Има ли друга?

  • 7 423
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте, от месец насам само чета теми за изневяра, лъжи, отношения в брака. Все събирам смелост да ви питам. И така женени сме от 5 години, имаме 2 деца от около 2 месеца разбрах, съвсем случайно, че ме е излъгал. Опитва се да подържа контакт с бившата, която ни създаваше доста проблеми в началото на връзката ни. И до ден днешен, знам че тя "има мераци". Никога не е била заплаха за мен, защото тяхната връзка е била пълна с ревност, лъжи и изневяра( от нейна страна), докато не намерих кореспонденцията им. Говорихме много, той обясни че е искал да поддържа някаква връзка с нея, ей така, приятелски, но като видял накъде отиват нещата и се спрял. От тогава( преди 2 месеца), нямам мира, ровя в комп-а като луда, мразя се за това, но .....го правя, за да знам и да съм сигурна в него. Успокоих се , че няма нищо, и се спрях. И така до преди месец, през нощта станах до тоалетната и видях, че компютъра работи, отидох да го изключа и видях част от разговор в скайп  с уговорка за разговор през деня. На сутринта му казах и попитах коя е тя, беше име на жена. Той отрече да е водил разговор, каза че не е вярно, не е говорил с никой. Като отворихме скайп- нямаше нищо(не се пази хронология) .Побърках се. След доста ровене открих разговора - имаше "заигравка", пили са кафе и всеки ден се чуват по тел.
Казах му, беше страшен скандал. Той имал право на лично пространство, тя му била позната, на която правил услуги и го черпила кафе. Иска ми се да му вярвам и уважавам личното пространство, но защо ме лъже? Доверието винаги е било основен фактор в отношенията ни. Обеща че повече няма да се чува с нея, аз съм тази която обича и т.н. Вчера разбрах че продължава да и се обажда, смс-и  и т.н. Не знам какво да правя. Не мога да стоя спокойно и да знам че ме лъже. След поредния скандал каза че няма да спре да ме лъже. Мисля си дали наистина има нещо или отстоява позиция на независимост(лично пространство). Като спрем да крещим и двамата казва че ме обича, няма друга и се държи перфектно.  newsm78 Как да разбера какво се случва?

# 1
  • Мнения: 2 448
Честно казано, ако на мен някой така ми вдига сандали и настоява да му казвам за всичките си познати , разговори и кафета, направо ще си изпроси такъв театър да му разиграя, че свят да му се завие.
Нещата се измъкват с памук, не по грубия начин, ама ти си натегнала обстановката вече. Не знам какво можеш да направиш, че да не влошиш нещата още.

# 2
  • Мнения: 54
Спри да ровиш и да вдигаш скандали ще види,че не ти пука и ще спре сам,сега много ясно ,че ще ти прави напук за да ти докаже ,че не можеш да му казваш с кой ще се среща и с кой не.Скандалите не са ти от полза най много да го отблъснеш  още повече.

# 3
Всъщност не са непрекъснати скандали, не е чак толкова нервно положението, а за приятели, винаги сме споделяли, а и познавам 98% от неговите, за останалите съм слушала доста. Винаги сме си разказвали на кой как му е минал деня, без да питам ми е разказвал всякакви истории. А сега ме излъга.

# 4
  • Мнения: 2 388
Тази с която е имал разговор в скайп, бившата ли е или някаква друга, че не можах да разбера, а уж два пъти прочетох?

# 5
  • Мнения: 54
..... На сутринта му казах и попитах коя е тя, беше име на жена.
Не е друга е

# 6
  • Мнения: 46 478
Лично аз съм много открит човек и за мен е напълнонормално, ако сме срещнали или пили кафе с някой познат/непознат, вечер да го споделим един с друг, така че това, което пишеш, веднага бих го изтълкувала като нещо, което съвсем целенасочено крие. Но има хора, които си живеят съвсем отделен живот и го смятат за нормално, така че  не може да се каже със сигурност.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 251
Лично аз съм много открит човек и за мен е напълнонормално, ако сме срещнали или пили кафе с някой познат/непознат, вечер да го споделим един с друг, така че това, което пишеш, веднага бих го изтълкувала като нещо, което съвсем целенасочено крие.

Така мисля и аз.
За мен още лъжата за разговора в скайпа е достатъчна да ми светне лампичката, виждането съвсем.
И изобщо не намирам за нормални упреците към жената - в ситуация, в която съм хванала, че ме лъжат, ще държа сметка, ще си вдигам скандали, та пушек ще се вдига.
В крайна сметка жената не се държи така перманентно, започнала е когато е била предизвикана от лъжа и премълчаване.

# 8
  • София
  • Мнения: 175
И на мен ми идва малко в повече това с разговорите по скайп, и то не за друго, а защото ги крие. Уважавам личното пространство, но ненавиждам някой да ме прави на маймуна, че чак ще има и наглостта да ми каже, че няма да спре. Мисля, че момичето е преиграло първия път с бившата и сега мъжът й си търси "сродна душа", за да си "излее мъката", което съвсем скоро ще доведе до беля. Направи ми впечатление, че си разменяли и смс-и - според мен има нещо, което не е задължително връзка или изневяра.  Peace

pasinet, ударят ли го на театър, ще стане страшно. За мен това е най-бързият начин да си съсипят връзката и то грозно.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Лично аз съм много открит човек и за мен е напълнонормално, ако сме срещнали или пили кафе с някой познат/непознат, вечер да го споделим един с друг, така че това, което пишеш, веднага бих го изтълкувала като нещо, което съвсем целенасочено крие. Но има хора, които си живеят съвсем отделен живот и го смятат за нормално, така че  не може да се каже със сигурност.

И аз така мисля.  Аз също си разказвам как ми е минал деня, дори ако някой ме е закачал в скайпа, защото ми е забавно. Ние сме свикнали така.

# 10
  • Мнения: 15 619
 
Или ти си твърде ревнива и той ти спестява информация за да избегне скандали, или той наистина има интерес към друга жена.

# 11
  • Мнения: 2 388

Или ти си твърде ревнива и той ти спестява информация за да избегне скандали, или той наистина има интерес към друга жена.

Това е положението и за мен.

# 12
  • Мнения: 2 448
luna приключи темата.

# 13

Или ти си твърде ревнива и той ти спестява информация за да избегне скандали, или той наистина има интерес към друга жена.
Всъщност не съм имала повод да ревнувам до сега. Остава другата? Как да реагирам по дяволите?

# 14
  • Мнения: 2 448
Как да реагирам по дяволите?

Питай го директно със спокоен тон. Кажи му, че това поведение те наранява без да драматизираш външно. Знам, че е трудно, но покажи владение на нерви и го гледай в очите. Би трябвало да го познаваш и да разбереш дали лъже за ситуацията.
Между другото , той как би реагирал на подобно поведение от твоя страна?

Общи условия

Активация на акаунт