Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 6-та тема

  • 82 945
  • 373
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
На мене ми идва кичозно, претруфено...  Confused  Дано не се обиди някой, вкусове всякакви. Просто не ми допада тази кръстоска между погача и торта и действително значително претрупана!

# 31
  • Мнения: 1 394
Сънрайз,страхотна питка!Хареса ми,как си я украсила!  Peace
А относно тази на снимката...кошницата де...да не се разсърди някой-не,че не е хубава,но е много кичозна...И само кошница да беше,пак щеше да е оригинална според мен...тези розички и тез пандифлюшки,са малко излишни според мен.Иначе,като идея/кошницата само/ е страхотно...това незнам сватба ли е/на сватба ми прилича/...та мисълта ми беше,че за такъв повод е добра идея!
От тук може да си крадваме идеи!  Peace Много интересни неща има!Случайно попаднах на тях-търсейки съвсем друго нещо.... Rolling Eyes ...както обикновено и често се случва в интернет,когато не си задал точната фраза в търсачката... Crazy
мен най-ме кефи тази с бебешката количка и мадамата направена от мак... Peace

Последна редакция: ср, 13 май 2009, 13:03 от dodyniki

# 32
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Привет   bouquet
Няма място за сърдене тук Peace.Нека всеки извлече от всички идеи,това което му харесва .
за мен кошницата също е доста претрупана и кичозна,но я постнах защото е нещо по-различно от това,което съм виждала.


П.С. А между другото на канеления сладкиш на Танита коричката твърда ли се получава,защото моята стана такава(днес го правих за пръв път)

# 33
  • Мнения: 11 747
Аз, понеже, подкарах критикарството....  Blush  за да не изглежда тенденциозно, да кажа и за другите  Laughing
Ето тази е била недовтасала, в следствие на което, при изпичането се е напукала повечко и плетката и се е 'разкрачила'  Wink

Другите от този сайт, пък, почти всички са направени с една идея по- меко тесто и плетките им са се поразлели...  Wink

# 34
  • Мнения: 262
Мерси dodyniki !

А ти ми кажи с какво си намазала баницата , че изглежда така добре.

Аз съм много начинаеща още , защото вкъщи се ограничаваме от тестяно и няма кой да ми яде питките и правя само по празници.

И аз ги гледах тези сайтове вчера , които бяха във форума на сватбата.бг.

Стигнах до извода , че тук могат да се видят много по-красиви питки от тези показани в сайтовете на тези фурни  Peace

# 35
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Вместо запис,набързо направена малка питка,та затова е малко *разкрачена*.Не ми достигна времето,че трябваше да отида да взема малкия от градина.

# 36
  • Мнения: 251
max -mama за на бързо направена е супер . В какъв съд си я пекла и от какво е Hug Hug :hug:dodiniki страшна баница .Дай рецептата.  Hands Clap

# 37
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max -mama за на бързо направена е супер . В какъв съд си я пекла и от какво е Hug Hug :hug:dodiniki страшна баница .Дай рецептата.  Hands Clap

Благодаря Hug
Тавичката е с диаметър 22 см и е висока,затова си я купих,от магазините за левче.Незнам материала на тавичката какъв е,но отстрани питката е много светла,изглежда сурова,но не е.И понеже не съм сигурна в материала,постлах отвътре с хартия за печене.
Иначе рецептата е на око-прясно мляко+кисело мляко+2 яйца(единият жълтък за намазване)+3-4 сл олио+1 чл сол+1 сл захар+половин кубче прясна мая+брашно,колкото поеме.

# 38
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Макс-мама, отново чудесна питка, браво  bouquet!
Нищо, че нещо не й харесваш - аз направо мога да я нагриза през екрана Wink...

# 39
  • Мнения: 1 394
Ех,че пухкава питчица зърнааах!Браво Макс мама!Много апетитно изглежда,но аз все още се храня само визуално... и да знаеш...вкусна е! Laughing/не се и съмнявам даже!/  bouquet

# 40
  • Мнения: 11 747
Ей такива ги обичам - светли, пухкави, бухнали!  Peace

# 41
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Благодаря,момичета,за похвалите. Hug Hug Hug
Наистина е много вкусна,ей сега я опитах,но само толкова,повече й се радвам на вида-отвън и отвътре.

# 42
  • Мнения: 1 485
max-mama,страхотно изглежда питката! PeaceСъс сигурност и вкусна Heart Eyes
The_Sunrise ,тестата ,които на мен ми допадат и на другият ден питката е мека са тези:
 Питка с шунка и кашкавал на Ванчето от Гответе с мен.Винаги когато бързам правя с него-стават чудесни питки!
Това е моето мнение Wink
И тестото за питка,от моята баба,което правя също често-ето тази пита е с него
3 яйца-отделям малко за намазване
1с.л сол
1ч.л захар
1с.л олио
1 кофичка кисело мляко
1/2 кубче мая /разтварям я в малко хладка вода/
брашно-поема около 1кг,може и по малко

# 43
  • Мнения: 251
Макс мама благодаря - много скоро ще се възползвам   bouquet

# 44
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Eдна бърза питка със сиренце от мен - децата я нападнаха топла-топла - подозирам, че това ще им е вечерята Grinning...



Общи условия

Активация на акаунт