Колко често са ви правили видеозон?

  • 5 549
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Момичета, чудех се колко често са ви гледали на ехограф след като сте започнали да ходите на ЖК ?
Здравната каса плаща само два.  Crossing Arms Аз се нервя на моята гинеколожка и май ще я сменям. Досега само 1 път ме  е гледала, а съм с проблемна бременност. То какво ли и е наред на тази държава  , всичко трябва да се плаща под масата

# 1
  • Мнения: 645
На мен по ЖК са ми правили два,ходех на часно още 2пъти при друг лекар.
По ЗК се полагат 2видеозона, ако искаш повечетрябва да си ги платиш Confused

# 2
  • Мнения: 2 374
Ами така е по ЗК ти се полагат само 2 видеозона.
За щастие аз и двете бременности попадам на много свястна гинеколожка и ме гледа всеки път,но по принцип е така полагат ти се само 2,което е крайно недостатъчно.

# 3
  • Мнения: 1 197
Всеки път когато ходех ме гледаха на видеозон,без да ми вземат пари за това.

# 4
  • Мнения: 344
По здравна каса два пъти , а всеки следващ преглед си го плащах.

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Всеки месец докторът ми ме гледаше на ехограф. Но аз ходех на частно в кабинета на доктора, при който след това родих. При първата ми бременност дори не се записах на ЖК. Услугите на държавата ползвах само за кръвните изследвания. Иначе всичко си плащах: прегледи, амниоцентезата и двата пъти, доплер втория път и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 167
Как само два? Почти всеки път ме гледаха в консултацията!

# 7
  • Мнения: 114
и мен всеки път ме гледаха на видеозон,даже незнаех,че се полагат само 2 newsm78и нищо не съм плащала.

# 8
  • Мнения: 2 910
Всеки месец ме гледаше на водозон, нищо че по ЗК се полагат само два такива прегледа.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 535
Лекарката, при която бях на ЖК ме гледаше до 6-ия месец на всяка консултация. След това чак в началото на 9-тия месец. Не ме е карала да й плащам допълнително, въпреки ограничението от касата. Явно съм случила на добросъвестен лекар, който гледа да си свърши работата както трябва  Peace
Полежах и в болница около 16 г.с. - и там ме гледаха 2-3 пъти.
Отделно ходих 2 пъти на фетална морфология, естествено си плащах.
На частно ходих последните 2 месеца при лекарката, при която раждах.

# 10
  • Мнения: 346
6-7 ходения ми се събират. Тях си ги плащах, но за това ходех при доктор, който не работи със здравната каса. А тоя, който ми се водеше наблюдаващ два пъти ми искаше пари и за кръвните, че болницата нямала пари баш тогава за някакви проявители.

# 11
  • Мнения: 793
Всеки месец (всяка консултация) ме гледа на видеозон,даже ми изкарва по 3 снимки на бебето. Не съм платила 1 стотинка за това. Само февруари не ме гледа на видеозон,защото и казах че след 3 дни съм на 4Д и тогава чухме сърцето на бебка за 1 път. Simple Smile Даже сега покрай празниците имах проблем (болки в корема) бях на консултация на 9 април и на 21 април ме извика заради болките , и двата пъти ме гледа на видеозон и не ми взе и пари. Забравих да кажа че хода в Държавна поликлиника.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
lilcho13 ,коя е докторката ти?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
По ЗК три - четири пъти за цялата бременност като постоянно ми се напомняше , че ми се полагат два.Аз и не се напъвах при нея , която седмица преди термин продължаваше да твърди , че ще родя момче  Mr. Green.На частно всеки месец , понякога и по два пъти , а в деветия всяка седмица.Правила съм и две Фетални .

# 14
  • Мнения: 9 814
С първата бременност посещавах лекар ЗК. Гледа ме всеки месец на ехограф без да заплащам нищо допълнително.
Сега по ЗК са ме гледали както се полага два пъти- в началото и средата на бременността. За мое успокоение посещавам и друг лекар, които ме гледа с ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт