Алергия и Кларитин

  • 36 979
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Кларитин с рецепта ли е?

Не.

# 16
  • Мнения: 118
Пила съм Кларитин и бях много доволна. Няма сънливост или други екстри. Ползвах го при алергия от котка.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Вечер го пия и въпреки това, където седна, там заспивам  Rolling Eyes

Кларитинът е без рецепта. Май единствено, всички други са с рецепта.

# 18
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз от две години периодично пия Зодак, пие се по една таблетка дневно, аз го пия сутрин и не ме успива.
Със сенна хрема, алергия към домашен прах, алергия към хлорни препарати и към космати животни съм...
Тази година мисля да пробвам и Кларитин, само се притеснявам да не заспя на работното място.  Laughing

# 19
  • Мнения: 735
Аз съм пила Кларитин и не съм страдала от сънливост. Peace

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми няколко пи Кларитин по 3 пъти на ден.Може при всеки да се отразява различно, не е бил сънлив.Радвай се, че не ти действа по обратния начин, защото съм пила такива лекарства и нямаше заспиване.

# 21
  • Мнения: 3 736
И при мен Кларитинът е единствения антихистамин, от който не ми се е доспивало. Изпробвала съм 2-3 такива препарата през годините, Алергозанът направо ме срутваше  Laughing

А как така да се пие само вечер? Аз съм със сенна хрема, като се разрази пристъпът, тогава пия...

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
А как така да се пие само вечер? Аз съм със сенна хрема, като се разрази пристъпът, тогава пия...

Като започнеш да го пиеш, не го взимаш само веднъж, нали. Пиеш го известно време, докато отминат алергените. В такъв смисъл се пие само вечер.

# 23
  • Мнения: 2
За сега съм си доволна от лоратадин, пия го само при нужда, гаранция давам, че не причинява сънливост. Пила съм и еролин (сутрин преди хранене се пие), който също не предизвиква сънливост. И др са ми изписвали, но от тези съм най доволна

# 24
  • Мнения: 1 555
Здравей, аз давам на децата си Ериус, той бил втора генерация противоалергично средство, т.е. било по-добро от КЛаритина. А за сънливостта, определено не им действа така, а може би обратното Simple Smile Препоръчвам ти го, консултирала съм се с доста лекари и за първи път бяха на едно мнение относно Ериуса !
Успех

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравей, аз давам на децата си Ериус, той бил втора генерация противоалергично средство, т.е. било по-добро от КЛаритина. А за сънливостта, определено не им действа така, а може би обратното Simple Smile Препоръчвам ти го, консултирала съм се с доста лекари и за първи път бяха на едно мнение относно Ериуса !
Успех

Мерси, ще го имам предвид за в бъдеще  Simple Smile

Ама явно аз съм увредена, защото от днес съм на Кларитин и в момента едва си държа очите отворени  smile3507
Освен това като го пих сутринта, страшно ми раздразни стомаха - пригади ми се и чак ми отмаля  Rolling Eyes Ще го пия само вечер, определено  Confused
Дали защото го пиех на капки Ксизала, но от него не ми е ставало така  Thinking

# 26
Здравийте на всички. Искам да попитам някой от вас чувал ли е за лекартсво ХИСМАНАЛ? казаха и че е много добро лекарство за алердгии, но от 1 година не се внася в страната. МОля Ви ако някой намери от къде може да се закупи да ми пише на iva_v_1@abv.bg. Потърсете и разпитайте

# 27
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Синът ми го пие, добро  противоалергично лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт