Помогнете как да обясня на 5г.дете че трябва да не се страхува от зъболекарката.

  • 2 353
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Имам голям пролем дъщерями много се страхува от зъболекарите.Водила съм я със мен за да види ,че няма страшно и да опознае самото място.По принцип моята зъболекарка е детски и при нея е пълно със играчки ,знае как да ги преразположи но пак ни е изстрах.

# 1
  • Мнения: 44
Обещай на малката, че след посещението при зъболекаря, ще й купиш "нещото", за което най-много би се зарадвала - дали ще е играчка, шоколад, сладолед и т. н. Това ми хрумна да те посъветвам. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 820
няма начин Wink

# 3
  • Мнения: 60
Aziatkata благодаря за съвета и това съм пробвала но се съгласява само докато влезем при зъболекарката .В момента в който влезем и започва голям рев като даже не иска да си отвори устата.

# 4
  • Мнения: 2 898
Отговарям ти от позицията  на детето ти. Аз имаХ панически страх от зъболекар. Дължах го на една зла докторка в у-ще. Родих две деца, останах само с предни зъби и корени. Нямаше сила, която да ме вкара в кабинета. Изпила съм кг болкоуспокояващи. С нощи не съм спала от болки. Щом ми замиришеше кабинета и чуех машината, болката ми минаваше и бягах, ако щеш вярвай.Естествено всичко се повтаряше като в омагьосан кръг. Та така допреди 3 год., т.е. на 38год. аз попаднах на зъболекар, който ми излекува страха. Обеща ми и успя. Това е разковничето - докторът.

# 5
  • usa
  • Мнения: 2 113
пробвай да и обясниш, че разбираш колко я е страх и че много хора ги е страх, но ти ще и кажеш едно заклинание, което ще помогне да не я боли - `мечка страх, мене - не` например, и ще и дадеш един вълшебен предмет да стиска през цялото време докато е при зъболекаря със същата цел - някое голямо, красиво, шарено мънисто или каквото там решиш.

# 6
  • Мнения: 60
и аз мисля че много зависи от зъболекаря трябва да имат специален подход към децата .Така да ги завъртат че да забравят за страха.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Само от опит мога да кажа. Ако не иска няма да стане. Не лъжи детето, че няма да боли. Един път ще го заболи и тогава вече и на теб няма да вярва.
Опитайте лека полека. Един път само да седне на стола, после само да видят зъбките и така.
Иван има 6 пломби. н(Направиха му ги между 2 и 4 години без дори да плаче. Сега не отваря уста, а има още кариеси. Сяда дава и като види машинката и затваря. От 4 месеца го убеждавам, че трябва..не става.
Говорих с една стоматоложка за лечение с лазер. Поне няма болка. Това, че млечен ъзб не боли не е вярно. Боли си по същият начин.  И при първа възможност отиваме.

# 8
  • Мнения: 135
Това за лекаря е абсолютно вярно, аз също останах без зъби докъто попаднах на зъболекарка, която ме спаси от кошмара. Заведах и сина си при нея. Мисля, че жена зъболекар му вдъхваше повече спокойствие, тя е и много симпатична и нежна млада дама освен това, мирише на Hipnos, а не на онова зъболекарско лекарство, е двете успяхме да го склоним.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.... Дължах го на една зла докторка в у-ще. .....

И при мен беше така. За пръв път ми правих зъб в 7-ми клас и от тогава бях се зарекла крака ми да не стъпи в такъв кабинет. Обаче след време сестра ми ме заведе при една, която така пипа, че нямам думи. От тогава до днес страх от зъболекар не съм изпитвала.
Та мисълта ми е - много е важно детето да има доверие на лекаря. Водила ли си детето на друго място или това е първото? Ако е наплашено от друг зъболекар, много ясно е, че каквото и да обещаеш, няма да помогне. Детето само трябва да се увери, че това което ще му правят няма да боли. А как да седне на стола, това трябва зъболекаря да го знае, нали за това са детски зъболекари  Rolling Eyes

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че пъвият път е добре само да мине на профилактичен преглед. Щом е детски зъболекаря подход към детето ще има. Моята дъщеря даже натиска машините, пръска и в един момент реши, че е готова да и направят малката дупчица Laughing. Обещахме награда ако се държи добре. А тя не гъкна, явно и не я болеше. Вторият и третият път ходихме да вадим зъбки. Там с нетърпение влизаше, че нали вечерта идва феята и носи нещо Party

# 11
  • Мнения: 93
Подкрепям мнението, че много зависи от зъболекаря. Нашта прави страхотни финтове, само и само да оправи зъбите. Но за вкъщи, има една книжка за Чук и Пук, сигурно я помниш, имаше я като бяхме деца. Издир я и й я прочети. Не й обяснявай, че няма да боли, само от думата "боли" и полудяват от страх. Тази дума е категорично забранена. Обясни й, че Чук и Пук са и в нейните зъбки и ги рушат и ще остане без зъбки и няма да може да яде любимите си храни, ще има зъбки като на баба, демек чене. Върши работа и приказката на нашта зъболекарка за червейчетата в зъбките, които се махат с една пчеличка, демек машинката. Друг вариант е да лекувате зъбките на мечо или на друга любима играчка. И думата "страх" е забранена. Координирайте със зъболеарката приказаката и и двете и разказвайте едно и също, щото иначе детето ще се обърка и ще се упаши още повече.

# 12
  • Мнения: 60
Много благодаря за ценните съвети ще намеря книжката и ще я прочета на малката.Не съм я водила при друг зъболекар точно по тази причина че им нямам доверие,надявам се като я водя по често да се отпусне и всичко да тръгне от самосебеси. smile3529.Ще пиша като имаме напредък непременно ще се похваля.Стискайте палци.Честит имен ден на всички именници много здраве,щастие и късмет ви желая.

# 13
  • Мнения: 657
Аз съм с панически страх от зъболекари, насаден от некадърници.Съответно с доста проблеми по зъбите си от страх .Скоро открих зъболекар,интензивни посещения около месец и 99% от проблемите са решени.Щастлива съм и се радвам на постигнатото.
Детето няколко пъти го взех със себе си.Вземам мерки да не стане като мен.Категорично отказваше да седне, макар и за преглед.Бяха й обещани подаръци от чичо доктор ако си покаже зъбите, да разгледа машините и т.н.Сега като минаваме от там ме пита няма ли да ни преглеждат зъбите.Търпение и приказки и разбран д-р.Успех

# 14
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
motto според мен само смяната на зъболекаря ти гарантира успех. Иначе няма шанс

Общи условия

Активация на акаунт