Автоимунен тиреоидит на Хашимото (7)

  • 88 778
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 220
да се намеся и аз по темата
та значи, аз не се лишавам от нищо, да не говорим, че до преди два месеца и пушех като комин, сега вече НЕ  Hug  но това е друга тема...... Орехите не ги обичам особено, ям ги само смлени в таратора, хапвам си зелена салата по две чинии вечер, много обичам зеле, особено кисело. Според мен проблема не е в храната, това е полезно, онова Не, няма такъв филм, всичко трябва да е в рамките на нормалното. Маслините са много полезни знам за черния дроб, както и ефекта им се засилва ако се гълтат и костилките им. Първата Ендокриноложка при която ходих миналата година ми каза, че ТЮТЮНОПУШЕНЕТО на 50% играе роля за появата Хашимото, защото понижава имунната система, а и че щитовидната е като филтъра на цигарата, поема всичко вредно и затова за нея се знае, че ни пази от много болести, обаче като я претоварим  с боклуци ето какво се получава.
По повод диетите - ще ви разкажа за мен - през 2007 година лятото от жегите, ей така от само себе си отслабнах с 7-8 кг - нищо не ядях по цял ден и само пушех, а и на аеробика ходех, аз съм висока и заприличах на нищо подобно, харесвах се разбира се, но хората около мен ми натякваха постоянно, че приличам на пръчка /то си беше така/, от тогава здравето ми се скапа-настики от нищото, грипове, вирусни инфекции и т н  и още не мога да се възстановя. От едно рязко отслабване, какво си докарах на главата, тоест от цигари и нездравословен начи на живот. Така, че яжте си всичко, без да се прекалява и никакви цигари. За копривата също знам, че много пречиства кръвта и мисля, че ще започна да си пийвам чайче тези дни, че много пъпки са ми излезнали по челото и гърба. 
Ето няколко вида храни и плодове, които понижават много общия холестерол - ЯГОДИ, ЯБЪЛКИ, ЦИТРУСОВИ ПЛОДОВЕ ВСЯКАКВИ, РИБА, ОВЕСЕНИ ЯДКИ, ФАСУЛ, ГРАХ, ЕЧЕМИК, ПО-ТЛЪСТИТЕ РИБИ - СЬОМГА, ХЕРИНГА И СКУМРИЯ  Peace  също четох някъде, че за нас било добре да спим най-малко по 8 часа на деонощие. Полезно е по една чаша вечер домашно червено вино, а в топлите вечери бяло. Аз  си пийвам всичко и ракийка  и уиски и ликьорчета, водка, когато съм навън, но вече с мярка и най-вече МИСЛЕНЕТО И САМОВНУШЕНИЕТО,ЧЕ НЕ СМЕ ЧАК ТОЛКОВА БОЛНИ  И ЧЕ ЩЕ СЕ ИЗЛЕКУВАМЕ НЯКОЙ ДЕН!!!!!!!!!!!  Hug
Вчера един колега ми сподели, че жена му била 5 години с Хашимото, всеки ден обаче изяждала по 2 - 3 кафени лъжички мед сутрин на гладно в продължение на тези години и чудото се случило  - вече е напълно здрава  Thinking Лекарите й били казали, че унищожената част от жлезата сама ще се възстанови с времето.

В меда и чесъна има много селен

МНОГО ДЪЛГО СТАНА, ОТЕГЧИХ ВИ СИГУРНО - ето ви едно фотосче  Joy

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 21:49 от Диди6

# 46
  • Мнения: 13 755
Полезно е по една чаша вечер домашно червено вино, а в топлите вечери бяло.

Ма много си те 'бичам, 'начи Mr. Green

# 47
  • Мнения: 220
ПТИЦА ти мене уважаааш ли ме  Wine Glass  Crazy

# 48
  • Мнения: 2 111
И аз четох темата за това момиче,пишеше че ТСХ май й е било 100 след гладуването,но въпреки това съм решила да се пробвам.
Правя го заради високия инсулин и холестерол.
Ще се жертвам,пък ще видим как се е отразило на Хашимото,то не може всичко да ми е наред.
Това е отговорът от клиниката на д-р Емилова дали може да се прилага плодолечение при Хашимото:
Всъщност зависи как функционира жлезата в момента. При Хашимото най-често тази функция е отслабена, а ТСХ завишено. В този случай гладолечението е удачно и може да окаже траен лечебен ефект. То е противопоказано единствено в редките случаи на щитовидна хиперфункция, когато хормонът ТСХ е занижен.

# 49
  • Мнения: 667
Mlyna, аз също мисля, че похапването е виновно за килограмчетата, но пък е време да изследвам хормона, нали си го понамалих пролетта.

alisa6, записвам си да прочета тази книга на Алан Маршал.

Диди6, аз също не мисля, че има храна много полезна, а друга много вредна за нашето състояние и съответно трябва да се лишаваме от неполезната . А за тютюнопушеното си имах съмнения, че има роля в цялостно състояние на организма и допринася за Хашимотото. Аз също пушех като комин преди. Другите ми съмнения са за бялата захар. Ако можех, и нея да спра...

erota, правила съм кратки курсове /до седмица/ гладолечение в омекчената форма с череши - ок.1 кг на ден, чудесно съм се чувствала, никакъв проблем. Не съм забелязвала промени в ТСХ-то, но не съм го изследвала - не се налагало. Дори мисля да пробвам и тази година като излязат черешите.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Привет!

Това за жабуренето и аз го бях чела някъде навремето и дори пробвала, ама много гадно ми се видя. Как така на вас ни ви пречи Shocked Аз ли нещо неправилно съм правила newsm78


Защо да е гадно? И аз си мислех така, ама свикнах. То по принцип се прави с нерафинирано слънчогледово олио(от магазин за диетични храни), но май е по-приятно със зехтин-вкуса по ми харесва.  Rolling Eyes

# 51
  • София
  • Мнения: 1 312
Добро утро! Хубав слънчев ден се очертава!! Дано и настроението ни да е такова!
 Искам да ви попитам на кой ден се изследва ТСХ-то на 30 или 40 ден от началния прием?  Защото единия доктор ми каза 30-ти,другия 40-ти. Сега съм 25 ден и се чудя кога да правя изследването.
 За олиото - неприятно е първото премятане/жабурене и после става като  пяна и не се усеща.На мен ми е неприятно,че е  15,20  минути и ми омръзва....Пък и чакаш хормона,после олио,кога ще пием кафето.....
Хашмоткиии................целувкиииии!!!!

# 52
  • Мнения: 433
Добро утро! Хубав слънчев ден се очертава!! Дано и настроението ни да е такова!
 Искам да ви попитам на кой ден се изследва ТСХ-то на 30 или 40 ден от началния прием?  Защото единия доктор ми каза 30-ти,другия 40-ти. Сега съм 25 ден и се чудя кога да правя изследването.
 За олиото - неприятно е първото премятане/жабурене и после става като  пяна и не се усеща.На мен ми е неприятно,че е  15,20  минути и ми омръзва....Пък и чакаш хормона,после олио,кога ще пием кафето.....
Хашмоткиии................целувкиииии!!!!
След 45 дни минимум.

# 53
  • Мнения: 776
erota, сигурна ли си за това с гладолечението на д-р Емилова? Питам те, защото ми се струва доста рисковано. За една седмица - да - съгласна съм, но за повече  Rolling Eyes  Не знам, дали разбра, но моите отоци под очите и в цялото лице изчезнаха, след като спрях да постя. Имам чувството, че докато съм била на плодове и зеленчуци съм се влошила, защото тогава точно ме болеше и гушата. Откакто свърши поста съм добре. Някъде четох, че Хашимото не бива да се лишават от белтъчини. Whistling

Мацки, само сутрин ли можеш да се жабуриш със зехтин, не може ли през деня ?

И стига вече сте пафкали цигарки , чеееее  smile3516

Аз пак да си кажа, че моето отслабване с над 22 кила след раждането стана благодарение на разделното хранене и то когато вече бях изгубила всякаква надежда, че ще отслабна някога  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 1 312
Аз знам,че жабуренето е само сутрин на гладно  bouquet

# 55
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ох , като кажат разделно и ...нищо не разбирам - кое от кое разделяте и как се яде разделно и хем да си наяден , хем да слабееш - има ли такова животно.....моята диета се закучи...бе позволих си да похапна по празниците и сега ме е яд , щот пък не мога да спра да кусам забранени неща... аман от празници мноого ги мразя ....само шетане и дебелеене....поне у нас

ей сега пак повод за плюскане и цял ден готвих , месих пита и довечера ...познайте...уфффф и в близките дни пак има поводи...поводи...се плюскане напраааво много мразя......днес съм прокиснала нещо, не ми забелязвайте , ама няма един свестен да си продумам...

# 56
  • Мнения: 371
Аз не съм съгласна за тютюнопушенето. Никой в семейството ми не пуши , аз също.  С хашимото сме си заедно от много, много време , което означава, че нещо друго е причинило това заболяване. А, познайте к"во? : Heart Eyes

Последна редакция: нд, 10 май 2009, 08:48 от Marise

# 57
  • Мнения: 2 111
erota, правила съм кратки курсове /до седмица/ гладолечение в омекчената форма с череши - ок.1 кг на ден, чудесно съм се чувствала, никакъв проблем. Не съм забелязвала промени в ТСХ-то, но не съм го изследвала - не се налагало.
Мерси за споделения опит  Hug

Mlyna,решила съм да го направя с риск да се влоши Хашимото.Най-малко 10 дни,стига да издържа и 20 дни ще го направя.
Честно казано повече ме плаши мисълта за диабет,инжекции инсулин и ампутиране на крайници.
След 4 месеца го осъзнах-обърнах внимание само на Хашимото,а кръвната ми захар дори се е повишила още повече след 4 месеца въпреки лекарствата.
Миг незабравим,все едно аз съм го писала,омръзна ми от празници и все да се изкушавам със забранени неща,а диетата е всеки ден-от утре   Close

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 351

Мацки, само сутрин ли можеш да се жабуриш със зехтин, не може ли през деня ?

По-назад бях дала един линк, там има статия и в нея пише, че може да се жабури 3 пъти на ден като през деня е преди ядене и преди това 20 мин нищо да не си ял и пил.

# 59
  • Мнения: 776
erota, щом е за 10 дена - с теб съм, мисля че е много добре за организма - хем се прочистваш, хем отслабваш  Hug

Миг незабравим - за теб и за всеки, който се интересува от разделното хранене
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168884.0

Има и една много хубава книга Сила за живот от Харви и Мерилин Дайъмънд в която също много добре е написано всичко. Всъщност аз следвам принципите точно от тази книга, не съм влизала много в темата за разделното хранене тук във форума, но съм сигурна , че има отлични съвети.

pepvaneva и мм, благодаря за информацията за жабуренето със зехтин   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт