Проблем с намиране на Solcogyn

  • 22 898
  • 69
  •   1
Отговори
  • tardis
  • Мнения: 329
 Не знам дали някой е имал подобен проблем наскоро, но за да продължа едно лечение на ерозио на шийката, ми трябва поне една ампула Солкожин, който не мога да намеря от месец по никакъв начин и ми казват, навсякъде, че е изчерпан по складовете (хм, в същото време лекарката ми е твърдо убедена, че мога да го намеря...  newsm78  и не го заменя с нищо друго....)

Купувам, ако на някого са му останали ампули от предишно лечение.
Иначе не виждам начин...

И приемам всякакви съвети.

# 1
  • Мнения: 647
Не знам дали някой е имал подобен проблем наскоро, но за да продължа едно лечение на ерозио на шийката, ми трябва поне една ампула Солкожин, който не мога да намеря от месец по никакъв начин и ми казват, навсякъде, че е изчерпан по складовете (хм, в същото време лекарката ми е твърдо убедена, че мога да го намеря...  newsm78  и не го заменя с нищо друго....)

Купувам, ако на някого са му останали ампули от предишно лечение.
Иначе не виждам начин...

И приемам всякакви съвети.

ЗДравейте!

Уви, Солкожин наистина няма. Доскоро нямаше и кондилин, но вече отново има - можете да го замените с Кондилин.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2
  • Мнения: 657
Солкожин има в Турция. Кондилин не върши работа, по думите на АГ.

# 3
  • Мнения: 647
Солкожин има в Турция. Кондилин не върши работа, по думите на АГ.

Бре, не върши! Не бъдете толкова сигурни. Кой разбира повече от лекарства - фармацевтът или лекарят?!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 4
  • Мнения: 657
Аз съм фармацевт, но си ходя на лекар и слушам тях.Нямам правата на лекар и не искам да ги имам.Съвети не давам, а само приемам пак от лекар.
Точно за разликата солкожин-кондилин съм говорила вчера с аг,който ползва втория препарат и ефект няма.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 18:28 от anitto

# 5
  • Мнения: 3 016
Това наистина е проблем. Преди 5 год имах раничка и моят гинеколог ми беше изписал  Солкожин .Сега ми каза ,че вече го няма в България .Но щом в Турция го има пак е вариант.

# 6
  • tardis
  • Мнения: 329
Благодаря на всички за информацията Peace
Която, всъщност, не звучи добре  ooooh!
Наистина е вариант и да се поръча в чужбина ...
или на някого да му е останал в повече.

# 7
  • Мнения: 647
Аз съм фармацевт, но си ходя на лекар и слушам тях.Нямам правата на лекар и не искам да ги имам.Съвети не давам, а само приемам пак от лекар.
Точно за разликата солкожин-кондилин съм говорила вчера с аг,който ползва втория препарат и ефект няма.

Колега, прочетете си фармакологията и решете сама дали става. Simple Smile Защо сте завършила фармация, като не можете един препарат да прецените? Не забравяйте, че вие трябва да съветвате лекарите за препарарите, а не те вас ..

поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 8
  • Мнения: 657
Аз фармакологията съм я чела.И именно защото съм я чела се опитвам да направя разлика между кондиломи и ерозио.Прав сте ,че само съветваме лекарите, но решение за лечение вземат само те.Ние нямаме и не бива да си преписваме техните права. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 647
Аз фармакологията съм я чела.И именно защото съм я чела се опитвам да направя разлика между кондиломи и ерозио.Прав сте ,че само съветваме лекарите, но решение за лечение вземат само те.Ние нямаме и не бива да си преписваме техните права. Simple Smile

То че има разлика между кондиломи и ерозио- никой не коментира, разбира се. Но че има фармакологично сходство в действието и състава на двата препарата, заради което могат и двата да се ползват при двете състояния, е въпрос на вашата компетентност, както на всеки фармацевт.

Спомнете си за "светата троица" на лечебния процес - лекарят, фармацевтът и медицинската сестра и си спомнете какво правят клиничните фармацевти и дали те или лекарят определят фармакотерапевтичните схеми. Моля ви, ако ви липсва увереност в квалификацията ви, по-добре да наблегнете на нея, а не да твърдите, че лекарите разпореждат терапиите, а фармацевтите само подават през дупката кутийки. Как контролирате лекарите, ако не знаете терапиите, колега?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 10
  • Мнения: 657
Темата се разводни.Не сме на бойното поле.Не желая да коментирам квалифкацията си и съм достатъчно уверена и знам до къде ми стигат правата.В заключение Солкожин няма да заменя с Кондилин за третиране на ерозио.Поздрави.Лек и усмихнат ден.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 00:34 от anitto

# 11
  • Мнения: 647
Темата се разводни.Не сме на бойното поле.Не желая да коментирам квалифкацията си и съм достатъчно уверена и знам до къде ми стигат правата.В заключение Солкожин няма да заменя с Кондилин за третиране на ерозио.Поздрави.Лек и усмихнат ден,Колега.

Поздрави и на вас!

Вълев

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте , аз имам  същия проблем с намирането на Solcogyn  .  Казаха ми че го има в Турция  , преди пет  дена  се връщам от там , но го няма никъде , ако не друго поне се поразходих до там  . Поръчах го в Швейцария нали все пак там се произвежда , от отговора беше че им е изтекъл лиценза и чак след 4 месеца ще им го подновят . Но тук доктора все пак е напълно сигурен ,че го имало аз честно вече нямам идея къде да го търся , обиколих всички аптеки във Варна всички складове но уви .
  Пожелавам ви късмет в намирането .

# 13
  • Мнения: 647
Здравейте , аз имам  същия проблем с намирането на Solcogyn  .  Казаха ми че го има в Турция  , преди пет  дена  се връщам от там , но го няма никъде , ако не друго поне се поразходих до там  . Поръчах го в Швейцария нали все пак там се произвежда , от отговора беше че им е изтекъл лиценза и чак след 4 месеца ще им го подновят . Но тук доктора все пак е напълно сигурен ,че го имало аз честно вече нямам идея къде да го търся , обиколих всички аптеки във Варна всички складове но уви .
  Пожелавам ви късмет в намирането .

Интересно, защо на лекарите, които по никакъв начин не знаят кое го има в аптечната мрежа, щото не им е работа, вярвате, а на аптекарите, дето всеки ден следим кое се появява и кое изчезва от пазара, не вярвате?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 14
80 лв #Crazy.Тук направо ми замириса на търговийка Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт