Брак по сметка или брак по любов.

  • 5 391
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Моят е брак по любов, както предполагам и вашият, но ми е интересно какво мислите за тези които се омъжват(женят) по сметка и въобще за бракът по сметка.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Вероятно си имат своите причини. Кой уважителни, кой не, според зависи, няма общи правила в тази работа Rolling Eyes
Личното ми мнение е, че бракът сам по себе си е достатъчно трудно нещо/ не самият брак, а изграждането на добро семейство, отглеждането на свестни деца, които да станат свестни хора някой ден/, толкова трудно, че ако няма любов, голяма част от препятствията биха се оказали непреодолими.
От друга страна пък, и сериозните пари са сериозен стимул за доста хора Laughing

Всъщност какво пречи да се съчетаят двете Grinning Просто трява да сте достатъчно дисциполинирани, за да насочите чувствата си към богат мъж Laughing

# 2
  • Мнения: 4 111
Различните хора имат различни приоритети. Тези, които се женят по сметка са си щастливи посвоему. Вероятно те не разбират пък как другите си живеят с едната гола любов.

# 3
  • Мнения: 15 619
Бракът по любов в доста случаи се превръща в брак по сметка по някое време.
 Когато любовта си отиде, остава само сметката.
Не зная за мои познати да са сключили брак по сметка. От глупост - да.

# 4
  • Мнения: 4 433
Това брак по сметка,защо все си мисля че само по филмите го има Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 171
За мен бракът по сметка...не е никакъв брак. Мисля, че няма много такива бракове, ама все пак се срещат и такива...

# 6
Според мен пък никой не би си признал ако се е оженил/омъжил по сметка  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 418
НИщо против брака по сметка.Аз имам 1 брак и едно
съжителство в момента-все по любов.

# 8
Зависи колкава е сметката и дали си заслужава! bowuu bowuu

# 9
  • Мнения: 465
  Не бих сключила брак по сметка, понеже знам, че съм крайно нетолерантна Blush, към чуждите недостатъци, когато става дума за съжителство. Ако няма любов, която  да ги прави от неприятни - очарователни, не бих могла да се справя.  Mr. Green
  Но не бих отрекла 100%, че финансовата страна има значение.  Peace По-скоро се интересувам, дали мъжът има усет за парите и стремеж към по-добро, не какво е състоянието му към момента.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 336
Нямам мнение - уважавам чуждия избор и щом човекът се чувства добре при подобен брак - защо не!

# 11
  • Мнения: 2 448
Не го намирам за осъдително, мога да посоча няколко причини при които и аз бих се омъжила по сметка.
ако не мога да обичам или любовта не ми е сред най важните неща в живота
ако е минало твърде много време в очакване на човек, с когото споделяме чувства и можем  да живеем заедно
ако този когото смятам за любовта на живота ми по някаква причина вече го няма
в такъв случай, ако искам да имам семейство и деца, по добре по сметка, от колкото за някого, от когото дори сметка нямам.
Понякога има много по щастливи бракове по сметка, от колкото такива само по любов, и не, не говоря когато любовта си отиде, а тогава когато се налага да правиш твърде много жертви точно заради любовта.

# 12
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Това Sick мисля, защото доста време трябваше да съм 'жената в сянка'.
Когато и двамата нямат партньори донякъде бих могла и да го оправдая.
Но при вече сериозна връзка единият да е принуден да сключи брак по сметка с трети човек - до нищо добро не води, за никого.
Войни за надмощие, разбити нерви, паралелни животи едновременно и в крайна сметка пак изходно положение след n на брой години, вече с 'багаж' - и физически, и всякакъв...

# 13
  • Мнения: 2 131
Нямам такива познати с брак по сметка, затова и нямам поглед върху нещата!
Но не ги съдя, такива същества, те си знаят...

# 14
  • Мнения: 15 619
Брак по сметка, за мен, е равнозначен на по-малко излишни емоции и повече разум. А дали просъществуват подобни връзки в сегашно време, не знам.
 Едно време, от немай къде всякакви бракове са просъществували.

Общи условия

Активация на акаунт