване и слизаме пеша трябва да е голям гърч. Ние се качихме с колата и паркирахме на един малък паркинг отстрани на алеята за разходка. Много ми е интересно дали тази алея прави пълен кръг около града или се прекъсва някъде? Някой знае ли? Според мен е супер за джогинг! Като нищо може да се организраме с нашите тичащи приятели и да си направим един спортен полуден, след което да се нахраним порядъчно с пица. Laughing
Иначе аз вчера се бях подготвила за дъъълго шофиране и бях с маратонки. Не съм давала жертви по бергамаските калдаръми. Laughing

Да се похваля на миланчанки, че вчера прекосих надлъж и нашир с колата цяла Милано!!! Това за млад (и селски) шофьор като мен е много добро постижение. Стана така, понеже имаше момент на 'misunderstanding' със сателитния навигатор, пропуснах вяраната uscita на магистралата и влязох в Милано от съвсем друга страна Twisted Evil Бая въртене падна, докато се добера до офиса на мъжа ми. На един светофар не се наредих на правилната колона, та си отнесох куп засечки и много бибиткане от прекрасните и толерантни шофьори Laughing, но като цяло приключението мина мн. добре.

# 61
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Въй, Джуф, и неи у дома затова спорим всяка година newsm78, аз нали съм си искрена и честна, та не знам каквод а те посъветвам, не ми се струва много приятна ситуацията. А бе докога с тоя каноне, ние имаме Скай и толкова. Да дадат право на народа да избере дали да има канали Рай или не и това е, и без тях можем, поне ние.

# 62
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Шуре,браво на теб. Щом си минала през миланския трафик и си оцеляла зна4и си промосса а пиени воти като Шофьор. Peace

Джуфке,питай съпружието кво да правиШ в така създалата се ситуация , да няма после хъката мъката и да те изкара теб виновна, въпреки, 4е той се е хванал на хорото да не плаЩа. Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 5 710
Джуфке... предполагам, че глобата ви заплашва ако не платите сумата, която дължите? Моят съвет е да платите тутакси, защото след това става страшно. 15 дни, след това 30 дни и т.н, сумите прогресират.
Те щом са ви намерили ще ви гонят и ще ви стигнат, мисълта, че в живота няма нищо сигурно освен смъртта и данъците е вярна. Ти никога не можеш да знаеш на кой да отваряш и на кой не, дали да се криеш зад перденцето или не, те са ви намерили и са задвижени нещата. Приеми го като обица на ухото си и забрави просто да бягаш.

# 64
  • Мнения: 750
Джуфке... предполагам, че глобата ви заплашва ако не платите сумата, която дължите? Моят съвет е да платите тутакси, защото след това става страшно. 15 дни, след това 30 дни и т.н, сумите прогресират.
Те щом са ви намерили ще ви гонят и ще ви стигнат, мисълта, че в живота няма нищо сигурно освен смъртта и данъците е вярна. Ти никога не можеш да знаеш на кой да отваряш и на кой не, дали да се криеш зад перденцето или не, те са ви намерили и са задвижени нещата. Приеми го като обица на ухото си и забрави просто да бягаш.


И аз така си мисля newsm78.Щом са ви изпратили  и проверка зна4и нещата са ясни.Със сигурност когато има да се плаща нещо на държавата,винаги те откриват Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 653


Да се похваля на миланчанки, че вчера прекосих надлъж и нашир с колата цяла Милано!!!

само да те подсетя за еко паса (е, не знам каква кола караШ всъЩност)

# 66
  • Мнения: 5 710
какво е еко пас

# 67
  • Мнения: 52
Това е проблема,4е имаме скау и бг декотер.
Темата не я намерих ,но за сметка на това намерих :
http://www.associttadini.org/canonerai/index.htm

Ленка то4но това ми е страха,да се боря до дупка или да се крия до дупка.
Съпружето никога никога не е плащало,то и сега нямаше ако не отворих аз вратата(ух да ми се и на тъпата овца)

# 68
# 69
  • Мнения: 5 710
Не знам, аз не бих рискувала да задълбавам.
Това, което даваш ( по диагонал го погледнах) дори и да е вярно едва ли важи със задна дата.

# 70
Еуро 3 е, мисля, така че определено подлежи на екопас. Обаче по нищо не разбрах да съм навлязла в зоната на екопас ... ?! Принципно знам, че е за централната част на Милано. Но не знам баш центъра ли се има предвид или всичко, което е във вътрешността на околовръстното? Как се плаща този екопас? Кой и как го следи? Може и да съм карала гратис вчера, без да се усетя.

# 71
  • Мнения: 653
Еуро 3 е, мисля, така че определено подлежи на екопас. Обаче по нищо не разбрах да съм навлязла в зоната на екопас ... ?! Принципно знам, че е за централната част на Милано. Но не знам баш центъра ли се има предвид или всичко, което е във вътрешността на околовръстното? Как се плаща този екопас? Кой и как го следи? Може и да съм карала гратис вчера, без да се усетя.

разгледай подробно в сайта на обЩината, ако имаШ съмнения, по_добре си го плати, за да не ти дойде глоба, може и днес да платиШ ако си била там в4ера .......


ето тук може по номера на колата да провериШ колко трябва да платиШ
http://ecopass.atm-mi.it/pollutioncharge/Iweb/CercaClasse.aspx

# 72
  • Мнения: 52
Така: Тои никога не е плащал каноне защото не е имал никога абонамент,а е имал Скау,на стария адрес никога не са идвали болети.Сега от 2 годинни сме в новия апартамент а от 1 година идват болети които ние не плащаме.Сега гледах вси4ки документи ние нямаме въобще абонамент ,а в това писмо с прикрепена болета пише :Nuovo abbonamento privato alla televisione dal 5/2009 al 12/2009.
Извинете ама не разбирам нещо?

Бг и Ру номера не подлежат на екоопас  в Милано ,също и евро 4 .ако не греша маи за седмица струваше 28 евро за евро 3

# 73
  • Мнения: 5 710

Много интересно. Във Форли от няколко години се опитват да имат еко поведение, от ноември до април всеки четвъртък е забранено влизането на коли под еуро4 в доста широк периметър.

Джуф, каноне РАИ е облигаторио. В него влиза и такса за собственост на телевизор. Точно затова става задължително - вътре влиза и задължителната  държавна такса за притежание на телевизор.
 
Ти като имаш СКАЙ, не го въртиш на грамофона си грубо казано, подразбира се, че имаш телевизор, следователно дължиш каноне РАИ Grinning

И ние имаме СКАЙ, но плащаме и РАИ, защото имаме телевизор:-)

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 16:53 от 10cent's

# 74
Хм, на сайта, който си дала, попаднах на един калкулатор и по таргата на колата ми излиза това:

La classe del Veicolo è 2.

Caratteristica Valore
CATEGORIA EURO                               Euro III [MCTC]  
CATEGORIA VEICOLO                         Autovettura per trasporto di Persone [MCTC]  
ALIMENTAZIONE VEICOLO                  Benzina [MCTC/AE]  
PRESENZA FAP                                    FAP NO [MCTC/AE]  
USO VEICOLO                                     Proprio [MCTC]  
  
Classe Inquinamento Descrizione
Classe 1                                             Circolazione Libera  
Classe 2                                            Circolazione Libera  
Classe 3                                             Valore del Trasito per l'intera giornata 2 Euro  
Classe 4                                             Valore del Trasito per l'intera giornata 5 Euro  
Classe 5                                             Valore del Trasito per l'intera giornata 10 Euro  
 

Излиза, че не трябва да плащам екопас. Мислех, че от Еуро 4 нагоре не плащат.
Благодаря за линка!

Общи условия

Активация на акаунт